37+4 te bebeğimi kaybettim/ 7.11.2018

İçim parçalandı okurken ağlattın beni.Acını yüreğimde yaşadım öyle derin hissettim ki. Hic tanımadığım halde böyle üzüldüysem sen ne haldesindir düşünmek bile istemiyorum :KK42:Allah sabır versin canım çok zor bi durum Rabbim sana hayırlı evlatlar nasip etsin.
Çok sağol canım benm üzülmenizi ağlamanızı istemiyorum ama paylaştıkça rahatlıyorum sanki öyle hissediyorum. Hele ki sizin gibi güzel yürekli insanlar teselli yzıyor dualar ediyor çok iyi geliyor bu bana

Ben düşük yaptığım da annem Rabbim küçücük günahsız bebekleri geri yanına alıyorsa, onları çok sevdiği için dünyada kalıp günaha girmelerini istemediği için geri alır derdi. bana çok mantıklı geldi Rabbim çok seviyor bizim meleklerimizi. Birde böyle düşünelim cennete ne kadar mutlular değil mi?
Sizin de başınız sağolsun bunu şimdi gördüm. Dediğiniz doğrudur onlar seçilmiş melekler Allahın bildiğini biz bilmiyoruz. Bize kötü gelen aslında çok güzel olabilir arkasındaki sebebi anlamadığımız için üzülüyoruz. Belki de bu ğzüldüğümüz şeyin iç yüzünü bilsek mutlu olacağız.

Başınız sağolsun. 3 kez düşük yaptım. Bilirim çok zor. Son düşüğüm 26 haftalıkken oldu. Doğdu ve öldü kuveze bile girmedi. Elim kadardı nerdeyse küçücük. Çok çok zor. Ama Allah sabrını veriyor. Zamanla hisleriniz daha normal geliyor. İçinizde hep ukte ama yaşamak zamanla kolaylaşıyor. Çok şükür şimdi 3 çocuğum var. Rabbim size de nasip etsin evinizi kucağınızı doldursun inşallah

İçim gitti okurken ürperdim :KK43: rabbim dayanacak güç versin, hayırlısıyla yeniden doldursun kucağınızı ♡ ben dahil kimseye yaşatmasın rabbim bu acıyı :KK43: Aminn..

Başınız sağolsun. 3 kez düşük yaptım. Bilirim çok zor. Son düşüğüm 26 haftalıkken oldu. Doğdu ve öldü kuveze bile girmedi. Elim kadardı nerdeyse küçücük. Çok çok zor. Ama Allah sabrını veriyor. Zamanla hisleriniz daha normal geliyor. İçinizde hep ukte ama yaşamak zamanla kolaylaşıyor. Çok şükür şimdi 3 çocuğum var. Rabbim size de nasip etsin evinizi kucağınızı doldursun inşallah
Sizin de başınız sağolsun çok zor gerçekten çocuklarınıza da hayırlı güzel ömürler versin rabbim. Birlikte cennette bizi beklerler inşallah

Merak iyidir .
5+4 den sonra kalp atışı alamadık ekranda sadece ufak bir kıpırtı gördük . Doktorum sağlıksız dedi inanmadım Ve 8 haftaya kadar aldırmayıp araştırma yaptım :KK15: 8+2 yken falanda kürtaj oldum . 13 Kasım ..
Yanı 5 haftalıkken aslında ölüydu ve gelişimi durdu ben bir ümit bekleıdm belki doktorlar görmedı diye .. Belki makinalar arızalı diye .. Bir umut işte ..

