8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

Kadınların haklarını yerine getirme husûsunda Allâh'tan korkunuz! Zîrâ siz onları Allâh'ın bir emâneti olarak aldınız.” “Sizin en hayırlınız, ehline (eşine ve çocuklarına) en hayırlı olanınızdır. Ve ben de ehline karşı en hayırlı olanınızım.”
Peygamber efendimiz’in bu hadisi herkese örnek olsun inşallah. Kadınlar hakettiği yerde başlarda ve el üstünde tutulsun...

“Sana ruh üflendiğinde bir kadının karnındasın
Ağladığında bir kadının kucağındasın
Aşık olduğunda bir kadının kalbindesin
O'na güzel davran!…”

Bugün ntv haberi izledim saat 13 haberini denizli de bir kadın cinayeti ve gece yaşanan o olay akşama kadar kaç kadın böyle işkenceyle ölucek yazık günah diyecem az kalıcak bu lanet adam desem o olmaz erkek desem o olmaz bunları doğuran da bir kadın ona laf etsem o olmaz

Yazık desem bu az öfkemi kussam en ağır küfrü etsem hepsi az az az

😪😪😪😪

Ayten 17 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni ayrılma isteği.

Rojbin 22 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni şüphe.

Nurcan 38 yaşında, faili eski kocası, öldürülme nedeni barışma talebini reddetmesi.

Azize 43 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni kaza-ymış, inandınız mı?

Nazlı "7" yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "BİLİNMİYOR" inandınız mı?

Selenay 16 yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "Dolaylı" o nasıl oluyorsa?

Betül 11 yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "TARTIŞMA"

Dilek 16 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni cinsel ilişkiye girmeyi reddetmesi.

Habibe 28 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni boşanmak istemesi.

Gülseven 49 yaşında, faili erkek kardeşi, öldürülme nedeni maddi kaynaklı.

Selva 62 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni şüphe.

Öznur 24 yaşında, faili erkek kardeşi, öldürülme nedeni "NAMUS/TÖRE"

Nazlı 44 yaşında, faili "OĞLU" öldürülme nedeni "TÖRE"

Kevser 25 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni "KAZA"

Eylem 37 yaşında, faili tanıdığı bir erkek, öldürülme nedeni "TECAVÜZ"

Ganime 75 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni tartışma.

Zeynep "6" yaşında, faili tanıdıkları bir erkek, öldürülme nedeni "Dolaylı"???

Güldünya, Burcu, Deniz, Betül, Münevver, Özgecan ve her gün bir yenisi eklenen kadın cinayetleri :KK43:

8 yılda istatistiklere geçen 2000 kadın cinayeti var, 2016'da 397, 2017'de 472 kadın öldürüldü, 2018 Şubat'ndaysa tam 47 kadını yitirdik.

2 küçük kızı eski eşi tarafından öldürülen Dilek ve yine eski eşi tarafından 10 yaşındaki oğlu öldürülen Neriman'da çocukları katledilerek "dolaylı" öldürüldü.

8 Mart 2018 bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü.

Bizim günümüz ama sevinemiyorum, kutlamaya değer göremiyorum, her gün bir bir yitip giderken yaşasın dünya kadınlar günü diyemiyorum.

Şu an belki bir kuytu köşede, karanlık tenha bir yerde bu saatte burada ne işi var bahanesiyle bir kadın tecavüze uğruyor, belki evinde kocası yemeğe salçayı az koydu diye bir kadını darp ediyor ya da bir kadın oğlu, kardeşi, babası tarafından namus töre denip katlediliyor.

Bugün bize çiçekler vermeyin, her gün dövüp yalnızca bugüne özel sevmeyin.
Bize haklarımızı verin, bize özgürlüklerimizi verin, bize saygınlığımızı geri verin.
😔

Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın
Yeşil bir harman yerinde
Dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Kimi der ki çocuk doğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.
Yavrum, annem, karım, kızkardeşim,
Hayat arkadaşımdır. @Lisabella
:nazar:

Yine bir kadın çocuğunun gözleri önünde öldüresiye dövüldü ,ilk değil son da olmayacak. Ülkemizde kadına biçilen değer bu!! Yarın kadınlar gününü sosyal medyada çiçeklerle, iyi dileklerle yine kutlayacağız ama bir yerlerde hemcinslerimiz dövülmeye, öldürülmeye yine devam edecek!!! Bitecek mi bitmeyecek !!! Üzgünüm... Kutlanmak yerine saygı görmeyi tercih ederim.

