Abiye meselesi

Artık topluca alışverişe giden var mıdır ki ya? Belki daha kırsal bölgelerde. Ben nişan elbisesini eşimle gezip almıştım. O vermişti parasını, onun hediyesi gibi düşünmüştüm. Böyle olması gerektiğini bilmiyordum bile. Ben de almadım ona takım elbise falan, ne alacağız ya evde bir sürü takım elbise var zaten demişti. 🤣
Ahaha aynen öyle kalmadı ki bunların hiç biri , eşimde sözde almadı . Nikahta ayıp olmasın diye aldık artık . Evlenmeye karar verince senin benim param olmaz ki . Aranda anlaşıp halledersin . Erkekler artık bu beklentilerden dolayı evlilikten kaçıyor

Ahaha aynen öyle kalmadı ki bunların hiç biri , eşimde sözde almadı . Nikahta ayıp olmasın diye aldık artık . Evlenmeye karar verince senin benim param olmaz ki . Aranda anlaşıp halledersin . Erkekler artık bu beklentilerden dolayı evlilikten kaçıyor
Nikah kıyafetimi de kendim almıştım, Koton’dan beyaz dantelli bir elbiseydi. Eşim yoktu yanımda. Kuralmış gibi bu tarz şeylere takılmak bu zaman için fazla bir yük. 😁

Merhabalar, daha önce konu açtım fakat belki daha çabuk cevap gelir diye buraya da açıyorum.yaza evleniyorum. Söz-nişan bir arada ve bizim evde olacak. 4 yıl önce bu abiyeyi başka bir siteden almıştım dayımın düğünü için. Sadece o gün giydim. Denedim hala içine girebiliyorum, elbisede de problem yok. Para harcamayayım diye değil, abiyelere bakarken aklıma geldi neden olmasın diye düşündüm. Böyle sözde nişanda evdeki abiyesini giyen var mı aramızda? Siz olsanız ne yapardınız?
Eki Görüntüle 3399289
Bence güzel bir elbise, şok ve güzel. İllaki almak zorunda değilsiniz

yok ben değilim internet sitesinden bu fotoğraf. elbiseyi kendime yakıştırdım o zaman da çok beğenmişlerdi uzun boylu ve zayıfım, modeldeki gibi duruyor üstümde 🥹 beline inci veya taş mı işletsem acaba
Elbise çok güzel fakat kendi nişanınız için çok sade ☺️ dediğiniz gibi herhangi bir yerine taş isletebilirsiniz hem farklı bir modele dönüşür, inci değil de taş olsun ama 😉 bu arada ben olsam maddi durum uygunsa farklı bir elbise alırdım ama tercih sizin şimdiden hayırlı olsun mutluluklar diliyorum ❤️

Bence elbise güzel giyilebilir.
Benim de evde basit bir kız isteme nişan törenim olmuştu. Evdeki abiyemi giyecektim. Herkes okeydi annem de çok beğendi falan. Ama halam dahil oldu konuyu çok basitleştirdiğimizi özenmediğimizi benim yeterince heveslenmediğimi bıkkın olduğumu bu enerjiden kurtulmamız gerektiğini söyleyip zorla bana yeni elbise aldırtmıştı 😂😂
Ama bizde cidden ölü toprağı vardı elbiseyle de kalkmadı.
Bence giyilebilir o yüzden 😀

Elbise çok güzel fakat kendi nişanınız için çok sade ☺️ dediğiniz gibi herhangi bir yerine taş isletebilirsiniz hem farklı bir modele dönüşür, inci değil de taş olsun ama 😉 bu arada ben olsam maddi durum uygunsa farklı bir elbise alırdım ama tercih sizin şimdiden hayırlı olsun mutluluklar diliyorum ❤️
Sade mi? 🙄🙄🙄

Şu desen tafta kumaş veya satende güzel duruyor sanırım bu tül mü var üzerinde nedir yani böyle özel bir gün için imkanınız var ise alın bu elbise gerçekten güzel değil

Bu elbise deseni bu kumaşa başlı başına eziyet iken bir de taş mı işletecek aman Allahım nasıl bir tavsiye bu

dayımın düğününde tatsızlıklardan dolayı kimsenin yüzü gülmüyordu, kimseyle fotoğraf çekilmedim kendim de çekmedim muhtemelen bir tek geniş aile fotoğrafında çıkmışımdır ona da hiç denk gelmedim bakmadım. Söz-nişan evde olacak en yakınlarımızı çağıracağız, teyze amca filan. Hem üstünden zaman geçti hem fotoğraf yok, belki de elbiseyi hatırlayan bile çıkmaz yeni aldım desem güzelmiş diyip geçecekler🥹
Bu elbiseyi dolapta satın üzerine ekleyip yeni alın kiralayadabilirsiniz harika kıyafetler var

Benim Nisan aile arasında olmuştu. Saçımı makyajımı evde kuzenlerim yaptı. Ona alf edenler olmuştu ama iyi ki gitmedim. Kuaforde çok abartıyorlar makyaj olayını. Abimin dugununde görümcesin her zaman mi abin evlenecek kuaförde yaptır dediler. Hala o fotoğraflara bakamıyorum iğrenç. :)
Nisanimda hem sade olmak, hem tasarruf olsun diye hem de civarda iyi kuafor olmadığı için gitmemiştim pişman olmadım.
Fotoğraf çekimi düşünmüyordum ayarlamamistik. Yengemin zoru ile gittik. İyi ki gittik diyorum şimdi. Bazı şeyleri insan sonradan neden yapmadım diye pişman olabiliyor. Balayına da gitmedim mesela şimdi keşke biraz daha borçlanıp gitseydim diyorum. Biz çok minimal evlendik bir yılda bitti borcumuz. Hatta düğün takılarını peşinat yapıp ev de almıştık.
Ama bazı şeylerde çok da düşünmemek gerek. Eğer içinize sinen başka abiye bulursanız yeni elbise enerjisi daha iyi olabilir. Bunu da başka birinin düğününde giyersiniz. Başka iciniz sinen bulamazsanız bu da giyilir pekala.

Benim arkadaşım gelinliğini markalı ikinci el olarak aldı. Daha yüksek fiyata düğünden sonra da sattı. Gelinlik için aslında para ödememiş oldu. İkinci el giydikten sonra kendi abiyemi giyerim diye düşünebilirsiniz tabi ama başka daha nisana uygun bir abiye görürseniz bu fikir de aklınızda olsun.

X