8 Mart Kadınlar Gününüz Kutlu Olsun

3 gun once aldatildigimi ogrendim. Kadin olarak hic kiymetimiz yok. Biz kendimizi hayatimizi hayallerimizi onlar icin yasamiyoruz. Ev isi yemek cocuk ustune kocani tatmin etcen diye ugras .sonunda aldatil ihanete ugra
Bi de insanı şüpheye düşürüyolar değil mi? İyi tarafından bakın.

Ayten 17 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni ayrılma isteği.

Rojbin 22 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni şüphe.

Nurcan 38 yaşında, faili eski kocası, öldürülme nedeni barışma talebini reddetmesi.

Azize 43 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni kaza-ymış, inandınız mı?

Nazlı "7" yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "BİLİNMİYOR" inandınız mı?

Selenay 16 yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "Dolaylı" o nasıl oluyorsa?

Betül 11 yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "TARTIŞMA"

Dilek 16 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni cinsel ilişkiye girmeyi reddetmesi.

Habibe 28 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni boşanmak istemesi.

Gülseven 49 yaşında, faili erkek kardeşi, öldürülme nedeni maddi kaynaklı.

Selva 62 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni şüphe.

Öznur 24 yaşında, faili erkek kardeşi, öldürülme nedeni "NAMUS/TÖRE"

Nazlı 44 yaşında, faili "OĞLU" öldürülme nedeni "TÖRE"

Kevser 25 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni "KAZA"

Eylem 37 yaşında, faili tanıdığı bir erkek, öldürülme nedeni "TECAVÜZ"

Ganime 75 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni tartışma.

Zeynep "6" yaşında, faili tanıdıkları bir erkek, öldürülme nedeni "Dolaylı"???

Güldünya, Burcu, Deniz, Betül, Münevver, Özgecan ve her gün bir yenisi eklenen kadın cinayetleri :KK43:

8 yılda istatistiklere geçen 2000 kadın cinayeti var, 2016'da 397, 2017'de 472 kadın öldürüldü, 2018 Şubat'ndaysa tam 47 kadını yitirdik.

2 küçük kızı eski eşi tarafından öldürülen Dilek ve yine eski eşi tarafından 10 yaşındaki oğlu öldürülen Neriman'da çocukları katledilerek "dolaylı" öldürüldü.

8 Mart 2018 bugün Dünya Emekçi Kadınlar Günü.

Bizim günümüz ama sevinemiyorum, kutlamaya değer göremiyorum, her gün bir bir yitip giderken yaşasın dünya kadınlar günü diyemiyorum.

Şu an belki bir kuytu köşede, karanlık tenha bir yerde bu saatte burada ne işi var bahanesiyle bir kadın tecavüze uğruyor, belki evinde kocası yemeğe salçayı az koydu diye bir kadını darp ediyor ya da bir kadın oğlu, kardeşi, babası tarafından namus töre denip katlediliyor.

Bugün bize çiçekler vermeyin, her gün dövüp yalnızca bugüne özel sevmeyin.
Bize haklarımızı verin, bize özgürlüklerimizi verin, bize saygınlığımızı geri verin.

Ayten 17 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni ayrılma isteği.

Rojbin 22 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni şüphe.

Nurcan 38 yaşında, faili eski kocası, öldürülme nedeni barışma talebini reddetmesi.

Azize 43 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni kaza-ymış, inandınız mı?

Nazlı "7" yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "BİLİNMİYOR" inandınız mı?

Selenay 16 yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "Dolaylı" o nasıl oluyorsa?

Betül 11 yaşında, faili babası, öldürülme nedeni "TARTIŞMA"

Dilek 16 yaşında, faili erkek arkadaşı, öldürülme nedeni cinsel ilişkiye girmeyi reddetmesi.

Habibe 28 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni boşanmak istemesi.

Gülseven 49 yaşında, faili erkek kardeşi, öldürülme nedeni maddi kaynaklı.

Selva 62 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni şüphe.

Öznur 24 yaşında, faili erkek kardeşi, öldürülme nedeni "NAMUS/TÖRE"

Nazlı 44 yaşında, faili "OĞLU" öldürülme nedeni "TÖRE"

Kevser 25 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni "KAZA"

Eylem 37 yaşında, faili tanıdığı bir erkek, öldürülme nedeni "TECAVÜZ"

Ganime 75 yaşında, faili kocası, öldürülme nedeni tartışma.

