4 senedir kocam çalışmıyor

Benim başımda olmasa inanınki sizinle aynı tepkiyi verirdim.şakamısın derdim .ama yaşayınca beynin duruyor.kimsede yaşamasın bu durumu

Adam arabaları yemiş paraları yemiş sizin ömrünüzü yiyor. 3-5 seneye kızınız evlenecek siz hala bu adama bakacaksınız. Millet emekliliği dolunca bile çalışıyor, adam 40 yaşında işi bırakmış emekli niyetiyle hem de karısının parasıyla.

parasız adam gereksiz adam. evde onu besleyeceginize sokak hayvanlarına yem alın sevap kazanırsınız. böyleleri yemin ediyorum hayatını amip gibi yaşamayı görev edinmiş sanki. utanma da yok. hanımım çalışacak ben yiyeceğim. o kadar da değil. ustelik hastalık vs yok. hasta olsa başım gözüm üstüne de keyfi çalışmıyor olması benim için 1 numaralı boşanma sebebi. iş yerinde bir arkadaşım var 11yildir kocasına bakıyor. esi çalışınca beli agriyormus ay kıyamam o evd eylesin sen tırmala diyorum o kıza. bazı insanlar bu şekilde yaşamayı hak görüyor kendine siz görmeyin, zaten evi terk etmişsiniz ne mutlu. güzel günler dilerim

Avukatla.gorusmeniz lazim evi terk etmek aleyhinize olabilir ancak şunu da hatirlatayim
Esiniz demis ya ben gitmem burasi babamin evi bunu ozellikle belirtin beni para vermedigimden kovduğu icin ayri ev tuttum diye. Çünkü bu adamda sizi kusurlu cikartip nafaka isteyecek kapasite var

Ev kadının yeridir.giderseniz boşanma durumunda suçlu olursunuz. Davayı açın acacaksaniz , hakim evden gitmenizi söylerse evden çıkın.
Gidecek biri varsa o erkektir .
Evi terk eden kusurlu sayılır bosanmada
Kendimizden o kadar emin yazmışsınız ki avukat mısınız çok merak ettim. Bu kadar emin yazmanızdan dolayı insanları yönlendirdiğinizin farkında mısınız? Verdiğiniz bilgiler doğru değilken bu ne özgüven?

Kendimizden o kadar emin yazmışsınız ki avukat mısınız çok merak ettim. Bu kadar emin yazmanızdan dolayı insanları yönlendirdiğinizin farkında mısınız? Verdiğiniz bilgiler doğru değilken bu ne özgüven?
kusurllumu varsın kusurlu saysınlar beni .benim o kadar çok ispatım varki evden gitmek için,adam ne yaparsa yapsın çekeyimmi yani böyle birşey olabilirmi.evden ayrılıp boşanan çok kişi tanıyorum ben.kime göre neye göre kusurluyum.

Bosandim, avukatim bu sekilde yonlendirdi ve bir cok avukattan da bu bilgiyi almistik, bu yüzden biliyorum . Ha farklı bir bilgisi olan varsa paylaşsın. Avukat değilim

Bosandim, avukatim bu sekilde yonlendirdi ve bir cok avukattan da bu bilgiyi almistik, bu yüzden biliyorum . Ha farklı bir bilgisi olan varsa paylaşsın. Avukat değilim
Durup dururken evi terk eden birinin kusuru için o “kusurluluk” hali, çalışmayan adamın olduğu ve yapıştığı evi terk etmek kusur değil ki? O zaman dayak yiyen kadınlar adam terk etmiyor evi kusurlu olmayayım ben de deyip terk etmesin evi.

dün bereberdik yemek yedik kahve içtik,ilk gittiğim güne göre daha iyi bugünde konuştuk.
Ev tutmuş sunuz mutlaka avukata danışın. Yol haritası çıkarın. Bu hareket vicdanen doğru olsada kanunen kusırlu duruma düşersiniz. Avukata gidin mutlaka. Haklıyken mahkemede haksız
bulunursunuz.

