30 yaş sendromu.. (mu)?

Geçen ay 29 yaşımı doldurdum ve 30 yaşımdan gün almaya başladım. Aslında birkaç senedir hissettiğim bu duyguyu yirmili yaşlarımın da bitmesi ile bu sene çok daha yoğun ve vurucu bir şekilde hissetmeye başladım.

Yaşlandığımı ve bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Her geçen hafta ömrümden bir hafta daha eksildiğini, sevdiklerimle birlikte geçirdiğim vaktin daha da azaldığını hissediyorum. Sanki beynimin arka planında bir kum saati var ve ben bu saate sürekli kaçamak bakışlar atmaktan kendimi alamıyorum..

Hayatta kendimce belli noktalara ulaştım diyebilirim. Mesleğim var, mutlu bir evlilik yaptım, kendi işimi yapıyorum, bir kızım var.. Buradan bakınca bu düşüncelerim şımarıklık gibi geliyor olabilir ama ben de neden böyle hissettiğimi anlamıyorum.

Doğumdan sonra fiziğim biraz değişti, yüzümde artık ince çizgiler var, güldüğümde kaz ayaklarım bana el sallıyor, kendimi oldukça yorgun hissediyorum.

Bu sizce normal geçici bir süreç mi? Yoksa destek almalı mıyım ne dersiniz?
🍻🍻🍻🍻36 yaşımdayım 27 yaşından beri 30 lu yaşların kabusunu yaşadım ,30 lu rakamların zorluğunu yaşarken 40 a bir sey kalmadığını fark ettim 🥂🍾Ölecegiz zaten amaan diye teselli buluyorum artık ama bakımlarım full olarak 🌸😊

Ben 30 yaşına geldiğimde yani nerdeyse bir sene önce , vay be demiştim.
Bence kadının en muhteşem hissettiği yaşlar 30.
kendini tanıyorsun hayatı taniyorsun , az çok kavgan bitiyor huzur dönemi ama enerjin ve tutkunda hala var. her türlü ilişkin daha düzene giriyor , en çok para kazanılan dönemler vs vs o kadar çok artısı var ki, bence muhtesemmm
inanılmaz.
Bu arada beden değişikliginizden bahsetmişsiniz ben 46 bedenim, sağlık için kilo verme hedefim var ama burada sağlıktan bahsetmeyeceğim.
Kendimi bayağı güzel ve seksi hissediyorum 19 20 22 yaslarinda bundan çok çok daha zayifken sürekli ve sürekli kendimi yetersiz hissederdim, istemediğim çok erkekle bir şeyler yaşadım; o yetersizlik hissi korkunç bir şey.
20 li yaşların en temel özelliği bu BENCE.
sonlara doğru tamamen bitiyor.
şimdi kendimi çok özel hissediyorum :21:
tenime çok iyi bakıyorum en iyi nemlendirici, temizleyici vs , tenimi çok kutsal buluyorum ve bu şekilde bulan adamlarla bir şeyler yaşamayı seciyorum
kırısik önleyici krem , botoks vs hiçbir şey kullanmıyorum kullanmayacağım yaş almak muhteşem bir olay gibi geliyor bana.
gittikçe daha bilge oluyorsun, ne bileyim yaşlı böyle güzel güzel konuşan bembeyaz uzun saçlı kadınları görünce korkunç hoşuma gidiyor

kısacası yaşamınızın en en güzel dönemindesiniz bence, 40lara daha güzel diyende var onu da heyecanla bekliyorum:KK53:

Yer yaş ayrı güzel. Ama benim en sevdiğim yaşlarım 30 lu yaşlarım oldu. Yaşlanmak için 30 erken. Yani bu kaygılara girmeyin hemen. Zamana karşı koyamayız ama yaşlanmayı erteleyebiliriz. Hayatınızı ona göre şekillendirin. Ben 40 a kadar heralde bu moda girmicem :)

