7 aylık hamile evi terk ettim...

Ortalık çok karışmış konu sahibi de yazmamış. Kendisini suçlu çıkartmaya çalıştığım algısı oluştu sanırım yukarılarda yazılmış ona istinaden yazayım. Hani kocası öküz olup ya da aldatıp bir de çocuk yapan üyeler vardır onlara kızıyoruz ya benim de yazdığım aslında buydu. İlk sayfadaki yorumum şu bakın :

“Yavaş kırsın saçı başı dağılmasın 😒 hep mi böyle öküzdü bu adam? Bir de siz eşinize söylemeden mi mesaj attınız gelemeyiz diye o kısmı anlamadım ben. Ne yapmayı düşünüyorsunuz peki?”

Hep mi öküzdü bu adam eğer hep öküzse neden bir de çocuk ödülü verdiniz diye sormak istedim bu bir. İkincisi de ben evlilikte kararların ortak verilmesinden yanayım, birini red edeceksem de eşime usülen söyler öyle yazarım ya da ararım. Bunu da bu nedenle sordum ve ne yapmayı düşünüyorsunuz dedim çünkü bence boşanmalı.

Ben 42 yaşımı bitirdim evime emrivaki de olsa gelen birine asla surat asamam eşimi de arkadaşlarının yanında rencide etmek istemem ama her evliliğin dinamikleri farklı, eşi ve arkadaşları hak etmiştir diyorsunuz sanırım ve beni o nedenle seri eksiliyorsunuz. Yaşımı belirtme sebebim de muhtemelen konu sahibinin ablası yaşındayımdır o nedenle bana surat asmalar falan çocukça geliyor. Ama dediğim gibi her evliliğin dinamikleri farklıdır.

Benim konularımı bilirsiniz ben senelerce babamın psikolojik şiddetiyle yaşadım hayatımın ciddi bir kısmı mahvoldu ve halen aşamadım. Yani konu sahibini haksız çıkartmam sizce mümkün mü arkadaşlar Allah aşkına? Hele de hamile bir kadını.

Merhaba arkadaşlar, kimseye aileme bile anlatamadığım için burdan yazdım. Eşim ile 4 yıldır evliyiz ve 7 aylık hamileyim. Asla yapmam dediğim şeyi yaptım ve evi terk ettiim. Sürekli görüştüğümüz evli arkadaşlarımız vardı. Evli arkadaşlarımız da bizi bir çiftle tanıştırdı , çok iyi insanlar ama bazı insanlarla enerjiniz tutmaz ya onlarla da tutmadı benim enerjim. Birkçaz kez eşim için yemeğe birlikte çıktık. 3 gün önce bizi tekrardan yemeğe davet ettiler, ev aldıkları için kutlama yemeğine. Ben de gitmek istemedim çünkü 2 haftadır üst üste çıktık ve yanlarında çok sıkılıyorum. Kibarca başka bir işimiz olduğu için gelemeyeceğimizi söyledim. Vay efendim söylemez olaydım eşim benim çok problemli biri olduğumu, kimseyle anlaşamaıdğımı, çevremde kimsenin olmadığından tutun benim yüzümden çevremizde kimsenin kalmayacağına kadar bana söylendi. Ki herkesle samimi olmayan ama sevdiğim insanlarla problemsiz ilişki yaşadığım bir yapım var. Bu yüzden aramız zaten limoniydi. Dün iş için evden erken çıktım bizden sonra eve usta gelecekti, bir önceki gece tansiyonum düştüğü için mufağın içindeki 3 bardağı yıkayamadım. Ben iş için evden eşimden erken çkıyorum. Eşim beni aradı ve usta gelecek o bardakları neden yıkamadın diye söylendi. İş yerinde arkadaşıma olayı anlatırken bir yandan eşimi arıyordum(arkadaşıma çok takıntılı titiz annesi sanki bu kadar takıntılı titiz mi dedim.) o arada telefonu açtı ve dediğimi duydu. Bana senin ağzını burnunu kırarım dedi. Telefonu yüzüne kapadım tekrar aradı duyuyor musun ağzını yüzünü kırarım dedi. Her yerden engelleyip dün gece ailemin evine gittim. Kız kardeşine mesaj attırdı, beni beklesin konusmadan gitmesin diye ama artık dayanabilecek gücüm kalmadı... Acaba çok mu ani karar verdim diyorum bir yandan ama öbür türlüsü bana psikolojik şiddet...
Agzını yüzünü kırmadan gitmeseydin keske.
Sakasız
Döküm tavayla dalınacak adam.
Barısmazsın ins.

