Abartıyor muyum? Bıktım artık.

kayınvalıde bılet aldıktan sonra aradıgı ıcın esınız tamam demek zorunda kalmıstır
doguma sayılı gunler kalmıs bır an ıcın kavgaya tutusulmasından cekınmıstır karım senı ıstemıyor gelme dese annesı belkı ters bırsey yapacak tamam demıstır geldıgınde nasılsa ıdare ederım dıye dusunmustur ben kocanızın kotu nıyetlı olduguna daır bırsey gormedım herkes kocanıza yuklenmıs ama

arayıp yardıma gelmeyı dusunuyorum bana ıhtıyacın var mı annen mı gelır kım gelır bılemedım bılet alıcam nasıl yapalım bır planın var mı dıye dusunmeyen kayınvalıdenız. tıpık kafasına gore ıs yapan kayınvalıde. bu kadar sınır krızı gecırecek bırsey yok aslında hayatda tam olarak hersey bızım ıstedıgımız gıbı olmayabılıyor .

benım akrabam evde son ana kadar bekledı sancıyı merdıvenlerde dogurdu o evde sancıyı bekleme ısıne dıkkat edın
burada bırı vardı o da sıcak dus alayım oyle doguma gıdeyım demıs kuvetde dogurmus yanı o surecı ıyı takip edebıleceksenız ne ala kendınızı rıske atmayın da. bazıları ılla ebeyle evde dogurucam da dıyor... belkı de esınız kafasında bundan endıselenmıs bıle olabılır

gorumcenız gelme deyısınıze tamam demıs sız telefondan dırekt kayınvalıdenızı arayıp boyle bı planınız varmıs ben ıhtıyac duyarsam cagırırım zahmet edıp gelmeyın dıyebılırsınız kayınvalıdenıze ? nıye oyle yapmadınız merak ettım

Keşke anneniz birkaç gün öncesinden gelse.. siz de annem yanımda başkasına gerek yok derdiniz. Kv doğumdan sonra misafir gibi gelir giderdi.

Bana da hamileyken sancını bir süre evde çek öyle git hastaneye diyenler oldu. Bunu doktora söylediğimde kesinlikle öyle bir şey yapma direkt hastaneye gel demişti..

Bebeğiniz sağlıkla doğsun inşallah.
gelınımıze de oyle demıslerdı
sen kendı doktorunu dınle baskalarını bosver dememe ragmen benım adım gorumce ya asla dınlemedı benı hatta sınırlendı bana ...cocugumu benden daha ıyı dusunemezsın dedı
bekledı bekledı meger bebek stresemı gırmıs pek anlamadım o kısımı yanlıs bılgı vermeyeyım dınledıler ses azalmıs dedıler acil sezeryana aldılar apar topar sonra bın pısman oldu sıkıntısını en cok kendısı cektı.

doktor kımısıne bıraz daha bekle eve gıt dıyebılıyor kımısıne de hemen hastaneye gel dıyebılıyor hastasına gore degısıyor en ıyısı kendı doktorunu dınlemesı olur.. genelde de doktorlar rıske atmaz su aralıklarda sancı basladıgı an gel derler zaten

Bence eşiniz bile rica etmiş olabilir annesine gelmesi için.Evde 19 aylık başka bir bebek daha var ..sizinle ayrı ,onunla ayrı ilgilenecek insana ihtiyaç var ama siz (belki de kayınvalidenizi sisteme sokmamak için ) kimseden yardım istemediğinizi söyleyerek aşırı yükleniyorsunuz.Evet doğum bize göre normal bir süreç olabilir ama 19 aylık bebek için durum böyle değil..belki hastahanede kalmanız bile gereken bir durum yaşanabilir ..Doğum da filmlerdeki gibi kadının bir ıkınınca bebeğin fırlayıp kucağına tertemiz düştüğü ,ertesi gün evin içinde kundaklı bebeği ile dans edip mutluluk kahkahaları attığı bir süreç değil.Küçük kuzuya kim bakacak doğum sürecinde bence eşinizin endişe duyduğu bu.Keşke anneniz önden gelebilseydi.

