Abartıyor olabilir miyim? Eşimin ailesine alışamadım sanırım.

Sevgili kk üyeleri. Aranıza yeni katıldım ama bu formdan daha önceden haberim vardı. Eşimin ailesiyle ilgili hoşuma gitmeyen birkaç şey var. Sizinle paylaşıp önerilerinizi değerlendirmek istiyorum. Zira cahillik de yapıyor olabilirim.

2.5 aylık evliyim henüz. 2 görümcem var ama ben birisiyle ilgili biraz ön yargı oluşturmaya başladım.

Olay 1: yeni nişanlanmıştık o zaman ve bayram için ziyaretlerine gitmiştim Adanaya. Neyse ilk gün eşimin akrabalarını ziyarete gidecektik. Kahvaltıdan sonra evden biz eşimle çıkarken ablasına "neden beraber gitmiyoruz beraber gidelim" demiştim. "siz gidin bizim hazırlanmamız uzun sürer" dedi. Biz çıktık evden ve tüm akrabaları gezdik. En son eşimin bir teyzesinde oturuyorduk oradan çıkınca da Adanayı gezdircekti eşim bana. Biz otururken eşimin annesigil geldi. Onlarla birlikte de biraz oturduk sonra eşim kalkalım, geç kalıyoruz dedi. Ben annesigil de davet ettim beraber gidelim diye gelmediler. Neyse annesi alınmış. Bunu sonradan öğrendik. Biz eşimle Adana'ya gittik ama çok da gezmedik zaten. Ben elim boş gitmiş olmayım diye hepsine birer hediye aldım. Eşimin ablası eşinden ayrı ve küçük iki çocuğu var. Çocukları falan sevindirmek istedim. 2 ablasına, babasına birer gömlek aldım. Çocuklara üst baş aldım. Annesine fincan takımı aldım. Biz alışveriş yaparken annesi arka arkaya eşimi aradı. Ne dediyse bilmiyorum eşim çok sinirlenmişti. Hatta eşim telefonu kapatırken "biz bunlar için uğraşıyoruz bunların yaptığına bak" demişti. Üstünde durmadım olayın. Neyse eve döndük ben arabanın bagajından pijamalarımı aldım. Eve çıktık. Herkes yatmış, bana bir yer bile ayırmamışlar yatmak için. Neyse kapıdan döndük teyzesigile geçtim orada kaldım. Bu olaydan sonra asla da ısınamadım zaten o eve. Ne zaman gitsem hala kendimi misafir gibi hissediyorum orada.

Olay 2: Hediyeleri vermekte tereddütlüydüm o hareketten sonra ama son gün vermeye karar verdim. Hediyeleri de hepsine verirken o gün bunları aldığımız için Adana'ya gittiğimizi söyledim. Umarım beğenirsiniz dedim. Onları utandırmak için söyledim doğrusu. Ve utandılar da zaten o ifadeyi gördüm suratlarında. Bayramın son günü memleketime dönüyordum. Beni otogara bırakacaktı eşim. Ben araba indim vedalaşıp. Eşime hemen ayak üstü o boşanmış olan ablası "teyzemgilde biz gelince kalkıp gittiniz annem alındı" demiş. Bunu söylemenin ne acelesi varsa. Tabi o zamanlar eşim bana destek yani beni asla suçlamazdı ailesine karşı.

Olay 3: evim tutulmuştu. Bizde yeni gelin evi coşkuyla döşenir. Annesi beni aramıştı." evi tuttuk anne haftasonu temizlik yapılacak eşyalar yerleşecek sende gel" dedim. Çünkü bizde öyle olur. Kayınvalide olur, genç kızlar olur şenlik havasında çeyiz serilir. Gitmiş onu hemen eşime söylemiş beni temizliğe çağırdı diye. Eşim bana gelip hesap sordu. Annemi temizliğe mi çağırdın dedi. Ben de olayın aslını anlattım. Ama çok sinirlenmiştim. Nişanı atmaya karar verdim. Eşim bırakmadı beni. Zaten iyice soğudum kadından. Çeyizimi bile annemler getirdi evime.

Ne zaman gitsem ziyaretlerine hiç önem vermiyorlar bana. Salonda yerde yatıyorum kendileri de baş köşede yatıyor. Onlar bize geldiklerinde annem hep kendi yatağını onlara verirdi benim yatağımı onlara verirdik. Onlarda beni yerlerde süründürüyor.