sız konu sahıbının uslubunu merak ettım dedınız bende onu sordum ama baska seyler anlatıyorsunuz :) ıyı forumlar

Ya üslubu ben de merak ettim ama aslında o şöyleydi yani bu adama surat asmak, küsmek sökmez bunu kapı önüne koymalı. Konu sahibi surat asarak falan bir yere varamaz net olmalı. Mesela engelleri kaldırıp evine dönmemeli ama sanki bir sinirle konu açıp sonra yumuşamış gitmiş gibi.

Ortalık çok karışmış konu sahibi de yazmamış. Kendisini suçlu çıkartmaya çalıştığım algısı oluştu sanırım yukarılarda yazılmış ona istinaden yazayım. Hani kocası öküz olup ya da aldatıp bir de çocuk yapan üyeler vardır onlara kızıyoruz ya benim de yazdığım aslında buydu. İlk sayfadaki yorumum şu bakın :

“Yavaş kırsın saçı başı dağılmasın 😒 hep mi böyle öküzdü bu adam? Bir de siz eşinize söylemeden mi mesaj attınız gelemeyiz diye o kısmı anlamadım ben. Ne yapmayı düşünüyorsunuz peki?”

Hep mi öküzdü bu adam eğer hep öküzse neden bir de çocuk ödülü verdiniz diye sormak istedim bu bir. İkincisi de ben evlilikte kararların ortak verilmesinden yanayım, birini red edeceksem de eşime usülen söyler öyle yazarım ya da ararım. Bunu da bu nedenle sordum ve ne yapmayı düşünüyorsunuz dedim çünkü bence boşanmalı.

Ben 42 yaşımı bitirdim evime emrivaki de olsa gelen birine asla surat asamam eşimi de arkadaşlarının yanında rencide etmek istemem ama her evliliğin dinamikleri farklı, eşi ve arkadaşları hak etmiştir diyorsunuz sanırım ve beni o nedenle seri eksiliyorsunuz. Yaşımı belirtme sebebim de muhtemelen konu sahibinin ablası yaşındayımdır o nedenle bana surat asmalar falan çocukça geliyor. Ama dediğim gibi her evliliğin dinamikleri farklıdır.

Benim konularımı bilirsiniz ben senelerce babamın psikolojik şiddetiyle yaşadım hayatımın ciddi bir kısmı mahvoldu ve halen aşamadım. Yani konu sahibini haksız çıkartmam sizce mümkün mü arkadaşlar Allah aşkına? Hele de hamile bir kadını.
ben senın haksız cıkarmaya calıstıgını dusunmedım vive sen zaten ılk yorumunda okuz hödük dedın adam ıcın
ama bır arkadas konu sahıbının uslubunu merak edıyorum demıs yanı sankı konu sahıbının uslubuyla adam boyle davranıyormus gıbı ...
bende ona sordum nesını merak edıyorsunuz dıye
kendısıne degıl konu sahıbıne sormam gerektıgını yorumlarımı okumadıgını amacımı anladıgını yazmıs belkı nıyetımı okumak yerıne yorumumu okusa anlasabılırdık

eve gece vaktı cat kapı gelen mısafır ıcınde sunu soyleyebılırım kı hanı aılece gorustugumuz esli cok samımı bır arkadasım benım samımıyetıme ınanarak zaten uyanık oldugumu bılerek bı kahveye ugramıs olsa bende surat asmazdım ama hosuma da gıtmezdı .
fakat gecenın bır vaktı fırıldak gıbı esımın yuzsuz bekar arkadasları cat kapı gelse bır desturun derdım
hatta once hayırdır bır sorun mu var derdım.

