Ablamın gittiği yol, yol değil.. çamur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
her ne olursa olsun ablanız hakkında "erkek düşkünü" şeklinde konuşmanız ve diğer üyelerin de aynı şekilde konuşmasına izin vermeniz beni rahatsız etti. ülkemizde genel olarak kadınlar aynı yaşlarda evlenmiş ve çocuk sahibi olmuş olsa da yirmili yaşların başı, bireylerin mental gelişimini tamamlayamadığı yaşlardır. dolayısıyla ablanız da bu yaşlarda gerçekleştirdiği evliliğinin ardından birçok şeyi yapamamış olmasının eksikliğini yaşıyor ve o yaşlarda yaşayamadıklarını şimdi tamamlamaya çalışıyor. bunu anlamanız gerekirdi.
ayrıca yine buradaki genel kanı olarak "bir anne böyle yapamaz" kanısıd a beni rahatsız ediyor. boşanan babalar, evliliğinden önceki hayatbir gün olsa dahi tereddüt etmeden ya da düşünmeden dönüyorken kadınlar neden çocuklarına adamalı tüm hayatını? hayat onun için de devam ediyor. ve belki de kadın bu boşanmanın ardından çocuklarının bakımını bile üstlenmek istemiyordu ama toplum baskısı gibi birçok gerekçe ile bunu dile getiremedi ve kaderine razı oldu.
burada ablanızın problemi, yıllardır hasretini çektiği ilgi ve sevginin kaynağını yanlış insanlarda araması. onu gerçekten değerli kılacak adam zaten süreci yavaştan alırdı ve çocukları olmasına istinaden derin bir saygı ile yaklaşarak bu çekirdek ailenin her açıdan iyiliği için çocuklarla tanışmak için önüne vade koyardı. bu adamlari ablanızla daha sohbete başlarken hayatında o kadar geçici olacağının farkında ki iki küçük çocuk olan eve gidince kendisine yaftalanabilecek sıfatlardan rahatsızlık dahi duymuyor.
ne yapıp ne yapmaması gerektiğini söylemeyin çünkü ablamnızın da dediği gibi sizin haddinize değil. sadece hayatına kabul etmesi gereken insanlarla ilgili eleştirilerde bulunun. çünkü çocuklarının velayetini kaybetmesi an meselesi ve şu anda oturduğu ev de evliliğin tazminatı olarak değil; çocukların hatrına verildi. çocuklar giderse sokakta da kalır.
Velayeti alan bir anne böyle yapamaz evet !! Velayeti alan bir baba da böyle yapamaz !! Burada konu ablam değil de abim şeklinde açılsa idi yine aynı yorumlar gelirdi emin olun. Ayrıca çocuklarını bu kadar düşünmeyen birisi merak etmeyin sokakta kalmaz bulur koynuna girecek birini.

Her insan farklıdır yaşamadan bilemezsiniz kadın ablasının tepkilerini söylüyor siz kadını yargılıyorsunuz kadın şunu diyor bu insan bu psikolojide herşeyi yapabilir yeğenlerimden tamamen uzaklaştarabilir. Hem ablasının mağdur olmamasını hem de yeğenlerini kurtarmak istiyor çaresiz ne yapsın
çocuklar olmasa valla umrum olmaz ne halt yerse yesin de ne bileyim yeğenim onlar çocuklar daha boyunları bükük kalsın istemiyorum

