Popüler Konu 90 Kilo Üzerindekiler Birlikte Zayıflıyor!

İyi geceler arkadaşlar

Ben yediklerimi yazıp kendimi utandırmak istiyorum

Sabah
4 dilim ekmek
Kıymalı yumurta
2 kaşık kapya biber turşusu
1 greyfurt
1 kaşık pekmez

Ara
1 muz

Akşam
1 tabak karnabahar
2 tabak makarna
Salata
2 kaşık kapya biber turşusu3

Mthn83 Mthn83 oğluşun gözüne top gelmiş okulda o sebeple darbe almış. Bu arada Allah şifa versin

günaydınn kızlar ,

dünün menüsü

1 yumurta , 1 dilim kepekli ekmek , 1 dilim peynir , zeytinyağlı domates
öğle: 1 dolma 1 kase çorba
akşam : 1 tabak ot kavurması 1 kase yoğurt
ara öğün 3 kuru incir türk kahvesi ile , 4000 adım attım .

ama tartıda + yım. canım sıkkın , veremicem mi acaba bu kiloyu :KK43: sporu aksatıyorum bu ara, sanırım o yüzden oluyor, hemen düzene girmem lazım, motivasyon toplamaya çalışıyoruuum :KK24:

Geçen hafta gittiğim de bebek 2,600 olmuştu
Ben de 96 ile hamile kalmıştım şu an 105 kiloyum
Uzun zaman 102 kilodaydım bi anda 105 olunca dr beyfendisi epeyce kızdı, sıkı diyete gireceksin dedi, ama çok uyamıyorum
Sonra da vicdan azabı çekiyorum bebeğe karşı
Nasipse son haftalar bi hayırlı şekilde atlatsaydık
Bebek asiri kilolu değil, sende almamissin. Cok stres yapma zaten cok az zaman kalmis. Bebek bundan sonra kg alacak saglikli seylerden bol bol ye.
Portakal suyu, muz, maden suyu bebeğe kg aldiran şeyler. Maden suyuna dikkat et tabi tansiyonu etkiler

Canım sağlıkla zamanında kucağına alırsın insAllah almayalım dedikçe alıyoruz maalesef son haftalar bende çok hızlı almıştım yiyordum evet ama şişlikte aşırı idi
Yani ben ikisinide 113 kg ile dogurdum. Hic te böyle tepkiyle karsilasmadim. Doktor kendi problemli sanki.

günaydınn kızlar ,

dünün menüsü

1 yumurta , 1 dilim kepekli ekmek , 1 dilim peynir , zeytinyağlı domates
öğle: 1 dolma 1 kase çorba
akşam : 1 tabak ot kavurması 1 kase yoğurt
ara öğün 3 kuru incir türk kahvesi ile , 4000 adım attım .

ama tartıda + yım. canım sıkkın , veremicem mi acaba bu kiloyu :KK43: sporu aksatıyorum bu ara, sanırım o yüzden oluyor, hemen düzene girmem lazım, motivasyon toplamaya çalışıyoruuum :KK24:
Az yiyorsun o yuzden vucut kendini korumaya aliyor.. akşam ot kavurmasi demissin yanina çorba yada ana yemek olabilir. Ekmek olmali 1 dlm. Ara öğün incir yaninda kuru yemiş olmali

Mutlu sağlıklı huzurlu günler arkadaşlar

Ben bi karar aldım(bu kaçıncı kararın acaba diyebilirsiniz içinizden 😅) önceleri kalem kağıt hesap yapardım ayda şu kadar kilo versem diye uzun zamandır boşvermiştim hesap kitap işini
Aylık 2 kilo hedef koydum kendime fazla değil kendimi yormadan hırpalamadan. Metabolizmam da yavaşladı galiba öyle hissediyorum. Yüksek hedef koyup da tutturamazsam motivasyonum düşmesin.
Ayda sadece 2 kilo versem seneye - 24 kilo demek boru mu🤣🤣🤣🤣
Sırf yazın daha rahat adımlayabilmek için sağlığım için yapmak zorundayım. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