abım evlı oldugu donemde kı ben abımle konusmuyordum bıle
bekar arkadasları gelıp gec saate kadar oturuyormus kı o zamankı eşininde arkadası
fakat kızcagız haklı olarak rahatsız olmus bana soyledı bende babama soyledım uygun dıllle oglunu uyar dıye
babam aynen sunu dedı abıme, esınle bırlıkte evıne mısafır gelır onunda mısafırı senınde mısafırın olur fakat gece gec saatlere kadar arkadaslarını eve kabul edıp bırde esıne hızmet ettırırsen bunun adı baska bırsey olur ne yaptıgının farkına var bırdaha da yapma cok gorusesın varsa dısarda bulusursunuz dedı.

bu konuyu baz alarak yazıyoruz ya bu konuya gore adamın arkadaslarının yaptıgı cok yanlıs adamda bunu normal karsılıyor ve aylarca konu sahıbının basına kalkıyor kayınvalıdemıze bıle bır yanlıs yaptıgında cat dıye cevabını verıyoruz esımız sesını cıkarmamalı gelın kaynana arasındakı mevzu onlar kendı arasında halleder dıye burada o bıle degıl hanı es annesı bıle degıl o bıle bır nebze. el adamları fırıldak gıbı gelıyor ve bır kere yuz versem hep geleceklerdı dıyor yanı buradakı konu farklı canım.

Son düzenleme:
Ya üslubu ben de merak ettim ama aslında o şöyleydi yani bu adama surat asmak, küsmek sökmez bunu kapı önüne koymalı. Konu sahibi surat asarak falan bir yere varamaz net olmalı. Mesela engelleri kaldırıp evine dönmemeli ama sanki bir sinirle konu açıp sonra yumuşamış gitmiş gibi.
eger oyleyse zaten tencere kapak gıbı devam ederler bızde bazı konularda yaptıgımız gıbı hep aynı seylerı yazarız dınler dınlemez kendılerının bılecegı sey yıne

kesınlıkle normalde engelı kaldırıp evıne donmemelı eger bunu yapacaksa en basta gıtmemelıydı blof yaparsa ıyıce yuz goz olurlar adamda nasılsa donuyor dıye daha da abartarak devam eder ısler cırkınlesır

Kadın haksız adam haklı durumunu nasıl çıkarıyorlar şaşırıyorum. 4 yıl niye çektin bu adamı evliliğin ilk yılları kaza dersin çocuk neden. Birde adam kadını suçluyor hiç arkadaşın yok kimseyle anlaşamıyorsun gerçekten doğru mu? İş arkadaşına eşin dedikodusunu yapmak ne denli doğru. Kadın bunu anlatırken argo kelimeler mi kullandı durduk yere kimse kimseye yükselmez. Bu çiftin iletişiminde ciddi sıkıntılar var. Bardak muhabbetinden belli zaten. Orta yolu bulamadıkları problemi birbirlerine laf sokarak üste çıkmaya çalışıyorlar.

Yorumunuzun ilk parağrafını okudum. Polemik yaratmanın alemi yok. Ben böyle adamı 4 yıl değil 4 dk çekmem. Eşim ailemdeki herhangi biri sosyal hayatımdan iş hayatımdan kimse benimle böyle konuşamaz çünkü benim tavrım tarzım bellidir. Konu sahibi çekmiş çocukta yapmış. Demek ki bu kadının bu adamla geçinmeye gönlü var. Şu an yaptığında blöf adam gelip bir özür dilese gerisin geriye dönecek.