Kızlar selam. Benim bi ablam var eşinden ayrı 3,5 yıldır boşanma aşamasındalar çekişmeli gittiği için bitmedi. Neyse ayrı yaşıyorlar bi kızı bi oğlu var 13 ve 10 yaşındalar, çocuklar ablamda. Ablam 38 yaşında. İlk zamanlar çok zorluk çekti psikolojik olarak çok yıprandığı dönemlerden geçti tesettürlüydü açıldı bunda biraz bende destek oldum çünkü istiyordu ailem ve ben yalnız bırakmadık olabildiğince destek olmaya yanında olmaya yalnız hissettirmemeye çalıştık çocukları aldık arada ilgilendik vs. artık iyi her şey yolunda ama ablam değil.. eski eşi evi buna verdi kira gibi bir derdi yok. Faturaların bazılarını ve çocukların masraflarını karşılıyor.
Ya kızlar her şeyi beni yakın bulduğu için bana anlatıyor üzmek de istemiyorum ama çok canımı sıkan şeyler yapıyor. Güzel işler buluyor movenpck gibi otellerde oyak gibi firmalarda iyi ücretlere iş buluyor ama nasıl buluyor.. barlarda çalışıyor hep keko godoş tiplerle arkadaş oluyor görüşüyor buluşuyor giriyor işe kavga edip ayrılıyor hep bir vukuatı var. Biraz arıza bi tip, önceden hiç böyle değildi herkesle görüşmez erkeklerle muhattap olurdu ama bacı gibiydi. Şimdi öyle değil. Gelelim asıl mevzuya..
Ablam keko bi tiple sevgili olmuş hiç evlenmemiş bekar. Geçen gün bu adamla gece yarısına kadar takılmış çocuklar evde tek, bir de kalkmış adamı çocuklarıyla olduğu eve getirmiş kendi yatağında yatırmış sabah kahvaltı hazırlamış falan. Ya kızlar midem bulanıyor artık ya ona nasıl davranacağımı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok küstürüp elimi eteğimi çekmek yalnız bırakmak istemiyorum ama utanıyorum artık ondan yaptıklarından, erkek düşkünü olmasından midem kalkıyor. Bu adam benim yeğenime gizliden ya zarar verse, ya ablam bu adamdan hamile kalsa ne halt ederiz bilmiyorum. Babamı kaybederiz büyük ihtimalle çünkü babam ablama çok düşkün. Diyorum böyle cesaret edip getirme düzgün takıl çocuklar babalarına söyler diyorum yok söylemez tembihledim diyor. Adamın resmini attı yemin ederim yıkıldım ya bir kardeş olarak doğru yapmıyorum onu içimden deli gibi yargılarken ona bişey diyemiyorum polyanna gibiyim yorum yapmadan dinliyorum ama harbiden tiksiniyorum. Aileme de anlatamıyorum üzülürler diye. Elimi iyice çekersem yaptıklarından haberimiz olmaz bir yerde başına bir şey gelir diye düşünüyorum üzülüyorum. Siz olsanız ona karşı nasıl bi tavır sergilersiniz. Dürüst olup davranışlarının yanlış olduğunu söylediğimde siz ne anlarsınız sevilmek istiyorum diyor. Tamam sevilde doğru insanlarla görüş. Gidiyor evli adamlarla kardeşim ayağına takılıyor. Ki eşinden bu yüzden ayrıldı eşi başka kadınla konuşuyor diye. Sizin kocalarınız var tabi benim yok diye bağırıyor inşallah başınıza gelmez! Gibi gafta bulunuyor. Uzak duruyorum olabildiğince ama çocuklara da çok üzülüyorum miniklerime.. bu tarz durumlarda olan hep çocuklara oluyor kız yeğenim erkeklerden tiksiniyor oğlan çok iyi merhametli bir çocuk ama çok hırçın falan.. biraz dertleşmek istedim. Umarım sıkmamışımdır.
Sosyal hizmetler çocukları alır diyerek korkutun bence. Belki biraz çeki düzen verir kendine..

Erkek arkadaşı olabilir ne var bunda .
Kadın bekar .
Ama ne idugu belirsiz tipleri çocuklarının yanına getirmemeli .
Bilemiyorum sen bu konuda ne yapabilirsin .
Endişe duymakta haklısın tabi

Demin uzunca mesaj attım bu durumu öğrendiğim günden beri huzursuz olduğumu göz yumduğumu hissetmemesi gerektiğini söyledim sırf dinliyorum ve yorum yapmıyorum diye kendimi kötü hissettiğimi, adamı gözümün tutmadığını ilişkilerini gözden geçirmesi gerektiğini söyledim bir daha çocuklarla aynı ortama sokmamasını çocuklarla erkek arkadaşlarını aynı ortama getirme çocuklar ergenliğe girmek üzereler yanlış ilişkilere özenmesinler kötü insanlara aldanmasınlar ve en önemlisi erkek arkadaşların kızıma salça olurlarsa sonucu çok kötü olur eğer boşlukta hissediyorsan uzmana başvuralım destek olurum ama böyle devam edersen babamlara anlatmak zorunda kalırım yazdım. onlar senin çocukların evet ama bende onların teyzeleriyim yazdım.