Şimdi esas rahatsız olduğum şey şu:
Kasımda okullar tatilmiş. 1 haftalığına bize cümbür cemaat kalmaya geliyorlar. Ben hem çalışıyorum hem de iş sonrası dil kursuna gidiyorum. Hafta içi eve girmem akşam 11 oluyor. Ben evimde yokken gelmelerini istemiyorum açıkçası. Üstelik kimse arayıp beni "gelmek istiyoruz uygun musunuz?" demediler. Eşimi aramışlar gelcez diye. O da buyurun gelin demiş. Çok büyük kavga ettik. Bence beni yok saymak bu başka bişey değil. Ablası bir de o kadar rahat ki. Ben aradım kadını. Bize gelecekmişsiniz abla dedim evet dedi." 29 ekim dolayısıyla 4 gün tatilimiz var o zaman gelseydiniz 4 gün hep beraber gezerdik diğer türlü biz evde yokuz takılamayız" dedim. Kısaymış istemiyor. Üstelik diyor ki "Ben şubat tatilinde gelip daha uzun süre kalacaktım" diyor. Hiç sorduğu, danıştığı yok. Çok pervasız bir hareket bence. Bir de kızı var 2. Sınıfa giden. "bana diyor ki sen gelinsin iş yap". Normalde çocukları severim üstelik babasız büyüyorlar. Bende babasız büyüyen birisi olarak kıyamıyorum ama böyle konuşup durması da sinirimi bozmaya başladı. Her gördüğünü istiyor aldırmaya çalışıyor. Anneden para çıkmıyor eşimden çıkıyor. Ben hiç böyle bir çocuk değildim mesela. Çünkü annem bana hep tembihkerdi "kimseden birşey alma. Dayılardan birşey isteme onların da kendi aileleri var diye" Kk üyeleri size sormak istediğim de bu aslında. Ben mi abartıyorum bu düşünceme?
Allah yardımcınız olsın. Çocuklu görümce başınıza bela olacak belli. O çocuğu da terbiyesiz. Ne demek sen gelinsin iş yap. Zihniyet belli. Annen de bu yüzfen mi boşandı diyeceksin olmayacak. Yerinizde olsam yatak odamı kitler, gelebileceğim kadar da geç gelirdim eve. Ne kadar az görürsen o kadar iy. Ayrıca yerinizde olsam beton gibi sert bir yer yatağı kurarım. Daha 2,5 aylık evli adamın evine o kadar yatılıya mı gidilir

Ya varya bu kasım ve nisan tatilleri çok büyük belalara gebe şimdiden söyleyeyim bizim evde dahil her 5 haneden 3 ünde kavga sebebi olmuş şimdiden :KK48: :KK48:
Üstelik mesela ben öğretmenim ve öğretmen okula gidiyor ama eve gelecek misafir bu meslekten değilse ev sahibi yoksa evde duruyor. Benim en sevmediğim şey ben yokken evde misafir olması. İş bekler dururlar. En güzeli o günler eve hep işim var diye geç girmek 😬

Abartmıyorsun tabi ki de, sana sormadan geliyorlarsa elini hicbir seye de sürme aynı rutin hayatına devam et yani. 3 gün önce kayinvalidem geldi bana söylemeden esime haber vermis ondan öğrendim ben de sizin hesap, hic extra bir hazirlik yapmadim yeltenmedim de, gece gec yatarlar ben bebegim yatınca uyuyup dinlenebiliyorum anca, erkenden yattım yatagina da karışmadım, ertesi gün sinemaya gitme planımız vardı bozmadımoglen gidip aksam geldim o evde takıldı. Habersiz geliyorsan bunlari da ongorerek geleceksin tek kelime edemedi. Siz de öyle yapin karışmayın

Bu kasim ve nisan tatillerini duzenleyenler Turkiyede yasamiyor sanirim. Eger ki kadin olsalardi ve Turkiyede yasasalardi neler olacagini bilir ve asla yapmazlardi :KK66:

Olaylarin buyuk cogunlugunda haklisiniz,ben sadece haksiz gordugum noktalarinizi soyleyeyim. Nisanliyken gidip neden maaileye hediye aliyorsunuz cok anlamsiz,hem de bayram gunu. Hani onceden alip gitmis olsaniz tamam da,uygunsuz olmus sanki fakire yardim yapar gibi gittigin yerden almak.
Siz onlara gidip kalmissiniz,onlar da sizin evinize gelip kalacak. Cunku bu aile islerinde her sey karsilikli. Size yatak gostermemis olmalari kendi ayiplari tabii ona diyecek laf yok. Anlattiginiz aile yapisi nisanliyken yapilan yatili ziyaretleri hos karsilamaz,keske gitmeseydiniz,gosterdikleri tavirdan da sizi orada gormekten hoslanmadiklari anlasiliyor zaten.