İşte sizin 4 dakika çekmeyeceğiniz adamı neden yıllarca çeksin kadın. Hamile kalmış diye ömür boyu katlansın mı. İnceldiği yerden kopmuş işte. Blöf olup olmadığını bilemeyiz, geri dönecek olsa bile an eve gelmemiş olması kendi sağlığı için iyi olmuş. Ağzını yüzünü kırarım diyen adamın yanında ne işi var.

aslında herkes aynı eyı dusunuyor da ufak bır fark var kı bence o fark bana gore onemlı

genelde erkekler evlılıge adapte olmakta zorlanır, kadınlar daha cabuk uyum saglar...
anaları tarafından sımartılmıs erkeklerın bır sure sonra evlılıge alısacagını bazı sorunlu davranıslarının duzelecegını sanır kadınlar ve sabreder. degıcegını sanır beklemesı o yuzdendır. boyle kadınlarda genelde manıpule eden adamlara sahıptır kadın kendısının hatalı olduguna ınanır. zaman dedıgınız nedır kı cok cabuk gecıyor 4 yıl aslında uzun bır zaman degıl 7 yıllık evlıyım vallahı dun gıbıydı

bır sure sonra kadının sabrı bıter ve adam gozune batmaya baslar sevgısıde azalır hakaret ısıttıgı ıcın saygısıda bıter . bu noktada durumu musaıtde hemen gıder degılse bıraz daha bekler

nıye bunca yıl bekledı dıye bu yuzden sormamalıyız , ayrıca kadının uslubu bozuksa adam hakaret etmek yerıne ya cozmeye calısır ya da yol verır agzını burnunu kırarım dıyemez.

boyle dusunenler olarak ayrısıyoruz

aslında herkes aynı eyı dusunuyor da ufak bır fark var kı bence o fark bana gore onemlı

genelde erkekler evlılıge adapte olmakta zorlanır, kadınlar daha cabuk uyum saglar...
anaları tarafından sımartılmıs erkeklerın bır sure sonra evlılıge alısacagını bazı sorunlu davranıslarının duzelecegını sanır kadınlar ve sabreder. degıcegını sanır beklemesı o yuzdendır. boyle kadınlarda genelde manıpule eden adamlara sahıptır kadın kendısının hatalı olduguna ınanır. zaman dedıgınız nedır kı cok cabuk gecıyor 4 yıl aslında uzun bır zaman degıl 7 yıllık evlıyım vallahı dun gıbıydı

bır sure sonra kadının sabrı bıter ve adam gozune batmaya baslar sevgısıde azalır hakaret ısıttıgı ıcın saygısıda bıter . bu noktada durumu musaıtde hemen gıder degılse bıraz daha bekler

nıye bunca yıl bekledı dıye bu yuzden sormamalıyız , ayrıca kadının uslubu bozuksa adam hakaret etmek yerıne ya cozmeye calısır ya da yol verır agzını burnunu kırarım dıyemez.

boyle dusunenler olarak ayrısıyoruz
Ekşi sözlük'te de benzer kafayı görüyorum. Bir kadın öldürülürse "yok, bizim gibi efendi(!) erkeklere bakmazsınız,nasıl tanımadın. Oh olsun!" Kendileri bir kadından kazık yiyince "tüm kadınlar kötü ühü ühü, kadınlar duygusuz çıkarcı biz erkekler olmasa" falan filan .Toplumda yeterince kadın düşmanı erkek var,bari kadınlar şunu yapmasın. Gercekten kadının gece misafiri gelse ve kadın kocasını hizmet etsin diye uyandırsa gelecek mesajları düşünemiyorum.

konu sahibicim eğer sen kocanı kendi arkadaşlarınla vakit geçirmeye, samimi olmaya zorlasaydın veya gecenin 11inde kocandan habersiz eve arkadaşlarını doldursaydın burda linçlerden linç yerdin 🤗 kocan senin arkadaşlarınla görüşmek veya onlara güleryüz göstermek zorunda değiiiiil !!!! derlerdi