Güzel kadın 💝 öncelikle bu hislerinin gelip geçici olduğunu düşünüyorum . Bir insan kafasına taktığı bir şeyi anca kendi ile beyninde savaşarak galip gelir, gelemez ise destek alır. Hayatta herşey yolunda , an’ın tadına bakmak gerek. Kızın , eşin , işin.. Herşey yolunda. Peki ya olmayanların? Empati kur. Ya şöyle böyle olsaydım diye.
Yaşına asla takılma, yaşın isterse 50 olsun, yaş’ın senin içindeki çocuğun ve hissettiğin yaştır. 30 hayatta ömrünün geçtiği bir sayı, bir rakam. Ona bakma. Sadece hayatın güzelliklerine bak. 25 yaşındayım yaşıtlarıma göre , saçlarımda beyazlar çıkar , kaz ayaklarım vardır, alnımda çizgiler, dudak çevremde bir iz. Bunlar hayatın bize armağanı. Ben kendimi kusurlarım ile sevmezsem kimse beni de sevmez ki. 25 yaşında çökmüşüm o zaman ben derim hayatımı kendime zindan ederim. Ama öyle bir şey yok ben kendimi hala 17 zannediyorum, içimdeki çocuk 17. Yüzümdeki izler 17 yaşıma ait. Çünkü benden başka bir ben yok, kendimi kusurlarım ile seviyorum . Bunlar minik kusur. Elim, ayağım tutuyor. Sevdiklerim yanımda. Çok şükür 🙏🏼 saçımdaki beyaz, yüzümdeki izler, fiziğim hiç umurumda değil. Gözüm güzellikler gördükten sonra, sevdiklerime sarıldıktan sonra 💙 sende böyle düşün , hep olumlama yap
Harika kadın♥️🙏

Geçen ay 29 yaşımı doldurdum ve 30 yaşımdan gün almaya başladım. Aslında birkaç senedir hissettiğim bu duyguyu yirmili yaşlarımın da bitmesi ile bu sene çok daha yoğun ve vurucu bir şekilde hissetmeye başladım.

Yaşlandığımı ve bundan sonra hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını düşünüyorum. Her geçen hafta ömrümden bir hafta daha eksildiğini, sevdiklerimle birlikte geçirdiğim vaktin daha da azaldığını hissediyorum. Sanki beynimin arka planında bir kum saati var ve ben bu saate sürekli kaçamak bakışlar atmaktan kendimi alamıyorum..

Hayatta kendimce belli noktalara ulaştım diyebilirim. Mesleğim var, mutlu bir evlilik yaptım, kendi işimi yapıyorum, bir kızım var.. Buradan bakınca bu düşüncelerim şımarıklık gibi geliyor olabilir ama ben de neden böyle hissettiğimi anlamıyorum.

Doğumdan sonra fiziğim biraz değişti, yüzümde artık ince çizgiler var, güldüğümde kaz ayaklarım bana el sallıyor, kendimi oldukça yorgun hissediyorum.

Bu sizce normal geçici bir süreç mi? Yoksa destek almalı mıyım ne dersiniz?
Sana öyle.geliyor bence.ben de 29.5 um.hiçbir yaşlaa belirtisi yok.kalçam biraz çıkıklaştı sadece.

Ben de seviyorum bu yaşları ♥️ henüz otuza yeni girdum, ama kendimi en iyi anladığım dönemdeyim sanki♥️🙏☘️
Eskiden olduğu gibi hayatla kavga etmiyoruz da ondan.daha gençken sürekli bir hırs, kıskançlık, diğer insanlarla mücadele içindeymiş gibi hissediyor insan.bu yaşlarda kendini ve hayatına karşı daha hoşgörülü olabiliyorsun.bazı kadınlarım senden güzel olabileceğini, bazı kişilerin hayatının senden daha iyi olabileceği kabul edebiliyorsun.daha iyi dediğim etkenler de artık öyle çok olmazsa olmaz etkenler olmaktan çıkıyor senin için.ne yapalım be aman , benimkiler bana yetee demeyi öğreniyorsun.
Eskiden bir kız görece yakışıklı biriyle evlense bile bir kıskanıyorduk, isyan bayrağını çekiyorduk mesela.sırf evlenmiş olması yetiyordu.işin iç yüzünü görebilecek tecrübe kazanmamıştık.evlenmiş mi evlenmiş.burada tıkanıyorduk.her şeyin göründüğü kadar basit olmadığını da öğrendik.