Size geleceklerini kendi ogullarina soylemeleri cok normal. Sizin babaniz gelecegi zaman esinizi aramiyordur. Hayat musterek siz mesgulseniz esiniz ilgilenebilir evde ailesiyle,yemek yapabilir,temizlik yapip hizmet edebilir.

Sevgili kk üyeleri. Aranıza yeni katıldım ama bu formdan daha önceden haberim vardı. Eşimin ailesiyle ilgili hoşuma gitmeyen birkaç şey var. Sizinle paylaşıp önerilerinizi değerlendirmek istiyorum. Zira cahillik de yapıyor olabilirim.

2.5 aylık evliyim henüz. 2 görümcem var ama ben birisiyle ilgili biraz ön yargı oluşturmaya başladım.

Olay 1: yeni nişanlanmıştık o zaman ve bayram için ziyaretlerine gitmiştim Adanaya. Neyse ilk gün eşimin akrabalarını ziyarete gidecektik. Kahvaltıdan sonra evden biz eşimle çıkarken ablasına "neden beraber gitmiyoruz beraber gidelim" demiştim. "siz gidin bizim hazırlanmamız uzun sürer" dedi. Biz çıktık evden ve tüm akrabaları gezdik. En son eşimin bir teyzesinde oturuyorduk oradan çıkınca da Adanayı gezdircekti eşim bana. Biz otururken eşimin annesigil geldi. Onlarla birlikte de biraz oturduk sonra eşim kalkalım, geç kalıyoruz dedi. Ben annesigil de davet ettim beraber gidelim diye gelmediler. Neyse annesi alınmış. Bunu sonradan öğrendik. Biz eşimle Adana'ya gittik ama çok da gezmedik zaten. Ben elim boş gitmiş olmayım diye hepsine birer hediye aldım. Eşimin ablası eşinden ayrı ve küçük iki çocuğu var. Çocukları falan sevindirmek istedim. 2 ablasına, babasına birer gömlek aldım. Çocuklara üst baş aldım. Annesine fincan takımı aldım. Biz alışveriş yaparken annesi arka arkaya eşimi aradı. Ne dediyse bilmiyorum eşim çok sinirlenmişti. Hatta eşim telefonu kapatırken "biz bunlar için uğraşıyoruz bunların yaptığına bak" demişti. Üstünde durmadım olayın. Neyse eve döndük ben arabanın bagajından pijamalarımı aldım. Eve çıktık. Herkes yatmış, bana bir yer bile ayırmamışlar yatmak için. Neyse kapıdan döndük teyzesigile geçtim orada kaldım. Bu olaydan sonra asla da ısınamadım zaten o eve. Ne zaman gitsem hala kendimi misafir gibi hissediyorum orada.

Olay 2: Hediyeleri vermekte tereddütlüydüm o hareketten sonra ama son gün vermeye karar verdim. Hediyeleri de hepsine verirken o gün bunları aldığımız için Adana'ya gittiğimizi söyledim. Umarım beğenirsiniz dedim. Onları utandırmak için söyledim doğrusu. Ve utandılar da zaten o ifadeyi gördüm suratlarında. Bayramın son günü memleketime dönüyordum. Beni otogara bırakacaktı eşim. Ben araba indim vedalaşıp. Eşime hemen ayak üstü o boşanmış olan ablası "teyzemgilde biz gelince kalkıp gittiniz annem alındı" demiş. Bunu söylemenin ne acelesi varsa. Tabi o zamanlar eşim bana destek yani beni asla suçlamazdı ailesine karşı.

