21 yasindayim annemin kiyafetlerime asiri karismasi

Eller, ayakların açık olması da d vitamini almasına engel değil :)
Hatta fazla güneş altında kaldıgınızda d vitamini yıkımı olur.
7 ila 10 dakika arası güneş görmesi yeterli :)
İyi güldüm sağolun.
Demek benimki ondan vitaminsiz (!) kaldı ha :)
ben sadece kamu spotu yapmaya geldim,sonra hemen gideceğim :

güneş ışınlarından maksimum verim sağlamak için ''Akılcı güneşlenme” denilen yöntemle, saat 10-16 arasında kollar ve bacaklar açık kalacak şekilde haftada 3-4 kez 10-15 dakika olacak şekilde güneşlenmek gerekir.

herkese iyi forumlar :))

güneş ışınlarından maksimum verim sağlamak için ''Akılcı güneşlenme” denilen yöntemle, saat 10-16 arasında kollar ve bacaklar açık kalacak şekilde haftada 3-4 kez 10-15 dakika olacak şekilde güneşlenmek gerekir.

Ben üyeyi engellediğim için görmemiştim ,açıklama için teşekkürler.

Teşekkür ederiz, konudan bağımsız olacak ama güneşten yeterli d vitamini alınmazsa bazı sağlık sorunları yaşanıyor, bir kızımız d vitamini eksikliği yüzünden sağlık sorunları yaşıyor diye doktor aynı sizin söylediğiniz gibi haftada 3-4 defa güneşlenmesi gerektiğini söylemiş.

Ben de güneşten yeterli d vitamini alıyorum ama yine de haftada bir kaç kez terasta güneşleniyorum malum yaş 49😎

Teşekkür ederiz, konudan bağımsız olacak ama güneşten yeterli d vitamini alınmazsa bazı sağlık sorunları yaşanıyor, bir kızımız d vitamini eksikliği yüzünden sağlık sorunları yaşıyor diye doktor aynı sizin söylediğiniz gibi haftada 3-4 defa güneşlenmesi gerektiğini söylemiş.

Ben de güneşten yeterli d vitamini alıyorum ama yine de haftada bir kaç kez terasta güneşleniyorum malum yaş 49😎
çocukluk çağında raşitizm, kalsiyum eksikliği,yetişkinlikte kemik erimeleri ve kadınlarda özellikle menopoz sonrasında kemik kırılmalarına neden oluyor dediğiniz gibi :))

magnezyum ve kalsiyum takviyesi de alabilirsiniz mune hanım ihtiyaç duyarsanız :))

hanimefendinin kizi icin cok uzuldum. 13 yasinda ben de annemin giydirdiklerini kendi tarzimmis gibi giyiyordum tarzim olmadigini farkettigim an utanmaya basladim toplum icinde kendi kendimi ezip buzdum. sonuc 21 yasinda iki kelimeyi bir araya getirmekte zorlanan, yolda yururken eliyle surekli ustunu basini duzelten dumduz yolda yuruyemeyen bir birey.
Sizi çok iyi anlıyorum emin olun. Ne dediklerini umursamamak için ve doğrularınız için mücadele edin lütfen. Maddi gücünüz dahi var, onlara ihtiyacınız yok. Bu sadece kumaş parçalarıyla değil kişinin benlik mücadelesiyle de ilgili aslında, insanlar bunu anlamakta zorlanıyor. Ama olur ya, yapamazsanız bile sizi siz yapan sadece kıyafetleriniz değil, hala istediğiniz insan olabilirsiniz unutmayın bunu.

