37+4 te bebeğimi kaybettim/ 7.11.2018

Suan okurken icimden sana sarilmak geldi .. gözyaslariyla okudum Allah sabir versin ve bir daha yasatmasin , Uzulme diyemiyorum elde degil ama nolur böyle güclü olmaya devam et...
Hepimizin hayatinda farkli sinavlari var..
Duamdasin.. Rabbim sana yakinda yeniden bebek versin ve kucagina almak nasip olsun ..
Cok guclu bir bayansin ve Melegin cennette sizi bekliyor ..

Basiniz sagolsun okurken agladim icim cizladi acisi anlatilmaz ama allah cok sevmis kizinizi yanina almis cennetten goruyodur sizi uzulmeyin desemde bos elinizde degil ama en azindan cok fazla dusunmemeye calisin baska seylerle mesgul olun allah kolaylik versin dusmanima evlat acisi vermesin dualarim sizinle

Kalbimi söküp aldin resmen. Göz yaşlarimi tutamadim :KK43: ne zor allahim ewlat acısı kimseye yasatma yarabbim dusmanima bile verm bole aci. :KK43: 1 aylik yogun bakimda kalan bebegimle ayni anlattiklarini yasamis kadar oldum. İçim disima cikti aglamaktan goguslerim sutle doldu her goren bebek nerde dedi :KK43: kavusamaman ne acı kardesim allahim gonlune ferahlik wersin. kendini asla suclama rabbimden buyuk hic birsey yok. Allahim en kisa zamanda kucagini tekrar doldursun bu acılari unuttursun. Ewlatla sinanmak cok zor eminim allahim icindeki o acıyı alsin

37+4 te, 6 kasım akşamı belimden kasıklarıma ve kalçama vuran bir ağrı vardı ve kasılmalar oluyordu. Süresi kısa aralıklıydı. Sanırım doğum başlıyor diye düşünüp biraz daha belirtilerin artmasını bekledim. Duş aldım. Ağrılar dayanılmaz değildi. Gece 12 gibi yarım saat kadar uyumuşum. Uyandığımda tuvalete gitme ihtiyacı oluştu. İshal olmuştum. Geri geldim yattım. Sancıları evde çekme konusunda çok şey okumuştum. Uyuyamadım kalktım salona gittim oraya yatacakken suyum geldi. Eşim uyandı biraz bekleyelim dedim. 5 dk olmadan tekrar suyum geldi ped koydum, hastaneye doğru yola çıktık. 15 dk sonra hastane acile geldik asansörden çıkarken yine suyum geldi hemen ebeyi çağırdık. Altını çıkar dediğinde pedde komple kan vardı. Endişelendim sordum normal dedi ebe doktoru çağırdılar açıklığa baktı muayene etti kanama sürüyordu. Plasenta erken ayrılmış acil sezaryene almaları gerekiyordu. Doktor bir de ultrasonda baktı. Kocam ağlayarak yanıma geldi onu sakinleştirmeye çalıştım. Hazırladılar doğumhaneye gittik genel anestezi uygulandı. Uyandırdılar kocama bebeğimizi sordum, Yenidoğan ünitesine aldılar 2550 gr 44 cm doğdu Dedi saçlarını başını anlattı. Ben sürekli uyudum uyandım uyandıkça ne zaman gelecek kızımız diye sordum. Hep birşeyler söylediler ama bi aksilik olduğunu anlıyordum. Sabaha karşı eşim bebeğimizin karnımda öldüğünü Söyledi. Doktor ona sezaryen öncesi anlatmış bebeğimiz artık yaşamıyormuş. Yıkıldım üzüldüm ağladım herkes çok ağladı. Sabah 8 gibi bebeğimi morgtan aldılar getirdiler. Kucağıma aldım o kadar masum o kadar minikti ki çok güzel bir bebekti. Onun için yaptırdığım müslin örtülerden birine sardılar kucağımda tutmaya sarılmaya bile kıyamadım. Öpemedim koklayamadım. Belki şok yüzünden belki narkoz ve sakinleştiricinin aptallığı ama şimdi çok üzülüyorum neden daha çok tutmadım öpmedim diye. Beş dk bile tutmamışımdır belki minicik yumuşak yanağına dokundum sadece sonra kocam kucağına aldı ve defnetmeye götürdü. Allahtan gelen Allaha döner. Bizi bekleyecek bir meleğimiz var artık. Ama bu acı çok farklı. İki gün sonra hastaneden çıkarken(aşırı kan kaybetmiştim) kucağımız boştu. Kadın doğum servisinden eli boş çıkan biri gerçekten çok üzücü ve ben bunu yaşadım. Evimize elimiz boş geldik. Eve geldiğimde göğüslerim şişti süt oldu. Her anne sütü olsun diye uğraşırken ben sütüm gitsin diye uğraştım ağrılar çektim. Bebeğim kendisi için oluşan sütten bir damla içemedi. Minicik bir mezarda minicik bedeni yatıyor. Bizi cennette bekliyor inşallah. Dün memlekete gitmek üzere yola çıktık ziyaretine gittik kuzumuzu. Yeni bir bebek gömmüşler yanına. Saygısızın biri benim kuzumun mezarının üstüne basmış çok üzüldüm. Bugün 10 gün oldu hala o sarıldığı müslin bezle yatıyorum. Bebek ördürmüştüm ona sarılıyorum. Çok özlüyorum kıymetlimi ama dayanmak zorundayız. Bu acıları yaşayanlar eminim vardır. Sizlerle paylaşmak istedim yazmak anlatmak istedim. Allah kimseye yaşatmasın bu durumu diyeceğim ama en iyisini O bilir.