Olay 3: evim tutulmuştu. Bizde yeni gelin evi coşkuyla döşenir. Annesi beni aramıştı." evi tuttuk anne haftasonu temizlik yapılacak eşyalar yerleşecek sende gel" dedim. Çünkü bizde öyle olur. Kayınvalide olur, genç kızlar olur şenlik havasında çeyiz serilir. Gitmiş onu hemen eşime söylemiş beni temizliğe çağırdı diye. Eşim bana gelip hesap sordu. Annemi temizliğe mi çağırdın dedi. Ben de olayın aslını anlattım. Ama çok sinirlenmiştim. Nişanı atmaya karar verdim. Eşim bırakmadı beni. Zaten iyice soğudum kadından. Çeyizimi bile annemler getirdi evime.

Ne zaman gitsem ziyaretlerine hiç önem vermiyorlar bana. Salonda yerde yatıyorum kendileri de baş köşede yatıyor. Onlar bize geldiklerinde annem hep kendi yatağını onlara verirdi benim yatağımı onlara verirdik. Onlarda beni yerlerde süründürüyor.

Kasımda okullar tatilmiş. 1 haftalığına bize cümbür cemaat kalmaya geliyorlar. Ben hem çalışıyorum hem de iş sonrası dil kursuna gidiyorum. Hafta içi eve girmem akşam 11 oluyor. Ben evimde yokken gelmelerini istemiyorum açıkçası. Üstelik kimse arayıp beni "gelmek istiyoruz uygun musunuz?" demediler. Eşimi aramışlar gelcez diye. O da buyurun gelin demiş. Çok büyük kavga ettik. Bence beni yok saymak bu başka bişey değil. Ablası bir de o kadar rahat ki. Ben aradım kadını. Bize gelecekmişsiniz abla dedim evet dedi." 29 ekim dolayısıyla 4 gün tatilimiz var o zaman gelseydiniz 4 gün hep beraber gezerdik diğer türlü biz evde yokuz takılamayız" dedim. Kısaymış istemiyor. Üstelik diyor ki "Ben şubat tatilinde gelip daha uzun süre kalacaktım" diyor. Hiç sorduğu, danıştığı yok. Çok pervasız bir hareket bence. Bir de kızı var 2. Sınıfa giden. "bana diyor ki sen gelinsin iş yap". Normalde çocukları severim üstelik babasız büyüyorlar. Bende babasız büyüyen birisi olarak kıyamıyorum ama böyle konuşup durması da sinirimi bozmaya başladı. Her gördüğünü istiyor aldırmaya çalışıyor. Anneden para çıkmıyor eşimden çıkıyor. Ben hiç böyle bir çocuk değildim mesela. Çünkü annem bana hep tembihkerdi "kimseden birşey alma. Dayılardan birşey isteme onların da kendi aileleri var diye" Kk üyeleri size sormak istediğim de bu aslında. Ben mi abartıyorum bu düşünceme?

Hayır abartmıyorsun. Sen eşinle aranı iyi tut gerisini boşver. İlla ki size gelecekler. Sen eşine geleceklerinde sana haber etmelerini sana sormalarını sağla. Zamanla bu oturur belki. Başşkaları sana ne kadar değer veriyorsa sen de onlara o kadar değer ver.

Ay çok sinir oldum yaaa. Ben olsam bende gitmek istemem saygısızlık yaptıkları. Ayrıca bu kadar uzun süre gelmelerini de istemem ben evde yokken bir de. Valla ezdirmeyin kendinizi eşinize de gösterin dişinizi

Siz misafirken nasıl muamele görmüşseniz aynen o kadarını gösterin.
Yokmuşum gibi davranan insanlara yokmuş gibi davranacağım haberin olsun derdim ben olsam eşime.
Bilsin de sonradan olay olmasın.
Gerçekten eve gelir gelmez merhaba çok yorgunum yatıyorum şeklinde günler bitirilir.
Eşime karışmam ailesine isterse kendi kıçındaki donu versin bana ne :KK70:

Beni rahatımdan edemez böyle insanlar için.
Orası kesin.

Abartmıyorsun. Cok berbat bir aile.
Sakın yuz verme. Naap et, on gun gelmelerine izin verme. Cunku verirsen, bundan sonra seni asla takmaz lar.
Kocana da soyle evın hanımı sensin, kendi kafasına göre buyurun gelin diyemez kimseye hemde ongunlugune.
Bu aileye asla hizmet etme. Samimi olma. Kırılırlar diye dusunme, simdıye kadar insan gibi kibar saygılı davranmıssın yaranamamıssın su saatten sonra zaten yaranamazsın. Oyuzden egılıp bukulme bosuna. Cocukları bile yetmıs yasındakı kaynana gıbı, terbiyesizler. Ayar vermeye kocandan basla.