Bana beni tehtit mi ediyorsun dedi
-bende hayır sadece düşüncelerimi yazıyorum her şeyine doğru yapıyorsun dedim yanlış olan bendim kardeşin olarak sana yanlış bulduğumu söylemek zorundayım dedim.
bana benim hayatıma karışma lüksünü kendinde bulmuşsun dedi

-bende; elbette karışırım ben senin kardeşinim. dedim.

gerektiğinde dedi.

sizden cesaret geldi yazdım ama nato kafa nato mermer. :KK43:
Keşke konuşsaydınız, mesajlar tonsuz dümdüz olduğu için konuşmadaki duyguları yansıtamıyor.

Ablanız benim hayatıma karışma lüksü demiş yanlış anlamış zaten, bahsettiğiniz onun hayatı değil yeğenlerinizinki.

Karşısına geçip güzel güzel anlatın.

Her şeyi yaparım ederim, benim hayatım kafasından çıkması lazım.
Ya evet gerekirse çocukların babasına anlatmakla tehdit edin son raddede. Korktuğu çocuklarını kaybetmekse tabi.

Keşke konuşsaydınız, mesajlar tonsuz dümdüz olduğu için konuşmadaki duyguları yansıtamıyor.

Ablanız benim hayatıma karışma lüksü demiş yanlış anlamış zaten, bahsettiğiniz onun hayatı değil yeğenlerinizinki.

Ya evet gerekirse çocukların babasına anlatmakla tehdit edin son raddede. Korktuğu çocuklarını kaybetmekse tabi.
bana beni düşünüyorum ayağına tehtit etmişsin resmen dedi. o anladı o tonu bence

Çocuklar için gerçekten çok kötü bir durum. Yarın öbür gün o erkek çocuk ergen olacak. Annelerine karşı hassas olur erkek çocuklar. Biri bir şey der gücüne gider. Umarım o adamlardan biriyle takışıp başına bir şey gelmez.
Okumadım tüm yorumları ama psikologa gidiyor mu ablanız?

Ablanız yıllarca sevilmemenin begenilmemenin değersiz hissetmenin boşanıyor olmanın yükünü bu şekilde silmek istiyor.bir nevi kendine kanıtlamak derdinde bende güzelim ben de isteniyorum benide beğeniyorslar.bak bende içerdim bu ortamlara girerdim özellikle aldattığı kadin böyle bir hayatı olan bir kadınsa.
Bence mesajınız da ne kadar da kibar olsanız altta yatan bir tehdit var.ablam kendini nasıl hissediyorsun.sen bunlari yapacak bir karakter değildin gel sarilalim konusalim paylaşalım çözelim.bak senin yavruların yarin başlarına birsey gelse benim canım 1 yanar senjn canın 10 yanar.sen de sevilmeye layıksın sende tekrar sevecek sin tekrar hayatına biri girecek ama öncelik hedefin boşanmalasin.bak eski eşinin 1 sekilde haberi olur senden evini alır cocuklarini alır düzenini tamamen alt üst eder diyerek daha onu anlıyor yanında oluyor gibi konuşabilirsiniz.
Yargılamak degil anlamak olmalı üslup.
Onun kendini açması için sevgi dilini hissetmesi lazim.merhametle yaklaşın uçurumdan düşerken haydi bende yardımcı olayım demek değil...

eski eşiyle cinsel hayatı pek iyi değildi ynai öyle söylerdi işini bitirir döner yatarmış. ben yaşadığı şeye bişey diyemem herkesin dürtüleri farklıdır ama çocuklarını düşünmeden hareket edemez. aptal saptal insanlarla olmamalı ve korunma gibi herşeyi bilmeli. cahil cüheyla takılıyor vurup öldüresim geliyor. (mecazi) :KK70:
Esiyle henüz bosanmamis adam bu durumu öğrenense ne olur peki oda karşı dava acar beni aldatıyor diye evi vermiş, faturaları ve çocukların ihtiyaçini karşılıyormus neden bu kadar uzadı dava adam şuan istese çocukları alır,ha birde ablaniz hamile kalıp dogurursa çocuk şuan eşinin nüfusuna geçer bosansa bile adamın nüfusuna yazılır.