Ama senin fikrini bile almadan eve milleti dolduran kocana ve arkadaşlarına güleryüz göstermeli, hizmette kusur etmemelisin. Kocan senden habersiz eve birilerini çağırsa bile sen birilerinin davetini reddederken kocana sormalısın. kocan seni düşünmese bile sen onu düşünmeli ve arkadaşları yanında rencide edecek bir davranışta yapmamalısın. Çünkü koca bu boru mu? Gerekirse uykundan kalkacaksın ama o koca rencide olmayacak o kadar !!!!!!
En doğru yorum da gelmiş +13443457 katılıyorum 👌

Vive hanım, yazdığım son mesaj size hitaben değildi, belki öyle anlamışsınızdır diye yine de belirtmek istedim.
Benim karşı çıktığım nokta çoooook başka. Zaten dün biraz yazıştık bu konu altında, az çok anladık birbirimizi.
Konu sahibine neden baba yaptın bu adamı diyorlar, bunu ben de dedim. Evet, bence de zamanı değilmiş. Ama konu sahibi de diyor ki belli bir zamana kadar "iyi ki" dediğim bir adamdı. Dünyada çeşit çeşit insan var işte. Hepsini tecrübe etmemiz mümkün değil. Size bir örnek vereyim, ne deliler var dünyada dersiniz. Bir yakınımın eşi, bir şeye kafayı takıyor ve sürekli onu yemek istiyor. Gidiyor kilolarca, torbalarca o üründen alıyor. Tek başlarına iki kişi tüketmeleri mümkün değil. Başka bir şey almaya izin vermiyor adam, cimriliği tutuyor, kavga çıkarıyor. O aldıkları çürüyor ya da kadın gizli gizli başkalarına veriyor, araya gitmesin diye. Ve bu kadın da severek evlenmiş biri, hiç fark etmemiş, biliyor musunuz?
Bazı insanlar kendilerini çok iyi gizliyorlar. Hiç bilemiyorsunuz ki. Hiç izlemiyorum bazı dizileri ama anneciğim sağ olsun, o kadar izliyor ki keşfetime düşüyor. Geçen gün Kırmızı oda denen dizinin kısa bir videosuna denk geldim. Adam manyak, deli göz diyorlar, gözünü dikip öyle bakıyor. Sebepsiz yere ne düşünüyorsun, başkalarını mı deyip karısını dövüyor.
Yani bazen kadınların şiddetten korunma şansları olmayabiliyor. Madem kocan öyle biri, üslubunu koru yazmışlar. İşte istediği kadar korusun, sizin dediğiniz gibi haber versin, danışmadan iş yapmasın. Fark etmez, adam sorun odaklıysa bulur bir sorun. Ve ağzını burnunu kırarım der ve maalesef kırabilir de.

Tamam siz öyle yaparsınız da sizin kocanızla ilişkinizin ne olacağı ne yapacağınız beni hiç ilgilendirmez. Bu gereksiz bilgilendirmeyi saçma buldum o yüzden
Açılan konularda mantık bu? Böyle bir olay başıma geldi, siz olsanız ne yaparsanız. İşleyiş böyle. Kavrayamadınız mı?

konu sahibicim eğer sen kocanı kendi arkadaşlarınla vakit geçirmeye, samimi olmaya zorlasaydın veya gecenin 11inde kocandan habersiz eve arkadaşlarını doldursaydın burda linçlerden linç yerdin 🤗 kocan senin arkadaşlarınla görüşmek veya onlara güleryüz göstermek zorunda değiiiiil !!!! derlerdi

Ama senin fikrini bile almadan eve milleti dolduran kocana ve arkadaşlarına güleryüz göstermeli, hizmette kusur etmemelisin. Kocan senden habersiz eve birilerini çağırsa bile sen birilerinin davetini reddederken kocana sormalısın. kocan seni düşünmese bile sen onu düşünmeli ve arkadaşları yanında rencide edecek bir davranışta yapmamalısın. Çünkü koca bu boru mu? Gerekirse uykundan kalkacaksın ama o koca rencide olmayacak o kadar !!!!!!

Adam çağırmamış misafirler çatkapı gelmiş yalnız. Bir yerinizle okuyup yorum yapıyorsunuz ondan sonra kendimizi açıklamak için kırk takla atıyoruz. Bir daha yazayım mı mi-sa-fir-ler ha-ber-siz-gel-miş.

