Çocuk Hastalıkları 4 yasindaki kizima yanlis yere fitil verdim acil

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Beni yanlis anlamayin ama cocuk buyumus artik fitil kullanmayi biraksanjz iyi olur, cunku yavas yavas cinsel organlarini fark ediyorlar ve durtusel olarak etkileniyorlar yani Allah korusun yanlis yonde etkilenebilir, suan soyledigimi cok sacma bulabilirsiniz ama hastanelerde genelde 2 yas ustu cocuklara fitil vermeyi cok tercih etmezler

Lütfen su fitil islerinde cinselligi karistirmayin. Sonra doktorlar tedavi icin gerekli oldugu halde fitil vermeyen anne babalarla ugrasiyor. Esimin bir hastanin babasi "oglum escinsel olur" diye gereken fitilleri vermedigi icin cocuk hastanelik oldu! Bu konularda doktorların tavsiyelerinden kimse cikmasin

Beni yanlis anlamayin ama cocuk buyumus artik fitil kullanmayi biraksanjz iyi olur, cunku yavas yavas cinsel organlarini fark ediyorlar ve durtusel olarak etkileniyorlar yani Allah korusun yanlis yonde etkilenebilir, suan soyledigimi cok sacma bulabilirsiniz ama hastanelerde genelde 2 yas ustu cocuklara fitil vermeyi cok tercih etmezler
Yanlış anlamam tabiki ama zaten sık sık ilac alan bir çocuk degil . Aldığı zamanlarda ise genelde yüksek atesli oluyor ve ağız dan neredeyse mümkün değil. Hani zaten atesliyken çocuğun cinsel bölgesine odaklanması mümkün değil. Düşündüğünüz icin teşekkürler ☺️

Lütfen su fitil islerinde cinselligi karistirmayin. Sonra doktorlar tedavi icin gerekli oldugu halde fitil vermeyen anne babalarla ugrasiyor. Esimin bir hastanin babasi "oglum escinsel olur" diye gereken fitilleri vermedigi icin cocuk hastanelik oldu! Bu konularda doktorların tavsiyelerinden kimse cikmasin
Zaten mecbur kalmadikca diyorum ve belli yastan sonrasinda, yukarda yazan hanimefendi surekli fitil olarak verdiginden bahsediyor, dr tavsiyesiyle vermiyor anladigm kadariyla ve kg gore kendi ayarliyormus

Yanlış anlamam tabiki ama zaten sık sık ilac alan bir çocuk degil . Aldığı zamanlarda ise genelde yüksek atesli oluyor ve ağız dan neredeyse mümkün değil. Hani zaten atesliyken çocuğun cinsel bölgesine odaklanması mümkün değil. Düşündüğünüz icin teşekkürler ☺️
Evet cocuklar hasta oldugunda ilac almiyor haklisinz, benim de kizm var ve bazen baskasinda gorse surup diye tutturuyor ama hasta oldugunda mumkun degil, ben de genelde atesini farkli yollarla dusurmeye calisirim ya da biraz dil dokerek kandrmaya calisarak veririm Allah affetsin yani o sekilde yapmayin diyorlar ama elde degil :KK43: acikcasi cekinerek yaptim yorumumu cunku burasi biraz fazla yanlis anlayip direk tepki veren insanlarla dolu anlayisinz icin tesekkurler 😊

Zaten mecbur kalmadikca diyorum ve belli yastan sonrasinda, yukarda yazan hanimefendi surekli fitil olarak verdiginden bahsediyor, dr tavsiyesiyle vermiyor anladigm kadariyla ve kg gore kendi ayarliyormus
Yanlız kendim hemşireyim , bilinçsiz almıyorum zaten . Ayrıca hastalandığında ve ilac vermeden muhakkak doktoruyla irtibata geçiyorum .

Evet cocuklar hasta oldugunda ilac almiyor haklisinz, benim de kizm var ve bazen baskasinda gorse surup diye tutturuyor ama hasta oldugunda mumkun degil, ben de genelde atesini farkli yollarla dusurmeye calisirim ya da biraz dil dokerek kandrmaya calisarak veririm Allah affetsin yani o sekilde yapmayin diyorlar ama elde degil :KK43: acikcasi cekinerek yaptim yorumumu cunku burasi biraz fazla yanlis anlayip direk tepki veren insanlarla dolu anlayisinz icin tesekkurler 😊
Endişenizi anlıyorum ama tamamen hurafeden ibaret olduğunu düşünüyorum . Düşünsenize bir çok hasta hemoroid icin fitil aldığını ve sonradan gay olup çıktıklarını 😅

