Popüler Konu 2025 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• ikiz erkek

OY: 0 0,0%
  • ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

• Ankete Katılan
    18
Benim şubat ayında kan tahlili yapmıştım folat 24 çıkmıştı o yüzden bi doktor folik asit kullanmana gerek yok dedi biri de zfol kullan dedi kararsız kaldım

Proluton depot Vurulmanı istemdi mi ? Neyse vardır doktorunun bir bildiği dediği gibi tuvalet harici kalkmadan yat. Progestanı koy ayağının altın da yastık falan koy. Geçer inşallah hemen 🌸
Merhaba beni de listeye ekler misiniz ? Hangi bilgileri yazmam gerek

En son ocakta böyleymiş sonucum. Sağlıkocağındaki doktor direk folbiol yazınca kullanmaya başladım ne bileyim 🥺 korktum şimdi ya napsam folidoce mu alsam napsam
Devlet onu karşıladığı için onu yaziyorlar eczaneden 400 mg olan başka alabilirsiniz folidoce kullandım bende. Ama bunları devlet karşılamıyor

Merhaba arkadaşlar benim de yaşım 37 ilk gebelik normal gebelik uygulamada adet tarihi hesabı ile doktor hesabı uymadı geç döllenme olabilir dedi kese gördük çok şükür kimyasal ve dış gebelik değil dedi ama kalp atışı için bayram öncesine tekrar gidicem uygulamada 5 hafta 6 gün kalp atımı ne zaman duyuluyor

Merhaba arkadaşlar benim de yaşım 37 ilk gebelik normal gebelik uygulamada adet tarihi hesabı ile doktor hesabı uymadı geç döllenme olabilir dedi kese gördük çok şükür kimyasal ve dış gebelik değil dedi ama kalp atışı için bayram öncesine tekrar gidicem uygulamada 5 hafta 6 gün kalp atımı ne zaman duyuluyor
merhaba hayırlı olsun 🌸 sanırım 6.haftadan sonra net duyuluyor

Hayırlı olsun ben 5+1 de kese gördüm 10 gün sonra kalp atışı için çağırdı

İnşallah olmaz, kötüyü düşünüp kendimizi üzmeyelim. Ben şimdiden bebeğe alacağım park yatak modeline karar verdim 3 ay bitince de alışveriş yapmak istiyorum mesela. Çok erken olabilir. Ama 9 ay sonra da ne olacağını bilmiyoruz ki. Her şeyin fiyatının sürekli arttığı bir yerde en azından büyük kalemleri taksitlendirerek erken almak faydalı olabilir gibi geliyor bana. Sonra da sizin gibi korkuya kapılıyorum bazen alışveriş için en az 6 ayı bekle falan diyorum kendime. Ama endişe sadece süreci zorlaştırıyor ve bir faydası da yok. İnşallah bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alacağız, ben inanıyorum.

Ben ilk bebegimde 20. haftadaki ayrintili ultrasondan sonra alışveriş yapmaya başlamıştım. O ultrason benim icin cok onemliydi cunku gebelik oncesinde de diyabet hastasiydim.. Bebegimin kalbinde anormali olma riski vardi. Ama cok sukur bir sıkıntı çıkmadı. Tabi öncesinde de bir iki şey almistim kendimi tutamayıp. 😄
Bunda da cinsiyeti öğrenince iki uc bir sey alirim. Buyuk alışveriş için yine 20. Haftadaki ultrasonu beklerim sanirim. Tabi yine erkek olursa çok fazla bir şey almam. Cunku 3uz olsa yetecek kadar kiyafet var.😅 ilk bebekte ipin ucunu baya bir kaçırmışım.😊

Bence cok mantikli dusunuyorsun bazi seyleri 3 aydan sonra almaya başlayabilirsin.Ozellikle buyuk olanları. Uniseks renklerde hem kiza hem erkeğe uyacak şekilde... Türkiye şartlarında elzem oldu bu. Bugun aldın aldın, almazsan yarin zamlı alıyorsun çünkü.

Insallah sürecimiz sağlıkla gecer ve sağlıkla bebeklerimizi kucagimiza alırız 🤲

Kızlar yoğunluktan halen kan testi veremedim. Sağlık ocağındaki hemşiremi aradım 1gün sonra çıkıyor dedi. Hastane aciline gitsem hamilelik için kan testi yaparlar mı.

Merhaba canım göründü mü endokrin hem açlık hem tokluk insülin de glikozum da çok yüksek çıktı şu an glifor kullanıyorum cuma günü rapor çıkartacak ve insülin iğnesi başlayacağım hamilelik boyunca iğne olacağım
Gecmis olsun. Insulinle dengelersiniz.
Ben de insulin kullaniyorum suan ama kafama göre ayarlıyorum dozları. 😩
Bugun hastaneden aradılar haftaya salı gününe diyabet doktoruna randevu verdiler.

Ben bir de seker ölçümü için sensör kullaniyorum. Koluma takıyorum 1 sensor 14 gün boyunca gidiyor. Eger sekerim cok düşerse ya da çok yükselirse telefonuma alarm yolluyor. Uygulaması var Telefonu sensore yaklastirip kan sekerimi olcebiliyorum anlık olarak. Yine sağlamasını yapmak için arada parmakta da ölüyorum. Ozellikle dusuk çıkarsa..

Burda devlet karşılıyor ama Turkiye'de nasıldır bilmiyorum. Siz isterseniz doktora bir sorun belki rapor cikarsa karsiliyorlardir. Buyuk kolaylık oluyor bu sensör. Adı free style libre 2

Kızlar bizde bugün 8 haftalık olduk 🥰 ağırlaştığımı hissediyorum 🥴 daha şimdiden. Mide bulantım garip bir şekilde yok. İlk gebeliğimde inanılmaz mide bulantısı yaşadım defalarca hastanede yattım, su bile icemiyordum, ama bu gebeliğimde çok çok az bulantım oluyor hatta çoğu zaman hiç olmuyor, bende de aynı korku var bir sıkıntı mı var acaba diye
Analigin %80 i kaygı 😅
Rahme dusunce basliyor bu kaygılar ve sanirim büyüyene kadar da devam edecek.
Ben ilk gebeligimi 1700 beta ile ogrendim, bunu 29. Ben de ara ara acaba saglikli devam edecek mi diye kendimi yiyorum.
Insallah sıkıntı yoktur ve gebeliginiz bulantisiz devam eder. Benim ilkinde bir iki kere hafif bulantim olmustu. Bunda henuz hic bulantim olmadi. Bazen bulantisiz gebelikler de olabiliyor.😊

Merhaba , hoş geldiniz 🌸 aşağıdaki bilgileri verirseniz eklerim ☺️

Tahmini doğum tarihi :
Kese görünümü(hafta olarak) :
Kalp atışı(hafta olarak) :
Varsa Cinsiyet tahmini:
Benidr ekler misin canım 🥰

Yaş 32
İkinci çocuk
İstanbul
Sat 21 nisan 2024
Kese görünümü 4+5

X