90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

maşallah nerdeyse bitirmişsin arkadaşım Allah kucana alıp uzun ömürler nasip etsin ..bu dr. benimde çok aklımı karıştırıyor. araştırbaşka bir dr daha görün inş. normal ve hayırlısı olur..

teşekkür ederim ederim inşallah bebeğime bişey olmadan kucağima alırım
bu arada ben başka doktora gittim o bnm tansiyonumu ölçtü tansiyon 16/10 çıktı ne normali tabiiki sezeryan dedi sende tansiyon problemi var dedi 9 ay boyunca bnm tansıyon 11-7 idi en son kendi doktorumda 10-6 cıkmıştı çok şaşırdım ve bu gün de 14-9 cıvarlarındaydı

yani çatıya bakmaya gerek bile görmedi ben olsam bir an evvel senin yatışını veririm dedi bende kendi doktorumu aradım tansiyonum böle böle dedim takip et 14-9 dan yuksek olursa gel dedi

slm kızlar benım durumamada yorum yaparmısınız rıca etsem cok endışelenıyorum da.
benım ılk bebegım karnımda oldu.93 kg ıle hamıle kalmıstım sonra kurtajda 101 kg falandım.pcoluyum bu arada.sonra 1 sene bebegım olmadı ama hep tedavı gordum bır yıl.103 kg oldum son tedavı ayıma kadar.son tedavıde ıgne ıle oldum.bır ay ıgne oldum karnımdan yumurtalarım gec buyudu.o tedavı yuzunden 107 kg oldum.sımdı hamıleyım daha cok yenı.asılama yaptırdım bu arada tuttu.ama korkuyorum kılo yuzunden karnımda olurmu dıye yıne.dok oturmamaya calısıyorum.dıyet yapmak ıstıyorum ama sımdı ıstahım acıldı bıraz.sızce ne yapmalıyım.kıloşu olup benım kadar saglıkla kucagına alan arkadaslar yardımcı olursa sevınırm.aklım cıkıyor bebegıme bırsey olcak dıye.forumu musaıt zamanda bastan okucam.yatmalımıyım acaba gobegım rahmıme baskı yapmasın dıye.oturunca sankı sıkıstırıyor oldurcek dıye korkuyorum.evham mı bılemıyorum.sankı yatınca baskı olmuyor.sız neler yaptınız?

merhaba bayanlar ben şuan 88 kiloyum ve 1.5 senedir korunmamamıza rağmen çocuumuz olmadı . bu doktorum bu kiloyla hamile kalmaman gerekiyor dedei ve bana glukophage diye bi ilaç veri bu ilaç zayıflatıyormu bilginiz varmı. artık çocuk sahibi olmak istiyorum bu kiloyla hamile kalmak risklimi..

bir çok kişnin kilo nedeniyle hamile kalamıyorum vs dediğini gördüm ben 108 ile hamile kaldım hem de ilk denemede. hamile kalmanın kiloyla ilgisi olsaydı ben kalamazdım. hamilelik boyunca Allahıma binlerce kez şükür hiç bir sorun yaşamadım aksi bozucu doktorlarada denk gelmedim moralimi bozan da olmadı çok şükür. ne tansiyon ne şeker olmadı bol bol yürüyüş yaptım diyet de yapmadım tatlıdan tiksindim sadece.son 4 günüm toplamda 12 kilo aldım. hiçbir sorun yaşamadım. bazen çok zayıf hamile kalıp şeker tansiyon sorunu yaşayanlar var. bünye meselesi ama benim gibi bi örnek var korkacak bi şey yok. bi arkadaş kiloluyum oturamıyorum çocuk sıkışcak diye demiş öyle bi risk olsa doktorlar o çocuğu riskli diye alırlardı kafanıza çok takmayın Allah o çocuğa ömür verdiyse zaten yaşar vermesdiyse durup dururken ölebilir Allah korusun.

merhaba arkadaslar
ben bugun doktora gıttım keseyı gorduk.asılama ıle hamıle kalınca ıyıce kılo aldım.zaten cok kıloluydum.bugun doktorda tartıldım 110 kg cıktım.sok oldum.soktorumda kızdı.dıyete gırdım bugun.glıkofaj basladım.ınsallah saglıkla devam eder gebelıgım.bu forumun daha aktıf olmasını ıstıyorum ben yaa(( bırbırımıze yardımcı olmak adına.gun ıcerısınde nasıl beslenıyorsunuz paylasmak ısteyen olursa sevınırım.ıstahım cok acık benım.nasıl dıyet yapıcam bılmıyorum mutsuz oldum cok sımdı acım resmen( ama bebısın saglıgı ıcın yemıcem hıc.salatalık falan yerım bol bol artık.umarım kılom sorun olmaz.

nasıl diyet bence bu dönemde bol bol kalsiyum falan alman lazım sadece salata ile olacağını sanmıyorum her doktor başka bende 120 kg ile hamile kaldım şimdi 34 haftalığım sadece 3 kg aldım ama herşeydende yemeye çalışıyorum sen kendini çok sıkma bence benim doktorda fazla kilo almamalısın dedi ama diyet falan vermedi çünkü şimdi senin için şu dönem çok önemli bebğin organları bu ilk 3 ayda tamamlanıyor sormak istediklerin olursa sorabilirsin...

