Çocuk Hastalıkları 4 yasindaki kizima yanlis yere fitil verdim acil

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Doktorlar fitil verirken özellikle bekar misiniz diye sorar hangi doktor küçük çocuğa fitil verir ?

QUOTE="mutsuzum2017, post: 67798241, member: 852286"]
Hastaneden geldim olumsuz yorum yazanlara birsey demiyorum. Allahtan fitil eriyomus muayene edildi cok sukur kizimin birseyi yok. Kizim fitilden ilactan cok korkuyor tuvalette otururken popunu silicem dedim o ara vermeye calostim hala elim ayagim titriyor.
[/QUOTE]
Onla gecmıs olsun. Ne olursa olsun girdim cıktım dua ettım 🙏 cok sukur. Rabbım beterinden esirgesin

Neden kızlık zari diye düşünüyorsunuz ki, anal yapılacak fitili vajinal olarak yapmak normal mi? Belki art niyetli biri olarak görünebilirim ama popoyla vajinayi ayırt edemeyecek kişi yoktur görüyor ediyor ben bunda art niyet ararim. Söylemek istemiyorum ama normal değil.
Bir daha açıklayım, o sekilde ben düşünmedim, düşünmem. Yorum yapan biri onu ima etti sandim, sinirlendim.
Ikinci konuda size katılıyorum.
Cevap geldi konu sahibinden😊

Her şeyi bir kenara bırakıyorum, çocuk iyiymiş çok şükür, 4 yaşındaki çocuğa fitil neden kullanılır? Hangi mantıkla? Bunu doktor önermiş olamaz aklım almıyor, bu kadar büyük bir çocuk fitille tedavi edilmeZ. Bu nasıl ağır saçmalamaktır böyle!

Hastaneden geldim olumsuz yorum yazanlara birsey demiyorum. Allahtan fitil eriyomus muayene edildi cok sukur kizimin birseyi yok. Kizim fitilden ilactan cok korkuyor tuvalette otururken popunu silicem dedim o ara vermeye calostim hala elim ayagim titriyor.
Kabiz miydi. Rahatsizligi neydi.. kabizliksa eger doktor yazmis olsa dahi hemen fitil vermeyin once lifli gidalar deneyin kabizligin ilk gunu hala devam eder ve cok rahatsizlanirsa fitil verin...ates icin yazdiysa fitili o zaman da once surup alin verin hatta hic ilac vermeden once atesinin dusurmeye calisin ilik dus ince giydirmek ilik havlu gecmezse ondan sonra ilac surup.yada fitil deneyin.. enfeksiyon icin yazdiysa hemen kullanma diyemeyecegim ama ne kadar aglarsa aglasin yatirararak yapin fitili.. babasi tutsun elini ayagini sizde ayaklaru havada yatar sekilde iyi kontrol ederek verin.. yatirip bacaklari dikince daha net gorursunuz makat yerini ve uygulamasi daha kolay olur.. gecmis olsun

Iyi olduğuna sevindim.
Çok geçmiş olsun.

Doktorlar fitil verirken özellikle bekar misiniz diye sorar hangi doktor küçük çocuğa fitil verir ?
Bu fitil başka. Vajinal fitil değil. Bebeklere fitil verilir yani kabızlık için . Konu sahibi çocuk korkuyor diye kandırmaya çalışırken alelacele eli nereye denk geldiyse vermiş fitili.

Her şeyi bir kenara bırakıyorum, çocuk iyiymiş çok şükür, 4 yaşındaki çocuğa fitil neden kullanılır? Hangi mantıkla? Bunu doktor önermiş olamaz aklım almıyor, bu kadar büyük bir çocuk fitille tedavi edilmeZ. Bu nasıl ağır saçmalamaktır böyle!

Esra bizim çocuklar akran, Aralık ayında tam 4 yaşındaydı ve ateşlenince götürdüğüm dr inatçı ateş halinde fitil önerdi. İhtiyaç olmadı kullanmadık ama zor durumda 6 yaşa kadar kullanılabiliyormuş.

Neden kızlık zari diye düşünüyorsunuz ki, anal yapılacak fitili vajinal olarak yapmak normal mi? Belki art niyetli biri olarak görünebilirim ama popoyla vajinayi ayırt edemeyecek kişi yoktur görüyor ediyor ben bunda art niyet ararim. Söylemek istemiyorum ama normal değil.
Art niyet olsa, telaşla buraya konu açmazdı konu sahibi. Anne misiniz bilmiyorum ama bir anne için yazdığınız şeyler çok ağır.
Geçmiş olsun konu sahibi.

Geçmiş olsun
Kızıma ilk defa fitil verdiğimiz gün geldi aklıma. Ateşten mi kabızlıktan mı hatırlayamadım şimdi ama ellerim titremisti zaten el kadar bebek, ya yanlışlık yaparsam elim kayarsa bebek o anda hareket ederse vs diye korktum. Ki ben yapamadım babası koydu en sonunda. Çok tedirgin olmuştum o geldi aklıma. Hata ile her şey olur Allah'tan zarar olmamış

Art niyet olsa, telaşla buraya konu açmazdı konu sahibi. Anne misiniz bilmiyorum ama bir anne için yazdığınız şeyler çok ağır.
Geçmiş olsun konu sahibi.
Evet anneyim , ben buraya konu açmazdım öyle birşeyle hadi birine sorma gereği duydum ,duyarım belki ama burası değil. Konu başlıği yapılacak,konu yazılacak, birkac yoruma cevap verecem. Konu gerçekti gelmemişti. Şahsen artik insanlara güvenim kalmadi da ikisi farkli yerlerde diye. Cocuk kendininkini bilmez ama büyük insanlar ayrımını yapabilir. Konu gerçekci gelmemişti doğruysa geçmiş olsun wc de yapılmış yine yanlışlar. Agir söylem olabilir ama artik el kadar bebeklere bile aileleri anne, baba veya anne babanın sevgilileri neler neler yapıyor. Daha 3 gün oldu poyraz bebeğe yapılan şeyler. Ben bir anne olarak kabullenmediğimden yazdim. Malesef insanlar cok kötü.

Tedavi edilir tabiki , yetişkinlere bile veriliyor ! Benim oğlum da 4 yaşında be ağız yoluyla almıyor parasetamol gibi ilaçları bende 250 mg lık kilosuna uygun fitil veriyorum .

Bu fitil başka. Vajinal fitil değil. Bebeklere fitil verilir yani kabızlık için . Konu sahibi çocuk korkuyor diye kandırmaya çalışırken alelacele eli nereye denk geldiyse vermiş fitili.
Paracetamol sub yani fitil çeşitleri de var . Hemde her yaşa veriliyor

Tedavi edilir tabiki , yetişkinlere bile veriliyor ! Benim oğlum da 4 yaşında be ağız yoluyla almıyor parasetamol gibi ilaçları bende 250 mg lık kilosuna uygun fitil veriyorum .
Beni yanlis anlamayin ama cocuk buyumus artik fitil kullanmayi biraksanjz iyi olur, cunku yavas yavas cinsel organlarini fark ediyorlar ve durtusel olarak etkileniyorlar yani Allah korusun yanlis yonde etkilenebilir, suan soyledigimi cok sacma bulabilirsiniz ama hastanelerde genelde 2 yas ustu cocuklara fitil vermeyi cok tercih etmezler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X