ben senin eve o çocuğu bir daha getirmeni istemiyorum gerçekten yeğenlerimle aynı ortama bir daha sokma neler oluyor neler duyuyoruz. O çocuğu da zaten hiç gözüm tutmadı lütfen kendine biraz çeki düzen ver annesin diye sana hayatından vazgeç diyemem tabiki ama daha düzgün yaşayabilirsin. Çok hızlı gidiyorsun ve bi kardeşin olarak sana her zaman haklısın doğru yoldasın diyemem yanlış hissettiğimi söylemek zorundayım. O adamla görüşme çocuklarla erkek arkadaşlarını lütfen aynı ortama sokma. Yarın bir gün kızın yanlış tercihler yapabilir özenebilir veye oğlun kötü insanlarla arkadaş olabilir lütfen onları da göz önünde bulundurarak yaşamına devam et.
eğer o eve çocuklar varken o adam gelirse ben bunu babamlarla paylaşırım gerekirse. İçim içimi yiyor sanki bir sırrın altında çırpınıyor gibiyim. Telefonda veya yüzyüzeyken dinliyorum ve sana yanlış diyememek içimi kemiriyor. Üzerim kırarım diye korkuyorum ama bu noktada kırılmanı düşünemeyeceğim. Evet onların annesi sensin ama bende onların teyzeleriyim.
yazmıştım tam olarak oda bunu tehtit olarak algıladı karışamazsın dedi bende karışırım elbette yazdım

Kızlar selam. Benim bi ablam var eşinden ayrı 3,5 yıldır boşanma aşamasındalar çekişmeli gittiği için bitmedi. Neyse ayrı yaşıyorlar bi kızı bi oğlu var 13 ve 10 yaşındalar, çocuklar ablamda. Ablam 38 yaşında. İlk zamanlar çok zorluk çekti psikolojik olarak çok yıprandığı dönemlerden geçti tesettürlüydü açıldı bunda biraz bende destek oldum çünkü istiyordu ailem ve ben yalnız bırakmadık olabildiğince destek olmaya yanında olmaya yalnız hissettirmemeye çalıştık çocukları aldık arada ilgilendik vs. artık iyi her şey yolunda ama ablam değil.. eski eşi evi buna verdi kira gibi bir derdi yok. Faturaların bazılarını ve çocukların masraflarını karşılıyor.
Ya kızlar her şeyi beni yakın bulduğu için bana anlatıyor üzmek de istemiyorum ama çok canımı sıkan şeyler yapıyor. Güzel işler buluyor movenpck gibi otellerde oyak gibi firmalarda iyi ücretlere iş buluyor ama nasıl buluyor.. barlarda çalışıyor hep keko godoş tiplerle arkadaş oluyor görüşüyor buluşuyor giriyor işe kavga edip ayrılıyor hep bir vukuatı var. Biraz arıza bi tip, önceden hiç böyle değildi herkesle görüşmez erkeklerle muhattap olurdu ama bacı gibiydi. Şimdi öyle değil. Gelelim asıl mevzuya..
Ablam keko bi tiple sevgili olmuş hiç evlenmemiş bekar. Geçen gün bu adamla gece yarısına kadar takılmış çocuklar evde tek, bir de kalkmış adamı çocuklarıyla olduğu eve getirmiş kendi yatağında yatırmış sabah kahvaltı hazırlamış falan. Ya kızlar midem bulanıyor artık ya ona nasıl davranacağımı ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Çok küstürüp elimi eteğimi çekmek yalnız bırakmak istemiyorum ama utanıyorum artık ondan yaptıklarından, erkek düşkünü olmasından midem kalkıyor. Bu adam benim yeğenime gizliden ya zarar verse, ya ablam bu adamdan hamile kalsa ne halt ederiz bilmiyorum. Babamı kaybederiz büyük ihtimalle çünkü babam ablama çok düşkün. Diyorum böyle cesaret edip getirme düzgün takıl çocuklar babalarına söyler diyorum yok söylemez tembihledim diyor. Adamın resmini attı yemin ederim yıkıldım ya bir kardeş olarak doğru yapmıyorum onu içimden deli gibi yargılarken ona bişey diyemiyorum polyanna gibiyim yorum yapmadan dinliyorum ama harbiden tiksiniyorum. Aileme de anlatamıyorum üzülürler diye. Elimi iyice çekersem yaptıklarından haberimiz olmaz bir yerde başına bir şey gelir diye düşünüyorum üzülüyorum. Siz olsanız ona karşı nasıl bi tavır sergilersiniz. Dürüst olup davranışlarının yanlış olduğunu söylediğimde siz ne anlarsınız sevilmek istiyorum diyor. Tamam sevilde doğru insanlarla görüş. Gidiyor evli adamlarla kardeşim ayağına takılıyor. Ki eşinden bu yüzden ayrıldı eşi başka kadınla konuşuyor diye. Sizin kocalarınız var tabi benim yok diye bağırıyor inşallah başınıza gelmez! Gibi gafta bulunuyor. Uzak duruyorum olabildiğince ama çocuklara da çok üzülüyorum miniklerime.. bu tarz durumlarda olan hep çocuklara oluyor kız yeğenim erkeklerden tiksiniyor oğlan çok iyi merhametli bir çocuk ama çok hırçın falan.. biraz dertleşmek istedim. Umarım sıkmamışımdır.
Lütfen çocukların babasını haberdar edin,yarın o çocukların başına bir şey gelirse hayatınız boyu pişmanlık duyarsınız.Ablanızın çok nasihat dinleyeceğini zannetmiyorum.Allah korusun ama onu da öldürüp gömerler bir yere ,ölüsünü bile bulamazsınız.Böyle hayatların normal son bulmadığını görür olduk artık.