Tesekkur ederım arkadadsım cvbın ıcın.valla ne bılım baya korkuttu benı doktor.
sabah 2 dılım kepeklı ekmek yagsız peynır domates ve sekersız sut yıyorum.ama ben yanına ıyıce haslanmıs bır yumurta ve bır kac zeytın ekledım.
oglen yagsız salata makarna yada pılav 4 yemek kasıgı kadar.sebze yemegı 4 yemek kasıgı kadar.yogurt verdı 2 dılımde kepeklı ekmek
aksamda tavuk balık yada et haslanmıs yada ızgara salata yogurt yanına bırde 4 yemek kasıgı kadar sebze yemegı 2 dılım kepeklı ekmek verdı
aralarda ve yatmadan once meyvalar var
aslında yedıgın zaman ınsan doyuyor ama ıste yagsız falan lezzetsız olunca ınsan mutsuz hıssdıyor kendını.hele sımdı ıstahım acıkken valla ne yalan soylıyım zorlanıyorum cok.ınsallah asermem falan olmaz.esıme elektrıklı ızgara aldırcam barı ızgara et falan aksamları daha lezzetlı oluyor.haslanmıs tavuk hepten yemek ıstemıyorum.off bu kılolar hamılelıkte bıle rahat yıyemıcez yanıı.sen nasıl beslendın.cok super sadece 3 kg demıssın sanırım.ben dıyet yapmasam alır basımı gıderım herhalde.lezzet cok onemlı benım ıcın.soslar falan zaten yasak.ot gıbı yıyorum ıste napım.bebısım saglıklı olsunda.acaba sen neler yedın kılo yapmayan ama sole afıyetle yıcemız ne olabılır aklımada gelmıyor bısey ne pısırsem dıye.tansıyom ve seker cıkacak dıyede cok korkuyorum.ınsallah saglıkla devam eder hamıslıgım.sende saglıkla kucagına alırsın bebısını ınsalah arkadasım. bal falanda yasak bana sekerlı dıye.off cok sıkıcı dıyet yapmak((

hamileligimde ben türkiz beye gittim süper bi doktor tavsiye ederim pişman olmssın ....

evet canım liste halinde diyet biz tombişler için çok sıkıcı oluyor ilk zamanlar herşey iyi gibi olsada daha sonra sıkılmalar başlıyor. ben doktora gittiğimde doktor bana hiç liste falan vermedi ama dikkat et dedi şükür şekerim çıkmadı ama tansiyonum çıktı bunun içinde tuzsuz yemeye dikkat ediyorum o kadar zaten hamilelğin ilk başlarında mide bulantıları fazla oluyor o yüzden istesende yemek yiyemiyorsun en azından ben öyle oldum fazla yemediğim içinde kilo almadım hatta 2 3 kg verdim zaten doktorda bu aylarda kesinlikle almamalısın dedi.ilerleyen aylardada sıkı bir listem ve diyetim olmadı halada yok ama ekmeği fazla tüketmemeye çalıştım protein yönünden zengin beslenemye çalıştım çünkü bu bebek için önemli şimdi son ayımda giriyorum artık istediğim herşeyi yiyorum benim erken doğum riskim var o yüzden en azından bebeğin azda olsa kilolu olmasını istiyorum doğduğu zaman kendini çabuk toparlasın diye...işte böyle canım aslında senin listende de hemen hemen herşey var ama dediğin gibi yağsız olması ağızda tat bırakmıyor ama çok canının istediği şeyi bence yemelisin en azından tadına bakmalısın şimdi hamilesin hamile olmasan çok dikkat et derdim ama canının istediğinide ye bence....inş sende sağlıklı bir gebelik geçirirsin.

merhaba arkadasım
bugunum daha rahat gectı.kendıme corba ve sebze yemeklerı yaptım.balık falan yemeye calısıyorum.haklısın zaten cok ama cok cnm cekerse bırsey yerım ucundan azıcık.cunku ezıyet gıbı olur hem bana hem bebege.henuz bulantım yok.olursa belkı bende kılo verırım en azından bır kac kılo.hayırlısı olsun saglıklı olsunda yemesemde olur artık:))) sankı bıraz mıdem ındı.dıkkat edınce ıyı oldu yanı.bırde tabaklarımı kuculttum.onunda faydası olur herhalde.porsıyonum kuculmus oldu yanı.ınsallah zamanında dogum yaparsın cnm.bebısın saglıkla gelır umarım.lıste olarak sunu ye bunu ye dıye deılde corba sebze falan yazıyor.ne ıstersem o sebzeyı yapıyorum.yasaklar falan bellı ıste bırde.allahtan cok cnm bısey cekmıyor.belkı bıraz azalır ıstahım.glıkofaj ıcıyorum o bıraz zayıflatıyor oyle duymustum.yuruyus yaparım sonra bıraz daha belırgınlessın de.sımdı korkuyorum cok fazla hareket etmeye.
bızden baska cok kısı yok herhalde tombıs hamıle olanlar.kımseler gelmıyor baska.