Ufff nasıl oldu ya böyle bir yanlışlık 😳😳😳😳😳😣😣

Buraya yazdınız bari durumdan haberdar edin bizleri olur mu.. İçimiz rahatlasın.. İnşallah kötü bir durum olmaz yaaa😞😞

Nasıl böyle birşey yaptınız yalnız hala aklım almıyor benimde kız bebeğim var henüz orasını tam olarak açıp da görmedim bile 😳😳😳😳

Ufff nasıl oldu ya böyle bir yanlışlık 😳😳😳😳😳😣😣

Buraya yazdınız bari durumdan haberdar edin bizleri olur mu.. İçimiz rahatlasın.. İnşallah kötü bir durum olmaz yaaa😞😞

Nasıl böyle birşey yaptınız yalnız hala aklım almıyor benimde kız bebeğim var henüz orasını tam olarak açıp da görmedim bile 😳😳😳😳
Çocuk iyimiş . Anne yazdı iyi olduğunu

Endişenizi anlıyorum ama tamamen hurafeden ibaret olduğunu düşünüyorum . Düşünsenize bir çok hasta hemoroid icin fitil aldığını ve sonradan gay olup çıktıklarını 😅
Ya tabi ki bu biranda olan bir surec degil, hic birsey o sekilde olmaz...psikolojik ve cocukluktan gelen birsey tabi ki fitilden dolayi degil direk ama istismrlarin etkisi oldugunu okumustum bazi kitaplarda ama bunun suan konuyla alakasi yok tabi 😁

Ya tabi ki bu biranda olan bir surec degil, hic birsey o sekilde olmaz...psikolojik ve cocukluktan gelen birsey tabi ki fitilden dolayi degil direk ama istismrlarin etkisi oldugunu okumustum bazi kitaplarda ama bunun suan konuyla alakasi yok tabi 😁
Sub vermeyi istismarıla kıyaslayıp çocuğunaza gerekli olduğu zaman vermeme gibi bir ihmalde bulunmuyorsunuzdur umuyorum . Çocuklarımızın sağlığı herseyden daha önemli . Sağlıcakla kalın !

Sub vermeyi istismarıla kıyaslayıp çocuğunaza gerekli olduğu zaman vermeme gibi bir ihmalde bulunmuyorsunuzdur umuyorum . Çocuklarımızın sağlığı herseyden daha önemli .
Oyle birsey kesnlikle yapmam emin olun, evet cok nadir ilac veriyorum cok sukur dusmeyen atesle karsilasmadim suana kadar, siz yukarda soyledigimi cok yanlis anlamissinz istismardan bahsetmem asil sebebinn fitil degil bazi kitaarda istismar oldugunu okudugumu yazdim yani herhangi bir kiyaslama degil burda bahsi gecen...neyse saglicakla kalin siz de

Doktorun vajina icin fitil verecegini zanetmiyorum.. enfeksiyon sikayetiyle gidilmis olsa bile.. ufak cocuklar icin surup verirler genelde fitil verilse dahi bu makattan kullanilan olur.. vajinal yada idrar yollari rahatsizliklarinda fitil vermezler hic sanmiyorum yani.. bizim cocugumuz da cok ates gecirdi hicbirinde fitil yazmadi doktor ates dusurucu surup yazdi.. bir kere fitil yazmisti o da kabizlik sikayeti vardi,

Sanmıyorsunuz demek... yinede bir düşünelim mi bunu bide yani ? Gelde şu yoruma çıldırma. Bir bebeğe vajinal fitil verilmez hanfendi nokta. Bunun zannetmiyorum, sanmıyorum, genelde makattan verirleri lamı cimi yok. Tartışma konusu bile olamaz bu. Siz ise sanki kafa karışacak, tartışmaya açık bir konuymuş gibi yazmışsınız. Yorum yapmayayım diyorum ama artık kan beynime sıçradı yani. Konuyuda, bazı yorumlarıda şaşkınlıkla ve üzüntüyle okuyorum. Allah akıl fikir versin

Son düzenleme:
Sanmıyorsunuz demek... yinede bir düşünelim mi bunu bide yani ? Gelde şu yoruma çıldırma. Bir bebeğe vajinal fitil verilmez hanfendi nokta. Bunun zannetmiyorum, sanmıyorum, genelde makattan verirleri lamı cimi yok. Tartışma konusu bile olamaz bu. Siz ise sanki kafa karışacak, tartışmaya açık bir konuymuş gibi yazmışsınız. Yorum yapmayayım diyorum ama artık kan beynime sıçradı yani. Konuyuda, bazı yorumlarıda şaşkınlıkla ve üzüntüyle okuyorum. Allah akıl fikir versin
Belki on mesaj yazdim bu konuya hepsinde vwrilmez kesin dille savundum.. ateste fitil verilir ama diyene bile evet ama bu anal yoldan kullanilan olur.. bu mesaj da sanmiyorum kelimesini okuyunca mi cildirdiniz.. cildirin madem ama diger mesajlarimi da okuyun.. cattik yahu gece gece.. illa biri cikip banlatacak yahu.. bu konu da kesin dille hangi hastalik olursa olsun verilmez verilse dahi anal fitil verilir diye kac kisiye cvp vermisim ben insaf artik yav.. cildiracak veni buldunuz.. pes artik