her ne olursa olsun ablanız hakkında "erkek düşkünü" şeklinde konuşmanız ve diğer üyelerin de aynı şekilde konuşmasına izin vermeniz beni rahatsız etti. ülkemizde genel olarak kadınlar aynı yaşlarda evlenmiş ve çocuk sahibi olmuş olsa da yirmili yaşların başı, bireylerin mental gelişimini tamamlayamadığı yaşlardır. dolayısıyla ablanız da bu yaşlarda gerçekleştirdiği evliliğinin ardından birçok şeyi yapamamış olmasının eksikliğini yaşıyor ve o yaşlarda yaşayamadıklarını şimdi tamamlamaya çalışıyor. bunu anlamanız gerekirdi.
ayrıca yine buradaki genel kanı olarak "bir anne böyle yapamaz" kanısıd a beni rahatsız ediyor. boşanan babalar, evliliğinden önceki hayatbir gün olsa dahi tereddüt etmeden ya da düşünmeden dönüyorken kadınlar neden çocuklarına adamalı tüm hayatını? hayat onun için de devam ediyor. ve belki de kadın bu boşanmanın ardından çocuklarının bakımını bile üstlenmek istemiyordu ama toplum baskısı gibi birçok gerekçe ile bunu dile getiremedi ve kaderine razı oldu.
burada ablanızın problemi, yıllardır hasretini çektiği ilgi ve sevginin kaynağını yanlış insanlarda araması. onu gerçekten değerli kılacak adam zaten süreci yavaştan alırdı ve çocukları olmasına istinaden derin bir saygı ile yaklaşarak bu çekirdek ailenin her açıdan iyiliği için çocuklarla tanışmak için önüne vade koyardı. bu adamlari ablanızla daha sohbete başlarken hayatında o kadar geçici olacağının farkında ki iki küçük çocuk olan eve gidince kendisine yaftalanabilecek sıfatlardan rahatsızlık dahi duymuyor.
ne yapıp ne yapmaması gerektiğini söylemeyin çünkü ablamnızın da dediği gibi sizin haddinize değil. sadece hayatına kabul etmesi gereken insanlarla ilgili eleştirilerde bulunun. çünkü çocuklarının velayetini kaybetmesi an meselesi ve şu anda oturduğu ev de evliliğin tazminatı olarak değil; çocukların hatrına verildi. çocuklar giderse sokakta da kalır.
2 tane çocuk yaptıktan sonra hiç olmamış gibi yaşanmıyor. Çocuksuzken bile sınırsız hata yapma lüksümüz yok, sırf ailemiz sırf çekip gidemezler kıyamazlar diye kimse aptalca işlerimizin sorumluluğunu almak zorunda değil, herkesin bir hayatı var sorumluluk sahibi olduğu insanlar var. Konu sahibinin ablası ben canımın istediğini yaparım, ailem de eşşek gibi katlanacak çünkü vicdanları var çoluk çocuğuma acıyorlar kafasında biri. Yarınlar yokmuşçasına içip s.çıp kumara batan adamlar en sonunda çocuğu alıp çatıya çıkıyor çocuğumu keserim falan diye bağırıyorlar ya hah bu kadın o adam işte. Azcık sorumluluk yani beklenen başka bişey değil. Dışarda ne halt ediyorsa etsin yine de, bari o keko arızalı tipleri çoluk çocuğun olduğu eve getirmesin onlarla muhatap etmesin. Bu kadarcığı yapabilir bence. Ama ne gerek var, başı sıkışınca ağlar zırlar tepişir gerekli yardımı koparır zavallı ailesinden. Buna bu rahatlığı verende de var suç.