Bu kadar sessiz olmayin lütfen! Kaynar kazana atilasi kayinvalideler ve ortalik karistirmaktan baska hic bi b..k a yaramayan görümceleri ve onlarin terbiye yoksunu çocuklarina hadlerini bildirin.Illa laf dalasina girin demiyorum.Surat asik,Yatak odasi kilitli(bu önemli),yoruldum diyip erken yatmalar iyi olur.Hiç çekinmeyin.Akillari sira abimin evibistedigim kadar kalirim modunda görümce.Nah kalirsin burasi benimde evim hissini karşiya geçirin.Ve son olarak eve gelin ben çalistim geldim yemekte ne var aaaa aksama kadar oturdunuz mu deyin☺Eşinizin gözüne batmadan yapin yoksa siz suçlu olursunuz.

Bu ne ya gelip 1 hafta kalacaklar. Bi de sonra Şubat tatilinde daha uzun kalacaklarmis :KK11: eviniz onlarin tatil mekanı heralde.. Ayy kendi akrabaların yetmiyor gibi evlenince 2 ye katlaniyorlar bir de :kızgın:

iş saatinde kalmaya gelenlere deliriyorum.helede bi hafta cok uzun bi sure.allah sabir versin size benimkiler de boyle artik kabullendim onlari.bizim biseye ihtiyacimiz olsa asla gelmezler ama soz konusu keyifleri istese yada isleri duşse hemen gelirler hemde sormadan

Hiç abartmıyorsun çok haklısın kendini sakın ezdirme
Yorumunuz için teşekkür ederim. Çok büyük kavga ettik eşimle zaten. Ailesinin beni yok sayamayacağını söyledim. 'Bu seferlik senin için birşey demicem ama bir dahakine benim musaitlik durumuma göre plan yapacaklar o kadar' dedim. Tamam dedi eşim. Eşim diyor ki gelmeyin diyemem diyor. Bir dahakine gelmek istediklerinde sana sormalarını söylerim dedi. 😊

Ah güzelim sen niye gezeceğin o bir günde tutup hediye alma telaşına girdin ki. İyilikten maraz doğar bunu öğrenmişsin. Senin eş ailesi de bizimkiler gibi iyilikten anlamıyor demek ki. Boşver gelsinler ama sen tutup hergün yemek yapma işine girişme, hatta geldiklerinde ya biz de yemek yapamıyoruz işten güçten iyi ki geldiniz de. Kendini yorma.
Zaten bir daha almam falan. Zaten o çocuklar da menfaatçi biraz. O yüzden hoşlanmıyorum zaten. Birşey istedikleri zaman eşim dayıları oluyor. Sonra aldırınca yüzüne bile bakmıyorlar. Eşim sevmek istiyor yaklaşmıyorlar. Bişey aldıracakları zaman, gezecekleri zaman eşime yapışıyorlar.

Haklısın ve kesinlikle kalıbına göre şekil almanı tavsiye ederim canım.

Kayınvalideler bir zamanlar gelin olduğunu, gelinler de ileride nasipse kayınvalide olacağını unutmadan hareket etse aslında hiç sorun yaşanmaz ama kimse bunu yapmıyor ne Yazık ki. Görümceye gelince uzak durmalısın kendi gelinliğini unutmuş şimdiden Allah sabır versin ona gelecek geline damada.

Çok da abartıyor değilsin. Sana sormadan geliyorlarsa hiç bir şeye karışma. Ne alışveriş, ne yemek, ne temizlik. Gece 11de gel, duşunu al çok yorgunum de uyu. Naparlarsa yapsınlar. Eşine de söyle dışarıdan yemek söylemesin. İstiyorlarsa kendileri ödeyip alsınlar.
Dışarıdan yemek söyleyecek parası bile yok şu an da. Çok yüklü düğün borcumuz var. Ben de taksitlerle yardım ediyordum. Etmicem. 3 ay boyunca. Kalmasın parası da aklı başına gelsin eşimin de. Menfaatçi çocuklara para döküyor sürekli. Eşime de zamanında açık açık söyledim. Ben çalışcam seni geçindircem, sen de ablanı ablanın çocuklarını mı besleyeceksin yok öyle bir dünya dedim. Eşimde bu saatten sonra kendi evim için çalışırım ama okullar açılırken falan çocukların masraflarına yardım ederim dedi. Peki dedim. Ablamla aramızda bir yaş farkı yok dedim. Ben nasıl çalışıyorsam o da çalışsın millete yıkıntı olmaya gerek yok dedim. Annesigil ev vermiş kira ödemeden oturuyor.