Var mı daha merak ettiğin birşey ??
Hayır,kadın doğum konularından iyi anlarım.
Belki içini rahatlatır ama söyleyeyim,bebeğin ölmemiş çünkü hiç yaşamamış. Gerçi doktorun bahsetmiştir 3 gebelikten 1inde böyle vakalar görülebiliyor.
Bu yüzden sordum. :)

Son düzenleme:
  • Beğen
Reactions: H E
Ayy ağla ağla içim çıktı rabbim sabır versin sizlere çok zor çok

Ayy ağla ağla içim çıktı rabbim sabır versin sizlere çok zor çok
Ah kıyamam ağlamayın ne olur Allahın istediği oluyor. Canım acıyor aklım karışıyor bazen keşkeler buluyorum bir sürü ama en sonunda içim soğuyor ve cennette kavuşacağız diyorum. İnşallah sizlerin duasıyla bunu atlatacağız

imtihanlarin en buyugu en cetini en en en....bende dusuk yasadim hemde alti yil sonra ne tedavilerle... dokuz haftalikken kaybettim..acisi tarifsiz.sizin acinizi Allah hafifletsin sonsuz sabir versin.insallahhh saglikli bir yavruya doya doya sarilcaksin icime dogdu.biraz toparlan yine anne ol insallah.o dusugun iki ay sonrasi yine hsmile kaldim oda 32 haftada dogdu gebrlik zehirlenmesi yasadim.cok sukur sindi dort yasina girecek prensesim.bir kizim daha var 17 aylik.
hepsi gelir gecer hic meraketme.sen yeterki Allaha dua et sakon isyankar olma zaten cok guclusun masallah..Bu acilar surmez boyle guclu ol..bende cokkkkk zor yillar gecirdim neler ogrendim o acilardan neler..o battaniyrleri sakla yine saracaksin bebegini insallah o battaniyelere koklayacaksin Allahin izniyle...sana cok dua edicem acini taaaa yuregimde hissettim sabir ve dua ile..

imtihanlarin en buyugu en cetini en en en....bende dusuk yasadim hemde alti yil sonra ne tedavilerle... dokuz haftalikken kaybettim..acisi tarifsiz.sizin acinizi Allah hafifletsin sonsuz sabir versin.insallahhh saglikli bir yavruya doya doya sarilcaksin icime dogdu.biraz toparlan yine anne ol insallah.o dusugun iki ay sonrasi yine hsmile kaldim oda 32 haftada dogdu gebrlik zehirlenmesi yasadim.cok sukur sindi dort yasina girecek prensesim.bir kizim daha var 17 aylik.
hepsi gelir gecer hic meraketme.sen yeterki Allaha dua et sakon isyankar olma zaten cok guclusun masallah..Bu acilar surmez boyle guclu ol..bende cokkkkk zor yillar gecirdim neler ogrendim o acilardan neler..o battaniyrleri sakla yine saracaksin bebegini insallah o battaniyelere koklayacaksin Allahin izniyle...sana cok dua edicem acini taaaa yuregimde hissettim sabir ve dua ile..
Çok ince bir ruhtan dökülen cümleler olduğu çok belli. Kalbimi okşadınız resmen. İçime su serptiniz. Sizin kaybınız ve yaşadıklarınız da çok zor. İnsan hayallerinden emeklerinden vazgeçmek zorunda kalınca çok acı yaşıyor zaten üstüne bir de canından bir parça gidince acı dayanılmaz oluyor ama derdi veren Rabbim dermanı da sabrı da veriyor çok şükür. Kalbinizin temizliği o kadar belli ki içinize doğduğunu söylediğiniz şeye gönülden inandım hayal kurdum. Çok teşekkür ederim yazdıklarınız ve paylaştıklarınız için. Bugünler de geçecek inşallah zorluklar insan için. Ettiğiniz edeceğiniz dualar için Allah razı olsun

Ahh, allahım sabrını artırsın ne zor, yazdığınız gibi o kadın Doğum servisinden eli boş çıkmak, çok üzüldüm, çok çok üzüldüm, sezaryen olduğu için birazcık bekleme süreniz var haliyle, en kısa sürede yeniden hamile kalır sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah, o sizi bekleyecek cennette, bu da en büyük sınavlardan biri, kimse evlat acısıyla sınanmasa keşke.