Belki on mesaj yazdim bu konuya hepsinde vwrilmez kesin dille savundum.. ateste fitil verilir ama diyene bile evet ama bu anal yoldan kullanilan olur.. bu mesaj da sanmiyorum kelimesini okuyunca mi cildirdiniz.. cildirin madem ama diger mesajlarimi da okuyun.. cattik yahu gece gece.. illa biri cikip banlatacak yahu.. bu konu da kesin dille hangi hastalik olursa olsun verilmez verilse dahi anal fitil verilir diye kac kisiye cvp vermisim ben insaf artik yav.. cildiracak veni buldunuz.. pes artik

Bu mesajım dediğiniz sizin ilk mesajınız. Keşke ilk mesajınızda da kesin bir dil kullansaydınız, kendinizi açıklamak zorunda kalmazdınız. Benden önce size yazılanları ve cevaplarınızı bilmiyorum okumadım. Okusaydım yinede sessiz kalamaz yazardım. Tepki aldığınıza göre sorun sizde demekki

Son düzenleme:
Konuya çok üzüldüm ama bir o kadar hatta daha fazla, bazı yorumlar asıl kanımı dondurdu. Kızlık zarı derdindesiniz diye yazılacak en son konu budur bence. Zira kızlık zarı önemsiz olabilir ama kimse kimsenin zarına izinsiz müdahale edemez ve zarar veremez. Tecavüze uğrayana, aman seninde ne değerli zarın varmış demek gibi bir şeye dönüşüyor. Sapla samanı ayırmak gerek. Konu sahibinin üzüldüğünü düşünüyorum zira bir anne için üzücüdür bence, allah kimseye göstermesin fakat yapılan bir hata da olsa bunu gülünebilecek boyutlara taşımayı (delikleri karıştırmış heralde şeklindeki bir yoruma gülme emojileri atanlar ) ve konunun altında geyik yapılabilmesini çok yanlış buluyorum. Bunu bir doktor veya hemşire yapsa ağır linç yemişti. Doktorlarda hata yapabilir diyebiliyor muyuz.. evet belki yapabilir ama yapmamalı. Bir canın sorumluluğu bambaşka bir şey. Bu konuların öneminide unutmamalı, dikkatli özenli olmak gerektiğini hatırlamalı ve hatırlatmalıyız diye düşünüyorum

Son düzenleme:
Okuduklarıma şaşırdım ben de. İki çocuk büyüttüm, çok ateşli hastalıkları da oldu ama tek bir dr bile fitil vermedi, ben kullanılmadığını sanıyordum o yüzden. Fitil benim bildiğim bebekken kullanılır, 1,5-2 yaş gibi de biter kullanımı.
Yetişkinlere de veriliyor denmiş de onun bu konuyla hiç alakası yok.

Bu mesajım dediğiniz sizin ilk mesajınız. Keşke ilk mesajınızda da kesin bir dil kullansaydınız, kendinizi açıklamak zorunda kalmazdınız. Benden önce size yazılanları ve cevaplarınızı bilmiyorum okumadım. Okusaydım yinede sessiz kalamaz yazardım. Tepki aldığınıza göre sorun sizde demekki
Tepkiyi veren tek kisi sizsiniz.. tek kelimeyle yargiladiginiza gore sonucta doktor olmadigim ve emin olamadigim icin sanmam yazdim sonrasinda dedim zaten verilen anal olur sadece diye..

Tedavi edilir tabiki , yetişkinlere bile veriliyor ! Benim oğlum da 4 yaşında be ağız yoluyla almıyor parasetamol gibi ilaçları bende 250 mg lık kilosuna uygun fitil veriyorum .
Şaşırdım, doktor önerisi mi bu şekilde? İki çocuğum var düşmeyen ateşle de çok fazla mücadale ettik, damar yoluyla ateş düşürücü verildiği de oldu ama bebeklik dönemi haricinde fitil vermedi bize hiçbir dr.
Yetişkinlerde de fitil kullanıldığını elbet biliyorum da o fitil bu fitil mi yapmayın lütfen.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X