İçim parçalandı okurken ağlattın beni.Acını yüreğimde yaşadım öyle derin hissettim ki. Hic tanımadığım halde böyle üzüldüysem sen ne haldesindir düşünmek bile istemiyorum :KK42:Allah sabır versin canım çok zor bi durum Rabbim sana hayırlı evlatlar nasip etsin.

Yok cnm. Tekrar da düşünmüyorum
İkinci denememdi nasip olmadı. Zor hasta grubunda sayılırız. Evlat edinmeye karar verdik
Ne güzel bi sevaptir bu ya? Öksüze yetime sıcacık bi aile vermekten daha sevap birşey yok bence.Hani her işte bi hayır vardır derler ya bü işin Hayri öyle çok büyük ki.Rabbim tüm güzellikleri size ve ailenize yaşatsın helal olsun gerçekten ❤❤

Ah be canım seni o kadar iyi anlıyorum ki tahmin edemezsin. Bende ikizlerimi 22. Haftda kaybettim bşr hafta hastanede yattım her yerden bebek sesleri geliyordu onların seslerini duya duya bebeklerimi kaybedecek miyim telaşıyla çok zor bir hafta geçirdim. Enfeksiyon sebebiyle doğumum başlamış annenin de hayatı tehlikede deyince eşim hemen bebekleri alın dedi. Ben hayır dedim vazgeçmedim ama bebeklerim anneleri için kendilerini feda ettiler. Köyümüze tek mezara yatırdılar 5 ay köye gidemedim sonraki her geliş ve gidişler de ağlayarak geçtim. Bir yılı geçti hala acım dün gibi ama bugün bşr süprizle karşılaştım ilk defa içim daha rahat. 8 aydır tedavi görüyordum bugün kese görmeye gittik ikinci keseye benzeyen bişi gördük. Bebeklerim annelerine geri döndü
Başınız sağolsun inşallah hayırlısıyla kucağıniza alırsınız kuzularinzi. Rabbim olanları bağışlasın olmayan herkese hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah

Evet oksijensiz kalıyor bebek maalesef bu olay neticesinde. Plasenta ile anne bağlantısı azaldıkça bebeğin yaşama ihtimali düşüyor. Ama korkmayın üzülmeyin allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip eder inşallah.
Bende ilk bebeğimi düşükle kaybettim. hatta hamile olduğumu düşük yaparken öğrendim çok zor bi durum.
Tekrardan basın sagolsun cou dag gibi çocok insan kaybediyor genç yasta gunahsiz gittiler benim düşüncem şöle allahim gunahsiz melek aliyorki bu kimseye nasip olmaz onlar bizi kurtarcak bizler artik kendimize dua edelim ahiretimizi düşünelim senindemi ilkdi canım.[/QUdurum
Ben düşük yaptığım da annem Rabbim küçücük günahsız bebekleri geri yanına alıyorsa, onları çok sevdiği için dünyada kalıp günaha girmelerini istemediği için geri alır derdi. bana çok mantıklı geldi Rabbim çok seviyor bizim meleklerimizi. Birde böyle düşünelim cennete ne kadar mutlular değil mi?