bana beni düşünüyorum ayağına tehtit etmişsin resmen dedi. o anladı o tonu bence
Hayır hayır yanlış anlıyorsunuz. Zaten tehdit hissetmesin diye konuşmanız lazımdı dedim. Nasıl tepki vereceğini bilemiyorum dediğiniz için küçük vitesle başlamanız lazım bence.

Yani mesela, çok zor şeyler yaşadın, haklısın, ancak bu devirde babana bile güvenme derler hani, şu şu durumlar uygun değil, sen iyi niyetlisin ama herkese hemen güvenmemek gerekir vs vs

E bunlara da coşup ipleri kesiyorsa vites arttırın derim ben.

Hayır hayır yanlış anlıyorsunuz. Zaten tehdit hissetmesin diye konuşmanız lazımdı dedim. Nasıl tepki vereceğini bilemiyorum dediğiniz için küçük vitesle başlamanız lazım bence.

Yani mesela, çok zor şeyler yaşadın, haklısın, ancak bu devirde babana bile güvenme derler hani, şu şu durumlar uygun değil, sen iyi niyetlisin ama herkese hemen güvenmemek gerekir vs vs

E bunlara da coşup ipleri kesiyorsa vites arttırın derim ben.
o vitesi artırıyor işte anladınız mı :KK70: hiç yumuşak biri değil. tatlı dilli olmak onu delikten çıkartmıyor. onun karakteri çok hırçın

Bence ablanızla usulunce konuşun çünki şuan yaptığı suç aslında..daha boşanmadığı için evlilik birliği devam ettiği için yaptığı toplum ahlakını bozma zina ve fuhuş suçuna giriyo eğer enişteniz bunu ispatlarsa ablanız ceza bile alabilşr ayrıca çocukların velayetini kalıcı olarak kaydeber.
Depresyonda olduğu belli bence bi uzman hekimden (psikolog, psikiyatri gibi) destek almalı.Mutlu anne mutlu çocuklar anne böyleyken cocuklardan mutlu olmaları beklenemez zaten.
Allah yardımcınız olsun inşallah zor bi durum.

Bu insanlar hiç akıllanmıyor yahu. Haberlerde neler okuyoruz. Çocuklarla elin adamının aynı evde ne işi var. Belli ki ablanız olacak anne bunu düşünmüyor ama siz düşünmek zorundasınız. Söz konusu çocuklarsa hayatına müdahale edeceksiniz. Çocuklu insanların bu rahatlığına ayrı uyuz oluyorum.
Eve adam getiriyorsa çocukların babasının duyması yakındır bence. Çocuklara kim iyi bakacaksa onun yanında kalırlar umarım. Babalarından da hayır yoksa umarım siz alırsınız çocukları.

Ama siz çok fazla ablaya anlayışlı davranmışsınız. O zaman abla şahsiyeti anneliğe çok sıcak bakmıyorsa 2 çocuk yapmayacaktı. Baba da annede belli bir ahlak sahibi olmalı. Anne baba olmak demek zaten sorumluluğun diğer adı . Hayatımızda çocuğumuz yokmuş gibi davranamayız öyle bir lüks yok. Zaten eğer baba bu tarz sorumsuz davranmıyorsa çocuklar babaya verilmeli. Ablada sokakta kalacaksa yapacak bir şey yok kimsenin haddine değil karışmak 🤷‍♀️
biliyomusun babalarının durumunu ve karakterini sevsem direkt bak direkt arar söylerdim al çocukları ben sana yardım ederim derdim.

