8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

🌷🌷🌷Dünya Kadınlar Günümüz Sevgiyle Saygıyla Huzur Ve Mutlulukla kutlu olsun bir günümüz değil her günümüzde özel hissedelim
❤Kadınız, Anayız, Eşiz,Evladız❤ Birgün değil herhün güvende olalım .. 🌷🌷🌷

2243380

8 mart dünya kadınlar gününü sevgililer günü gibi ticari gün yapmaya çalışanlara inat bugünü kutlamıyorum
Sırf erkeklerle eşit ücret istediği için canlı canlı yakılan kadınların ölüm yıldönümü çiçeklerle kutlamalık gün değildir

Bir 365 gün dayak yiyen öldürülen taciz edilen şort giydiği için tekmelenen o tekmeleyen adamın sırrının sıvazlana sıvazlana gönderildiği ülkede kutlansa ne kutlanmasa ne

Ayrıca sadece erkeğin değil kadının kadına yaptığı şiddetide apayrı bir konu

Çocuk gelinlerin olduğu, tecavüzlerin yaşandığı, kadına şiddetin devam ettiği dünyada "kadın gününü" kutlamak bana saçma geliyor. Kadınları köle, şehvet uyandıran ve sadece çocuk doğurmak için yaratılmış olarak gören mentalitenin hala devam ettiği bu yüzyılda dünya kadınlar gününün olması da acı aslında... İnsan olmayı bilseydik belki de bugünlere gerek olmazdı...Değeri bilinmeyen şeylerin özel gününü kutluyoruz...Senede bir gün kendimize hatırlatır gibi....
+100000

Yedi gün 24 saat Türk kadınına hakaret eden adamların öldürülen kadınların kızların ardından zırlama şovu gibi görünüyor bana bugünü kutlayanlar

Alıntıdır

2018 yılı verilerine göre 440 kadın öldürülürken 317 kadın cinsel şiddete maruz kaldı.

2019 yılında ocak ayında 43 kadın şubat ayında 31 kadın katledildi.

kürtaj dünya’da 73 ülkede serbestken 68 ülkede yasaklanmıştır. türkiye’de ise devlet hastanelerinin %92sinde kürtaj yapılmamaktadır.

dünya ekonomik formunun verilerine göre kadın-erkek eşitsizliğinin tüm alanda kapanması 108 yılı, ekonomik eşitsizliğin giderilmesi ise 202 yılı bulacaktır.

dünyada halen 2.7 milyar kadının erkekle aynı iş tercihinde bulunması yasal olarak engellenmiştir.

dünya ekonomik formunun 2018 cinsiyet uçurumu raporuna göre türkiye 149 ülke arasında 130.sıradadır.

187 ülkeden sadece 13 tanesinde kadın ve erkek eşdeğer işler için eşit ücretlendirme almaktadır.

türkiye’de yönetici pozisyonundaki kadın oranı %16.7 ve kadın istihdamı en fazla hizmet sektöründe bulunmaktadır.

2019 ocak ayında 43 kadın öldürüldü. bunların 7'si gölde, derede, ormanlık alanda toprağa gömülü bulundu.

2014'te türkiye'de yapılan bir araştırmaya göre kadınların %36sı eşi veya eski eşi tarafından fiziksel şiddete maruz kaldığı bildirilmiştir. yine aynı araştırmadan elde edilen bir bilgiye göre de kadınların %44'ü maruz kaldığı şiddeti kimseye anlatamıyor.

Türk kadını aşktan meşkten vazgeçtii.
Sövmeyen, sinirlenince öldürmeyen olsun yeter (!)
1gün değil hergün kıymetimizin bilinmesi duamızdır.

Kızlar kalkın sesinizi duyurun dünyaya
Zor şeyler de bekliyor sizi yukarılarda
Kadınlar artık öndeler ve okuyorlar çünkü
Artık kılıcın yerini kalem aldı
Kızlar biz istiyoruz ki bizimle aydınlığa gelin
Kızlar biz istiyoruz ki bizimle savaşa gelin

Gözümun önüne o kadar fazla olay geliyor ki düşününce. Bir fotoğraf hatırlıyorum eski kocasından kaçarken bıçaklanarak öldürülen bir kadın. Defalarca bıçaklanıyor defalarca!! Adam iyi hal indirimi alıyor..
Dövülüyor kadın eli yüzü vücudu mosmor ama bitmiyor, bırakmıyor herif peşini, kurtulamıyor kadın ve kimse o pisliği bir hastahaneye kapatıp rehabilite etmiyor. Kadını sığınma evine yolluyorlar ve kapı önünde öldürülüyor...
Şiddet nedeniyle şikayet sonrasi devlet, zorunlu rehabilite programı vermeli. En az 3 ay öfke kontrolü ve insana saygı eğitimlerini yatarak tedavi ile uygulamalı devlet. Hapishane dolu mu? Cinayetten önce çözüm bul o halde indirim yapıp salma!

