30'undan sonra ilk bebeğine hamile kalmaya debelenenler ;)

merhabalar bende 30 3 yıldır evliyim ve 1,5 yıldır bebek için uğraşıyoruz eşimde ve bende herhangi bir sorun yok doktorlara göre ama bekliyoruz ben de yaza kadar bekleyip temmuzda bayram dönüşü aşılama düşünüyorum inşallah gerek kalmaz
Insallah gerek kalmaz. Bi sorun gorunmuyorsa olur insallah en yakin zamanda. Hosgeldiniz ekibe :KK66:

cnm şöyleki bazı kadınların vücüdu asidik yapıda olurmuş ve PH derecesi spermi yumurtaya ulaşamadan yavaşlatır yada öldürürmüş.

bu jel spermi kadının asidik yapısındak koruyarak sağlıklı bi şekilde yumurtaya ulaşmasını sağlıyormuş..

benimde 1 yıl olmadı ... hiç bir sorun görünmüyordu aşılama yaptırdım olmadı.. bunu denedim.. Rabbim vesile kıldı ..
Allah Allah ne kadar ilginç ya daha neler duyucaz o_O

Uf uff ben nerden başlasam ki evliliğimiz haziran da 4 yıl olacak ve yine haziranda ben 33 olucam. Evlendigimizden beri bebek istiyoruz ama yok. Troid yüksek dediler normale döndü. Morfoloji biraz düşük dediler 1 tup denedik olmadı. Sonra bekledik biraz. sonra bi şeyiniz yok sebepsiz .beklemekte sizin için bir tedavi yöntemi dediler ama olmuyor olmuyor. Bugün yarın adet gunum yine olacak gibi..ahhh rabbim ol demiş olsa ve bu ay hamile kalsam keske..artık çoook istiyoruz. Bizden sonra evlenen lerin hep çocuğu oldu 2.ye bile hamile olanlar var. Kendimi bazen yaşlanmış yıpranmış hissediyorum. Su an iş Yerimdeyim adet olacam diye canim çok sıkkın..insallah olmam insallah..böyle iste benim hikayem ruh halim.
Ooooff off. Cok iyi anliyorum seni de diycek bisey yok malesef. En azindan bi probleminiz yokmus. Bu da buyuk bisey. Belki de hamilesindir bunaltma kendini. Bize de yaz muhakkak sonucu. Insallah hayirli haberler bekliyoruz.

Selam kızlar bende 31 yaşındayım haziranda evleneli 6 yıl olcak korunmayı bırakalıda 2 buçuk sene oldu hala bebiş yok arada bir kist ameliyatı oldum 6 ay önce şimdide tüp bebek tedavisine başladım daha fazla geç kalmak istemediğim için. hepimizin gönlüne göre versin rabbim kucaklarımızı boş bırakmasın inşallah :anneadayı::KK200::nazar:
Hosgeldin tatlım. Biz de deniyoruz simdi ama bisey yok henuz. Tup bebek tedavisine hic gerek kalmadan hayırlısıyla hepimize nasib olur inşallah.

ben varrııımmmm!!!! 30 yaşındayım bende yaklaşık 9 aylık evliyiz aslında çok yeni ama yaşlarımız itibariyle düşünelim dedik çünkü çevremizdende gördüğümüz kadarıyla ha diince olmuyor maalesef ve yaş ilerledikçe bir nebze zorlaşıyor maalesef... ilk denemede tutmadı. klomen ve çatlatma iğnesi kullandığım halde olmadı. bakalım bir sonraki aylara artık hepimize Rabbim nasip eder inşallah

ben varrııımmmm!!!! 30 yaşındayım bende yaklaşık 9 aylık evliyiz aslında çok yeni ama yaşlarımız itibariyle düşünelim dedik çünkü çevremizdende gördüğümüz kadarıyla ha diince olmuyor maalesef ve yaş ilerledikçe bir nebze zorlaşıyor maalesef... ilk denemede tutmadı. klomen ve çatlatma iğnesi kullandığım halde olmadı. bakalım bir sonraki aylara artık hepimize Rabbim nasip eder inşallah
Hoşgeldin Martle'cim. Iyi etmissiniz. 9 ayda birbirinizi tanimissinizdir artik, evliliginizden memnunsaniz cocuk meselesini ertelememek en iyisi :KK66:
Neden ilk ayda klomen ve catlatma ignesi kullandiniz?

Hoşgeldin Martle'cim. Iyi etmissiniz. 9 ayda birbirinizi tanimissinizdir artik, evliliginizden memnunsaniz cocuk meselesini ertelememek en iyisi :KK66:
Neden ilk ayda klomen ve catlatma ignesi kullandiniz?

işte onu bi bilsem doktor verdi. halbuki herhangi bir sorunum yok çok şükür biraz tsh yüksek sadece onada ilaç kullanıyorum. takviye için veriyorum dedi. yumurtalar oluştuktan sonrada iğne verdi ama zaten belkide benim doğla yolla oluşup çatlıyordu bilmiyorum ki pişman oldum açıkçası doktorumu değiştireceğim.

işte onu bi bilsem doktor verdi. halbuki herhangi bir sorunum yok çok şükür biraz tsh yüksek sadece onada ilaç kullanıyorum. takviye için veriyorum dedi. yumurtalar oluştuktan sonrada iğne verdi ama zaten belkide benim doğla yolla oluşup çatlıyordu bilmiyorum ki pişman oldum açıkçası doktorumu değiştireceğim.
Allah Allah çok ilginç. Bence de baska bi dr a daha danışın. Ben de okuduğumda çok şaşırdım. Vardır bi bildiği belki. Bize de yazın olur mu biz de öğrenelim; )

Allah Allah çok ilginç. Bence de baska bi dr a daha danışın. Ben de okuduğumda çok şaşırdım. Vardır bi bildiği belki. Bize de yazın olur mu biz de öğrenelim; )

hani dedim yaş 30 sonuçta yumurta rezevrleri yaş ilerledikçe düşüyor ondan garanti olsun diyemi bu yola gitti garantici bi doktor çünkü ama nedense yinede sonradan bende pişman oldum ve çok ağrılı bir regl öncesi geçirdim. heleki dün ilk günümdü akşam kıvrandım normalde pek ağrım olmazdı.

hani dedim yaş 30 sonuçta yumurta rezevrleri yaş ilerledikçe düşüyor ondan garanti olsun diyemi bu yola gitti garantici bi doktor çünkü ama nedense yinede sonradan bende pişman oldum ve çok ağrılı bir regl öncesi geçirdim. heleki dün ilk günümdü akşam kıvrandım normalde pek ağrım olmazdı.
Hadi yaa.. bence de biraz garantici davranmış ama sonuçta suni bi olay yani ne gerek var. Daha ilk denemenizde. Neyse hayırlısı bakalım..

"30 yaş annesi olmak, daha inatçı, daha çokbilmiş olmak, onlarca hamilelik, bebek, doğum, vs. kitaplarını hatmetmiş olmanın özgüvenini üstünde taşımak demek. "
(Anne lutfen diye bi siteden bikac alinti:) )

"30 yaş annesi olmak anneni daha iyi anlamak için “köprüden önce son çıkışa” son hızla ve seve seve dalmak demek…"
(Anne lutfen diye bi siteden bikac alinti:) )

X