Not: adam öküz oğlu öküz ona lafım yok, konu sahibi boşansın bu nobrandan.

Vive hanım, yazdığım son mesaj size hitaben değildi, belki öyle anlamışsınızdır diye yine de belirtmek istedim.
Benim karşı çıktığım nokta çoooook başka. Zaten dün biraz yazıştık bu konu altında, az çok anladık birbirimizi.
Konu sahibine neden baba yaptın bu adamı diyorlar, bunu ben de dedim. Evet, bence de zamanı değilmiş. Ama konu sahibi de diyor ki belli bir zamana kadar "iyi ki" dediğim bir adamdı. Dünyada çeşit çeşit insan var işte. Hepsini tecrübe etmemiz mümkün değil. Size bir örnek vereyim, ne deliler var dünyada dersiniz. Bir yakınımın eşi, bir şeye kafayı takıyor ve sürekli onu yemek istiyor. Gidiyor kilolarca, torbalarca o üründen alıyor. Tek başlarına iki kişi tüketmeleri mümkün değil. Başka bir şey almaya izin vermiyor adam, cimriliği tutuyor, kavga çıkarıyor. O aldıkları çürüyor ya da kadın gizli gizli başkalarına veriyor, araya gitmesin diye. Ve bu kadın da severek evlenmiş biri, hiç fark etmemiş, biliyor musunuz?
Bazı insanlar kendilerini çok iyi gizliyorlar. Hiç bilemiyorsunuz ki. Hiç izlemiyorum bazı dizileri ama anneciğim sağ olsun, o kadar izliyor ki keşfetime düşüyor. Geçen gün Kırmızı oda denen dizinin kısa bir videosuna denk geldim. Adam manyak, deli göz diyorlar, gözünü dikip öyle bakıyor. Sebepsiz yere ne düşünüyorsun, başkalarını mı deyip karısını dövüyor.
Yani bazen kadınların şiddetten korunma şansları olmayabiliyor. Madem kocan öyle biri, üslubunu koru yazmışlar. İşte istediği kadar korusun, sizin dediğiniz gibi haber versin, danışmadan iş yapmasın. Fark etmez, adam sorun odaklıysa bulur bir sorun. Ve ağzını burnunu kırarım der ve maalesef kırabilir de.
Babam işte öz be öz babam. Kendini en iyi gizleyen evde agresif kendi evladına dünyayı dar eden, eğitimli mükemmel eşine kök söktüren ama dışarıda el iyisi babacan ….. amca! Bence bu bedensel şiddetden de kötü.

Adam çağırmamış misafirler çatkapı gelmiş yalnız. Bir yerinizle okuyup yorum yapıyorsunuz ondan sonra kendimizi açıklamak için kırk takla atıyoruz. Bir daha yazayım mı mi-sa-fir-ler ha-ber-siz-gel-miş.

Not: adam öküz oğlu öküz ona lafım yok, konu sahibi boşansın bu nobrandan.
Ne kadar ayıp bir tepki. Bir yerinizle okuyosunuz falan. Direkt sana bile yazmadım niye böyle saldırgan bir tepki verdin? Bu söylediğine zaten cevap yazdım geride. Misafirler habersiz geldiyse o arsız misafirlere surat yapmakta daha da haklı. Aa nasıl surat yaparsın diyecek bir şey yok dedim. Verdiğim cevabı okumamışsın bile. Daha alıntılamazsan sevinirim