Bence eşiniz bile rica etmiş olabilir annesine gelmesi için.Evde 19 aylık başka bir bebek daha var ..sizinle ayrı ,onunla ayrı ilgilenecek insana ihtiyaç var ama siz (belki de kayınvalidenizi sisteme sokmamak için ) kimseden yardım istemediğinizi söyleyerek aşırı yükleniyorsunuz.Evet doğum bize göre normal bir süreç olabilir ama 19 aylık bebek için durum böyle değil..belki hastahanede kalmanız bile gereken bir durum yaşanabilir ..Doğum da filmlerdeki gibi kadının bir ıkınınca bebeğin fırlayıp kucağına tertemiz düştüğü ,ertesi gün evin içinde kundaklı bebeği ile dans edip mutluluk kahkahaları attığı bir süreç değil.Küçük kuzuya kim bakacak doğum sürecinde bence eşinizin endişe duyduğu bu.Keşke anneniz önden gelebilseydi.
dogru bu da olabılır

dogru bu da olabılır
Eşi korkmuştur ..arkadaşları bile sen iştesin evde karına birşey olsa diğer bebek ne olacak diye uyarmışlardır.Açıkçası ben de 40 haftalık hamile kadının doğum sancısı başladıktan sonra çocuğunu bırakacak güvenilebilecek bir kişinin aranmaya başlamasına razı olmam..Küs de olsam ..gittiğim yerde yüzüme de tükürülecek olsa gider en azından evde diğer bebeğin bakımını yaparım,evde bir nefes olurum

İyi geceler arkadaşlar.

Ben hamileyim son günlerim doğum için. İkinci çocuğum bu arada bir de kızım var 19 aylık. Kv ile çok sorunlu bir ilişkimiz var hani yüz göz olduk iyice kaç kere kavga ettik 3 senelik evli olmama rağmen. Neden 2.diyecek olanlar için yazayım ikinci çocuğum korunurken oldu hem de iki yöntemle.

Her neyse kv başka bir şehirde yaşıyor ve eşinden boşanmış 60 yaşında bir kadın. Çok geçimsiz sorunlu bir insan, dünyada anlaşabildiği herhangi bir insan yok. Bir de kv olunca iyice kötü davrandı bana başından beri. Ben de hiç alttan almadım açıkçası hep cevap verdim ve bize her geldiğinde tartıştık neredeyse.

En son Eylül ayında gelmişti bir hafta kaldı yaklaşık yine tartıştık gitti. Beni kendi evimden kovan bir insan kendisi bu kadar ileri gider ben de cevap verdim kavga ettik vs. Şimdi konu şu ki doğuma çok az kaldı ve annem de başka şehirde yaşıyor doğuma giderken haber vericem o gelecek inşallah. Ama bu kv kişisi tutmuş bilet almış kızıyla kafa kafaya verip yarın buraya geliyormuş. Kızı da bizimle aynı şehirde ama bize gelecekmiş torun sevmeye kızı çalışıyor zaten evde tek başına napacakmış mış.

İyi de ben doğurdum doğrucam ve sancımı evde çekip sonra hastaneye gitmek istiyorum. Huzurlu olmak stressiz olmak istiyorum. Normalde sancım başlayınca eşim gelecekti hemen sancımı çekip hastaneye gidecektim. Evde stressiz huzurla geçirecektim o süreci. Şimdi bu nefret ettiğim kv ile nasıl olabilir böyle bir şey? Kadınla normalde bile diken üstündeyim doğum anında ne işi var bu kadar aramız kötüyken?

Benim kocam olacak kişi bana sormadan tamam demiş annesine. İki gün önce. Bana bugün söylüyor düşünün. Ben aşırı sinirlendim gerçekten ama yine de görümceme düzgün bir üslupla doğumdan önce kimseyi istemediğimi, kendi annemi de çağırmadığımı falan yazdım. Bozuldu ama tamam dedi. Ben yine de güvenmiyorum yarın çıkıp gelebilir kadın ve asla onun yanında sancı çekmek falan istemiyorum nefret ediyorum ondan ve bu hassas süreçte beni hiç düşünmeyen kocama da aşırı sinirliyim.

Sizce ne yapmalıyım ya gelirse inadına?
Doğumda sana iyi gelmeyen insanları yanında istememen en doğal hakkın. Kocana kesin konuş, istemiyorum, BİTTİ. Diğer meselelerde, eğer açıktan saldırı yoksa, arkandan iş çevirmiyorsa, eşin durdurabiliyor ise, o az buz laf sokmalarını can sıkmalarını şerbet deyip içeceksin, bariz bir suçu, canına yuvana kastı olmadıkça kaynanaya savaş açmanı önermem.

