30 günde kendimizi baştan yaratalım :)

magistraninbali

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2016
85
76
Merhaba,
20 Şubata kadar uygulayacağım bazı kararlar aldım.
Günde 2 lt su içmek
Akşamları 1.5 saat spor yapmak
Kremlerimi düzenli kullanmak
Saç bakımımı düzenli yapmak
Abur cubur çikolata ekmek yememek
İşyerinde en az 10 dosyanın kontrolünü sağlamak
1 ayda en azından 4 kg vermiş olmak.
bir ay sonrasında ne giyeceğimi bile hayal ettim. Bakalım bir ayda hayallerimin ne kadarını gerçekleştirebileceğim ?

Merhaba,
Dün ofisimize bir hanım geldi. Aralıklı oruç diye bir şeyden bahsetti. Akşam araştırınca aklıma yattı. Uygulamaya karar verdim. Bugünden başladım. Güncel kilom 62.9. Sabahları Türk kahvesi öğlenleri ise ofis için hazırlanan yemeklerden akşam ise hafif bir kahvaltı ya da çorba salata yiyeceğim bir şekilde ayarladım. Sabahları da yarım saat kadar yürüyüş yapacağım. Aralıklı oruca uygun olarak akşam 9 fan beri bir şey yemedim. Öğlen menümü buradan paylaşırım

Sabah sadece adaçayı ve kahve içtim. Öğlene kadar yaklaşık 600 ml su içtim. Öğlen yemeğinde resimdekileri yedim.

Eklentiler

• B7A5C25B-C5D9-4153-82FF-1F8CA3DD50AA.jpeg
    B7A5C25B-C5D9-4153-82FF-1F8CA3DD50AA.jpeg
    132 KB · Görüntüleme: 115
Günaydın, dün akşam yemeği olarak yumurta, domates, 10 tane zeytin, 2 lavaş, azıcık bal yedim. yanında ballı süt içtim. Yemek yemeyi 19.47'de kestim. Sanırım alıştığım rutinin dışında başka bir beslenme biçimi olduğundan 20.30'da uyuyakaldım. Normalde spor yapardım. Sabah ofise geldiğimde kahvaltı yerine yine yalnızca kahve içtim. Bu aralıklı oruçta aslında acıkmıyorsun. Mutsuz da olmuyorsun. Ama sanırım alışılmışın dışında bir sistemle karşılaşan vücut bir durgunluk yaşıyor. Bir süre daha böyle devam ediyoruz.

Merhaba,
20 Şubata kadar uygulayacağım bazı kararlar aldım.
Günde 2 lt su içmek
Akşamları 1.5 saat spor yapmak
Kremlerimi düzenli kullanmak
Saç bakımımı düzenli yapmak
Abur cubur çikolata ekmek yememek
İşyerinde en az 10 dosyanın kontrolünü sağlamak
1 ayda en azından 4 kg vermiş olmak.
bir ay sonrasında ne giyeceğimi bile hayal ettim. Bakalım bir ayda hayallerimin ne kadarını gerçekleştirebileceğim ?
Hayırlı olsun cnm. Umarım hayallerin gerçekleşir. 🤗

Merhaba, bugün 3. günüm. Dün akşam yemeğinde ekmeksiz pilav üstü döner yedim ve ayran içtim. Bu diyetin tek yan etkisi dediğim gibi şimdilik bana çok uyku yapıyor yine 20.30'da uydum. Her gün 2 litre suyu içiyorum. Bu sabah şekersiz nescafe ve türk kahvesi içtim. Ofis uygulamamızda cumartesi günleri yemek yapan yere gitmiyoruz. Dışarıdan saç böreği pide köfte ekmek gibi şeyler söyleniyor. Hafta içi yemek yediğimiz yerle konuşup öğlen benim için yemek getirip getiremeyeceklerini soracağım

Merhaba, dün öğlen yemeğinde ofise kuru fasulye pilav sipariş ettim. Akşamsa kahvaltı yaptım. Bu sabah öğlen yemeği yerine yine kahvaltı yaptım. Sadece tek bir parça küçücük bir parça çikolata yedim onun dışında aynen diyete devam ettim.

selam, öğlen yemeğinde patates, 5 kaşık kadar pirinç pilavı salata ve 30 gr kadar irmik helvası yedim. Yarın tartılıcam bakalım 6. günde kilomda bir değişiklik olmuş mu ?

