3. Doğum ve annemin davranışları

Bi anne torununa yardımcı olamasa bile çocuğunun yaralarına bakıp sarmaz mı ya?Bu kadar mı vicdansız bu kadın.Sezaryen olacağım diyorsunuz korkutmak için söylemiyorum daha zorlayıcı olabilir dikişlerden dolayı annenizi değilde kv yada kardeşinizi çağırsanız bir iki günlüğüne olmaz mı?

Anlatsana kimse anlamaz.. anlatamam da insan utanıyor.. o annenin kızı olmak

Valla ben söylüyorum ama asla kabul etmiyor, siz kendinize bakın diyor,eskidende böyle hareketleri vardı ama bu 2 sene içinde daha daha çoğaldı

Zaten bu gidişle oda olacak tamamen konuşmayacağım, arkamdan da söylendiğini duydum bugün çok üzüldüm.

babam kendisine git baksana çocuğa yapayalnız koydun kızı demiş, ara sıra ziyaret et birşeye ihtiyacı var mı sor demiş, kendiside banane bana mı çocuk yaptı kendini tutsaydıda yapmasaydı demiş ve bu sözü hakedecek hiçbirşey yaptığımj düşünmüyorum, benim ondan hiçbir talebim, isteğim ve arzum olmamasına rağmen
evime bile ayda, senede 1 gelir oda canı isterse, ve ben ona aylardır ama aylardır asla gitmedim derdi ne anlamıyorum

Çok teşekkür ederim, 2. Ci doğumumda aniden sezeryana dönünce 1 gün durduk evw geldik geldikten 1 saat sonra kavga çıkarıp çekti gitti, 15 gün boyunca asla nasılsın diye bile sormadı, sağolsun eşim 1 hafta izin aldıda o otutturup kaldırdı işte bebeği kucağıma verdi dikiş ağrım hafifleyene kadar.
yemekten, bebeğe, büyük kızıma, evin işine direkt ben koşturmaya başladım mecbur kalınca, şimdide nasip olursa kayınvalidem ve eşimin kuzeni abka var 2 3 gün onlar gelecek eve çocukların yanına, eşimde rwfakatçim olacak nasip olursa

Okuyunca şok oldum neden yeğenlerine karşı iyi de evlatlarına böyle davranıyor acaba eşini mi sevmiyordu onun hıncını sizden çıkarıyor üvey falan değilseniz hiç normal değil gerçi üvey olsa da böyle davranılnaz insanda biraz merhamet olur benim de babam çok kötüdür annem melek gibiydi ama mekanı cennet olsun kaybettim

Allah kimsenin eline muhtaç etmesin sizinkininde benimkinden pek farkı yokmuş, birde üzüntünün karşılığı pişkinlik görünce insan dahada çıldırıyor, kimsenin ahı kimsede kalmaz size de yazık değil mi gurbet elde tek başınıza

Yok severek evlenmişler halada işi gücü babam, ama evlenince babaannemle bir oturmayı kabul etmiş onların kavgaları arasında hep biz kaldık böyle oldu, ve evet yeğenlerine yoluma öl deseler ölür sabah erken saat geve geç saat demez koşar, bugün mesela bana msj atmış geleceğim diye sonra çat diye kardeşim geldi dedim annem msj atmış geleceğim diye neden o zaman sen geldin tek, diyorki annem yorgunmuş vazgeçmiş hep bir bahanesi var bana gelmemeye sanki ben çağırdım, ama yeğeni olsa mesela koştur koştur gider, bende öz evladıyım ayrıca üvey değilim

Allah sabır versin yaşayıp annelik yapmaması çok kötü birşeydir kesinlikle normal bi durum değil ben hiç muhattap olmam öyle birisiyle

Arkadaşımın annesi de böyle, o da doğumda geldi ama bebeğin bir kere bezini bile değiştirmedi kucağına almadı. Psikolojik sorunları var sürekli ya uyur ya telefonla konuşur ya müzik dinler. Annen bana onu hatırlattı.

Yalnız değilim biliyorum var böyle kişiler işte ama insan çok inciniyor çook arkadaşınızda ne kadar üzülmüştür kim bilir içten içe

Ne biçim anne yahu evlerden ırak, siz mesafe koyun bence, anlar da gelmez belki...

Valla ben söylüyorum ama asla kabul etmiyor, siz kendinize bakın diyor,eskidende böyle hareketleri vardı ama bu 2 sene içinde daha daha çoğaldı
Bizim baba da psikolojik rahatsızlığını kabul etmiyordu durumu ilerleyince biz arastirma hastanesine götürdük, pskiyatrist yarım saat konusup direkt 1 hafta yatis verdi

Bizim baba da psikolojik rahatsızlığını kabul etmiyordu durumu ilerleyince biz arastirma hastanesine götürdük, pskiyatrist yarım saat konusup direkt 1 hafta yatis verdi
Bence bizde götürsek öyle bir sonuç alırız gibi geliyor, normal bir durum olarak görmüyorum bu olanları keşke kabul etsede götürsek

ıkı dogumunuzda da benzer seyler olmus bazen bazı ınsanları oldugu gıbı kabul etmek gerek beklentıye gırmeyın benım suan kı aklım olsa dogurduktan 1 hafta sonra ben dogurdum haberınız olsun derdım benımde annem sızınkı gıbı ekstra daha olumsuz seylerde yasadım ben mı lohusaydım o mu bellı degıldı :) aslında annenıze ıhtıyacınız yok esınız sıze yardımcı olmalı bebege de bakacak olan zaten sızsınız annenız de olsa beklentıye gırmeyın en azından kafanız rahat eder :) hayırlı dogumlar dılerım saglıkla kalın

Teşekkür ederim çok sağolun,klasik anne kız ilişkisi bekliyordum ama olmuyor ümidi kestim inanın hiç sorun değil artık, zaten alıştım tutum ve davranışlarına ve evet ben doğum yapıyorum annem lohusalık yaşıyor

Yazık ya,anne kızının doğumunda lohusalığında şefkatle yanında olmadıktan sonra, yaşlandığında o evlattan nasıl destek bekler.Ona ihtiyacın var.3.doğumun olacak.En azından gelip büyük olanlarla ilgilense bir yemeğini yapsa sana fazla fazla yeterdi.Resmen vicdansızlık,sevgisizlik.İnşallah her işin rast gider ve ona hiç ihtiyacın olmaz.

Allah razı olsun çok teşekkür ederim güzel dilekleriniz için nasip, kader, kısmet diyorum bende öyle olmasını çok isterdim ama görüyorum ki olmayınca olmuyor

Canım artık bence konunu kapattır çünkü sen konuştukça duyguların üzüntün tazeleniyor
Son günlerin hamileliğinde konuştuk dertleştik artık bebeğine odaklanman lazım
Sen hamileliği ne kadar ahat geçirirsen bebeğinde doğduğunda o kadar rahat bir bebek olur
Sallayalım şu annelerimizi ne halleri varsa görsünler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…