Sizi çok iyi anlıyorum.Bende de sizinki kadar yoğun olmasa da yine de ona yakın bir kısıtlama hep oldu.
Yaşadığım yer de buna uygun değil zaten ama hep özenir kıskanırdım istediğini giyebilen kızları.Alışverişten nefret ettim bu yüzden.Şu an 1-2 tişörtüm ve diz altı 1-2 elbisem var.
Çoğunlukla bu sıcakta siyah kot ve tişörtle dolaşıyorum.Hiç kıyafet almıyorum artık.Çünkü biliyorum ki beğendiğim şeyleri asla alamayacağım.Giyimimi beğenmediğim için fiziğime de dikkat etmiyorum spor da yapmıyorum kiloma hiç özen göstermiyorum.
Annem sürekli diyor güzel olmak için açık giyinmene gerek yok sen zaten güzelsin her halinle diye.
Ama ben kendimi mutlu hissedeceğim o cropu,o eteği giyince.Üstelik ekonomik özgürlüğüm de yok.
Tek hayalim bana karışmayacak bir adamla evlenmek şu an.

Son düzenleme:
Sizi çok iyi anlıyorum.Bende de sizinki kadar yoğun olmasa da yine de ona yakın bir kısıtlama hep oldu.
Yaşadığım yer de buna uygun değil zaten ama hep özenir kıskanırdım istediğini giyebilen kızları.Alışverişten nefret ettim bu yüzden.Şu an 1-2 tişörtüm ve diz altı 1-2 elbisem var.
Çoğunlukla bu sıcakta siyah kot ve tişörtle dolaşıyorum.Hiç kıyafet almıyorum artık.Çünkü biliyorum ki beğendiğim şeyleri asla alamayacağım.Giyimimi beğenmediğim için fiziğime de dikkat etmiyorum spor da yapmıyorum kiloma hiç özen göstermiyorum.
Annem sürekli diyor güzel olmak için açık giyinmene gerek yok sen zaten güzelsin her halinle diye.
Ama ben kendimi mutlu hissedeceğim o cropu,o eteği giyince.Üstelik ekonomik özgürlüğüm de yok.
Tek hayalim bana karışmayacak bir adamla evlenmek şu an.
Ne güzel hayalmiş o 😡

Okuyayım, kendi ayaklarım üzerinde durayım. Rahat edebileceğim bir şehirde/ülkede kendime istediğim gibi bir hayat kurayım diye hayal etmek yerine bana karışmayacak bir adamla evleneyim hayalleri kuruyor gencecik çocuklar. Hay sizin vizyonunuzu seveyim.

Ne güzel hayalmiş o 😡

Okuyayım, kendi ayaklarım üzerinde durayım. Rahat edebileceğim bir şehirde/ülkede kendime istediğim gibi bir hayat kurayım diye hayal etmek yerine bana karışmayacak bir adamla evleneyim hayalleri kuruyor gencecik çocuklar. Hay sizin vizyonunuzu seveyim.

Haklısınız onu öylesine o an sinirden söyledim ciddi değildim ama şu da var ki onu yapmak da zor.Maddiyat gerek.

Haklısınız onu öylesine o an sinirden söyledim ciddi değildim ama şu da var ki artık onu yapmak da zor günümüz şartlarında.Maddiyat yetersiz.
Maddiyatla alakası olan bir durum değil bu. Kendi maddi durumunu kendin düzelteceksin. Havadan biri gelip benim hayatımı düzeltsin demeyeceksin.