Ben düşük yaptığım da annem Rabbim küçücük günahsız bebekleri geri yanına alıyorsa, onları çok sevdiği için dünyada kalıp günaha girmelerini istemediği için geri alır derdi. bana çok mantıklı geldi Rabbim çok seviyor bizim meleklerimizi. Birde böyle düşünelim cennete ne kadar mutlular değil mi?

Sadece merakımdan soruyorum,geçmiş olsun. Bir yerde 8 haftalık demiştiniz 6 haftadan sonra kalp atışını alamadık demişsiniz, şimdi burada 5 haftalık diyorsunuz anlamadım da.
Yine de geçmiş olsun Rabbim kimsenin kucağını boş bırakmasın.
Merak iyidir .
5+4 den sonra kalp atışı alamadık ekranda sadece ufak bir kıpırtı gördük . Doktorum sağlıksız dedi inanmadım Ve 8 haftaya kadar aldırmayıp araştırma yaptım :KK15: 8+2 yken falanda kürtaj oldum . 13 Kasım ..
Yanı 5 haftalıkken aslında ölüydu ve gelişimi durdu ben bir ümit bekleıdm belki doktorlar görmedı diye .. Belki makinalar arızalı diye .. Bir umut işte ..

Var mı daha merak ettiğin birşey ??

Suan okurken icimden sana sarilmak geldi .. gözyaslariyla okudum Allah sabir versin ve bir daha yasatmasin , Uzulme diyemiyorum elde degil ama nolur böyle güclü olmaya devam et...
Hepimizin hayatinda farkli sinavlari var..
Duamdasin.. Rabbim sana yakinda yeniden bebek versin ve kucagina almak nasip olsun ..
Cok guclu bir bayansin ve Melegin cennette sizi bekliyor ..
Sarılmış kadar oldunuz kalbimde hissettim teşekkür ederim böyle samimi bir mesaj attığınız için. Dualarınız her zaman kabul olsun benle ilgili olanlar için de Allah sizden ve dua eden herkesten razı olsun inşallah

Basiniz sagolsun okurken agladim icim cizladi acisi anlatilmaz ama allah cok sevmis kizinizi yanina almis cennetten goruyodur sizi uzulmeyin desemde bos elinizde degil ama en azindan cok fazla dusunmemeye calisin baska seylerle mesgul olun allah kolaylik versin dusmanima evlat acisi vermesin dualarim sizinle
Allah sizlerden razı olsun dualar edip destek oluyorsunuz. Şu an en güzel şey yapılan dua benim için. Sadece bunları okuyup ağlayın başkası olmasın inşallah. Kimse yaşamasın bunları

Kalbimi söküp aldin resmen. Göz yaşlarimi tutamadim :KK43: ne zor allahim ewlat acısı kimseye yasatma yarabbim dusmanima bile verm bole aci. :KK43: 1 aylik yogun bakimda kalan bebegimle ayni anlattiklarini yasamis kadar oldum. İçim disima cikti aglamaktan goguslerim sutle doldu her goren bebek nerde dedi :KK43: kavusamaman ne acı kardesim allahim gonlune ferahlik wersin. kendini asla suclama rabbimden buyuk hic birsey yok. Allahim en kisa zamanda kucagini tekrar doldursun bu acılari unuttursun. Ewlatla sinanmak cok zor eminim allahim icindeki o acıyı alsin
Canım benim bu kadar üzülmeni istemezdim Allah evladına hayırlı uzun ömürler versin. Duaların için çok teşekkür ederim Allah razı olsun

X