90 kilo ve üzeri hamile kalanlar

kızlar demir ve kan ilaçları zorunlumu gebelikte

bilemiyorum ama sanırım gerekli ,çünkü benim dr um kilolu olduğum için ve çok kilo almamı engellemek için vitamin vermedi fakat demir hapı verdi.20. haftadan beri kullanıyorum ve gebeliğin sonuna kadar kullanacağımı söyledi.

Bizim de planlarımızda var ama kilomun gittikçe artmasını -iştahımı- engelleyemiyorum

Sorunuzla ilgili olarak internette yaptığım küçük bi araştırma:

Anne karnında gelişen bebeğin büyümesi ile gebenin artan kan yapımı miktarına bağlı olarak günlük demir ihtiyacı 6-7 kat artar. Bu yüzden bir yandan gebenin beslenmesinde demirden zengin gıdalardan beslenmesi tavsiye edilirken, bir yanda da demir ilaçları ile takviye önerilmektedir

Bu sırada da demirin vücuttan atılmasını arttıran çay, kola gibi içecekler kısıtlanır.

Ayrıca gebeliğin ilk üç ayında ise folik asit adındaki vitamin takviyesi de bebeğin organları gelişirken bazı gelişim kusurlarının engellenmesi için faydalı olmaktadır. Zira sinir sisteminin bazı gelişim kusurlarında, bu bebeklerin annelerinde folik asit eksikliği saptanmıştır.

Gebelikte kalsiyuma olan ihtiyaç da belirgin olarak artar. Bu artan ihtiyaç süt ve peynir, yoğurt gibi süt ürünleri ile karşılanabilir. Günlük beslenmelerinde yeteri kadar süt ve süt ürünlerini alamayanlarda ise kalsiyum içeren ilaçlarla takviye yapılabilir.

Son düzenleme:
selam anne adayları.bende 10 haftalık oldum 117 ile başladım ama bulantı ve kusmalardan 4 kilo verdim .çok zor geçiyor bu zamanlar..yürümem gerekiyor ama kusacağım korkusundan başlayamıyorum..kilolu olduğum için vitamin vermedi dr. ama folikasit içmemiz gerekiyormuş. ben onuda içemiyorum gitmeden geri geliyor..çabuk geçer inş..hapinize sağlıklı günler inş.

folik asit bende çok mide bulantısı yapmıştı ayrıca iştahımıda çok açmıştı hiç doymuyodum ilacı içtiğim zaman.97 ile hamile kaldım şuan 110 kiloyum 1 ayım kaldı doğuma hayırlısıyla bi doğum yapsaydım

merhaba merak ettim acaba normal bir şekildemi hamile kaldınız yoksa tedaviyle mi? bende 110 kg biri olarak hamile kalmak istiyorumda nasıl olcak bilmiyorum tabiki

selam kizlar,sizinle ayni sIkIntilari yasadigim icin,yazmak dertlesmek istedim sizinle,damdan duseni dandan dusen anlar misaliiii

bende 2 yillik eyliyim,bende 110 kilolardayimve korunmadigimiz halde benimde bebegim olmuyor..ve ben acaba kilolarimdan dolayimi olmuyor diye kendimi yiyip bitiriyorum..
ama sizleri görmek bana umut oluyor..dilerim en yakin zamanda hepimiz hayirli evlatlara sahip oluruz..

umarim bende sizin gibi anne olabilirim insallah,

canım hamile kalmadan kilo verirsen daha ii olur hamile kalınca kilonun epey zorlukları oluyıor.hakkında hayırlısı olsun...

22. haftaya kadar 3 kg ile geldim ama sonrasında kilo alımım hızlandı. 30. hfaya girdik ve toplamda 8 kilo aldım.inşallah daha fazla almam. doktorum sürekli kilo alma deyip duruyor ama engel olamıyorum. ne kadar dikkat te etsem sürekli yatıyor olmak kilo aldırıyor.rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasib etsin.

31.haftadayım ve 3 kilo aldım inş şu son 7 8 haftada 3 4 kilo alıp tamamlarım en fazla

merhaba merak ettim acaba normal bir şekildemi hamile kaldınız yoksa tedaviyle mi? bende 110 kg biri olarak hamile kalmak istiyorumda nasıl olcak bilmiyorum tabiki

selam arkadaşım hamileliğim normal oldu evet tedaviye gerek kalmadı biraz geç oldu ama çok şükür 17. hafta içindeyim 117 ile başlamıştım 113 olduk.. bende çok merak ediyordum kilodan mı olmuyor diye ama Rabbim nasip edince her şey oluyor inş. yakında sizinde 2 çizginiz görünür...