Son düzenleme:
Babam işte öz be öz babam. Kendini en iyi gizleyen evde agresif kendi evladına dünyayı dar eden, eğitimli mükemmel eşine kök söktüren ama dışarıda el iyisi babacan ….. amca! Bence bu bedensel şiddetden de kötü.
Sizin adınıza üzüldüm Vive Hanım. En iyi siz anlarsınız bu konuyu maalesef. İşte bence konu sahibinin kocasının da yaptığı psikolojik şiddet aslında. Bir insana, altı ay boyunca yaptığı bir şey yüzünden laf sokmak sağlıklı bir davranış değildir. Adam buluttan nem kapmak için yer arıyor belli ki.
Ergenliğim zor geçti, asi idim. O zamanlar bir keresinde istenmeyen bir misafire, -yani daha doğrusu ben istemiyordum- kaba davrandım. Anne babam o gece tabi kızdılar, ertesi gün de annem azıcık küstü falan, iki güne unuttuk geçti. Çünkü kızları olarak elin dıdısının dıdısından daha değerliydim. Bunu neden anlattım? Eğer biri ailemizse, değer veriyorsak, yanlış bir şey yapmışsa hatasının farkına varınca affetmeyi bilmeli bence. Aile dışından biri için altı ay boyunca aileni ezmemelisin.
İşte konu sahibinin eşinin yaptığı tam olarak bu.
Ne zaman neye kızacak, bu yaptığımı da unutmaz, kaç ay söyler bunu diye tetikte yaşanır mı? Kalp hastası olur çıkar insan mazallah.
Herkese umarım sağduyulu, sakin, makul eşler, partnerler nasip olur. Huzur çok şeydir şu hayatta.

Açılan konularda mantık bu? Böyle bir olay başıma geldi, siz olsanız ne yaparsanız. İşleyiş böyle. Kavrayamadınız mı?

Yoo onu da nerden çıkarttınız? Yıllardır bu sitedeyim ilk defa bir şey duyuyorum, siz yanlış kavramış olmayasınız? Açılan konularda amaç konuyu yorumlamaktır. Her konuyu bizde şöyle, ben ve eşim böyle yaparız, ben bunu yapmam şeklinde yorum yazmamızın kime ne faydası var? Velev ki dediğiniz gibi bunu konu sahibinin şahsına anlatabilirsiniz, beni alıntılamanızı saçma buldum. Yorumumu eleştirseniz açığım buna da siz kendinizi anlatmışsınız, başınıza gelse ne yaparsınız hiç merak etmiyorum

Kadın haksız adam haklı durumunu nasıl çıkarıyorlar şaşırıyorum. 4 yıl niye çektin bu adamı evliliğin ilk yılları kaza dersin çocuk neden. Birde adam kadını suçluyor hiç arkadaşın yok kimseyle anlaşamıyorsun gerçekten doğru mu? İş arkadaşına eşin dedikodusunu yapmak ne denli doğru. Kadın bunu anlatırken argo kelimeler mi kullandı durduk yere kimse kimseye yükselmez. Bu çiftin iletişiminde ciddi sıkıntılar var. Bardak muhabbetinden belli zaten. Orta yolu bulamadıkları problemi birbirlerine laf sokarak üste çıkmaya çalışıyorlar.
Allah aşkına hiç birimiz sevgilimizle ya da kocamızla kavga edince arkadaşımıza anlatmıyo muyuz sanki? Dertleşmiyor muyuz? O an sinirimiz geçene kadar arkasından hiç mi sallamıyoruz?
Tamam olaya annesini katması saçma ve doğru değil belki kadının olayla alakası bile yok,ama adamın 2 bardak için karısının huzurunu kaçırması çok mu doğru? Üstelik 7 aylık hamile.

Ve ne olursa olsun helede böyle incir çekirdeğini doldurmayacak sebep için elini,kolunu kırarım denmez.Hıncını alamayıp bir de mesajla tehdit edilmez.

Konu sahibi bacım kocan normalde nasıl biridir sinirlenince gözü döner mi? Sana ya da etrafa zarar verme huyu var mıdır? Bunları bilmediğim için yorum yapamıyorum.Hamilesin de birde kalsan bir türlü ayrılsan bir türlü.
Ama madem gözünü kararttın al adamı karşına, tüm şartlarını,rahatsız olduğun hareketlerini bir bir söyle.Baktın hala devam ediyor bak yoluna.
Allah yardımcın olsun.

X