Kimi der ki kadın
Uzun kış gecelerinde yatmak içindir.
Kimi der ki kadın
Yeşil bir harman yerinde
Dokuz zilli köçek gibi oynatmak içindir.
Kimi der ki ayalimdir,
Boynumda taşıdığım vebalimdir.
Kimi der ki hamur yoğuran.
Kimi der ki çocuk doğuran.
Ne o, ne bu, ne döşek, ne köçek, ne ayal, ne vebal.
O benim kollarım, bacaklarım, başımdır.
Yavrum, annem, karım, kızkardeşim,
Hayat arkadaşımdır. @Lisabella
Abi adamsın helal olsun sana 👏🏻👏🏻👏🏻

Kadınlara şiddeti yapan erkek ,tacizi ,tecavüzü yapan erkek ve bu erkekleri de yetiştirense yine bir kadın .Kadınların eğitimi büyük bir önem taşır .Eğitimli donanımlı kendinin haklarını bilen bilinçli anneler bilinçli nesiller yetiştirir .Kadına cinsel bir obje gibi yaklaşılmayan namusun sadece kadınlara yüklenmediği eşit haklara sahip bir toplum olmamız dileğiyle ,8 Mart kadınlar günümüz kutlu olsun .

Bugünde sevmiyorlar yine cinayet haberi okudum az önce,ceza yoksa caydırıcılık da yok yarın da okuruz heralde

Biliyor musunuz, ben bu çağdan nefret ettim. Etimle kemiğimle nefret ettim" diyen Cahit ZARİFOĞLU yaşasaydı, o çağdan özür dileyip, asıl bu çağdan nefret ederdi.

O kadın ki; eşinin ismini söyleyemiyor. Söyleyemez; çünkü günah, çünkü ayıp. O kadın ki; çarşıya çıkıp gezemiyor. Gezemez; çünkü günah, çünkü ayıp. O kadın ki; okuyamıyor. Okuyamaz; çünkü kız çocuğunun okuması günah. Okuyamaz; çünkü kız çocuğunun okuyup kazandığı para haram. Okuyamaz; çünkü kız çocuğunu okutan anne baba cehennemde yanar. O kadın ki; erkek gördüğü zaman kaçmalı, yolunu değiştirmeli. O kadın ki; çarşafa bürünmeli, ağzını burnunu kapatmalı. Kapatsın da sesi çıkmasın. Koşulsuz şartsız kabul etsin kendisine diretilen, yaşaması gereken (!) hayatı. O kadın ki; okumamalı evde oturup çeyiz hazırlayıp koca beklemeli.
Ne güzel anlatınız hayatımı işte benim cevremdeki hayatimdaki kişiler bu anlatiklariniz öldürmüyorlar belki ama hayatı zindan ederek diri diri mezara gomuyorlar böyle düşünen kişiler olduğu surece kaçıncı yüzyılda yaşadığımızın bir anlamı kalmıyor maalesef

Nurcan 38 yaşında, faili eski kocası, öldürülme nedeni barışma talebini reddetmesi.

Dilek 16 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni cinsel ilişkiye girmeyi reddetmesi.

Güldünya, Burcu, Deniz, Betül, Münevver, Özgecan ve her gün bir yenisi eklenen kadın cinayetleri :KK43:

8 yılda istatistiklere geçen 2000 kadın cinayeti var, 2016'da 397, 2017'de 472 kadın öldürüldü, 2018 Şubat'ndaysa tam 47 kadını yitirdik.