Ya zaten kendi kızına gitmeyip daha Eylül ayında kavga ettiği gelinine gitmek nedir? Bir de torun demiyor mu numaracı. Torunlarına bakış açısı şu cümlesiyle özetlenebilir: "sen oğlumu garantiye almak için gittin ikinci çocuğu yaptın."

Bu kadın mı torun sevecek? Ama benim kocam olacak kişi bunu anlamaz daha doğrusu anlamazlıktan gelir.
Bunu açıktan diyorsa, '' Asıl oğlun ben kolay kolay gitmeyeyim diye 2.yi yaptı. '' de. İyi ki doğurmuş bunlar, yoksa naparlardı, ne amaçları olur neye tutunurlardı?

sırf şu konular yüzünden çocuk sahibi olmak istemiyorum
ya aslında kayınvalıdeyle hıc yuz goz olmamak gerekıyor
mesela kadın konu sahıbıne sen oglumu garantılemek ıcın 2. cocugu yaptın demıs
bu muhabbet nasıl bu noktalara gelebıldı nasıl o yere geldı

kayınvalıde bır laf soylemeye calıstıgı an sozunu kesıp sızınle tartısmak ıstemıyorum deyıp konuyu kapatabılır. karsılıklı munakasa her zaman sıkıntı. hıc gerek yok... en guzelı mesafelı olmak bayramdan bayrama ve ozel gunlerde hastalıkta falan aramak , aynı apartmanda yasayıp mesafesını koruyabılenler var... kayınvalıdenın her sozunu cıddıye alıp kafaya takmamak onu ıs yerınde sevılmeyen mudur gıbı gorup oyle davranmak yeterlı .
kayınvalıdelerı ınsanlar gozlerınde cok buyutuyorlar...

konu sahıbı aramız kotu dıyor mesela ama kayınvalıdeye gore aralarında bır sorun yok kı gelmek ıstıyor . o konu sahıbı kadar umursamamıs gergınlıgı yanı.

ya aslında kayınvalıdeyle hıc yuz goz olmamak gerekıyor
mesela kadın konu sahıbıne sen oglumu garantılemek ıcın 2. cocugu yaptın demıs
bu muhabbet nasıl bu noktalara gelebıldı nasıl o yere geldı

kayınvalıde bır laf soylemeye calıstıgı an sozunu kesıp sızınle tartısmak ıstemıyorum deyıp konuyu kapatabılır. karsılıklı munakasa her zaman sıkıntı. hıc gerek yok... en guzelı mesafelı olmak bayramdan bayrama ve ozel gunlerde hastalıkta falan aramak , aynı apartmanda yasayıp mesafesını koruyabılenler var... kayınvalıdenın her sozunu cıddıye alıp kafaya takmamak onu ıs yerınde sevılmeyen mudur gıbı gorup oyle davranmak yeterlı .
kayınvalıdelerı ınsanlar gozlerınde cok buyutuyorlar...

konu sahıbı aramız kotu dıyor mesela ama kayınvalıdeye gore aralarında bır sorun yok kı gelmek ıstıyor . o konu sahıbı kadar umursamamıs gergınlıgı yanı.
Bu dediğiniz nasıl olur biliyor musunuz eş uygunsa şimdi annesi arayıp ühü yavrum torunumun yüzünü merak ettim geline de faydam olur seni de çok özledim yavruğlarımmm diye ağlayınca e erkeklere de mantıklı geliyor bu fikir bazı erkeklere durumu ne kadar anlatırsan anlat anneleri nerden vicdan yaptıracağını biliyor. Yanlış anlamayın karısını anlamayan hödük ve odun olan erkeği savunmuyorum annesini kötüleyip. O ise karısına vicdan yapmıyor çünkü ona göre annesi oraya iyiliğe geliyor.

Kadınlar bu kadar uğraş doğum yap birde laf söz evde rahat olamama gibi şeylerle uğraş tedavi oluyorum ama şöyle okudukça iyice korkuyorum. Saygılı biriyim bayramdan bayrama bile değil aylık arar konuşuruz hatta görüşürüz çoğunlukla ama lohusa zamanı gelirse yani -Allah bana da çocuk nasip ederse- aynı şeyleri yaşayacağımdan eminim. Bu konunun çözümü ne bilmiyorum bende en uygun çözüm sizi tamamen anlayabilen önceliği siz olan bir erkekle evlenmek ama bunu da evlenmeden anlayamıyorsunuz.