Konu sahibi yaşıtım 😊😊😊😊
Bizler yani kadın veya erkekler bizleri bu yaşa kadar büyütüp okudup her türlü desteği olan tırnağımız kırılsa canları yanan Anne Babalarımızı üzmeden hareket etmeliyiz zira onların hakları emekleri bizlerde çok var (bazı istisna aileler olabiliyor ama )
Sen karışma Sen sus istediğimi giyerim gibi sözlerle değilde ben bunu giyinmek istemiyorum diyebilin aksi takdirde hem sesinizi yükseltip sen karışma gibi sözlerle hem dediğine karşı gelip incitiyor hemde sözlerle incitiyorsunuz. Tarzınız ile giyinmek istiyorsanız ben böyle giyinmek istiyorum anne veya baba deyin..Alıştırmak istiyorsanız giyimiminizi.
Şahsen benim evladım olursa eğer önce tesettürlü bir bayan olmasını isterim eğer o şekil giyinmek istemez o zaman daha gösterişsiz giyinsin ha onu da istemiyor gerisi kendine kalmış ben vazifemi Allahın emrini yerine getirmişim öğretmişim söylemişim kabullenmemiş istememiş o artık Allahla kızımın arasında bi mesele olur der kendi ibadetime giyimime karışırım.
Bazı Anne babalarımız da şöyle düşünür (özgürlük diye bir şey var güya ) ama dışarıdan gelecek tehlikeler sebebiyle biraz daha gösterişsiz göze batmayacak şekilde giyinilmesini ister bunada saygı duyulmalı ki bu konuda da çoğu aile haklı konumda olur ülkemizde giyimi yüzünden kapalı veya açık olsun çok kadınımızı hem cinsimizi kaybettik...😐
Karşımızdaki kimin yorumu görüşü olursa olsun saygı duyalım ki saygı duyunalım 🙏🙏
İnşallah güzel bir orta yol bulursunuz canım 🙏🙏😊 M Mutsuzum41

Açık ve dar giydiginde mi mutlu oluyor bu çoçuk ?
Mutlu olabilecek ya da edebileceğim başka bir yol mu yok ?
Neden bir çocugun hatta 13 yasındaki bir çocuga bizim evde bazı kurallar var dediğimde millet şaşırıyor anlamıyorum :)
Her ailenin dinamikleri ve kendince evinin içinde bazı kuralları vardır bizim evinde kurallarından birisi bu.
Oje sürüyor mesela.
Saçını istediği renkli saç boyalarından hepsini olmamak kaydı ile boyatabiliyor.
Açık giyinince mi çocugum ille mutlu olacak ?
Ya da ciddi derecede dar kıyafetler giyindiği zaman mı ?
Tayt giyeceği zaman popo kısmını tamamiyle kapatacagı uzun t-shirtler tercih etmesini öneriyorum kaldı ki kendisi de bu durumdan gayet mutlu.
Mayo giyinmek istemiyor mesela bu da kendi tercihi idi yüzünü mayosu aldık.
Oversize takılmaktan fevkalade mutlu.
Kendince bir tarz oluşturdu ve bu şekilde giyiniyor.
Asıl ben şaşıranlara şaşırıyorum.
Evladımın mutlu olacağı tonlarca sebebi var.
Bütün ilgi alaka üzerinde ve tek evladım o.
Sosyal alanda gelişebileceği bir çok etkinliğe pandemi dönemi öncesi gidiyordu zaten.
Voleybolu sevdigi için, o spor dalının gerektirdiği kıyafeti giyemezsin aslaaa aslaaa diyerek önüne bir sette çekmedim, gayette mutlu mesut gitti ve gidecek.
Benden alıntı yapanların bazı yorumlarına resmen acıdım :)
Yok korkunç zihniyet
Yok baskıcı aile
Yok bilmem ne aile :)
Kendinize gelin yahu bir.
Benim ailemi, evimin içini ne biliyorsun sen ?
Sizene kardeşim yani (Sizin için demiyorum bunu bu arada, sordunuz söyledim)
Evladım ilerde ister tesettüre girer, ister girmez.
Ha ben ona anlatırım ama yok ben o kadarını yapamam diyorsa illede olacakkkkk şeklinde basına dikilecek değiliz, lakin kıyafet konusunda hala aynı düşüncedeyim.
Dikkat ediyorum/ediyor.
Eyyorlamam bu kadar.
Size saygısızlık etmem tüm yorumlarınızı da okumadım ama burada mesele sadece açık giyinmek değil.Kendi istediğin gibi giyinebilmek veya yaşamak.
Tabii ki de her evde kurallar olur tabii ki bazı konularda aileler çocuklarını kısıtlar anlıyorum bunu ama kendi hayat görüşlerini evde kural haline getirmemeli ebeveynler.En azından ben böyle düşünüyorum.
Umarım ben yanılıyorumdur umarım kızınız gerçekten mutludur ama benim çevreme sorarsanız ben de dışarıdan mutlu görünüyorum ama hiç değilim,kızınız da bu durumda olabilir.
Ya da belki o bikini giymek istiyordu veya kendi tarzına daha uygun bir mayo giymek istiyordu ama siz izin vermezsiniz diye daha farklı bir mayo aldı,o da içine sinmediği için hiç giymeyeyim daha iyi düşündü ve siz de bunu “o da istemiyor zaten” olarak algıladınız.(Bu doğru olacak diye bir kaide yok yanlış anlamayın,bu sadece benim ortaya attığım bir varsayım.Tamamen yanılıyor da olabilirim çünkü ne sizi ne kızınızı tanıyorum.Olabilecek ihtimalleri değerlendiriyorum sadece.)
Bu yorumu yazmamın amacı sizi yargılamak da değil zaten bu bize de düşmez.Kötü niyetli olduğunuzu da asla düşünmüyorum.Ama biraz daha farklı bir bakış açısı sunmak istedim çünkü bazen işler gerçekten dışarıdan göründüğü gibi olmuyor.