Zeynep "6" yaşında, faili tanıdıkları bir erkek, öldürülme nedeni "Dolaylı"???

Güldünya, Burcu, Deniz, Betül, Münevver, Özgecan ve her gün bir yenisi eklenen kadın cinayetleri :KK43:

8 yılda istatistiklere geçen 2000 kadın cinayeti var, 2016'da 397, 2017'de 472 kadın öldürüldü, 2018 Şubat'ndaysa tam 47 kadını yitirdik.

2 küçük kızı eski eşi tarafından öldürülen Dilek ve yine eski eşi tarafından 10 yaşındaki oğlu öldürülen Neriman'da çocukları katledilerek "dolaylı" öldürüldü.

Bizim günümüz ama sevinemiyorum, kutlamaya değer göremiyorum, her gün bir bir yitip giderken yaşasın dünya kadınlar günü diyemiyorum.

Şu an belki bir kuytu köşede, karanlık tenha bir yerde bu saatte burada ne işi var bahanesiyle bir kadın tecavüze uğruyor, belki evinde kocası yemeğe salçayı az koydu diye bir kadını darp ediyor ya da bir kadın oğlu, kardeşi, babası tarafından namus töre denip katlediliyor.

Bugün bize çiçekler vermeyin, her gün dövüp yalnızca bugüne özel sevmeyin.
Bize haklarımızı verin, bize özgürlüklerimizi verin, bize saygınlığımızı geri verin.
Heryerde kadina siddet var küfurrlerde bile kadın assalaniyor .tv lerde Film lerde siddet boy boy gösteriliyor artik yeter her kadın her ana her kiz cocugu degerlidir ...namus kavramı insan icindir neden kadin gelir akla ..kadina siddetin son buldugu bir dünya diliyorum.....💝

Kadınlara şiddeti yapan erkek ,tacizi ,tecavüzü yapan erkek ve bu erkekleri de yetiştirense yine bir kadın .Kadınların eğitimi büyük bir önem taşır .Eğitimli donanımlı kendinin haklarını bilen bilinçli anneler bilinçli nesiller yetiştirir .Kadına cinsel bir obje gibi yaklaşılmayan namusun sadece kadınlara yüklenmediği eşit haklara sahip bir toplum olmamız dileğiyle ,8 Mart kadınlar günümüz kutlu olsun .
Kesinlikle oyuzden kiz cocuklari okula gitmeli çünkü geleceğin genclerini insalarini egiten kadindir ...kadın oğlu 13 yaşındaki kiza tecavüz etmis ben oglumun arkasindayim diyor bagiriyor müge anlida olma kardesim olma hatta bir darbede sen vur oğluna sikayet et tutuklat ozaman derimki iste dogru bir anne ...oglum ne canlar yakacak zihniyetinin yetistirdigi o herifler kadinlarin canini yakıyor öldürüyor yeter artik yeter 8 martta süslü laflar la bir gun de gecmiyor acisi ..adini bile belki duymadigimiz kadinlar öldürüldü yazik

Bi de insanı şüpheye düşürüyolar değil mi? İyi tarafından bakın.
Hic supheye dusmedim o derece bi serefsizdi. Birden onun telefonunu elimde ve mesajlari okurken buldum kendimi. Gerisi enkaz. Esinin bi baska kadina seni cok seviyorum yazmasi :KK43:

IMG_20210307_210127.jpg

Hic supheye dusmedim o derece bi serefsizdi. Birden onun telefonunu elimde ve mesajlari okurken buldum kendimi. Gerisi enkaz. Esinin bi baska kadina seni cok seviyorum yazmasi :KK43:
Yazarlar, butun kadinlar onlarin ya. Gercek yuzunu gormussunuz, bahanesi vardir kesin sizi suclayacak. Ne guzel kurtulmussunuz.

Kesinlikle oyuzden kiz cocuklari okula gitmeli çünkü geleceğin genclerini insalarini egiten kadindir ...kadın oğlu 13 yaşındaki kiza tecavüz etmis ben oglumun arkasindayim diyor bagiriyor müge anlida olma kardesim olma hatta bir darbede sen vur oğluna sikayet et tutuklat ozaman derimki iste dogru bir anne ...oglum ne canlar yakacak zihniyetinin yetistirdigi o herifler kadinlarin canini yakıyor öldürüyor yeter artik yeter 8 martta süslü laflar la bir gun de gecmiyor acisi ..adini bile belki duymadigimiz kadinlar öldürüldü yazik
Ben de programı takip ettim .Annesinin söylediği sözler karşısında dondum kaldım .Maalesef ki o zihniyetin yetiştirdiği erkeklerin yaptıkları ortada .Benim oğlum erkektir yapar .Elini yıkar geçer zihniyeti vs tarzı düşüncelerle büyüyen bir çocukta topluma zarardan başka bir faydası yok.Gitgidede kadın cinayetlerinin sayısı artıyor .Yıl olmuş 2021 bir arpa yol alamadık ne yazıkki .