Kızlar merhaba,
Bugün ofis dışında işlerim vardı sabah. Kaçamak yapmadım. Öğlen yemeğinden sonra tartıldım 61.4 kg geldim :) 1.5 kg vermişim

Kendimi takdir ettim :) Bir kere günde 3-4 çikolata yiyen, akşam yemeği olarak bisküvi yiyen ve salatayı ekmeksiz yemeyen bir insandan, ekmek yememek, çikolata yememek, sağlıklı şeyler yemek konusunda gösterdiğim azim için.. Ayrıca vücudum artık if 'e alıştı.Bugün bir buçuk saat kadar hafif tempoda dans ettim. HER ŞEY BEKLEDİĞİMDEN DAHA GÜZEL OLACAK

Günaydın..
Bugün 7. gün. İf diyetine uygun olarak sabah ofise gelir gelmez şekersiz türk kahvesi içtim

merhaba, dün öğlen yemeğinde pırasa mantar ve salata yedim. Akşam yemeğinde ise yumurta bir tane kırmızı kapya biber bir salatalık 7 tane zeytin yedim. 45 dk kadar spor yaptım.
Bugün yine sabahtan ofis dışındaydım. sabah kahvaltısı olarak süt içtim onun dışında öğlene kadar bir şey yiyip içmedim. Öğlen yemeğinde arkadaşlarla köfteciye gittik. Ekmeksiz köfte biraz yoğurt biraz domates sosu yedim.

merhaba, dün öğlen yemeğinde pırasa mantar ve salata yedim. Akşam yemeğinde ise yumurta bir tane kırmızı kapya biber bir salatalık 7 tane zeytin yedim. 45 dk kadar spor yaptım.
Bugün yine sabahtan ofis dışındaydım. sabah kahvaltısı olarak süt içtim onun dışında öğlene kadar bir şey yiyip içmedim. Öğlen yemeğinde arkadaşlarla köfteciye gittik. Ekmeksiz köfte biraz yoğurt biraz domates sosu yedim.
ay bayıldım azminizee tebrik ediyorum bol eksileriniz olsun :)

ay bayıldım azminizee tebrik ediyorum bol eksileriniz olsun :)
Merhaba, açıkçası bu kez ben de bu konuda kendimi takdir ettim :) Ben sabah kahvaltısında tost kola kek akşam çikolata kek yiyen bir insandım. Şimdi sabahları ofistekileri şok içinde :) Teşekkür ederim bu arada :)

Evimde metre olmadığı için başlarken ölçülerimi alamamıştım. Sadece bel ölçümü memleketimde ölçmüştüm 80 civarıydı. Bu sabah ofise gelir gelmez muhasebeye gittim bana metre lazımmm :) çıkartır mısınız depodan diye rica ettim. Sağolsunlar 1-2 dk içinde metreyi bulup getirdiler :) Bu bende kalsın işiniz olursa istersiniz dedim ve ölçülerimi aldım.
Göğüs : 86
Bel 77.5 tan 78 ( en azından 2 cm incelmiş :) )
Kalça : 94
Boyum 1.63
aslında bana baksanız kesinlikle kötü bir görüntüm yok ama bu ölçüler burada dursun. Şubat 29'da ya da Mart 1'de tekrar ölçüp ölçülerimi yazacağım. Ayrıca sanırım küçüklüğümdeki gibi çember çevirmeye başlayacağım :)

Dün akşam yemek yapacak modum hiç yoktu. Dışardan yemek yeme alışkanlığımı da değiştirmeyi başarmışım :)
ALtı AVM üstü plaza olan bir ofiste çalışıyorum. Fast-Food satılıyor haliyle malum markalar . Önceden deli gibi yerdim. Dün AVM'ye hiç girmeden doğrudan öğlen yemek yediğimiz ev yemekleri yapan lokantaya gittim. Mercimek çorbası, kabak yemeği ve azıcık patates yedim. Akşam eve gelince hasta olmamak adına sadece limonlu ayva yedim.
Bugünden itibaren patates gibi yüksek karbonhidrat içeren yemekleri de hayatımdan çıkaracağım. Ama bu konuda çok katı yaklaşmayacağım. Önemli olan paketli gıda fast food abur cubur ve ekmek yenmemesi. Zira bu yaşam tarzını hep sürdüreceğim baz alındığında hiçbir zaman patates yemeği yemeyeceğim demek ne doğru olur ne de sağlıklı olur.

Bugün öğlen yemeğinde, bir parça tavuk, bulgur pilavı ve salata yedim.
akşam yayla çorbası ve yoğurt yedim. Biraz spor yapacağım

Bir buçuk saat kadar spor yaptım. jillian michaels 30 day shred level 1 yapmaya başladım. gerçekten yorucu. kadın mekik çekerken ben minderde yattım denilebilir :) Bugün hem yediğim yemekler hem de spor açısından tam anlamıyla içime sinen bir gün oldu.

X