Premature Bebekler 28 haftalık doğum yapanlar acil bakar mısınız

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

selcanefe

herşey güzel olsun
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2007
493
32
28 haftalık doğum yapan var mı aranızda bizim gelinimiz dün gece 28 haftalık bebeğini dünyaya getirdi 1kilo400gr doğmuş ciğerleri gelişmemiş demiş doktor moral yazılarınızı bekliyorum arkadaşlar hastaneye telefon açacam şayet ii haber alırsam sizlerden biz sivastayız gelinimizi kayseri erciyese sevk ettiler orada doğum yaptı allah cümlesinin evladını bağışlasın

canım benim ablam 6 aylık doğum yaptı ve üçüzdü bebekleri 900 gram dünyaya geldiler doğum şişliği inince 800 gram oldular ve şuan bir tanesi hayatta 8 yaşında çok şükür korkma Allah yaşatacak oldu mu 800 gramdan bile yaşıyo

selcanefe gecmis olsun insallah bebeginiz bi an once toparlar kendini kilosu haftasina gore cok iyi..ilk seneler biraz problemli gecsede buyudukce hicbir problemleri kalmiyo..bi arkadasim 32 haftalik 1.100 gr dogurdu ilk aylar beslenme solunum problemleri yasadi,,1 yasinda astim..ve reflusu vardi..simdi 5 yasinda yasitlarini gelisim bakimindan yakaladi..saglik problemleride yok dencek kadar az..ama hepsinde de ayni seyler olmuyo..icini ferah tut..allah yardimciniz olsun..

canım benim bebeğim de 26 haftalık doğdu .şu an masallah 3 yasında problemimiz yok çok sükür.inşallah senin bebeğin de iyileşir canım.

inşallah her şey çok güzel olur. Ben 24 hafta 5 günlük doğum yaptım. Çok şükür ciddi bir problemimiz yok. Allah yardımcınız olsun.

çok şükür canım darısı bizim bebeğimize ne kadarlık şimdi bebeğin ciğerleriyle ilgili sorun yaşadınız mı doğunca bizimkinin ciğerleri gelişmemiş pek ama doktorlar iyiye gidiyor demiş doğmadan anneye iğnede yaptılar ciğerleriyle ilgili

Gazi üniversitesinde 3 buçuk ay yattık. Oradan memnun kaldık. Bana ciğer geliştirici iğne yapmamışlardı. Çok da etkili değilmiş.Yenidoğan dr.ları öyle dediler. Kronik akciğer teşhisiyle hastaneden çıktık. Oksijen tüpü ve monitörle. Oksijeni azalınca monitör alarm veriyordu. Bizde kısa süreli oksijen veriyorduk. Hastaneden çıktıktan 15 gün sonra herşey yoluna girdi. Şu anda oksijen vermiyoruz. Ama monitörümüz duruyor. Monitörde ayak altından nabzı buluyor. Değerleri gösteriyor. Aslında monitörüde çıkarsak olur ama ben bir süre daha durmasını istiyorum.

kızlar bebeğimizin resmini çekmiş babası gözleri bağlı ağzında burnunda beslenme hortumları vardı maşallah uzun boylu inşallah düzelir babasının morali çok kötüydü bugün eşinin ve bebeğinin yanına gitti kayserde olduğu için bebek ve anne sık sık gidemiyor işi yüzünden annemizi de geri hastaneye yatırmışlar dikişlerden enfeksiyon kapmış geri açmışlar yarayı çok canım yanıyor edi telefonda dualarınızı bekliyorum enne ve oğlu için

çok geçmiş olsun annenin ne yaşadığını ne hissettiğini çok iyi anlıyorum...

bende 27 haftalık doğum yaptım bebeğiminde ciğer gelişmemişti ve 4,5 ay yoğun bakımda kaldı...ve kaybettim...her bebek aynı olacak değil inşallah sizin ki sağlığına kavuşacak acil şifalar diliyorum çok geçmiş olsun...

duvalarimiz sizinle
benim ücüzlerim de 28+3 dogdular birinci oglum 1470g ikinci 1370g kizim 1350g 7 hafta hastanede kaldig. birgün umutlu birgün karamsar inisli cikisli bir bekleyis
bu tür bebekler birer savasci oluyorlar kizim 15 günlüken 1170g düsdü bagarsak infeksionu gecirdi ameliyat yapdilar cok korkduk ama o gözlerini acarak bana anne üzülme ben güclüyüm basaracagim diyercesine bakti.
ve basardilar su an 6 aylik oldular ve her biri 8000g hata yemelerini bazen firenlemem gerekiyor meyva kavanozuyla yoksa yakinda tasiyamiyacagiz.
3 ay anne sütü verdim icinede nestlenin 85 katgisini koyuyordum ve ek mama nestlenin fm erken dogan cocuk mamasi verdim. bu mamanin kalitesi cok yüksek ve beyini gelistiriyor bunlari 4500g olana kadar doktor tafsiye eti sonra nestle pre gectim
üzülmeyin bu günlerde gececek benim bile inanasim gelmiyor cocuklarimi görünce onlarin sadece bir el kadar dogduklarini

bende 28 haftalık doğum yaptım kızm şuan 2 yaşında 1800 gr dı doğduğunda cok şükür iyi hiç merak etme bu sabırsız canavarlar büyüdükçe parmağında oynatıyor insanı.Rabbim şifasını verir inşallah

bende 28 hftlık doğum yaptım 1050gr 40cm di 56 gün hastanede kaldı şimdi 1 yaşında çok şükür bir problemi yok biraz zayıf ama dert etmiyorum drlar 2 yaşına kadar yaşıtlarını yakalar diyor.

inşallah en kısa zamanda bebeğiniz sağlığına kavuşur..benim oğlumda şuan küvezde yaşam savaşı veriyor..lütfen dualarınızı benim oğlum ve diğer bebekler için eksik etmeyin..rabbim herkesin yavrusunu bağışlasın...

çok zor Allah yardımcısı olsun erken doğum yapan anelerin ve bebeklerinin neticede herşey kader!

arkadaslar hepınızın evlatlarına allahım hayırlı şifalar versın
benım ablamda 25 haftalık dogum yaptı ucuzlerdı 600 ve 800 gr arasında dogdular
bırını kaybettık malesef ama dıger ıkısı 26 gundur kuvezdeler oglanın bagırsak problemı vardı amelıyat oldu ama genel olarak cok kotu degıl durumları allah a sukur bu durumda olan herkese allah sabır ve sıfa versın ınsallah dualarımızı eksık etmeyelım lutfen

X