Ohooo çoluk çocuk bile olmuş 30 olmadan , 30 sonrası evlenmemiş bekarlar napsın malum her gün konu açılıyor bu durumdan muzdarip 🤣
Çoluğu çocuğu olan da gezemedim tozamadim hayatı yaşayamadim diyor.şu çoluk çocuğa neden hayatta yol kat edilmiş algisı yapılır bence bu da yanlış.en erken doğuran en verimli yaşamış mı oluyor o zaman.

Çoluğu çocuğu olan da gezemedim tozamadim hayatı yaşayamadim diyor.şu çoluk çocuğa neden hayatta yol kat edilmiş algisı yapılır bence bu da yanlış.en erken doğuran en verimli yaşamış mı oluyor o zaman.
Ben burada açılan konulara istinaden söyledim yoksa gezmek tozmak koca bulup çocuk yapmaktan daha daha kolay 🤣

30 u geçtim
7-8 seneye 40 olacağım
Sonra 50 gelecek Allah ömür verirse
Kimse 20 sinde kalmıyor.
Yaşı kompleks yapmayın bu kadar hayatı dolu dolu yaşamaya bakın.

Ayrıca bu 30 da ne var bu kadar çok anlamış değilim.

Okulu bitir , iş bul , birkaç sene çalış yaş zaten 28 oluyor.

İnsanlar 30 derken 40 yasında emekli olup torun sahibi olan kişileri baz alıp geç buluyor galiba 30 u.
Halbuki modern çağda insanlar ilk çocuklarını daha 40 ta doğuruyor.

38 yasindayim kirka son iki kaldi ama kendimi 25 hissediyorum. cocugum yok, belki düsünürüm, onuda bilmiyorum.
geriye dönüp bakinca ne cabuk gecti zaman, daha sunu sunu yapacaktim ben diyorum.
daha iyi degerlendirebilirdim zamanimi ama artik oturup bunun icin üzülemem.
önüme bakiyorum artik.

Ben daha 2 ay önce 30 oldum 🙈
Hiçbişey hissetmiyorum ama yani bi yaşım varmış bişeyleri kaçırıyorum diye düşünmüyorum.Güzel bir yaş bence sağlıklı olduktan sonra sevdiklerin yanında olduktan sonra yaşın bi önemi yok bence.

He bir de bu sitede biri yaşıma bakıp bana abla diye hitap etmişti😂Vizyon çok önemli tabi.😂

31 olma yolunda ilerliyorum ve bence en güzel zamanlarım. Hiçte böyle karamsar korkulu olmadım valla baktığım zaman 20 li yaşlarımdan daha kıpır kıpır daha deli dolu yaşıyorum hayatı. Bence anın tadını çıkarın en güzel yaşlarınız bu kendi kendinizi bunalıma sokmuşsunuz boş yere.

Açıkçası 30 larım çok hızlı geçti, geçiyor. 29'da evlendim. 31'de oğlumu, 33'te kızımı doğurdum. Onların telaşı, okulu, iş, ev derken son iki yıldır gerçekten güzel yaşadığımı hissediyorum. Emzirme faslı bitince memelerimi ve karnımı yaptırdım, ameliyat kilomun üstünden 4-5 kilo verdim. Düzenli spor ve yoga yapmaya başladım. Minik botoks müdahalelerim var :) Kendimi hayatımın en verimli, en enerjik, en fit, en güzel döneminde hissediyorum. Maddi açıdan da oturmuş durumdayım.

Şu an yaşım 37. 85 doğumluyum, 38 de olabilir emin değilim hiç anlamam bu yaş hesabından.

Bu mantıkla bakınca 40'ları merakla bekliyorum :)

X