HHasta olanlara acil şifalar diliyorum

Ben bi karar aldım(bu kaçıncı kararın acaba diyebilirsiniz içinizden 😅) önceleri kalem kağıt hesap yapardım ayda şu kadar kilo versem diye uzun zamandır boşvermiştim hesap kitap işini
Aylık 2 kilo hedef koydum kendime fazla değil kendimi yormadan hırpalamadan. Metabolizmam da yavaşladı galiba öyle hissediyorum. Yüksek hedef koyup da tutturamazsam motivasyonum düşmesin.
Sırf yazın daha rahat adımlayabilmek için sağlığım için yapmak zorundayım. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Bence en doğru olani yapmissin. Diyete bende basladigimda ilk ay 2.5, sonraki ayda 2 küsur vermiştim yine. Daha sonra hizlandim. Çünkü metobolizmada hizlaniyor, kg verdikce motivende artiyor. Sen yine de yuruyuste eklemeye calis

Geçen hafta gittiğim de bebek 2,600 olmuştu
Ben de 96 ile hamile kalmıştım şu an 105 kiloyum
Uzun zaman 102 kilodaydım bi anda 105 olunca dr beyfendisi epeyce kızdı, sıkı diyete gireceksin dedi, ama çok uyamıyorum
Sonra da vicdan azabı çekiyorum bebeğe karşı
Nasipse son haftalar bi hayırlı şekilde atlatsaydık
Canım çok kilo almamışsın aslında. Ben 14 kilo almıştım hamileliğimde. Gebelik şekeri çıkmıştı. Baya yüksekti , dr diyet dedi. 2 ay diyet yaptım 3 kg vermiştim. Çalıştığım okulda öğleciydim, bu yüzden saat 10-11 arası kahvaltı yapıyordum. Üstü bölmeli yoğurt kabı almıştım. Bardak kısmına yoğurt, üst bölmesine de bir avuca yakın kuruyemiş koyup, onu okulda ara öğün yapıyordum. Eve gelince de saat 6 gibi yemek yiyordum . Ekmeği minimum düzeyde tutmuştum. Şekerim normale dönmüştü. Bebeğim de iri doğdu, şekerden dolayı dedi dr lar ama doğunca şekerden dolayı olmadığını söylediler

Ben de çok severim hesap kitap yapmayı. Her ay 2 kg, sonuç mükemmel olur ☺️BEn kendime çok kızıyorum , neden bu boğazıma sahip çıkamıyorum diye. Ama varya bunda eşimin suçu büyük. Çünkü çok güzel kebap , mangal, et ve türevlerini yapıyor.
Neyse alt tarafa neler yedim yazayım da kendimi rezil edeyim 😬

Haklısın Büşra yürüyüşü eklemem gerek. Ama totom çok ağır kaldıramıyorum ki 😱😅
Birden 40 dk 1 saat istesende yuruyemezsin zaten hava kış. 15 dklik leslie aç baştan 1 hafta 2 gunde bir bir kez yap. Sonraki hafta yine 2 günde bir 2 kez yap gibi. Kendine uygun bir yol bul. Ben keşke daha çok spor yapsaydim diyorum gecen yil için .
Birde ben eylulden beri adimlari arttirdim. Taa ki araligin ortasina kadar 8-10 bin atiyodum. İnanilmaz beden küçüldü, kilom duraklamadan gitti. Gobegim cok sarkik mesela spor yapamadigim icin

Evet gelelim 2 günlük menüye
Dün:
Kahvaltı:2 haşlanmış yumurta, 1 dilim peynir, 2 dilim ekmek, çay
Buraya kadar her şey çok güzel.
Öğle: çeyrek ekmek arası çokokrem 😫
Akşam: 3 kepçe et yahni, 1 tabak frik pilavı, 1 sb ayran
Ara: 2-3 dilim portakal, 6 tane petibör bisküvi, 1 yk kadar da çokokrem, 1 büyük fincan sütlü orta şekerli menengiç kahvesi
Dün tatlı isteğim çok fazlaydı, kendime engel olamadım