Çocugum benim sahip oldugum bir canlı.
Ama malım değil.
Annesiyim.
Sahiplenmek en ulvi görevim.
Ergenligin ileri aşamalarında da benimle yaşıyor olacagı için yine aynı şeyler geçerli.
Ha diyelim evladım karşı çıktı, bu durum da beni ilgilendirir.
Biz anne babamızdan nefret etmedik
Sizler edebiliyorsanız bilemem.
Göbegi açık badi giyemedi diye mutsuz olacaksa derdiniz eğer mutsuz olsun madem :)
Ben onu mutlu edecek çok şeyi verebiliyorum hayatında
Ben giyinmesini istemiyorum, bitti bu kadar.
Uzatmayınız, yoruldum :)
Çok merak ediyorum eğer kızınız askılı ve şort giymeye başlarsa ne yapacaksınız ne ile karşılaşacak şuan kendi isteği ile oversize giyiniyor bundan memnun demişsiniz şimdi artık memnun olmayıp kıyafetlerini açık olarak seçse yazında mayo bikini giyse saygı duyacak mısınız

Kiyafete bu kadar anlam yüklemek benim anlayamacagim bir şey ..ne yani sırf kıyafet yüzünden çocukluk ve gençliğiniz kötü mü geçti kusura bakmayın anlayamıyorum ...benim annem tam tersi bana açık giydirmeye çalışır ..ama benim fıtratım buna uygun değil daha 7 yaşlarında dahi kısa etek giymem diye ağladığımi biliyorum annem zorla giydirirdi bende çok utanirdim şu an aynısını kendi kızıma yapıyorum oda kısa diye giymek istemiyor genetik demek ki ...çarşaf giysem rahat rahat miss gibi olur benim için ...iş hayatimda değil ama normal hayatımda çarşaf almayı düşünüyorum ciddi ciddi hayırlısı bakalım ..kendimi daha güvende ve rahat hissederim böylece ...