2 tane çocuk yaptıktan sonra hiç olmamış gibi yaşanmıyor. Çocuksuzken bile sınırsız hata yapma lüksümüz yok, sırf ailemiz sırf çekip gidemezler kıyamazlar diye kimse aptalca işlerimizin sorumluluğunu almak zorunda değil, herkesin bir hayatı var sorumluluk sahibi olduğu insanlar var. Konu sahibinin ablası ben canımın istediğini yaparım, ailem de eşşek gibi katlanacak çünkü vicdanları var çoluk çocuğuma acıyorlar kafasında biri. Yarınlar yokmuşçasına içip s.çıp kumara batan adamlar en sonunda çocuğu alıp çatıya çıkıyor çocuğumu keserim falan diye bağırıyorlar ya hah bu kadın o adam işte. Azcık sorumluluk yani beklenen başka bişey değil. Dışarda ne halt ediyorsa etsin yine de, bari o keko arızalı tipleri çoluk çocuğun olduğu eve getirmesin onlarla muhatap etmesin. Bu kadarcığı yapabilir bence. Ama ne gerek var, başı sıkışınca ağlar zırlar tepişir gerekli yardımı koparır zavallı ailesinden. Buna bu rahatlığı verende de var suç.

aslında kısmen de olsa ben de bundan bahsettim ama yanlış anlaşıldım herhalde.
kadının kendine dair sorunları bi kenara koyarsak öncelikle flört etmeye çalıştığı insanlarda sorun var. adamlar o denli kadını kendi ajanlarına almamış ki "ben iki çocuk olan eve gidersem kimseye rahatsızlık verir miyim?" diye düşünmüyorlar. tek bir ana odaklanmış şekilde yaşıyorlar ve kadından o anı kopardıklarında da kendi hayatından silkeleyip atıyorlar.
kadıncağız da sevgi ve ilgiye o kadar aç, gururu ve özgüveni öyle kırık ve yaşına rağmen de öylesine toy ki "acaba" diye aklından geçirmiyor ve kendini koruma ihtiyacı hissetmiyor.
iki tane çocuk yapmış ama ben aslında şu anda anne olmayı istemeyen bir kadın görüyorum. keşke soruyu soran hanım, bi şeyleri sineye çekip dramatize etmeye çalışmaktan vazgeçse de "şeriatın kestiği parmak acımaz" diyerek aile büyüklerine ya da çocukların babasına ses etse. çünkü bu şekilde çocuklar heba olacak. bari birileri görür, duyar ve olaya el koyarsa ya çocuklara uygun ilginin verileceği yere teslim eder ya da en azından ilişkilerini çocuklara kadar ulaşmayacak şekilde sınırlandırır.

Bence ablanızla usulunce konuşun çünki şuan yaptığı suç aslında..daha boşanmadığı için evlilik birliği devam ettiği için yaptığı toplum ahlakını bozma zina ve fuhuş suçuna giriyo eğer enişteniz bunu ispatlarsa ablanız ceza bile alabilşr ayrıca çocukların velayetini kalıcı olarak kaydeber.
Depresyonda olduğu belli bence bi uzman hekimden (psikolog, psikiyatri gibi) destek almalı.Mutlu anne mutlu çocuklar anne böyleyken cocuklardan mutlu olmaları beklenemez zaten.
Allah yardımcınız olsun inşallah zor bi durum.

hanımefendi siz ne sayıklıyorsunuz? siz hukukçu musunuz?

Çöp evde bulunan çocuğun geçen hafta tekrar devlet korumasına alındığını okuyup hayretler içinde kaldım. Kadın hapisten çıkıyormuş, yine tehlikede olmasın diye çocuğu almışlar evinden. Çocuk kurtulmuş atlatmaya çalışıyorken tekrar evinden düzeninden okulundan çevresinden oluyor. Travmaları tetikleniyor. Ya bu nasıl ülke oldu, gözümüzün önündeki çocukları koruyamıyoruz. Hep birinci derece yakınlardan geliyor tehlike.

10-13 yaşlarında iki çocuğun bulunduğu eve giren çıkan, alkol alan erkeğin sayısı belli değil. Kırmadan dökmeden nasıl yaparım söylerimi geçmiş sizin durum. Alkol masum sayılıyor, yakında madde bağımlıları da gelir gider. Ablanız da kafası iyiyken yeğenlerinizi servis eder. Yapacağınız şey belli. Ya çocukları o evden çıkartacaksınız, ya da anne babanıza söyleyeceksiniz onlar çocukları alacak. Onu yapamam bunu söyleyemem dediğiniz her yorumda çileden çıkıyorum. Siz teyzesiniz, ben de iki çocuklu bir anneyim. Çok sinirleniyorum çocukların çaresizliğine.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X