Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz erkek

OY: 0 0,0%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    18
Prilam kaç tane alıyorsun kuzum bide hangi saatte.ben bı tane aliyordum Dr bana iki al demişti korktum bebeğe bsy olur diye..bi alıyordum ama dün gece iki tane aldim çünkü iki aksamdir çok fena çıkarıyorum.ilk bebeğin cinsiyeti ne.cinsiyetle alakalı olabilir mi acaba
Dr Prilam için sabah akşam aç karna alabilirsin dedi. Ben de yatarken ve sabah kalkar kalmaz alıyorum birer tane. İlk bebeğim kız. Bence her hamilelik ayrı oluyor cinsiyetten bağımsız. İlk hamileliğimde covid geçirip çok ağır ilaçlar kullanmak zorunda kalmıştım. Çok şükür kızım sağlıkla dünyaya geldi. Doktorun verdiği her ilacı kullanabilirim 🙈

Selamlar galiba benim bebişimmm biraz geç döllenmiş, sat’a göre 6+1 de gittik sadece keseyi görebildik. Doktorumuz son adet tarihini yeniden belirleyeceğini söyledi 😌
Yaa seninle günlerimiz aynı sanırım. Benimde bugün sata göre 6+1 ama keseyim gördük 4+1 dedi 2 hafta sonra tekrar gidicem bakalim🥰

Bugun ilk muaynemi oldum ve ben de progestan fitil ve proluton igne kullananlar kulubune katilmis oldum kizlar bu igne ne kadar yakiyomus hic soylemediniz 🙈 insallah hepimizinki saglikli bir sekilde tutunur ve ilerler
Yalniz bir sey aklima takildi son adet tarihime gore 5+3um fakat ultrasonda kese 6 haftalik gozuktu yolk sac da vardi
6 haftalik gorundugu icin kalp atisi da almamiz lqzim dedi karindan duyamayinca vajinal de bakti fakat yine yoktu
Aslinda ben 5+3 oldugum.icin kalp atisi duyulmamasini bekliyodjm ama doktorun israra kalp atisi aramasi beni endiselendirmedi degil

Merhaba, TSH değerin benim dikkatimi çekti. Doktorlar ilk dönemlerde 2.5 altında olmasını istiyorlar, 2. Trimesterdan sonra 3.5'un altında tutmaya çalışılıyor. İstersen bu konuyu doktoruna bir danış, belki Levotiron veya benzeri bir ilaç takviyesi almanı istiyebilir. Endişelenecek bir durum değil, fakat görünce bilgilendirmek istedim.
Teşekkür ederim haftaiçi gideceğim kontrole

Benim de tüm değerlerim düşük çıktı. Demir, d vitamini düşük. İdrar yolu enfeksiyonu ve kanama alanı da cabası. İlk önce demir ilacı, B12, C vitamini kullanıyordum aile hekimi kan sonuçlarina bakip vermisti. 4+5'te başlamıştım. Sonra 5+1'de kanama alanı görünce hepsini bıraktırdılar. Yani 3 gün ancak kullanabildim. Bu hafta doktora gittim 7+3 iken. Doktor demir için yeniden test aldı, idrar yolları enfeksiyonu için tek kullanımlık toz antibiyotik verdi. Benim demirim önceden sınırda idi şimdi bildiğiniz düşük. Salı günü gidip doktora soracağım. Yeniden idrar testi vereceğim. Bazı doktorlar ilk 3 ay takviye önermiyormuş. Sizin doktorunuz bununla alakalı bir şey söyledi mi? Doktor tavsiyesi ile mi kullanıyorsunuz?
Canım kanama alanı için C vitamini öneriyorlar genelde neden kesmiş acaba seninkini.
İdrar yolu enfeksiyonu çok gıcık ya umarım hemen geçer

Canım kanama alanı için C vitamini öneriyorlar genelde neden kesmiş acaba seninkini.
İdrar yolu enfeksiyonu çok gıcık ya umarım hemen geçer
aslinda c vitamininin vücut fazlasını toksik olarak algılıyor o yüzden bıraktırmış olabilir belki. düşük tehlikesi yoksa zencefil ya da limonla bunu sağlayın diyen çok hekim var

Canım selam benim de insülin direncim var ama dr ilaç vermiyor senin kaç çıktı
Merhaba, nasil ilac vermiyor? Insuline baslamaniz gerekmez mi? Normalde şekeriniz kac cikiyor?
Ben tip 2 diyabet hastasiyim yani insuline direncli sizin gibi. Carsamba hamileligim kesinlesti dun itibariyle iinsulin kullanmaya basladim. Ilk gebeligimde de insulin kullanmistim.

Evet tarihler doğru kese görünmedi yine alttan da karından da 😭 Pazartesi tekrar kan vericem hcg 1000 üstüne çıkınca görünür anca dedi doktor moralim çok bozuldu inşallah gelişir bebeğim
Bana 6000 olunca görünür karından demişti doktor erken olduğu için gorunmuyor panik yapmayın ☺️

Canım kaçıncı haftada insülin direncin çıktı , değerim 53 geldi ref aralığında max 23 olması lazımdı
Açlık insülin mü 53 çıktı daha öncesinde hiç baktırmamış mıydın canım yüksek çıkmış benim de ilk gebelikte gebelik şekeri oldu doğumdan sonra da insülin direnci oldu bende ilaç kullandım normale döndü ama bu gebelikte de risk olduğu için ben diyetisyenle devam edecem bence sende hemen bi diyetisyen bulup şekerine göre beslen

Kızlar merhaba , canım çok sıkkın insülinim çok yüksek çıktı glukoz normal ama insülin çok yüksek doktor glifor diye bir ilaç verdi bazı doktorlar hamileler kullanmamalı diyor doktorum ama öneriyoruz dedi kullanan oldu mu hiç
Merhaba, ben ilk hamileligimi ogrenmeden glifor kullaniyordum. Yani muhtemelen ilk trimesterin en az yarisinda kullanmisimdir. Oglumda bir sorun yok cok sukur.
Diger seker ilaclarina gore metformin iceren ilaclar hamilelikte guvenli kabul ediliyor.
Simdi diyabet doktorumla gorustugumde ben de insulin ile glifor kullanmak istedigimi soyleyecegim. Cunku vucudun insuline duyarliligini arttiriyor. Tabi ne diyecek bilmiyorum. Ama hamilelik boyunca kullanan kisileri okumustum yabanci forumlarda.