37+4 te, 6 kasım akşamı belimden kasıklarıma ve kalçama vuran bir ağrı vardı ve kasılmalar oluyordu. Süresi kısa aralıklıydı. Sanırım doğum başlıyor diye düşünüp biraz daha belirtilerin artmasını bekledim. Duş aldım. Ağrılar dayanılmaz değildi. Gece 12 gibi yarım saat kadar uyumuşum. Uyandığımda tuvalete gitme ihtiyacı oluştu. İshal olmuştum. Geri geldim yattım. Sancıları evde çekme konusunda çok şey okumuştum. Uyuyamadım kalktım salona gittim oraya yatacakken suyum geldi. Eşim uyandı biraz bekleyelim dedim. 5 dk olmadan tekrar suyum geldi ped koydum, hastaneye doğru yola çıktık. 15 dk sonra hastane acile geldik asansörden çıkarken yine suyum geldi hemen ebeyi çağırdık. Altını çıkar dediğinde pedde komple kan vardı. Endişelendim sordum normal dedi ebe doktoru çağırdılar açıklığa baktı muayene etti kanama sürüyordu. Plasenta erken ayrılmış acil sezaryene almaları gerekiyordu. Doktor bir de ultrasonda baktı. Kocam ağlayarak yanıma geldi onu sakinleştirmeye çalıştım. Hazırladılar doğumhaneye gittik genel anestezi uygulandı. Uyandırdılar kocama bebeğimizi sordum, Yenidoğan ünitesine aldılar 2550 gr 44 cm doğdu Dedi saçlarını başını anlattı. Ben sürekli uyudum uyandım uyandıkça ne zaman gelecek kızımız diye sordum. Hep birşeyler söylediler ama bi aksilik olduğunu anlıyordum. Sabaha karşı eşim bebeğimizin karnımda öldüğünü Söyledi. Doktor ona sezaryen öncesi anlatmış bebeğimiz artık yaşamıyormuş. Yıkıldım üzüldüm ağladım herkes çok ağladı. Sabah 8 gibi bebeğimi morgtan aldılar getirdiler. Kucağıma aldım o kadar masum o kadar minikti ki çok güzel bir bebekti. Onun için yaptırdığım müslin örtülerden birine sardılar kucağımda tutmaya sarılmaya bile kıyamadım. Öpemedim koklayamadım. Belki şok yüzünden belki narkoz ve sakinleştiricinin aptallığı ama şimdi çok üzülüyorum neden daha çok tutmadım öpmedim diye. Beş dk bile tutmamışımdır belki minicik yumuşak yanağına dokundum sadece sonra kocam kucağına aldı ve defnetmeye götürdü. Allahtan gelen Allaha döner. Bizi bekleyecek bir meleğimiz var artık. Ama bu acı çok farklı. İki gün sonra hastaneden çıkarken(aşırı kan kaybetmiştim) kucağımız boştu. Kadın doğum servisinden eli boş çıkan biri gerçekten çok üzücü ve ben bunu yaşadım. Evimize elimiz boş geldik. Eve geldiğimde göğüslerim şişti süt oldu. Her anne sütü olsun diye uğraşırken ben sütüm gitsin diye uğraştım ağrılar çektim. Bebeğim kendisi için oluşan sütten bir damla içemedi. Minicik bir mezarda minicik bedeni yatıyor. Bizi cennette bekliyor inşallah. Dün memlekete gitmek üzere yola çıktık ziyaretine gittik kuzumuzu. Yeni bir bebek gömmüşler yanına. Saygısızın biri benim kuzumun mezarının üstüne basmış çok üzüldüm. Bugün 10 gün oldu hala o sarıldığı müslin bezle yatıyorum. Bebek ördürmüştüm ona sarılıyorum. Çok özlüyorum kıymetlimi ama dayanmak zorundayız. Bu acıları yaşayanlar eminim vardır. Sizlerle paylaşmak istedim yazmak anlatmak istedim. Allah kimseye yaşatmasın bu durumu diyeceğim ama en iyisini O bilir.
Merhaba sizi diğer forumdan hatırlıyorum. Başınız sağolsun bile yazamamıştım üzüntüden ama gecelerce dua ettim, sabırlar diledim size. Kandil akşamında bile aklıma geldiniz. Yaşadıklarınızdan çok etkilendim hatta eşime bile bahsettim. Umarım tez zamanda acınız diner Rabbim size yeni bir evlat nasip eder (amin) Kayınvalide postunda yazışmıştık sizinle şimdi burada görünce hemen anladım siz olduğunuzu. Geçen sene dış gebelik geçirdiğim dönemde bu forum bana çok iyi gelmişti umarım sizinde bir nebze de olsa acınızı hafifletir. Yüce rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah

Merhaba sizi diğer forumdan hatırlıyorum. Başınız sağolsun bile yazamamıştım üzüntüden ama gecelerce dua ettim, sabırlar diledim size. Kandil akşamında bile aklıma geldiniz. Yaşadıklarınızdan çok etkilendim hatta eşime bile bahsettim. Umarım tez zamanda acınız diner Rabbim size yeni bir evlat nasip eder (amin) Kayınvalide postunda yazışmıştık sizinle şimdi burada görünce hemen anladım siz olduğunuzu. Geçen sene dış gebelik geçirdiğim dönemde bu forum bana çok iyi gelmişti umarım sizinde bir nebze de olsa acınızı hafifletir. Yüce rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah
Aa teşekkür ederim tanımanız ne güzel. Dua ettiğiniz için de Allah razı olsun gerçekten çok ihtiyacım var buna. Belki de sizlerin duası sayesinde güçlü kalabiliyorum. Bu sayede acımı dindirebiliyorum. Duygularınızı dile getirip yazmanız çok güzel gerçekten. Bu tür şeyler bana iyi geliyor. Yalnız olmadığımı hissediyorum. Çünkü etrafım artık sormasın üstüme gelmesin diye sessiz sessiz gizlice üzülmekten ağlamaktan sıkıldım. Ağlarken görünce ne oldu sorularından bıktım. Anlamıyorlar. Sizlerle paylaşıp rahatlıyorum. İnşallah bebeğini sağ salim kucağına alırsın

Ahh, allahım sabrını artırsın ne zor, yazdığınız gibi o kadın Doğum servisinden eli boş çıkmak, çok üzüldüm, çok çok üzüldüm, sezaryen olduğu için birazcık bekleme süreniz var haliyle, en kısa sürede yeniden hamile kalır sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah, o sizi bekleyecek cennette, bu da en büyük sınavlardan biri, kimse evlat acısıyla sınanmasa keşke.
İnşallah sizler sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alır dönersinşz evlerinize. Keşke yaşanmasa ama rabbim daha iyisini biliyor bizden. Dediğiniz gibi inşallah cennette karşılar bizi kuzumuz melek kızımız

Çok ince bir ruhtan dökülen cümleler olduğu çok belli. Kalbimi okşadınız resmen. İçime su serptiniz. Sizin kaybınız ve yaşadıklarınız da çok zor. İnsan hayallerinden emeklerinden vazgeçmek zorunda kalınca çok acı yaşıyor zaten üstüne bir de canından bir parça gidince acı dayanılmaz oluyor ama derdi veren Rabbim dermanı da sabrı da veriyor çok şükür. Kalbinizin temizliği o kadar belli ki içinize doğduğunu söylediğiniz şeye gönülden inandım hayal kurdum. Çok teşekkür ederim yazdıklarınız ve paylaştıklarınız için. Bugünler de geçecek inşallah zorluklar insan için. Ettiğiniz edeceğiniz dualar için Allah razı olsun
Allah senden de razi olsun hep duamda olacaksin her namazda unutmadan edicem insallah..

X