Ya bu erkekler niye böyle benimki de her fırsatta annemi getircem derdinde başka şehirde 10 gün ailesini getirecekmiş kime sordun kış günü bir evin içinde bana sordun mu ya da ben annenle çok mu anlaşıyorum... Hayır ben rahat edemem sen git 2 3 gör diyince de gemileri batıyor niye böyle ya biz onlara anne babamızla kalsın diye dayatmıyoruz her şeyden önce biz rahat edemez diye düşünüyoruz...

Doğumda kayınvalidenizi istememenizi anlıyorum ama sancı başlayınca annenizi çağıracak olmanız yanlış geldi bana. Evde çok küçük bir çocuk daha var çünkü.
Belki evde sancı çekmeden hastaneye gitmeniz gerekecek? Doğumlar planlandığı gibi olmayabiliyor malum. Anneniz birkaç öncesinde gelemez mi?

Kayınvalide konusunda bu kadar yüzgöz olup, oturup kendisiyle tartıştığınız için hatalisiniz aslında. Daha önceki konularıniza da yazmıştım. Ama şu aşamada yapılacak birşey yok buna.
Eşiniz yaşananların bildiği için doğum öncesi annesini kabul etmemeliydi. Zaten yaşadığınız herşey ortada, açık açık söylebilirdi, gelecekse bile doğum sonrası gel diyebilirdi.

İyi geceler arkadaşlar.

Ben hamileyim son günlerim doğum için. İkinci çocuğum bu arada bir de kızım var 19 aylık. Kv ile çok sorunlu bir ilişkimiz var hani yüz göz olduk iyice kaç kere kavga ettik 3 senelik evli olmama rağmen. Neden 2.diyecek olanlar için yazayım ikinci çocuğum korunurken oldu hem de iki yöntemle.

Her neyse kv başka bir şehirde yaşıyor ve eşinden boşanmış 60 yaşında bir kadın. Çok geçimsiz sorunlu bir insan, dünyada anlaşabildiği herhangi bir insan yok. Bir de kv olunca iyice kötü davrandı bana başından beri. Ben de hiç alttan almadım açıkçası hep cevap verdim ve bize her geldiğinde tartıştık neredeyse.

En son Eylül ayında gelmişti bir hafta kaldı yaklaşık yine tartıştık gitti. Beni kendi evimden kovan bir insan kendisi bu kadar ileri gider ben de cevap verdim kavga ettik vs. Şimdi konu şu ki doğuma çok az kaldı ve annem de başka şehirde yaşıyor doğuma giderken haber vericem o gelecek inşallah. Ama bu kv kişisi tutmuş bilet almış kızıyla kafa kafaya verip yarın buraya geliyormuş. Kızı da bizimle aynı şehirde ama bize gelecekmiş torun sevmeye kızı çalışıyor zaten evde tek başına napacakmış mış.

İyi de ben doğurdum doğrucam ve sancımı evde çekip sonra hastaneye gitmek istiyorum. Huzurlu olmak stressiz olmak istiyorum. Normalde sancım başlayınca eşim gelecekti hemen sancımı çekip hastaneye gidecektim. Evde stressiz huzurla geçirecektim o süreci. Şimdi bu nefret ettiğim kv ile nasıl olabilir böyle bir şey? Kadınla normalde bile diken üstündeyim doğum anında ne işi var bu kadar aramız kötüyken?

Benim kocam olacak kişi bana sormadan tamam demiş annesine. İki gün önce. Bana bugün söylüyor düşünün. Ben aşırı sinirlendim gerçekten ama yine de görümceme düzgün bir üslupla doğumdan önce kimseyi istemediğimi, kendi annemi de çağırmadığımı falan yazdım. Bozuldu ama tamam dedi. Ben yine de güvenmiyorum yarın çıkıp gelebilir kadın ve asla onun yanında sancı çekmek falan istemiyorum nefret ediyorum ondan ve bu hassas süreçte beni hiç düşünmeyen kocama da aşırı sinirliyim.

Sizce ne yapmalıyım ya gelirse inadına?
Görümcenle konuştuğun iyi olmuş. Sen şimdi stres yapma. Tabi ki haklısın kimi istersen o olur yanında. Onlar çok basite alıyorlar. Anlamıyorlar. Bnm kv de. Nolcak gelsem diyo ne farkeder bende kadınım diyor. Öyle olmuyorki. Suyun geliyo banyoya koşuyosun. Yeri geliyor eşin giydiriyor. Beline masaj çok iyi geliyor. Eğiliyon kalkıyon sancı vurunca rahat olmayı istemek en doğal hakkın. Stresten bazen çocuk bile içeri kaçıyor. Sen şimdi bunu kafana takıp kendini kasma başka şeylere odaklan bu konuyu kocana devret. O halletsin. Açık açık doğuma kadar kimseyi evde istemiyoruz. Kardeşime git bizden haber bekle. Desin çözsün. Sen hiiiiçççç takılma bak ikinciymiş bilirsin stres çok etkiliyor herşeyi.

