30 yaşındayım hala sınavlarla uğraşıyorum.

Hahaha oluyor öyle haklısınız..
Babamin hocası okulun ilk günü ya sevgili bulun ya çok çalışın ancak öyle geçersiniz demiş:)))
Ehehehe:)))) ben evliyim, kocam Türk. Bi de bebem var, yakama ve mememe yapışık yaşayan
Namümkün gibi bişey benim öğrenme işi

O kadar konusabiliyorum da mesela cok hizli bir sohbette hepsini anlayamiyorum, bir de komposizyon sinavi var, onda cok kötüyüm. Benden istenen seviye biraz yuksek. Soyle diyim sirayla A1 A2 B1 B2 C1 diye gidiyor. Oturma vizesi icin A2 istiyorlar. Benden B2 istiyorlar. B1 seviyesine 1 yilda geldim. 1 yildan beri B1den B2ye atlayamiyorum bir turlu. Tıkandım.

Allah yardımcınız olsun :) ben A2den sonra sürekli bilimsel yazılar belgeseller oturumlar izliyordum İngilizce için böyle tabi sürekli ağır bir dil hakim olduğu için dil anlamında dagarciginiz ve dikkatinizi arttırır.. umutsuzluga hiç gerek yok çünkü dil ogrenmek bazılarının yıllarını alıyor 1 yılda B1 gayet basarili buldum ben norvecce hakkında da bilgim yok ama ne olursa olsun 1 yıl çok degil :)

2 yil oldu. 1 yildan beri 3 sinava girdim hepsinden B1 geliyor. 1 ay sonra tekrar girecegim. Artik omur boyu boyle devam edecek gibi gelmeye basladi.

Yabankı dil en iyi kursta öğrenilir. Sınıf arkadaşlarınla konuşarak. Veya anadili olan bir arkadaş bul onunla konuş.

29 yaşındayım 3 yaşında oğlum var kpss alana hazırlanıyorum +dershaneye gidiyorum. Çok çok zor oluyor cidden beynin kapasitesi bile azalıyor bence. Ama yapmak zorundayım bu kadar emek verdikten sonra. Sizde bu sınavı geçince hayatınızda oluşacak artıları düşünün.

Ay ben de İsveççe öğrenip (gerçi herkes iyi derecede İngilizce konuştuğu için gerek yok diyorlar ama olsun) İsveç'te psikolog olmak istiyorum ama galiba imkansızı istiyorum ehehe. Ben şimdilik duolingodan çalışıyorum başlangıç seviyesinde, size yeter mi orası bilemedim ama speaking appleri var oradan belki kendinize arkadaş bulabilirsiniz. Norveççe için İngilizceye benzer diyorlardı, sizin de İngilizceniz baya iyiymiş. Yanlış mı diyorlar yoksa?

O programlar benim seviyemin altinda. Benden istenen komposizyon yazip, dili basit roman okuyabilme seviyesi :) Norvecce ingilizceye benzemiyor, grameri cok farkli. Isvecceye benziyor, ben isvecce anlayabiliyorum.

O programlar benim seviyemin altinda. Benden istenen komposizyon yazip, dili basit roman okuyabilme seviyesi :) Norvecce ingilizceye benzemiyor, grameri cok farkli. Isvecceye benziyor, ben isvecce anlayabiliyorum.

Haa anladııımm. O zaman yapacağınız şey maalesef pratikten ibaret. Çocuk kitapları falan alıp okuyabilirsiniz dili basittir muhtemelen, kendinize sosyal medya üzerinden "pen pal" edinebilirsiniz. Facebook'ta hatta bir grup varmış sadece Norveççelerini geliştirmek için birbiriyle yazışan şimdi sizin için araştırdım da oraya katılabilirsiniz. İsmi "Ja, jeg snakker (litt) norsk"

Kitap okuyorum, film izliyorum, en son sinavda yahu her seyi biliyorum,cok guzel calismisim aferin bana dedim, gitti yine ayni not geldi, delirecek gibi oldum :)) o gruba da katilayim hemen.

Kitap okuyorum, film izliyorum, en son sinavda yahu her seyi biliyorum,cok guzel calismisim aferin bana dedim, gitti yine ayni not geldi, delirecek gibi oldum :))

Acaba çok mu geriliyorsunuz sınavda? Hani iyi bir not gelsin diye üzerinizde baskı var ya. İsterseniz size danışanlarımıza önerdiğimiz bazı gevşeme tekniklerini önerebilirim. Sınava girmeden evvel uygulayabilirsiniz.

Bu işlerin yaşla ne alakası var canım. Ben 32 yaşındayım ikinci üniversitemi okuyorum. Ayrıca akademisyen olabilmek için yüksek lisans yapmayı planlıyorum. Kendini geliştirdikçe mutlu oluyor insan. Hevesin kaçtığı için istediğin puanları tutturamıyor olabilirsin. Motivasyonunu yükseltmeye bak. Ayrıca çalışmak için kullandığın kaynakları ve yöntemleri gözden geçirebilirsin. Bir adım sonrasına taşımak için belliki başka şeylere ihtiyacın var. Kendine inan. Başarılar dilerim şimdiden:)

Kursa gidin. Online falan degil sinifta ogrendiginiz kurslara. Dil ogrenmenin en etkili yolu yuz yuze iletisimdir. Ogrenmeye calistiginiz dili konusan bir ulkede yasiyorsaniz mutlaka insanlarla gunluk iletisimde o dili kullanin. Atiyorum, Hollanda'da yasiyorsaniz Ingilizce bilmiyor numarasi yapin ki insanlar sizinle Hollandaca konusmaya gayret gostersinler (cunku onlar da kolaya kacip kisa yoldan anlasmak isteyecekler). Cocuk kitaplari okumak ve cocuk programlari izlemek de cok faydali oluyor. Rugrats'le Ingilizce, Peppa wutz'la Almanca ogrendim. :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…