Sıkıldigim ve beni cokca yoran konu zaten herkes olmasa da cogu kiz bunu yasamistir. Ilkokul, ortaokul lise ve universite hayatimin hicbir doneminde seve seve giydigim ve kendim karar verdigim bir kiyafetim bile olmadi. Ben giyime asiri duskun bir insanim cok para harcamam ama magazalari cok takip ederim hep guzel giyinmek farkli giyinmek isterim yani boyle bi ilgim alakam olmasa hic takilmam buna. 10 yasinda bile annem beni 40 yasinda gibi giydiriyordu o yasta bile anliyordum yasitlarimla aramdaki farki hep siniftaki diger kizlara ozeniyordum. Onlar da benimle dalga gecip surekli disliyordu. Ilkokulda sivil gelinen gunler karne gunleri okula gitmek istemiyordum yani o yasta bir cocugun kiyafet takintisi olabilir mi ya 😂 Anneme gore kisa kollu bile cok acik giyinmek 10 yasindaki daha ergen olmamis beni bile yasitlarimdan farkli giydiriyodu mesela hic elbise giymedim hayatimda. Cok ozeniyordum ya asiri ben hic olamasam da pembe cicekli tatli giyinen o kizlardan olmayi cok istiyodum o yuzden kiyafet mevzusu benim icimde kaldi hep. Sacma gelicek ama bu yuzden hic kendimi begenmedim dislandim mesela ortaokulda sinif arkadaslarim bana cok guzel kizsin ama giyinmeyi bilmiyosun, bu kimin babanenin mi falan diyolardi guluyoduk ama sinirlerim bozuluyodu 😅 Lisede de oyleydi cok yakin bir arkadasim vardi ikimizde kiyafetlere cok duskunduk okuldan sonra evde bulusur hep kiyafetlerle oynardik haftasonu disari cikicaz birbirimizin dolaplarini paylasirdik ama o benden giyicek bir sey bulamazdi ayri 😁😁 Yani boyle bi tisort bi kot giyeyim insan degilim farkli farkli giyinmek istiyorum o yuzden cok sinirleniyorum. Hicbir seye izin yok mezuniyete elbise giyemeyecegim icin gitmedim haziran ayinda da uzun kollu uzun elbise tuhaf durucakti zaten. Suan uni 4. Sinifa gectim hala ayni. Seneye bu zamanlar mezuniyet var ne yapicam... Kendimi cok begeniyorum spor yapiyorum yani biraz da uzerime yakisan seyleri giymek istiyorum. Hala daha baskalarina ozeniyorum ya yaz aylari boyle yasitlarimi cok guzel goruyorum cok kiskaniyorum. Sifir kol yasak gobek acik yasak cok kisa kol kiyafet yasak diz alti kalem elbise giymek istiyorum cok begeniyorum o da dar diye yasak 😁 yani bakiyorum annemin istedigi gibi giyinmem icin alacak bir kiyafette bulamiyorum. Bulduklarimi da sonradan begenmiyorum giymek istemiyorum cunku kapali olsun diye begenmeden aldigim seyler. Yani hiccbir zaman uzerime yakisan icime sinen bir kiyafet giyip cikamadim disari bazen gercekten kotu giyiniyorum ya da kotu degil de yasitlarimdan cok farkli benim tarzim olmayan sekilde giyiniyorum hic sevmiyorum kendimi disardayken hemen eve donmek istiyorum. Cunku 180 boyda bi kizim citi piti giyinmek bana yakismiyor omuzlarim cok genis her sey yakismiyor bana gore kiyafet bulmak da cok zor zaten. Tum yaz tisort giymek istemiyorum bluzlar bodyler giymek istiyorum o yuzden yazlari hic disari cikmiyorum😁😁 universitede ozgurce giyiniyorum ama orda bile abartmadim dozunda giyindim vicdan azabi duydugum icin ki zaten ben full acik giyinmek istddigimden degil cok guzel bluzlar begeniyorum giymek istiyorum o kadar. Anneme karisma giyicem desem terbiyesiz ahlaksiz namussuz olurum gozunde💔 Bunu asamiyorum ben gizli gizli giyiniyor arkadaslarim oyle yapmam daha mi iyi ya da cidden cocuk degilim bu yaptigi anormal , artik bas kaldirmali miyim... Bu yasta kariyerim icin derslerim icin bir seyler yapmam gerekirken ben oturmus napicam bu yaz ne giyicem ben diye dusunuyorum acikcasi bu beni utandiriyor da ama illa bunlari yasayan vardir ya 💔
40 yaşında gibi giydiriyordu derken 🥹Onlar nasıl giyiniyorlar ki 👀

