abim ve bedelli askerliği

konu sahibinin okul dershane parası harçlığı
çalışırken maaşının kendine kalması eve harcatmaması
ilk fırsatta kardeşini işe aldırması ağabeyin sorunu muydu peki
hem de evde şambabaları varken
gerçekten her geçen gün şükrediyorum tek çocuğum var diye
düşman uzakta değil
böyle düşünen kardeşleri olacağına hiç olmasın daha iyi

bende tek çocuğum o nedenle de her koyun kendi bacağından asılır zihniyetindeyim. Ayrıca bedelli askerlik bir zorunluluk değil özel isteğe bağlı bir durum. Ve yetişkin adam kendi masrafını kendisi karşılayamayacaksa neden başkasına güvenip bu yola çıkar ki? Kardeşine de destek attı ise o ikisi arasında bir mevzu ben o kadar detayı bilemem her mesajı okumuyorum.

yetişkin adamın ömrü bunlara bakmakla geçmiş
ilk mesajda yazıyor hepsi
bu asalaklar olmasa zaten kendi başının çaresine bakardı

Ben olsam verirdim
11 bin yine birikir 6 ayda
Ama kardeşim için yapardım bu iyiliği
O da çalışıp öder size

Konuya ufak bir güncelleme yapayım aylar önce maaş artışı 500-600 lira için mi bu kadar dert denmişti çoğunlukla abim temmuz zammı öncesinde bedelli askerlik başvurusunu yaptı. Askerlik durumu netleştiği için aynı projede satış birimine geçti şuan için 6500 lira + prim ile birlikte 7500-9000 düzeyine çıkıyor maaşı

Yaşadığınız yerde bulup bulabileceği en iyi iş oymuş zaten siz demiştiniz. O zaman bile büyük sıkıntı idi bu işi kaybetmek.

Ver gitsin, hiç düşünmezdim böyle bir abim olsaydı. Anlattıklarına göre tutumlu ve çalışmayı seven biri. Böyle insanlar borçlarını aksatmadan öderler diye düşünüyorum

Abiniz size geri3odemek şartıyla verebilirsiniz. Ben zamanında karşılıksız vermiştim ama siz konuşun öyle verin

Atlaya atlaya okudumda abiniz saf mı, böyle bir babaya neden elindekini avucundakini veriyor ?

abinize yardımcı oldunuz mu? ne oldu merak ettim. ailenize öyle şaşırdım ki neden sürekli para alıyorlar sizden.

Ben hem abinize hemde ileride evleneceği kadına üzüldüm. Muhtemelen evlendikten sonrada aileniz ondan istemeye devam edecek. Kazandığını eve verdiği içinde borç harç evlenecek zaten. Sizin yerinizde olsam elimden geleni yapardım abim için.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…