5 yaşındaki çocuğun anormal davranışları/yardım edin lütfen

Pek sık görüştüğüm biri diil ama gördüğüm kadarıyla..11-12 yaşında çocuk ama bebek gibi konuşuyor,söylediği hiç birşeyi anlaşılmıyor..Annesi dışında..

Buna rağmen anne hala kabul etmekte zorlanıyor..

anladım canım. bizimki ifade ediyor kendini ama çok boş cümlelerle, ağır çekimde. cümleleri sündüre sündüre konuşuyor. anlattığı konuda gereksiz ve boş oluyor.

teşekkür ederim cevabın için.

Kurduğu cümleler anlamsızsa ve altında başka nedenler yatmıyorsa,bu davranışı belki dikkat çekmek içinde olabilir,özellikle ortanca çocuklar ebeveynler bütün çocuklarına eşit davransa da büyük ve küçük kardeş arasında sıkışıp kalmış hissedebiliyor kendini,her ortanca kardeş yaşamaz bunu ama yaşayanlar olduğunu gözlemledim çevremde,fakat denge,dikkat ve algılamada sorun yaşanıyorsa mutlaka bir pedagog'a götürülmeli,annenin durumu kabullenmesi zordur elbette,ne de olsa anne,çocuğunda bir sorun olduğu düşüncesini kaldıramıyor olabilir,
eğer doktora gitme konusunda ikna edemezsen,ne yapıp etmeli çocuk okula başlayınca öğretmeniyle görüşmelisin,teyzen öğretmenle konuşup çocuğun evdeki davranışlarını anlatmayabilir,eğitimciler öğrencilerini çok iyi gözlemliyorlar ama velileriyle konuştuklarında veli dürüst yaklaşmazsa konuya,eğitimci bunu okul fobisi olarakta görebilir.
Mutlaka uzman yardımı alınmalı.

belkide bişeyi yoktur çocukcağızın belki karakter olarak öyledir ağırdır yani ama bi dr ye götürüp emin olmakta fayda var, tabii bu konular kesinlikle çocukların yanında konuşulmamalı, ve kendisi hakkındaki şüpheleri çocuk ve kardeşleri hissetmemeli

Merhaba
Hacettepe üni. çocuk gelişiminde okuyorum. Henüz 2. sınıf olduğumdan çok iyi bir bilgim yok ama anlattıklarından hafif dereceli MR yani MENTAL RETARDASYON diye düşündüm ben :çok üzgünüm: umarım haksız çıkarım. Ama bu denge kaybı falan asla anaokuluna göndermekle çözülecek bir şey değil bunu ailesine mutlaka anlat. Hocalarımdan duyduğum kadarıyla hiçbir aile kabullenmek istemezmiş bunu, inanamazlarmış. Yine de bir şeyi yoktur umarım... Akraba evliliği var mı biliyo musun?

Son düzenleme:
Merhaba
Hacettepe üni. çocuk gelişiminde okuyorum. Henüz 2. sınıf olduğumdan çok iyi bir bilgim yok ama anlattıklarından hafif dereceli MR yani MENTAL RETARDASYON diye düşündüm ben :çok üzgünüm: umarım haksız çıkarım. Ama bu denge kaybı falan asla anaokuluna göndermekle çözülecek bir şey değil bunu ailesine mutlaka anlat. Hocalarımdan duyduğum kadarıyla hiçbir aile kabullenmek istemezmiş bunu, inanamazlarmış. Yine de bir şeyi yoktur umarım... Akraba evliliği var mı biliyo musun?

teyzemi ikna edemeden bulunduğu şehirden ayrıldım. uzun bi süre görüşemeyeceğimiz için yapacak bi şeyim kalmadı. bugün okula başlamış, inşallah okulda başarıyı yakalar.

akraba evliliği yok canım.

ilgine teşekkür ederim. eğitim hayatında da başarılar.

X