Tüm erkek çocuğu olan annelere ve anne adaylarına sesleniyorum..

Lütfen biricik oğullarınızı pamuklara sarmakla kalmayın, saygıyı öğretin, dayanışmayı, değeri öğretin.

Eğer eşleriniz size saygısızlık yapıyor ve çocuk bunlara şahit oluyorsa; eşinize haddini bildirin, annesinin öğretemediği saygıyı ciddi şekilde öğretin. Yarın çocuk büyüdüğünde, siz istediğiniz kadar çırpının, rol modeli babasıysa tüm emekleriniz boşa gider. Eğitin, yontun ama hiçbir konuda susup ezilmeyin. Rica ediyorum, lütfen deneyin..

Günümüz bitti kızlar, iyi dağıttık prensesler gibi... Külkedisi masalına dönme vakti.
Herkes evişlerinin başına. Ve 8 marttan sonra artık gazetelerin ana manşetleri, , ana haber bültenlerinde anılmaya (ne yazık ve ne acı ki) devam...

Ayten 17 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni ayrılma isteği.

Rojbin 22 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni şüphe.

Nurcan 38 yaşında, faili eski kocası, öldürülme nedeni barışma talebini reddetmesi.

Azize 43 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni kaza-ymış, inandınız mı?

Nazlı "7" yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "BİLİNMİYOR" inandınız mı?

Selenay 16 yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "Dolaylı" o nasıl oluyorsa?

Betül 11 yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "TARTIŞMA"

Dilek 16 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni cinsel ilişkiye girmeyi reddetmesi.

Habibe 28 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni boşanmak istemesi.

Gülseven 49 yaşında, faili erkek kardeşi, öldürülme nedeni maddi kaynaklı.

Selva 62 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni şüphe.

Öznur 24 yaşında, faili erkek kardeşi, öldürülme nedeni "NAMUS/TÖRE"

Nazlı 44 yaşında, faili "OĞLU" öldürülme nedeni "TÖRE"

Kevser 25 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni "KAZA"

Eylem 37 yaşında, faili tanıdığı bir erkek, öldürülme nedeni "TECAVÜZ"

Ganime 75 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni tartışma.

Zeynep "6" yaşında, faili tanıdıkları bir erkek, öldürülme nedeni "Dolaylı"???

Güldünya, Burcu, Deniz, Betül, Münevver, Özgecan ve her gün bir yenisi eklenen kadın cinayetleri :KK43:

8 yılda istatistiklere geçen 2000 kadın cinayeti var, 2016'da 397, 2017'de 472 kadın öldürüldü, 2018 Şubat'ndaysa tam 47 kadını yitirdik.

2 küçük kızı eski eşi tarafından öldürülen Dilek ve yine eski eşi tarafından 10 yaşındaki oğlu öldürülen Neriman'da çocukları katledilerek "dolaylı" öldürüldü.

8 Mart 2018 bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü.

Bizim günümüz ama sevinemiyorum, kutlamaya değer göremiyorum, her gün bir bir yitip giderken yaşasın dünya kadınlar günü diyemiyorum.

Şu an belki bir kuytu köşede, karanlık tenha bir yerde bu saatte burada ne işi var bahanesiyle bir kadın tecavüze uğruyor, belki evinde kocası yemeğe salçayı az koydu diye bir kadını darp ediyor ya da bir kadın oğlu, kardeşi, babası tarafından namus töre denip katlediliyor.

Bugün bize çiçekler vermeyin, her gün dövüp yalnızca bugüne özel sevmeyin.
Bize haklarımızı verin, bize özgürlüklerimizi verin, bize saygınlığımızı geri verin.

Bu ülkede 9 yaşındaki kız evlenebilir ve gebe kalabilir diyen bir devlet kurumu var ; susuyorum artık ....

Aklınıza koyduğunuz her şeyi yapabilirsiniz ... En derin denizde yüzebilir, en yüksek zirveye tırmanabilirsiniz… Güçlü, güzel, şefkatli, sevgi dolu, merhametli… Kelimelerin ifade edebileceğinden çok daha fazlasınız!

8 Mart Dünya Kadınlar(Emekçiler )Günümüz kutlu olsun:KK200::KK36:

Bugünle ilgili yazacağım çok şey var yine, erkekler kadar kadınlara da dokunacak şeyler ama bana göre haklı gerekçelerle, hele bir kafamdakileri cümlelere dökebileyim geleceğim bu topiğe.

az önce ben yine erkek terörü yaptım ama inan dayanamıyorum artık. Bile bile parfüm sorusunu gitmiş nereye açmış...

X