6 aylık evliyim ve boşanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hesappasif

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2016
1.963
2.120
Büyük konusmak istemiyorum ama safmısın canım 🙄 babanın senin kendi eliyle kocanın yanına bırakması büyük bir hata kocanın gelip seni alması lazımdı ama gerçi sen kendin barısalım demişsin bu ay cok seviyorum cok aşk falan gelip geçici seyler mantıgını kullan biraz cazgır ol ilkokul cocugu gibi adam bu ya nesini seviyon ayyy eşim böyle olsaydı ben onu kapının önüne koyardım. sümsük herif zaten ailesiyle yasıyor gibisiniz yani hep hayatının icindeler. Bir dik dur boşan altının varsa al yoluna bak ağlıyorsun hala sinirim bozuldu
 

Manolya--

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Mart 2016
1.358
2.228
Her ilişkide vardır. Bir taraf kaybetmekten daha çok korkar alttan alır. Bu ilişkide siz hep alttan almışsınız. Eşiniz buna alışmış. Eşiniz eşyalarınızla sizi ailenizin evine bırakmış. Siz iki güzel söz etse dön dese dönecek gibisiniz.
Bunu yapmayın kendinize.
Herkesin başına her şey gelebilir bu size tecrübe olmuş. Eski günleri boşverin
 

Pamukannesi83

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Şubat 2018
13.567
54.695
Ben neden hiçbiryerde "şükür bu psikopatdan" kurtuldum diye okumadim. Tüm anlattıklarınizdan adamın muhtemelen narsist olduğunu düşünüyorum. Açıp okuyun bakalım. Önce insanı bulutlara çıkartıp nasıl asaya attıklarını. Sizi ailenizden ayirma/sogutma çabası da bundan. Muhakkak bir açıp okuyun bir yerde. Üstüne psikolojik destek alin acilen. Bir insan sevgi uğruna kendini bu kadar yok etmemeli
 

gizem8684

Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2020
443
872
35
Eve geri dönerek değerinden düşürmüşsün kapında köpek etmeden dönmemeliydin. Ama öyle olsa da değişmez senin kocan. Kişisel algılama sakın sen bak NE YAPARSAN YAP tamam mı bu adama yaranamazsın. Kocan bir insan olarak sevmeyi sevilmeyi bilmiyor. Bir çiçeği bir kelebeği bile sevemez. Ama ağzına eden kadını sevebilir. Bu modeller böyle oluyor.
Adam narsist gibi
 

Sirinhanim

İnsanlar hayal kirikligidir😔
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Mart 2020
1.489
2.366
Evliliginizin başından sonuna aşırı ödün vermişsiniz Hayırlısı olsun inşallah
 

sena zeynep

2🌺🌺 1🐞🥰
Pro Üye
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
22 Mart 2015
9.904
39.487
34
Aman boşver hizmetçi istemiş olmamış ama babanıza cok üzüldüm aileler sırf evlatlar için bazı şeylere ses cıkarmıyor.

Kendi yolunuza bakın böyle insanlar evlenmese daha iyi birde ürüyorlar ne yazık ki.
 


Katipsondanbir

Mevzuya biraz sert girdim. Ama girdim.
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2020
12.196
42.509
32
Bir şeyi merak ediyorum konu sahibi, gerçekten merakımdan soruyorum. Bekar olan bana yardım amaçlı cevaplarsanız sevinirim.

Eşiniz şimdi gelip dese ki, ben seni seviyorum çocuk olursa vs ailemin yanına taşınma yok, benim ailemle de kendi annenle olduğu gibi üç günde bir görüş yeter. Barışır mısınız?
Evli biri olarak ben cevaplayayım boşver konu sahibini. Köprüyü geçene kadardır o sözler. Anladın sen. Kıps.
 


Vücut Kitle İndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI değer aralığının üstünde.
Boyuma göre tavsiye edilen VKI aralığında olmam için ağırlığımın 43 Kg. ile 58 Kg. arasında olması gerekir.
Boyum : 153 cm. Başlangıç Kilom :85 Kg. Şimdiki Kilom :74 Kg.

FullMetal

Üye
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2020
143
630
Evli biri olarak ben cevaplayayım boşver konu sahibini. Köprüyü geçene kadardır o sözler. Anladın sen. Kıps.