Sen kendi açından haklı olabilirsin ama maalesef kimseyi değiştiremezsin. Eşimin ailesi de gereksiz alınganlıklar yapıyorlar hiç suçum yokken tavır aldıkları olurdu. Bunun altında yatan sebep şu eşim bekarken yeğenlerinin annesinin kardeşlerinin işlerine koştururmuş. Evlenince elbetteki bu durum aksadı başta bunu kabul edemiyorlardı ve saçma sapan davranıyorlardı. Ben de ilk zamanlar kafama takıyordum ama sonra hiç sallamamayı öğrendim bana değer vermiyorlar mı onlardan değer isteyen yok zaten moduna girdim. Eşimle de iyiyiz çok şükür gerisi fasa fiso
Ay inan ben de bana değer vermelerini falan beklemiyorum. Tersim çok pistir bir gün paylarım hepsini ondan çekiniyorum. Ben de önceden eşim beni ezdirmez sanıyordum o yüzden önemsemedim bunca şeyi ama eşim de göz göre göre ailesinin bu yaptığı yanlışları bana şirin göstermeye çalışmaya başlaması beni bu hallere itiyor zaten. Yoksa umursamazdım. Ailesinin gerçek yüzünü eşime göstermem lazım. Eşime göre o insanlar bana çok değer veriyormuş beni seviyorlarmış. Ben kıymet bilmiyormuşum. Herhalde eşimin ikna olması için ulu orta gelip bana sövüp hakaret etmeleri gerekiyor galiba

Ay inan ben de bana değer vermelerini falan beklemiyorum. Tersim çok pistir bir gün paylarım hepsini ondan çekiniyorum. Ben de önceden eşim beni ezdirmez sanıyordum o yüzden önemsemedim bunca şeyi ama eşim de göz göre göre ailesinin bu yaptığı yanlışları bana şirin göstermeye çalışmaya başlaması beni bu hallere itiyor zaten. Yoksa umursamazdım. Ailesinin gerçek yüzünü eşime göstermem lazım. Eşime göre o insanlar bana çok değer veriyormuş beni seviyorlarmış. Ben kıymet bilmiyormuşum. Herhalde eşimin ikna olması için ulu orta gelip bana sövüp hakaret etmeleri gerekiyor galiba
Onların gercek yuzunu göstermek ıcın bosuna ugrasmayın. Esınız zaten ne olduklarını biliyor

yeni gelinlerde bu çıktı herhalde oğlanın ailesi geldipinde gelinden izin alması gerek ama kızın ailesi damadı aramaz,sizde ilk günden biz yanlız gezelim demeyin valla onun için evlilikler iki yıl sürmüyor sizin evlilikte fazla sürmez

Yok canm ne abartmasi.is kocanda bitiyor.bizde by kocalar oldukca Boyle Boyle cekiyoruz yipraniyoruz soguk davran surat yap derim cekinsenler Rabat edemesinler
Yani 4 günden fazla uzarsa tatilleri zaten istemsiz asıcam suratımı. Çünkü tavrını belli eden bir insanım. İyi düşüncelerimi de kötü düşüncelerimi de içimde tutamayan bir insanım. İçimdeki neyse dışıma yansır hemen. İlk başta çok sevecendim ben bu aileye ama böyle şeyler oldukça soğudum. 3+1 evde oturuyoruz ve çocuk olmadığı için odanın biri boş. Yani 2 tane baza koyduk oraya. İlk işim o bazaları yok etmek olacak evden. Hata etmişim koyarak. Ne biliyim ben böyle pervasız evime gelip yerleşeceklerini. 2 3 gün kalırlar rahat etsin gelen dedim. Ne biliyim böyle daha 2 aylık evliyken ve ev sahibesi evde yokken gelip yerleşeceklerini.

X