Yahu 31 yaşıma giricem hala ailem karışır kıyafetime ama tabi ki dini boyut falan değil sadece dışarıda o kadar çok namussuz herif var ki sırf o yüzden karışıyorlar ki Türkiye şartlarında malum hemen bu heriflerin ağzının suyu akıyor bir bacak görünce. Ki çalıştığım iş yerinde en basiti şu örnek olsun yaşlı başlı babam yaşında adam etek giymiştim işlemi arkadaşım yapıyordu ben kapıdan içeri girdim adam bacaklarıma bakmaktan işlemi yaptıramadı. Arkadaşım kızın bacağına değil işleminize bakin diye uyardı sonra ne diyorsun vs diyor kör mü kız yani. Böyle şerefsizler yüzünden evet biz kadınlar zorda kalıyoruz özgürce giyinemiyoruz ailelerimizin karışmasıda normal olarak haklı geliyor sonuçta anne babadır sapığı var şerefsizi var. Şu dünyaya bak dilediğimiz gibi giyinemiyoruz bile gerçekten bu Abaza pislikler yüzünden.

Kiyafete bu kadar anlam yüklemek benim anlayamacagim bir şey ..ne yani sırf kıyafet yüzünden çocukluk ve gençliğiniz kötü mü geçti kusura bakmayın anlayamıyorum ...benim annem tam tersi bana açık giydirmeye çalışır ..ama benim fıtratım buna uygun değil daha 7 yaşlarında dahi kısa etek giymem diye ağladığımi biliyorum annem zorla giydirirdi bende çok utanirdim şu an aynısını kendi kızıma yapıyorum oda kısa diye giymek istemiyor genetik demek ki ...çarşaf giysem rahat rahat miss gibi olur benim için ...iş hayatimda değil ama normal hayatımda çarşaf almayı düşünüyorum ciddi ciddi hayırlısı bakalım ..kendimi daha güvende ve rahat hissederim böylece ...

Utanmak ögrenilen, ögretilen bir şey. 7 yaşinda cocuk durduk yere etek veya sort giymenin utancindan aglamaz.
Bu bir sekilde gorerek veya duyarak ogretilmiş demektir.
İnsan neyin icinde buyurse ona alisik olur normalde, cevrenizdeki insanlar ve yasitlariniz etek giyiyor olsa bu kadar utançla aglamazdiniz.
Belli ki cevrenizde yokmuş. Anneniz niye aglatarak etek giydirmeye calişsin ki?

Hiç oturmadi bende.