Yazarlar, butun kadinlar onlarin ya. Gercek yuzunu gormussunuz, bahanesi vardir kesin sizi suclayacak. Ne guzel kurtulmussunuz.
6 yildir bana kadinlik mi yapiyor dedi abilerine sucunu bastirmak icin. Tabiki kurtulucam aldatmasi bi yana kaldi
Sarf ettigi sozler de cok aciydi. Allahindan bulsun

6 yildir bana kadinlik mi yapiyor dedi abilerine sucunu bastirmak icin. Tabiki kurtulucam aldatmasi bi yana kaldi
Sarf ettigi sozler de cok aciydi. Allahindan bulsun
Bahaneler hep ayni. Zaten bu sekilde mutlu olamaz emin ol. Simdi daha guclu olacaksin. Gececek merak etme. Sana da cok sariliyorum, kadinlar gunun kutlu olsun🙏

Olmayan kadinlar günümüz kutlu olsun..😔

Okadar söyleyecek çok şey varki..kitap yazabilirim bu konuyla ilgili..nerden başlasam bilemiyorum..anlatmaya başlasam muhtemelen banlanlarim..aman en azindan bunu diyebilirim her insandan anne baba olmuyor...bizim türk anne babalar çok cahil..kiz çocuklarini ezik yetiştiriyorlar.ama günahtir aman ayiptir millet ne der...erkek çocuklarinida sen erkeksin yaparsin ...benim eşimde o kafadaydi onun bu kafasini değiştirene kadar kaç yilim gitti..aslada pes etmedim.görümcelerimlede aram yok..annesiylende.kocalari ne yaparsa yapsin göz yumuyorlar.kadini bu denli aşağilayan hemcinsim olan kadinlardan tiksiniyorum ..1 görümcemlende en son tartişma sebebim 4 eşlilikti..ben izin veririm diyordu kendisi..:kusmuk:

IMG_20210308_175758.jpg

~Dünya kadınlar günümüz kutlu olsun~
:KK68::KK68::KK68:

Kadın..
Yolda yürürken gülse dert, evinde oturup ağlasa dert.. Saçını kapatsa dert, açsa ayrı bir dert.. Çocuğu olmasa dert, karnı burnunda sokağa çıksa dert.. Şort giyse sorun, etek giyse yine dert.. Korunsa dert, çocuğu aldırsa dert.. Evden çıksa dert, evde kalsa dert.. Lafa geldi mi anamız, bacımız; yolda yalnız yürürken müstakbel manitamız.. Çalışsa dert, çalışmasa başka dert.. Eve para getirse dert, getirmese dert.. İşimize geldi mi ayaklarının altı cennet, gelmedi mi Adem'i yoldan çıkaran şehvet.. Savaşta ganimet, barışta esaret..
Etinden çıkarır, memesinden emzirir.. Dişinden arttır; gözünden sakınır.. Kim demiş dokuz ay diye; kadın çocuğunu bir ömür bağrında taşır.. Ana olsa çocuğunun yolunu gözler, eş olsa beyinin uyumasını bekler.. Kadın bu; eksik olmamalı sırtından sopası, karnından sıpası.. Haddi midir sanki elinin hamuruyla, erkeğin işine karışması (!) Saçı uzadıkça, kısalı verir zaten aklı.. Kadın öyle bir şeydir ki; çocukluktan başlar terbiyesi: dövmezsen kızını; döversin dizini..
Kusura bakmayın beyler.. Düşüp sokaklara karanfil filan dağıtmayın.. Laflarınızı süsleyip, kimsenin gözünü boyamayın.. Yılda bir gün kibarlık gösterip ona kadın gibi davranacağınıza, bir zahmet her gün ona insan gibi davranın..
Tarih 8 Mart: Dünya emekçi kadınlar günü.. Söylesenize; siz hiç emekçi olmayan bir kadın gördünüz mü?
Dr. Kinyas Kartal

Kadınlar gününüz kutlu olsun.
116645395_3176696339078590_2090514098373901247_n.jpg

X