30 yaş sendromu.. (mu)?

kulekedisi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
23 Ekim 2012
68
34
Geçen ay 29 yaşımı doldurdum ve 30 yaşımdan gün almaya başladım. Aslında birkaç senedir hissettiğim bu duyguyu yirmili yaşlarımın da bitmesi ile bu sene çok daha yoğun ve vurucu bir şekilde hissetmeye başladım.

Yaşlandığımı ve bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Her geçen hafta ömrümden bir hafta daha eksildiğini, sevdiklerimle birlikte geçirdiğim vaktin daha da azaldığını hissediyorum. Sanki beynimin arka planında bir kum saati var ve ben bu saate sürekli kaçamak bakışlar atmaktan kendimi alamıyorum..

Hayatta kendimce belli noktalara ulaştım diyebilirim. Mesleğim var, mutlu bir evlilik yaptım, kendi işimi yapıyorum, bir kızım var.. Buradan bakınca bu düşüncelerim şımarıklık gibi geliyor olabilir ama ben de neden böyle hissettiğimi anlamıyorum.

Doğumdan sonra fiziğim biraz değişti, yüzümde artık ince çizgiler var, güldüğümde kaz ayaklarım bana el sallıyor, kendimi oldukça yorgun hissediyorum.

Bu sizce normal geçici bir süreç mi? Yoksa destek almalı mıyım ne dersiniz?

Destek alın. 30 yaş hayatın sonuna gelmiş gibi hisler uyandıracak bir yaş değil. Düşünceleriniz normal değil. Depresyon olabilir uzmana gidin mutlaka. Bu yaşlarınızı böyle sıkıntılı geçirmeyin ilerde dönüp bakınca yazık etmişim o yıllarıma dersiniz.

Ben de yaşlanmaktan korkuyorum ama yaş almayi durduramiyoruz neticede bu yuzden kendimizi, vucudumuzu dinç tutmamiz lazim. Yaştan ziyade aynada ne gordugumuz de onemli.
30 uma girmeme cok azicik kaldi. :)))))

Spor yapiyordum ama son zamanlarda daha sıkı ve düzenli spor yapiyorum. Henuz kirisiklik goremiyorum ama ileride ihtiyac hissettigimde eşim cok karşi olsa da minik mudahalelerde bulunduracagimi dusunuyorum. 😁

Herşeye de destek almayın yahu, doğduk büyüdük yaşlanıcaz ve ölücez belki de cok da şey yapmamak lazım :) sen de cok şey yapma ya ne olacağıydııı 😄
İşte anksiyete bozukluğu olunca tırnağın kırılsa destek alasın geliyor.. 😅

Ben de yaşlanmaktan korkuyorum ama yaş almayi durduramiyoruz neticede bu yuzden kendimizi, vucudumuzu dinç tutmamiz lazim. Yaştan ziyade aynada ne gordugumuz de onemli.
30 uma girmeme cok azicik kaldi. :)))))

Spor yapiyordum ama son zamanlarda daha sıkı ve düzenli spor yapiyorum. Henuz kirisiklik goremiyorum ama ileride ihtiyac hissettigimde eşim cok karşi olsa da minik mudahalelerde bulunduracagimi dusunuyorum. 😁
Spora başladım bıraktım bir ara.. dinç olmamız lazım katılıyorum. Gezmek görmek istiyorum daha yeni o kıvama geldim vakit ve nakit açısından. 😀

Benimde 30 yaşıma az kaldı.
Bende benzer hissediyorum.
Ne çabuk geçti zaman. Bundan sonrası da çabuk geçer, anlayamayız bile.

Hayat böyle bir şey. Allah ömür verirse hepimiz yaşlanacağız, bu gerçeği değiştiremeyiz.
Bazı yaşlılar şöyle der "Biz sizin gibi olamayız da siz bizim gibi olursunuz"🙂

Kız psikologları zengin etme boşver :) paran gidince daha çok psikolojin bozulur 😃meditasyon fln yap kendini sevme meditasyonları yap yutuptan 😉
Gerçekten ne kadar pahalı öyle. O parayla başka şeyler yapıp mutlu olabilirim diye erteledim zaten hep. Demek böyle düşünen tek ben değilmişim. 😅

35 yaşındayım güzel bir mesleğim var,iki kızım var ..hiç kendimi yaşlı görmüyorum.Yaş alıyoruz sadece.
bugün 5 yaşındaki kızım anne hiç ölme olur mu dedi.Biliyorum nenem.gibi yaslanacaksin sende ama ölme sakın dedi.Biraz ona duygulandim.
Tek temennim kızlarımız uzun süre sağlıklı kaçağın bir yaşım olsun yeter

Geçen ay 29 yaşımı doldurdum ve 30 yaşımdan gün almaya başladım. Aslında birkaç senedir hissettiğim bu duyguyu yirmili yaşlarımın da bitmesi ile bu sene çok daha yoğun ve vurucu bir şekilde hissetmeye başladım.

Yaşlandığımı ve bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Her geçen hafta ömrümden bir hafta daha eksildiğini, sevdiklerimle birlikte geçirdiğim vaktin daha da azaldığını hissediyorum. Sanki beynimin arka planında bir kum saati var ve ben bu saate sürekli kaçamak bakışlar atmaktan kendimi alamıyorum..

Hayatta kendimce belli noktalara ulaştım diyebilirim. Mesleğim var, mutlu bir evlilik yaptım, kendi işimi yapıyorum, bir kızım var.. Buradan bakınca bu düşüncelerim şımarıklık gibi geliyor olabilir ama ben de neden böyle hissettiğimi anlamıyorum.

Doğumdan sonra fiziğim biraz değişti, yüzümde artık ince çizgiler var, güldüğümde kaz ayaklarım bana el sallıyor, kendimi oldukça yorgun hissediyorum.

Bu sizce normal geçici bir süreç mi? Yoksa destek almalı mıyım ne dersiniz?
yaş sadece bir sayı ruhun yaşı yok ruhunuz coşsun beden ona uyum sağlasın siz aldırmayın etraftaki yaşa takılan cahillere kadın yaş alınca alay edenler,küçümseyenler onlar cahil kesim,genç olmayı marifet sanıp hiç yaşlanmicaklarını düsünüyorlar,kaldıki 30 yaş genç bir yaş

Nasip kısmet işleri o işler ya. Rabbım isteyen herkese en güzelini versin. 🥰 evliliğin de ayrı derdi tasası var.
Ohooo çoluk çocuk bile olmuş 30 olmadan , 30 sonrası evlenmemiş bekarlar napsın malum her gün konu açılıyor bu durumdan muzdarip 🤣

yaş sadece bir sayı ruhun yaşı yok ruhunuz coşsun beden ona uyum sağlasın siz aldırmayın etraftaki yaşa takılan cahillere kadın yaş alınca alay edenler,küçümseyenler onlar cahil kesim,genç olmayı marifet sanıp hiç yaşlanmicaklarını düsünüyorlar,kaldıki 30 yaş genç bir yaş
Çok guzel demişsiniz. 👍

X