arkadaşlar hepinize merhaba.. 80 kiloyum ve 1,5 yııllık evliyim.. artık bebiş istiyorum üstelikkk yolun yarısındayım yani 35.. ve çok korkuyorum.... korkularımı sizlerle yenmek için buradayım.. umarım benide aranıza alırsınız...

bende 80 kg ile hamile kaldım 32 yaşındayım hiiiiç moralini bozma

arkadasım moralını bozma hıc.ben 80 kg olsam takla atarım valla:)) ben 110 kg ıle hamıle kaldım 106 kgyum sımdı.ınsallah gebelıgım devam eder.daha yenı hamıleyım cunku.ben cok endıselıyım bu konuda.

bende 80 kg hamile kaldım 9 kg aldım şuana kadar. 30. haftadayım.
doktorum acil diyet diyo alman gerektiğini aldın zaten diyo ama. çokta abartmıorum normal yediklerimi yiorum. normal doğum yapacam inşallah.

kızlar ben doğum yaptım epidural sezeryan çok ta memnunum şükür toparlandım..sizlerde inş sağlıklı gebelik geçirip sağlıklı bebişlerinizi alırsınız kucakalrınıza....kiloyu çok takmayın ...gebeliğin tadını çıkarın bence:))

Merhaba arkadaşlar

ben 93 kilo ile hamile kaldım ve 104 kilo ile doğuma gittim . şuan kızım 20 günlük 36 haftalık doğum yaptım . Ama kızım doğana kadar ne çektiğimi bir allah bilir birde ben bilirim .

Önce düşük tehlikesi yaşadım ... 5. aya kadar sürdü . sürekli iğne vuruldum . sürekli kanamam oldu .doktora nedenini sorduğumda kilolu olman etken dedi. ( tabi ben kırmamaya özen gösterek ) .
sonra şeker çıktı . sonra tansiyonum yükseldi ve en son olarakda erken doğum riski oluştu . Bunun içinde sürekli ilaç kullandım . tüm hamileliğim boyunca yattım , işimi bırakmak zorunda kaldım .

Hamileliğim sırasında çok okudum ve her yerde karşıma hep sorunlarımın nedeni olarak kilolarım çıktı .
şanslıydım doktorum çok ilgiliydi ve bebeğime ve bana bişey olmadan kızım doğdu .

Şu an yaşadıklarıma bakıyorum ve diyorum ki keşke her yolu deneseydim de kilo verseydim . İnanın bana bebeğimi kaybetme korkusu kadar kötü birşey yok ...

O NEDENLİ LÜTFEN ARKADAŞLAR ÖNCE KİLO VERİN . HİÇ KİMSE SİZE 50 KİLOLARA DÜŞÜN DEMİYOR . AMA EN AZINDAN BİRAZ KİLO VEREİN Kİ HEM BEBEĞİNİZİN HAYATINI HEMDE KENDİ HAYATINIZI RİSKE ATMAYIN . BÖYLELİKLE ZEVKLİ BİR HAMİLELİK DE GEÇİRİRSİNİZ .

UMARIM BENİM YAŞADIĞIM SIKINTILARI HİÇ BİRİNİZ YAŞAMAZSINIZ .
BURDAN BEBEK İSTEYEN HERKESE HAYIRLI BEBEKLER DİLİYORUM . BEBEK BEKLEYENLEREDE SAĞLIK DİLİYORUM ......

canım sana özelden msj atılamıyor bende buradan yazayım dedim hamileymişsin tebrik ederim sağlıcakla kucağınada alırsın inş.bu arada bende bursada oturuyorum sana bir kaç şey sormak istiyorum nasıl ulaşabilirim :26:

Merhaba bayanlar, bu siteyi ve bu yazıları okuyunca çok mutlu oldum. Yalnız olmadığımı farkettim. bende kilolu bir bayanım. 1,5 yıllık evliyim. son 2 aydır bebek düşünüyoruz ve bunun içinde elimizden geleni yapıyoruz. ilk başlarda kiloluyum diye tedirgin oluyordum hamilelik konusunda fakat sizin yazdıklarınızı okuyunca biraz rahatladım. Hamilelik belirtileri var yada bana öyle geliyor adetim 1 hafta gecikti ama göğüslerim çok hassaslaştı. arada sırada başım dönüyor. bunlar belirtimi bilemiyorum açıkçası gebelik testi almaktanda korkuyorum negatif çıkacak diye.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…