İnadını koşarsa çat kapı yaparsa gelirse 😖hastaneye git canım. Orda daha rahat edersin. Hemşireye de söyleyin pandemi var almıyoruz yakınları desin. Sana ulaşamasın.

İnşallah Güzel haberlerini yakında alırız. Sağlıkla al kucağına. Sonra bak sütün olcak inan kv yi kafana taktığına değmez. Az yumuşak bi müzik ya da kuran vs. Son karnında çırpınışlarının tadını çıkar. 🥰🥰😇😇

Bu dediğiniz nasıl olur biliyor musunuz eş uygunsa şimdi annesi arayıp ühü yavrum torunumun yüzünü merak ettim geline de faydam olur seni de çok özledim yavruğlarımmm diye ağlayınca e erkeklere de mantıklı geliyor bu fikir bazı erkeklere durumu ne kadar anlatırsan anlat anneleri nerden vicdan yaptıracağını biliyor. Yanlış anlamayın karısını anlamayan hödük ve odun olan erkeği savunmuyorum annesini kötüleyip. O ise karısına vicdan yapmıyor çünkü ona göre annesi oraya iyiliğe geliyor.

Kadınlar bu kadar uğraş doğum yap birde laf söz evde rahat olamama gibi şeylerle uğraş tedavi oluyorum ama şöyle okudukça iyice korkuyorum. Saygılı biriyim bayramdan bayrama bile değil aylık arar konuşuruz hatta görüşürüz çoğunlukla ama lohusa zamanı gelirse yani -Allah bana da çocuk nasip ederse- aynı şeyleri yaşayacağımdan eminim. Bu konunun çözümü ne bilmiyorum bende en uygun çözüm sizi tamamen anlayabilen önceliği siz olan bir erkekle evlenmek ama bunu da evlenmeden anlayamıyorsunuz.
bır erkegın sureklı annesının agzıyla hareket edıp etmedıgını nısanlıyken goruyorsun aslında ... hemen annesının her soyledıgıne tav olan hemen ınanan ,annesıne gore hareket eden bır ınsan hep oyle oluyor , oyle bır erkekle bır omurun sıkıntılı gececegı zaten bellı o yuzden en bastan oylesıyle hıc evlenmemek gerek

bır kadın kesınlıkle dogum yaparken nasıl yapacagına ne ıstedıgıne huzuruna oncelık vermelı
ama evde kucucuk emzıklı bebek varken hem kendısıne yardım edecek hem bebege bakacak koca kısısı ...zor... kayınvalıde belkı bundan dolayı yardıma gelmek ıstedı belkıde bır uye arkadasın dedıgı gıbı sırf bu yuzden adam aramıs cagırmıs bıle olabılır bu durum karsısında da sınır krızı gecırmeye gerek yok hemen duruma el koyup annemı cagırdım o gelecek zahmet etmeyın desın arayıp. hepınız bırden evde olmanıza gerek yok desın konu sahıbı :) cozulecek sorunlar bunlar yanı

keske ya annesını cagırsaydı konu sahıbı ya da guvenılır bır yardımcı bulsaydı ... bosa stres yasıyorlar

İşte ben asıl eşime kızıyorum zaten nasıl bu kadar umursamaz düşüncesiz olur? Bir kadının en hassas olduğu an doğum anı değil midir nasıl hiç düşünmez beni ya? En büyük suçlu o gözümde.

bu adamdan 2 korunma yetmemiş 3, korunmayıda ekle değmezler çünkü ,

bir avazda kurtul inşallah hayırlısıyla doğsun bebegın ,

konu sahıbı bence annenızı hemen arayıp cagırın hastaneye gıtmeyı beklemeyın

en basıtı sız evde sancıyı bekleyecegım dıyorsunuz esınız sızın yanınızda destek olur ıcerde bebegınızle annenız ılgılenır
hastaneye de esınız rahat goturur evde de bebekle annenız kalır sızde dogumunuzu yaparsınız kafanız rahat
ben dusunemıyorum evde kucucuk bebek aglıyor sız bı yandan sancı cekıyorsunuz adam hangınıze yetıssın o sekılde araca bın hastaneye gıt bır elde kucuk bebek... yazık yanı kendınızı yoruyorsunuz bos yere zaten annenız gelecekmıs sımdı gelsın