Yok yahu öyle bir şey ne kusuru.

Evi terk etmek kusur sebebidir.

Ben evi terketmediğim için tazminat aldım.Benim avukatım da beni uyarmıştı.

Kuzenim boşanıyor daha bugün konuştuk telefonda

Avukatı evi terk etmeyeceksin, terk eden taraf kusurludur ve tazminat öder demiş.

Siz insanları yanlış yönlendiriyorsunuz

Niye evi terk ettiniz ki ?! Avukata niye danışmadınız

Durup dururken evi terk eden birinin kusuru için o “kusurluluk” hali, çalışmayan adamın olduğu ve yapıştığı evi terk etmek kusur değil ki? O zaman dayak yiyen kadınlar adam terk etmiyor evi kusurlu olmayayım ben de deyip terk etmesin evi.

Hukukta sana göre bana göre diye birşey yok !

Terk nedeniyle boşanma davasının manevi unsuru olan kusurluluk, evi terk eden eşin terk fiilinin, evlilik birliğinden doğan sorumluluklarını yerine getirmekten kaçınmasıdır. Ortak konutu terk eden ve haklı bir sebep olmaksızın dönmekten imtina eden eş, terk fiilinde kusurludur.

Örneğin artık eşine sevgi ve saygı duymadığı için birlikte yaşamak istemeyen ve baba evine dönen bir kadının bu fiili, terk olgusunu meydana getirecektir. Bu durumda, diğer şartların da varlığı halinde, terk edilen erkek tarafından Türk Medeni Kanunumuzun 164. maddesi uyarınca dön ihtarında bulunabilir ve sonrasında terk nedeniyle boşanma davası açılabilir.

Hemen eve geri dönün. Boşanma davanızı açın. Eşiniz sizi darp etmediği sürece evden ayrılırsanız tazminat ödersiniz

Evi terk etmek kusur sebebidir.

Ben evi terketmediğim için tazminat aldım.Benim avukatım da beni uyarmıştı.

Kuzenim boşanıyor daha bugün konuştuk telefonda

Avukatı evi terk etmeyeceksin, terk eden taraf kusurludur ve tazminat öder demiş.

Siz insanları yanlış yönlendiriyorsunuz

Niye evi terk ettiniz ki ?! Avukata niye danışmadınız
Burdaki avukatlardan iyi biliyorsunuz boşandığınıza göre. Demek kanser olan biri de doktordan iyi biliyor kanseri atlattığına göre😍. Uzmanlığa saygı duyun cehaletten bıktık ya. hele bir de google copy pasteleri yok mu 🤩

Evet aynı şekilde ben de boşandım. Benim de avukatım asla evi terk etmeyeceksin dedi. Eski eşim annesinin gazıyla evi terk etti ve 6 ay eve gelmedi. Evi terk ettiği için kusurlu sayıldı ve ayrıca tazminat ödedi.

Amcamın kızıyla daha bugün konuştuk telefonda. Onun avukatı da evi asla terk etmeyeceksin diye ikaz etmiş.

Burdaki avukatlardan iyi biliyorsunuz boşandığınıza göre. Demek kanser olan biri de doktordan iyi biliyor kanseri atlattığına göre😍. Uzmanlığa saygı duyun cehaletten bıktık ya.

Bugün avukatla konuştuk !

Benim avukatım defalarca uyardı beni evden çıkmayın diye.

Sen ne anlatıyon bacım ??

Kanun maddesi var aç oku

Burdaki avukatlardan iyi biliyorsunuz boşandığınıza göre. Demek kanser olan biri de doktordan iyi biliyor kanseri atlattığına göre😍. Uzmanlığa saygı duyun cehaletten bıktık ya. hele bir de google copy pasteleri yok mu 🤩

Cahil olan sensin

Türk Medeni Kanunumuzun 164. maddesi uyarınca kocası dön ihtarında bulunacak ve sonrasında terk nedeniyle boşanma davası açacak ve konu sahibi haklı olduğu halde haksız duruma düşecek.

Kafasına göre evi terk eden tazminat öder.

X