Sıkıldigim ve beni cokca yoran konu zaten herkes olmasa da cogu kiz bunu yasamistir. Ilkokul, ortaokul lise ve universite hayatimin hicbir doneminde seve seve giydigim ve kendim karar verdigim bir kiyafetim bile olmadi. Ben giyime asiri duskun bir insanim cok para harcamam ama magazalari cok takip ederim hep guzel giyinmek farkli giyinmek isterim yani boyle bi ilgim alakam olmasa hic takilmam buna. 10 yasinda bile annem beni 40 yasinda gibi giydiriyordu o yasta bile anliyordum yasitlarimla aramdaki farki hep siniftaki diger kizlara ozeniyordum. Onlar da benimle dalga gecip surekli disliyordu. Ilkokulda sivil gelinen gunler karne gunleri okula gitmek istemiyordum yani o yasta bir cocugun kiyafet takintisi olabilir mi ya 😂 Anneme gore kisa kollu bile cok acik giyinmek 10 yasindaki daha ergen olmamis beni bile yasitlarimdan farkli giydiriyodu mesela hic elbise giymedim hayatimda. Cok ozeniyordum ya asiri ben hic olamasam da pembe cicekli tatli giyinen o kizlardan olmayi cok istiyodum o yuzden kiyafet mevzusu benim icimde kaldi hep. Sacma gelicek ama bu yuzden hic kendimi begenmedim dislandim mesela ortaokulda sinif arkadaslarim bana cok guzel kizsin ama giyinmeyi bilmiyosun, bu kimin babanenin mi falan diyolardi guluyoduk ama sinirlerim bozuluyodu 😅 Lisede de oyleydi cok yakin bir arkadasim vardi ikimizde kiyafetlere cok duskunduk okuldan sonra evde bulusur hep kiyafetlerle oynardik haftasonu disari cikicaz birbirimizin dolaplarini paylasirdik ama o benden giyicek bir sey bulamazdi ayri 😁😁 Yani boyle bi tisort bi kot giyeyim insan degilim farkli farkli giyinmek istiyorum o yuzden cok sinirleniyorum. Hicbir seye izin yok mezuniyete elbise giyemeyecegim icin gitmedim haziran ayinda da uzun kollu uzun elbise tuhaf durucakti zaten. Suan uni 4. Sinifa gectim hala ayni. Seneye bu zamanlar mezuniyet var ne yapicam... Kendimi cok begeniyorum spor yapiyorum yani biraz da uzerime yakisan seyleri giymek istiyorum. Hala daha baskalarina ozeniyorum ya yaz aylari boyle yasitlarimi cok guzel goruyorum cok kiskaniyorum. Sifir kol yasak gobek acik yasak cok kisa kol kiyafet yasak diz alti kalem elbise giymek istiyorum cok begeniyorum o da dar diye yasak 😁 yani bakiyorum annemin istedigi gibi giyinmem icin alacak bir kiyafette bulamiyorum. Bulduklarimi da sonradan begenmiyorum giymek istemiyorum cunku kapali olsun diye begenmeden aldigim seyler. Yani hiccbir zaman uzerime yakisan icime sinen bir kiyafet giyip cikamadim disari bazen gercekten kotu giyiniyorum ya da kotu degil de yasitlarimdan cok farkli benim tarzim olmayan sekilde giyiniyorum hic sevmiyorum kendimi disardayken hemen eve donmek istiyorum. Cunku 180 boyda bi kizim citi piti giyinmek bana yakismiyor omuzlarim cok genis her sey yakismiyor bana gore kiyafet bulmak da cok zor zaten. Tum yaz tisort giymek istemiyorum bluzlar bodyler giymek istiyorum o yuzden yazlari hic disari cikmiyorum😁😁 universitede ozgurce giyiniyorum ama orda bile abartmadim dozunda giyindim vicdan azabi duydugum icin ki zaten ben full acik giyinmek istddigimden degil cok guzel bluzlar begeniyorum giymek istiyorum o kadar. Anneme karisma giyicem desem terbiyesiz ahlaksiz namussuz olurum gozunde💔 Bunu asamiyorum ben gizli gizli giyiniyor arkadaslarim oyle yapmam daha mi iyi ya da cidden cocuk degilim bu yaptigi anormal , artik bas kaldirmali miyim... Bu yasta kariyerim icin derslerim icin bir seyler yapmam gerekirken ben oturmus napicam bu yaz ne giyicem ben diye dusunuyorum acikcasi bu beni utandiriyor da ama illa bunlari yasayan vardir ya 💔
Baba sesini çıkarmıyor hep annemi karışıyor? Böyle ailelerin zorlama yapması çok yanlış hemde cocukluktan itibaren yapmışlar. İçinde hep bi uhde bırakmışlar. Annenin niyeti açık giyinmeye alismasin kizim diye yapmis ama yanlış. Benimde 9 yasinda kızım var . Kiyafetleri absurd olmadıkça karışmıyorum çünkü kız çocukları herseye heves ediyor. MaşaAllah bu arada Türkiye standartlarinin çok üstünde boyun var . Formülü var mı?

X