4 senedir kocam çalışmıyor

Bugün avukatla konuştuk !

Benim avukatım defalarca uyardı beni evden çıkmayın diye.

Sen ne anlatıyon bacım ??

Kanun maddesi var aç oku
Sizce o kanun maddesini okuyup yorumlayabilecek olsanız avukatlık diye bir meslek olur muydu? Kadın durup dururken mi ayrılmış evden? Sizin bu yorumla daha önce belirttiğim gibi maddi mandevi şiddet gören kadınlar da evde kalmaya devam etmeli?

Terk eyleminin oluşması için gereken şartlar Yargıtay kararları ile belirlenmiştir. Terk edilme halinde diğer eşin izlemesi gereken yol, göndermesi gereken ihtar gibi şartlar vardır. Nitekim evden (ortak konuttan) ayrılıp haklı bir neden olmaksızın diğer eşi bırakan eş tam kusurlu sayılır. Nafaka ve tazminat talepleri buna göre değerlendirilir.

Sizce o kanun maddesini okuyup yorumlayabilecek olsanız avukatlık diye bir meslek olur muydu? Kadın durup dururken mi ayrılmış evden? Sizin bu yorumla daha önce belirttiğim gibi maddi mandevi şiddet gören kadınlar da evde kalmaya devam etmeli?
Algılamanızda sorun var gerçekten. Hukukta sizce bence diye birşey yok !

Marmara üniversitesi Hukuk profesörü Halil Hocam ve aile avukatımız Arkın Bey'e şimdi danıştım. İkisi de aynı şeyi söyledi. Evi terk eden taraf kusurludur. Yargıtay kararları var.

Şiddet gören kadınlar evde kalmaya devam etmiyor zaten. Şiddet esnasında polis geliyor tutanak tutuyor. Darp raporunu soruyor hakim

Konu sahibi herhangi bir avukata danışmadan kafasına göre evi terk etmiş. Eşi şiddet uygulamamış kendisine.

Boşanma davası açarak evi terk etmeyecekti. Evden erkek ayrılır. Evin kimin üzerine olduğunun bir önemi yok.

Konu sahibine dilerse az önce danıştığım Hukuk profesörü ve aile avukatımızın telefon numaralarını iletebilirim.

Son düzenleme:
Algılamanızda sorun var gerçekten. Hukukta sizce bence diye birşey yok !

Marmara üniversitesi Hukuk profesörü Halil Hocam ve aile avukatımız Arkın Bey'e şimdi danıştım. İkisi de aynı şeyi söyledi. Evi terk eden taraf kusurludur. Yargıtay kararları var.

Şiddet gören kadınlar evde kalmaya devam etmiyor zaten. Şiddet esnasında polis geliyor tutanak tutuyor. Darp raporunu soruyor hakim

Konu sahibi herhangi bir avukata danışmadan kafasına göre evi terk etmiş. Eşi şiddet uygulamamış kendisine.

Boşanma davası açarak evi terk etmeyecekti. Evden erkek ayrılır. Evin kimin üzerine olduğunun bir önemi yok.

Konu sahibine dilerse az önce danıştığım Hukuk profesörü ve aile avukatımızın telefon numaralarını iletebilirim.
Hee aynen. Gözardı et ve cahille sohbeti kes butonuna bastım size hayatta başarılar 🙏

Merhabalar arkadaşlar 4 senedir eşim çalışmıyor. 1 kızım var üniversiteye gidiyor.Ben çalışıyorum ewe bakıyorum. Çalışman gerekiyor kızın okulu var dediğimde ben bu saatten sonra çalışmam diyor.44 yaşında yaşını göstermiyor genç görünüyor, bende aynı şekilde .artık çok yoruldum metal olarak aldığım maaş eve ve kızın ihtiyaçlarına gidiyor .aynı gün bitiyor. Bütün güm evde yatıyor,annesi ve babasıyla akşama kadar oturuyor.benim ailem ayrıl olmaz böyle diyor bende aslında bunu istiyorum. Merak ediyorum siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız. Ruhen gerçektende bittim yoruldum.
Ayrılırdım napıcam başka

Hee aynen. Gözardı et ve cahille sohbeti kes butonuna bastım size hayatta başarılar 🙏
Cehalet kötü birşey. Üzülüyorum sizin için.Hem bilmiyorsunuz hem insanları cahillikle suçluyorsunuz. Hukuken doğru ile gündelik hayattaki doğrular farklıdır.

Cehalet kötü birşey. Üzülüyorum sizin için.Hem bilmiyorsunuz hem insanları cahillikle suçluyorsunuz. Hukuken doğru ile gündelik hayattaki doğrular farklıdır.
Canım cahil bir kadın değilim 2 üniversite bitirmiş biriyim ailemde kültürlü ve benim nafaka beklentim yok burada ihtiyacım yok .onun için kusurlu olurum diyede düşünmüyorum zaten.nafkada istemiyorum

Canım cahil bir kadın değilim 2 üniversite bitirmiş biriyim ailemde kültürlü ve benim nafaka beklentim yok burada ihtiyacım yok .onun için kusurlu olurum diyede düşünmüyorum zaten.nafkada istemiyorum
Ben sizin için yazmadım alıntıladığım kişi için yazdım. Yanlış biliyor o yüzden. Yanlış anlaşılma var sizin için değildi o. Ayrıca nafaka hakkınız var mı yok mu bilmiyorum varsa alın mutlaka.

Nafaka ihtiyacınız yok da valla bu adam sizi kusurlu gösterip tazminat nafakayı sizden ister demedi demeyin.

Evi terk ettikten sonra dava acmazsaniz arkadaslarjn dedigi gibi kusurlu sayilirsiniz. Acilen bir avukatla gorusun derim

Kızının üniversiteye başlamış. Artık daha fazla zamanınızı harcamayın. Bu evliliği ardınızda bırakıp yeni bir hayata başlamak en iyisi. 40 yaşında olup ben yaşlandım çalışamam diyen ve tüm gün ailesi ile oturan bir adamla ömür tüketmeye gerek yok.

Merhabalar arkadaşlar 4 senedir eşim çalışmıyor. 1 kızım var üniversiteye gidiyor.Ben çalışıyorum ewe bakıyorum. Çalışman gerekiyor kızın okulu var dediğimde ben bu saatten sonra çalışmam diyor.44 yaşında yaşını göstermiyor genç görünüyor, bende aynı şekilde .artık çok yoruldum metal olarak aldığım maaş eve ve kızın ihtiyaçlarına gidiyor .aynı gün bitiyor. Bütün güm evde yatıyor,annesi ve babasıyla akşama kadar oturuyor.benim ailem ayrıl olmaz böyle diyor bende aslında bunu istiyorum. Merak ediyorum siz benim yerimde olsaydınız ne yapardınız. Ruhen gerçektende bittim yoruldum.
Bence cekilebilir ya sormaniza gerek yok 4 sene daha cekebilicek gibisiniz ayrilacak gibi durmuyorsunuz

Canım sen nafaka istemeyebilirsin de , belki eşin olacak adam seni kudurlu gösterip senden tazminat alacak. Boşanma aşamasında erkekler her türlü şerefsizliği yapabiliyor. Avukattan net bilgi al, öyle hareket et. Evi terkederken hiç olmazsa şiddet gördüğüne dair şahitlik edebilecek birileri o ortamda olsun , yada video çek şiddet girişiminde bulunurken, ya da gemen darp raporu al şikayetçi ol, ona uzaklaştırma çıkarttır. Elini , delillerini sağlam tut .

X