21 yaş-39 yaş , evlenmeye engel mi?

Bayannhhickimse

Lalaland
Kayıtlı Üye
12 Temmuz 2017
577
611
25
Evet sorum bu. Baya önce böyle bi ilişkim oldugunu ve çok da ciddi düşünmediğimi, sadece vakit geçirdiğimi yazmıştım. Hatta ayrılırız sandım bi kaç hafta sonra ama ben farkında bile olmadan ilerledi her şey. Onun bulunduğu şehre gittim bi haftalığına tatil için ve bi anda durup dururken evlensek mi biz dedi. Kaldım öylece. Daha önce bi erkek arkadaşımla sırf evlenmek istemiyorum diye ayrılmıştık, insanın istemediği ot burnunun dibinde bitiveriyor işte.
Ve garip olan bu sefer ben de istiyorum, Henüz bi cevap vermedim ama kafam çok karıştı. Onu kaybetmek istemiyorum, ama cesaret edip evet evlenelim de diyemiyorum. Bana o kadar uzak geliyo ki evlilik. Hayatımızın sonuna kadar sevgili kalalım dese hiç düşünmeden evet diycem o derece.
Kısaca sizlere fikir danışmaya geldim:KK43:

40 yasindayim , 21 yasindaki kisi bana gore cocuktur , ne sohbet edecek birsey bulabilirim ne beraber vakit gecirmekten zevk alabilirim
Esim 47 yasinda , o beni bile bazen cocuk goruyor
Kusura bakmayin ama zaten evlilik icin cok cok gencsiniz hele ki 39 yasinda bir adamin sizinle evlenmek istemesi bana gore subyanciligin baska bir versiyonu
Cok buyuk konusmak istemiyorum benimde kizim var ama 21 yasindayken gelip 39 yasinda biriyle evlenicem dese kizimi eve kapatir , anahtari da denize atarim

Hayattan beklentilerin bu kadar az mı, hiç mi hayalin, umudun yok geleceğe dair? Nedir bu yaşta evlilik filan, bir zahmet uzak olsun tabi ki sana. Hele 40 yaşındaki bir adamla... Aynı jenerasyonu bırakalım, biraz zorlasa baban olacak yaşta... Hayata bakışınızın, beklentilerinizin, enerjinizin bir noktada buluşmasının imkanı yok. Bu yaştaki bir adamın kendinden bu kadar küçük bir kızla birlikte olmasına da sadece sapıklık gözüyle bakıyorum. Çünkü aklı başında olsan insan kendine aklen, mantıken daha uygun bir insanla birlikte olmak ister. Böyle adamların tek derdi genç eş... Umarım gözünüz açılır.

bence yaş farkı engel değil de,
21 yaş evlenmek için erken bence.
biraz daha böyle idare edin diyeceğim de adam da yaşı gereği hızlı gitmek isteyebilir. o da kendince haklı.
ama sizin için çok erken, hatta böyle olumsuz yaklaşmak istemiyorum ama sanki bu tarz bir ilişki için de yaşınız erken geliyor bana.

21 yaş evlilik için çok erken, yaş farkı ise çok fazla. Aranızda üç beş kuşak jenerasyon farkı var. Hayata bakış açısı, olgunluk, yaşam tarzı açısından ciddi problemler yaşayabilirsiniz. Şu an onun cazip gelen olgunluğu bundan on yıl sonra size yaşlı bir adam hissiyatı verecektir. Tabiyki çok istisnai örnekler vardır, ama istisnalar kaideyi bozmaz :KK43:

Evet sorum bu. Baya önce böyle bi ilişkim oldugunu ve çok da ciddi düşünmediğimi, sadece vakit geçirdiğimi yazmıştım. Hatta ayrılırız sandım bi kaç hafta sonra ama ben farkında bile olmadan ilerledi her şey. Onun bulunduğu şehre gittim bi haftalığına tatil için ve bi anda durup dururken evlensek mi biz dedi. Kaldım öylece. Daha önce bi erkek arkadaşımla sırf evlenmek istemiyorum diye ayrılmıştık, insanın istemediği ot burnunun dibinde bitiveriyor işte.
Ve garip olan bu sefer ben de istiyorum, Henüz bi cevap vermedim ama kafam çok karıştı. Onu kaybetmek istemiyorum, ama cesaret edip evet evlenelim de diyemiyorum. Bana o kadar uzak geliyo ki evlilik. Hayatımızın sonuna kadar sevgili kalalım dese hiç düşünmeden evet diycem o derece.
Kısaca sizlere fikir danışmaya geldim:KK43:

Olmaz uçurum resmen iki kuşak var arada

Hayattan beklentilerin bu kadar az mı, hiç mi hayalin, umudun yok geleceğe dair? Nedir bu yaşta evlilik filan, bir zahmet uzak olsun tabi ki sana. Hele 40 yaşındaki bir adamla... Aynı jenerasyonu bırakalım, biraz zorlasa baban olacak yaşta... Hayata bakışınızın, beklentilerinizin, enerjinizin bir noktada buluşmasının imkanı yok. Bu yaştaki bir adamın kendinden bu kadar küçük bir kızla birlikte olmasına da sadece sapıklık gözüyle bakıyorum. Çünkü aklı başında olsan insan kendine aklen, mantıken daha uygun bir insanla birlikte olmak ister. Böyle adamların tek derdi genç eş... Umarım gözünüz açılır.
Hayattan beklentilerim tabii ki az değil, üniversite okuyorum ve her ne olursa olsun devam da edicem. Enerji konusuna gelince, enerjilerimiz tutmasaydı zaten sevgili olamazdık

X