72 kilo ile hamile kaldım 30. haftadayım 88 kiloya çıktım.gebelik şekerim çok yüksek çıktı belkide ondndır.ilk beş ay çok kilo almdım

ohh ya tam istedigim bir topic buldum
canim bende bundan 2 ay once obez grubundaydim
hamile degilim onuda soliyimde
ama hamilelik icin 2 aydir ugrasiyoruz
diyetisyenim sayesinde diyet degil saglikli beslenerek 7 kg verdim
ondan onceside 2 kg kendim vermisdim
87 ile basladigim maceram suan 78 suurler olsun ama 2 ay once 87 kg ile tam bir obez sinifinda cikardi makineler beni saolsun
simdi 78 kg ile hamis kalabilirim diye dusunuyorum yada 77 76 arasi olur sanirim
ama insallah fazla kilo almam
hamis olursam bu topige hemen gelirim zaten

merhaba canım bende kilolu hamile kalmaya çalışanlardanım ama kilo veremiyorum.diyetinden biraz bahseder misin neler yaptın neler yedin ?????????*

merhaba canım bende kilolu hamile kalmaya çalışanlardanım ama kilo veremiyorum.diyetinden biraz bahseder misin neler yaptın neler yedin ?????????*

cnm benimine diyet demek hakaret olur
tamamen saglikli beslenme
gunde 12 dilim ekmekkk yani tam bir ekmek ediyor bu
2 sebze buda 16 yemei kasigi ediyor
7 et buda 7 adet kofte kadar ediyor
4 porsiyonda meyve
2 porsiyonda yogurt
yani 200 cc

tabi sole birsey var mesela 4 yemek kasigi makarna 2 dilim ekmek ediyor
buda demek oluri 4 yemek kasigi makarna yiyince kalir geriye 10 dilim ekmegin
aaa olurmu diyenler cok oldu
ama ben saolsun doktorum sayesinde suan 77 78 arasindayim kiiii
ara ara coook kacamaklarim oldu
yeniyilda alkol alimi felan
bakalim 1 ay hic gitmicem dotora sonraki ay devam edicem insallah istedigim kgye ulasirim

merhaba hamile arkadaşların çoğu kayıp, ben haber vereyim bari.dün doktor kontrolümüz vardı.ultrasona göre 31+5 haftalığız. kilo artışım toplam 10 kg.herkese sağlıklı gebelikler.

anneler nerelerdesiniz paylaşacak bir şeyler yok mu ben _4 ile devam ediyorum 17 hafta oldu sizler nerelerdesiniz..

mrb arkadaşlar bende 90 kilo ile hamile kaldım hemde polikistikoverliyım şimdi ise 111 kiloyum (boyum 1.72)hamileleliğim süpriz oldu beklemiyorduk şimdi doğumuma 12 gün kaldı bebeğim 3.800 müş doktor bebekle ilgili herşey normöl diyor .doğumuda epidural sezeryan diyor kilolusun ,bebek iri,çatın çok dar vsvs dedi.ama çatı muayenesi etmeden öncede bana bebeğin iri olcak kilon fazla deyip duruyordu .bunda 2 ay önce ben düşmüştüm bulunduğum yerde başka bi doktora gittim o daktor ta o zaman bana senin fizik yapin normale çok yatkın dedi(bebek o zman 1.5 kılo idi) yani anlayacağiniz kafam karıştı.evet kılom var ama ben çalışmayı sürdürdüm hiç yatmadım hareketli bi hamilelik geçirdim

bu arada şeker tansiyon gibi hiç problemim olmadı .birde ben aksine ilk 2 ay çok kilo aldım (hamile olduğumu bilmiyordum ve çok ağir bir depresyon geçiriyordum sevgili anneciğimi kaybettim o zamanalr sigara ,kahve ,uykusuz geceler devamlı yolculuk yapiyordum )10 kilo falan aldım diğer aylar ayda 1.1,5 kilo aldım doktor kilo alımın ii dedi son ay da baya kilo alldım
ama olsun herşeye değer
bebişim tüm olumsuzluklara rağmen bana tutundu çünkü hamileliğimin ilk 2 ayında ben 1 ay içinde 3 kez 9 saatlik yolculuk yapmiştim ve yollar acayip virajlıydı çok kötü bir yoldu

allah sağlıklıca kucağına almayı nasip etsin.bende de pko vardı ben 85 den 72 e indim ve hamile kaldım.ama şimdi 88 oldum şekerim 200 ü geçkin bide üstüne rahim boyunda kısalma var.yani erken doğum yapabilirim allah hepimizi kurtarsın.

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…