Çok sağ olun , benim aslında cevaba göre anlamak istediğim gururunu ayaklar altına alan kişi bir kez daha "yuvam" adı altında tekrar gururunu çiğner mi sorusuna bir cevap aramaktı.
Yoksa siz de sanırım bana katılırsınız, değişmek kolay bir şey değil. Hele bu kadar kendini haklı gören, karşısındaki insana değer vermeyen bir adamsa konuda olduğu gibi.
Teşekkürler tekrardan :KK200:
 

hatik

Guru
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2009
839
831
siz sevmişsiniz ya seven ne yaptığını bilmiyor evlenmeden önce hatalarını görmüyor ne yapsa ne dese hoş geliyor doğru geliyor anlıyorum. peki birşey soracağım doktor musunuz eşiniz de mi doktor ? kimisi meslek evliliği yapıyor böyle sevmeden siz eşinizi sevmişsiniz ama eşiniz sevmemiş galiba hoş sevse de karakter de lazım
 

-Alinda-

Sadece doğa, hayvanlar, ailem 💜
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
18 Ocak 2020
791
2.272
Cevaplarınız için çok teşekkürler, ben yuva kurmaya çalıştım sadece.Sevdiğim için ve bir yuva kurmaya çalıştığım için gururumu ayaklar altına aldım ama bunda utanacak ve suçlanacak bir şey yok. Bu kadar fedakarlık yapmaya mecbur kalmak benim suçum değil. ayrılmayı ben de çok düşündüm ama bu o kadar kolay olmamalı, bir yuva kurmak kolay değil, evliliğin ilk zamanları böyle şeyler olur, zamanla alışacağız birbirimize diye düşündüm. Ona isteklerimi düşüncelerimi anlattım, bir orta yolu bulalım dedim. Tek taraflı çırpındığımı ben de fark ettim, kendime bir yıl süre vermiştim. Bir şeyler düzelmezse boşanırım diye düşünüyordum. Şu an gelse yalvarsa, aynı evde kalmayacağız ailemle dese döner misiniz diye sormuşsunuz, gelip yalvarmayacağına adım gibi eminim ama diyelim geldi. HAYIR, DÖNMEYECEĞİM.
Yalnız ailene yapılan saygısızlıklara rağmen o eve geri dönmen, düzeltmeye çalışman fedakarlık olmuyor. Baban konuşalım demesine rağmen gitmemiş adam, sen ne yuvasından ne fedakarlığından bahsediyorsun?
 

hukukkusu

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2014
585
562
1 seneyi aşmış evli ve tek çocuk biri olarak tavsiye vermeye çalışayım. Aile ile aynı evde yaşamak konusundaki talebinde eşinize kızamıyorum çünkü konu tamamen sizinle alakalı. Beyefendi size şartlar sunmuş ve sizde kabul ederek evlenmişsiniz. Keskin sınırları olan birisi anlaşılan ve sizi kaybetmemek gibi özel hassasiyet sahibi de değil. Kesinlikle evliliğinizi hafife aldığımı düşünmeyin ama beklentileriniz kesişmemiş. Karşı taraf mantık evliliği, siz aşk evliliği yapmışsınız maalesef.

Evliliğinizin devamı açısından sizin evi terkedip, kendi kendinize geri dönmeniz tam felaket olmuş. Ancak başka bir bakış açısıyla bakarsak, sizin yararınıza olduğunu da söyleyebiliriz. En azından evliliğinizin gerçeklerini görmüşsünüz.

Eşinizin sizi geri getirmek için bir adım atacağını ben düşünmüyorum. Kendi kendinize geri dönerseniz de iyiden iyiye değersiz hissedebilirsiniz. Aileniz ve kişiliğiniz konusundaki hassasiyetleriniz karşılık bulmayabilir.

Kısacası karar size ait. Eşinizin önceden öne sürdüğü şartlarına uyum göstererek ve sizin hassasiyetlerinize saygı duyması yönünde konuşarak zamanla toparlayabilirsiniz. Ancak benim fikrimce evliliğini şartlar sürerek yapan, bu kadar saygısızca davranan ve tek çocuk bencilliğinde ısrarlı olan biriyle, çocuk sahibi olmadan yolları ayırmak en mantıklısı.

Hayat bir kere verilen hediye. Mutlu olmak yaşamın en büyük amacı bence. Sizi mutsuz eden insanlardan arının, zaman herşeyin ilacı.
 
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.