Bugünküleri yazayım:
3 yılda bir kar yağar buraya, kar yere düştüğü anda da okullar tatil olur. Bugün okullar tatil eşim de evde, kahvaltıya da poğaça istedi
Kahvaltı: 4 küçük peynirli poğaça, 3 yk menemen, 1 dilim peynir çay
Öğle: Bilmiyorum ne yesem
Akşam: Mangalda ciğer dürüm(1 lavaş yerim en fazla) , yanına da 1 sb ayran
Ara: ara yapmayı düşünmüyorum .
İki akşamdır petibör arası çokokrem yemiyorum , rahatsız etti beni. Bugün dinlendireceğim midemi
Spora gelince , vaktim var ama ben de kaldıramıyorum ... 🤦🏻‍♀️ Çok üşengeç oldum. 2-3 kilo verdim ya hemen cozutmalıyım. Bugün kendimi linç edesim var
Bu arada sabah tartıldım 91,6 geldim. Evet 3 gün yiyince 1 kg alıyorum, boğazıma sahip çıkamamamın sonucu şahane

Son düzenleme:
Evet gelelim 2 günlük menüye
Dün:
Kahvaltı:2 haşlanmış yumurta, 1 dilim peynir, 2 dilim ekmek, çay
Buraya kadar her şey çok güzel.
Öğle: çeyrek ekmek arası çokokrem 😫
Akşam: 3 kepçe et yahni, 1 tabak frik pilavı, 1 sb ayran
Ara: 2-3 dilim portakal, 6 tane petibör bisküvi, 1 yk kadar da çokokrem, 1 büyük fincan sütlü orta şekerli menengiç kahvesi
Dün tatlı isteğim çok fazlaydı, kendime engel olamadım

Bugünküleri yazayım:
3 yılda bir kar yağar buraya, kar yere düştüğü anda da okullar tatil olur. Bugün okullar tatil eşim de evde, kahvaltıya da poğaça istedi
Kahvaltı: 4 küçük peynirli poğaça, 3 yk menemen, 1 dilim peynir çay
Öğle: Bilmiyorum ne yesem
Akşam: Mangalda ciğer dürüm(1 lavaş yerim en fazla) , yanına da 1 sb ayran
Ara: ara yapmayı düşünmüyorum .
İki akşamdır petibör arası çokokrem yemiyorum , rahatsız etti beni. Bugün dinlendireceğim midemi
Spora gelince , vaktim var ama ben de kaldıramıyorum ... 🤦🏻‍♀️ Çok üşengeç oldum. 2-3 kilo verdim ya hemen cozutmalıyım. Bugün kendimi linç edesim var
Bu arada sabah tartıldım 91,6 geldim. Evet 3 gün yiyince 1 kg alıyorum, boğazıma sahip çıkamamamın sonucu şahane
Canim almak çok kolay cok dikkatli ol. 20 günde 6 kg aldim

Yani ben ikisinide 113 kg ile dogurdum. Hic te böyle tepkiyle karsilasmadim. Doktor kendi problemli sanki.
Bence de canım kolay sanki

Kesinlikle varsın yavaş olsun kalıcı olsun

19 ocak menüsü

Sabah 9.00
Mantarli omlet pizza(1 yk misir,2 dlm peynir, 1 kk kaşar, 3 zeytin,2 yumurta)
Nescafe

12.30
Kakaolu yulaf lapasi, nescafe

15.00
1 sb kefir

16.30
1 yuvarlak dilim ananas(hızlıca yedim ara öğünü unutmustum, kuru yemiş ekleyemedim)

17.45
Yumurtali ispanak, yogurt, ekmek (1 yumurtayla)

4 kare bitter

Nescafe

Eklentiler

• IMG_20220119_180706.jpg
    IMG_20220119_180706.jpg
    109,8 KB · Görüntüleme: 10
X