He
bır erkegın sureklı annesının agzıyla hareket edıp etmedıgını nısanlıyken goruyorsun aslında ... hemen annesının her soyledıgıne tav olan hemen ınanan ,annesıne gore hareket eden bır ınsan hep oyle oluyor , oyle bır erkekle bır omurun sıkıntılı gececegı zaten bellı o yuzden en bastan oylesıyle hıc evlenmemek gerek

bır kadın kesınlıkle dogum yaparken nasıl yapacagına ne ıstedıgıne huzuruna oncelık vermelı
ama evde kucucuk emzıklı bebek varken hem kendısıne yardım edecek hem bebege bakacak koca kısısı ...zor... kayınvalıde belkı bundan dolayı yardıma gelmek ıstedı belkıde bır uye arkadasın dedıgı gıbı sırf bu yuzden adam aramıs cagırmıs bıle olabılır bu durum karsısında da sınır krızı gecırmeye gerek yok hemen duruma el koyup annemı cagırdım o gelecek zahmet etmeyın desın arayıp. hepınız bırden evde olmanıza gerek yok desın konu sahıbı :) cozulecek sorunlar bunlar yanı

keske ya annesını cagırsaydı konu sahıbı ya da guvenılır bır yardımcı bulsaydı ... bosa stres yasıyorlar
Herkes öyle belli etmiyor.
Keşke dediğiniz gibi olsaydı.
Benim esimin annesi varlığı yok gibiydi.
Beni istemeye geldiler.
Ne Nisan'da ne nikahimda vardi.
Esim herseyi kendi halletti.
Eşya alırken vs anne hiç yoktu
Ta ki evlenene kadar.
Evlendikten sonra herşey değişiyor.
Konuşmayan diller konuşuyor.
Hemde nasıl.

Ben meselenin erkeğin annesini neden gelmedi olduğunu düşüünüyorum. Neden ben orda değilim neden onun annesi var.
Nişanlıyken dediğiniz kısma katılıyorum bende aynı şeyleri yaşadım anası üzüldü diye onu takma bunu takma ama çevreden sürekli her erkek böyle emin ol zamanla düzelecek bi çok erkeğe göre iyi vs vs.. diye bin tane şey duymuştum birazda salaklık var sanırım belki de inanmak istedim. Kaldı ki kendi isteklerimden asla vazgeçmedim yapıldı ama benim de burnumdan geldi. Buradan evli olmayan kızlara sesleniyorum evet değişiyorlar ama sırf siz bastırdığınız için ama kaygı hiç bitmiyor. Daha çocuğum olmadan olursa tavrı ne olacak diye düşünüyorum.

He
Herkes öyle belli etmiyor.
Keşke dediğiniz gibi olsaydı.
Benim esimin annesi varlığı yok gibiydi.
Beni istemeye geldiler.
Ne Nisan'da ne nikahimda vardi.
Esim herseyi kendi halletti.
Eşya alırken vs anne hiç yoktu
Ta ki evlenene kadar.
Evlendikten sonra herşey değişiyor.
Konuşmayan diller konuşuyor.
Hemde nasıl.
e kayınvalıdeye mesafe koyarsınız tartısmaya gırmezsınız cok resmı buz gıbı olursunuz yıne sıkıntı olmaz
benım kayınvalıdem dedıgınız gıbı hıc bır sorun yoktu bır anda degıstı gorusmuyorum kendısıyle uzak duruyorum 2 sene falan belkı ıyılıkle yola gelır dedım bıraz tahammul ettım baktım yok sıkıntılı bırı aramadım aradıgında acmadım gıtmedım gelmek ıstedıgınde musaıt degılım dedım kurtuldum 7 senedır evlıyım

yanı kendımızı koruyabılırız :) ne dıye kayınvalıdeyle zıtlasım kendı sınırımı bozayım kı degmez. benım sinirim degerlıdır onemlıdır herkese harcayamam onu

bu konuda da sadece panık yapmıs bır koca goruyorum ben ... bız kadınlar kadar guclu ve becerıklı degıller o sımdı bır bebek elımde dıger tarafta karım dogum yapacak dıye sasırmıs durumda denıze dusen yılana sarılır mısalı

X