Kizlar çin takviminde hamile kaldiginiz ay diyor. Adetin baslangic tarihini mi baz alacağız, ilişmki tarihini mi😅

Grubumuzun güzel hamişleri , aşağıda etiketlediğim arkadaşlar muhtemelen keseleri görüp kalp atışlarını da duymuşlardır diye düşünüyorum 🌸 belki siz söylediniz ben kaçırdım ama tabloda eksik olan bilgilerinizi , kalp atışı haftası ve kese haftasını bildirirseniz tabloyu güncelleyeyim ❤️☺️
@Kaya burcu
@Denizzz000
@kainat11
GAden GAden
@ulughanim
@Ayyayya
@takintiliyim
@merve190622
@adaa00
@Nur61_
@fatmakhan
@Tugcelif4264
@Hayatbuldum
M Minnos28
@dnz34
@Melekcanann
@emelaynur
34brc34 34brc34
@Nefesimmmsin
B bbb0912
@laviniaa111
G gizemlibankaci
Kalp atışı 6+2
Kese haftası 8+2

Selamlar, hesaplamalarıma göre 4+5 günlük hamileyim. Cuma günü doktora gideceğim ancak son 1 haftadır olan kasık ağrım bugün kayboldu ayrıca göğüs hassasiyetim de azalmış gibi hissediyorum bu tarz bir şey yaşayan var mı endişelendim. Beta değerlerim iyi mi sizce

15 mayıs saat 16:00 beta 60
17 mayıs saat 9:30 beta 134
20 mayıs saat 10:00 beta 512
22 mayıs saat 14:00 beta 1115
Hersey yolunda bence değerler çok iyi

Yaa seninle günlerimiz aynı sanırım. Benimde bugün sata göre 6+1 ama keseyim gördük 4+1 dedi 2 hafta sonra tekrar gidicem bakalim🥰
Merhabaaaaa 😍 muhtemelen aynı gidiyoruz benim sat 9 nisandı. Ovulasyon günüm 26 Nisan ☺️ büyük ihtimalle benimki de 5 haftalık bakalım haftaya kalbi duyacak mıyız 🤭

Korkma canım.bana Dr 3gun arayla iğne yazdı.hatta 2.si bugün olmam gerek .

Regenisis Max kullanıyorum.oglumda da kullanmıştım.icerigi güzel.

Hayırlı olsun kuzum.🥰

Hayırlı olsun kuzum🥰bnm de Ekim'de kurtajim var çok çok aşırı kanamadan dolayı kese gelişmedi.

Abowww sorma gece 2gecedir 1kere prilam atıyordum gün boyu biraz sakindi bulantı.ama akşam yemekten sonra mahvolmaya başladım çok aşırı çıkarıyorum karın kemiklerim falan aciyor çıkarırken.5haftalik başladı.oglumda 8de başladı 10 da bitmişti.

İlk bebeğin cinsiyeti ne cnm kız mı .bnm oğlumda 8 ile 10 haftalar arası sürdü ve 4 5 kilo vermiştim .bunda erken başladı acaba kizmi diom 🤗

Valla bu sene 30 40 gibi bsy konusuyorlardi doğum ocakta olacağı için asgari ücrete gelen zamla alakalı .50 falan olur belki.ama tabi hangi ücretle çalıştığına bağlı.asgari ucretli çalışan biri daha az alıyor sanırım.oda yine 30bin gibi bsy olması gerek.

Prilam kaç tane alıyorsun kuzum bide hangi saatte.ben bı tane aliyordum Dr bana iki al demişti korktum bebeğe bsy olur diye..bi alıyordum ama dün gece iki tane aldim çünkü iki aksamdir çok fena çıkarıyorum.ilk bebeğin cinsiyeti ne.cinsiyetle alakalı olabilir mi acaba
Asgari ucret canim benim eşim kendi sirketinde sigortami yapmisti isten cıktigimda ilkinde 17hin gibi bisey almistim
Asgari ücret ile gösteriliyorsa 50bin gibi bir para alınacak. Ekstra başka şeylerde var sanırım ama onları tam bilmiyorum 😅
Asgari ucret canim iyi dogum paketini cikarsin bakalim dogum paketleri ne kadar olmuş 😬 muayenesi 2bin tl olmuş doktorumun

Iyi geceler kizlar hazir mide bulantilsrim baslamadan dolap iclerini düzenlemeye giriştim ben bakamadim buralara oglumda sagolsun tüm gun mızmızdı

Evet tarihler doğru kese görünmedi yine alttan da karından da 😭 Pazartesi tekrar kan vericem hcg 1000 üstüne çıkınca görünür anca dedi doktor moralim çok bozuldu inşallah gelişir bebeğim
500 lerdeyken benimde karından görünmedi, 4000 5000 civarında kesesi göründü merak etmeyin geç döllenmiş olabilir benim bebeğimde sat a uygun gitmiyor daha minnak

X