7 zeytin / 1 incir Mucizesi

Ausencia

_Alcatraz Kaçkını_
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Eylül 2012
41.591
141.629
164033.jpg

7 zeytin ve 1 incir ile gelen mucize ...

Bu ikiliyi biraz araştırdığımda (son zamanlarda Dr.Esat Başaranın 35 kilo vermesinin sırrı olarak açıkladığından beri sıkça duyulmuştur) aslında bir zayıflama kürü değil , bir mucize olduğu şüphesiz .

Yine Japonlar yapmış yapacağını ve nasıl sağlıklı , dinç ...genç kalırız derken ...
Metalotionin e ... nerede bulunur derken de zeytin ve incire ulaşmışlar . Kuranı Kerimde mucizelerinden bahsedilen bu iki nimete ...gereken ilgiyi de bizden önce göstermişler .

Çok bilimsel yazmayacağım ama nedir bu metalotionin denildiğinde ; insan vücuduna etkilerine bakılırsa , adına 'Gençlik Hormonu' denilmesi bence çok isabetli .

Mt nin elde edilmesinde varılan sonuç ise zeytin ve inciri bir arada yemek . Metalotionin le beraber , vücut sağlıklı ve dinç kalıyor , kolestrol düşüyor , metabolizma hızlanıp canlanıyor , yağ yakımı arttırıyor .

1 ay süre ile ... sabah yemekten bir saat önce ve gece yatmadan önce 7 zeytinle beraber bir inciri aynı anda tüketerek devam edeceğiniz bir kür ... Hepsi bu .
Gün içinde ne yediğinizle çokta ilgilenmiyor kür .. Zayıflamaktan çok gençleşmek , zinde olmak adına öneriliyor ama kilo vermeye katkıları da büyük .

Yaş ya da kuru incirlerle , siyah ya da yeşil zeytinle farketmiyor .

Önemli nokta , altın oran misali miktarları ve mutlaka beraber yenilmesi .

Denemekten zarar gelmez , kolay bir kür .

indir-23-1.jpg

7 Zeytin ve 1 İncirin Faydaları

Kilo vermeyi kolaylaştırır , yemekten önce yenildiğinde iştah azaltır .

Kolestrol düzeyini dengeler .

Kansızlığa karşı yararlıdır , minerallerin en iyi şekilde vücut tarafından emilmesini sağlar.

Kalsiyum , çinko, demir, bakır kaynağıdır.

Yağ yakımına ve metabolizmasına hızlanmasına yardımcı olur.

Hemoroid,alzheimer , kalp hastalıklarında faydalıdır

Son düzenleme:
Nedense aklıma ilk tin suresi geldi. Ve'ttiyni ve'zzeytun diye başlıyor. Anlamı: incire ve zeytine and olsun demek. Üzerine yemin edilen iki meyve... enteresan...

Zaten araştırmaların sonu Tin suresine varmış doğal olarak Japonların .
Rabbimin adına ayetleri olan iki nimetin kıymetini bilmiyoruz bence.

Ausencia Ausencia saol tatlım konuyu açtığına çok sevindim

Ben başlayacağım canım .

2 gündür uyguluyorum ...
Şu var ki ; sabah aç karnına 500 cc su ile yiyorum ve ... resmen tıkanıyorum .... sırf kahvaltı etmek için 2 saat geçince yiyebiliyorum ...

Şifa olsun :)

Rica ederim canım, bende hemen araştırdım netten bu konuyu bu diyete bir hurma iki fiske üzerlik tohumu ve azcık zeytinyağı ekleniyormus o şekilde Esat Başaran denen bir doktor ciddi kilo vermiş, üzerlik tohumu hariç geri kalan malzemeler tamam aktarlara bi bakmam lazım hepsini karıştırıp sabah akşam yemiş

Rica ederim canım, bende hemen araştırdım netten bu konuyu bu diyete bir hurma iki fiske üzerlik tohumu ve azcık zeytinyağı ekleniyormus o şekilde Esat Başaran denen bir doktor ciddi kilo vermiş, üzerlik tohumu hariç geri kalan malzemeler tamam aktarlara bi bakmam lazım hepsini karıştırıp sabah akşam yemiş

ya zaten yazdım daha öncede ...iki mucize nimet incir ve zeytin .. Rabbim bize mucizeler sunmuş ..doğada arayıp bulmak kalmış bize de .

Evet bizim takımda bir arkadaşta esat başarandan yola çıkıp başlamıştı ... ciddi kilo vermiş adam .

ben kilodan ziyade artık işin şifasından faydalanayım diye başladım . sende başlarsan yaz bana :KK200:

Merhabalar arkaslar en son eylulde yazilmis.ben 7 zeytin 1 incire bu persembe basladim.basladigimdan beri kendimi iyi hissesiyorum tok hissesiyorum ...
dewam eden var mi arkadaslar

1.gun 74.9 pers sabah baslangic
2.gun 74.1 cuma
3.gun 74.0 cumartesi
4.gun 73.2 pazar
5.gun 73.7 pazartesi (bugun )
6.gun
7.gun
8.gun
9.gun
10.gun

Sadece bunu yiyip o tabloya ulasilmadi arkadaslar gonderdigim tablo spor ve diyetle destekledim

Nette gormustum bi baktim bizim kadinlar kulubude acmis konu hey gidi kacar mi kadinlar kulubu uyelerinden :-)

X