2 küçük kızı eski eşi tarafından öldürülen Dilek ve yine eski eşi tarafından 10 yaşındaki oğlu öldürülen Neriman'da çocukları katledilerek "dolaylı" öldürüldü.

Bizim günümüz ama sevinemiyorum, kutlamaya değer göremiyorum, her gün bir bir yitip giderken yaşasın dünya kadınlar günü diyemiyorum.

Şu an belki bir kuytu köşede, karanlık tenha bir yerde bu saatte burada ne işi var bahanesiyle bir kadın tecavüze uğruyor, belki evinde kocası yemeğe salçayı az koydu diye bir kadını darp ediyor ya da bir kadın oğlu, kardeşi, babası tarafından namus töre denip katlediliyor.

Bize haklarımızı verin, bize özgürlüklerimizi verin, bize saygınlığımızı geri verin.
Bunlar gibi daha coookkk kadın var malesef.. Allah'ım onların belasını versin inşallah

Bize haklarımızı verin, bize özgürlüklerimizi verin, bize saygınlığımızı geri verin.İ
İlk tanıştığımda bana ve çevreme kendini harika biri gibi gösterip sonra canavarlaşan bir sevgilim olmuştu eskiden
zamanla psikolojik şiddet, fiziksel şiddet ve ardı arkası gelmeyen cinsel konuşmalarını eklemeye başladı.
Ondan ayrılmak zor oldu çünkü beni bırakmıyordu ama bilerek onu kışkırttım ve bir şekilde ayrılmayı başardım, sonrasında iki sene boyunca sürekli beni aradı ve pişmanım dedi ama buna asla inanmadım
ben beni aradığı numaraları engelledikçe başka kişilerden aradı, arkadaşlarımı arayıp tehdit etti, herkese rahatsızlık verdi ve eğer başka biriyle birlikte olursam beni meydanda ibret olsun diye öldüreceğini söyledi ama pes etmedim ve korkmadım
Ayrıca bir insanın başına gelecek en kötü şeyin de psikolojik şiddet olduğunu ve takıntılı bir erkeğin ne kadar korkunç olduğunu öğrendim
bütün bunlara rağmen benim mücadelem bitti ve o tehdit mesajlarını hala bir şey yaparsa diye saklıyorum ve yapmaya kalkarsa yine kullanırım
son olarak şu an çok güzel bir birlikteliğim var
hepimizin kadınlar günü kutlu olsun, umarım bu takıntılı erkeklerden uzak günlerimiz olur...

Bunlar gibi daha coookkk kadın var malesef.. Allah'ım onların belasını versin inşallah
Ve ne yazık ki her gün öldürülen kadın sayısı artıyor, bugün 3 kadın daha erkek şiddetini yaşadı😞
Biz yılda 2 gün (Emekçi Kadınlar Günü, Anneler Günü) erkeklerin ya da özel günlerde ortaya çıkan kadın platformlarının, kadınlara yapılan her türlü zulmü kendilerine malzeme yapan kişilerin çiçeklerle bize sahte samimiyet gösterip her şey düzelecek mesajı vermelerini istemiyoruz.

Biz artık erkek eliyle toprağın üzerinden çok altında yatan kadınlar olmamak, sıradaki ben miyim dememek için çözüm istiyoruz.
Biz birer istatistikten ibaret değiliz, insani hakkımız olan yaşama ve özgürlük hakkımızı istiyoruz.

Konuşmasınlar durdursunlar.

Küçücük yüreğin o sesi hiç gitmiyor kulaklarımdan.
Bundan sonra hiç refah yüzü görme(yin).Elleriniz kırılsın.
Başka bir şey demek gelmiyor bugun içimden.

Bu ülkede şiddet görmeyen var mı çok merak ediyorum. Ben 30 yaşındayım, bu yaşıma kadar hep şiddet gördüm. Okulda, yolda, her yerde hemen hemen. Öğretmenden, hemcinslerimden herkesten. Bu ülkede ciddi iletişim sorunu var. Geçenlerde bi iletişim eğitmeni "bu ülkenin yarısı şiddet görmekten şizofren oldu" demişti. Ne kadar doğru değil mi...

X