Acil - Fiziksel Şiddet - Aile Kaynaklı Boşanma

Aynen öyle barışmayı bekliyor ama barışsa bile bunu sindirmiş eşini de bu duruma alıştırmış olacak , bari bu sefer bizi dinlese nişanlıyken yırttık kendimizi dinlemedi
Bazı kadınlar böyle yaşamayı tercih ediyorlar. Kocaya duydukları bu saçma sapan bağı keşke kendileriyle barışmak için kullansalar. Barışır, çocukta yapar.
Sonra da çocuklar için boşanmayan cefakar anne olur🙆‍♀️

Çok safsınız, kötü manada demiyorum iyiniyetli anlamında söyledim, annesine boşanacağınızı söyler, annesi de ailenizi arar hakkınızda türlü hakaretler eder, evliyken bu kadar çirkinleşen birinin boşanırken sessiz kalacağına inanıyorsunuz, ki siz anlatsanız dahi ana oğul babasına karşı bir olup söylediklerinizi inkar etse ne yapacaksınız?
İnkar etmeyecekler susacaklar sessiz kalacaklar mı zannediyorsunuz? Anne oğul anadan doğma inkarcıyken kendinizi kandırıyorsunuz, birkaç gün önce söylediklerini inkar eden eşinizden bahsediyoruz şu an değil mi?
Mune bu kadar sindirilmiş bir kadının gık diyeceğine inanıyor musun ?
Korkudan yerinden kıpırdayamıyor , ne aileye gidip konuşması ? O zaman bu korktuğu adam musallat olmayacak mı ?

Bakın ailenize zarar vermek istemiyorsanız yapılacak şey belli: Şu an yaptığınızın tam tersini yapın.

Eşinizi ikna etmeye çalışmayın, tartışmayın ve güvenliğinizi sağlayın.

Ne alaka derseniz...
Siz tartışmadan kaçayım derken çok yakın zamanda bu adam en iyi ihtimalle kaşınızı patlatacak kolunuzu kıracak ve hastaneye (mecburen) gideceksiniz.

Babam yaşlı diyorsunuz ya acilde yüzünüz kan revan içinde görse daha mı iyi? Bu iyi olasılık hatırlatırım.

Aileniz sizi yıllarca binbir emekle yetiştirdi, kızım bunları yaşarken bana anlatmazsa üzülürüm. Hele ki hastanede yaralı görsem mahvolurum. Bugün o çürükler iyileşir. Peki yarın?

Bu evliliğin olmayacağı belli, sevdiklerinizi daha fazla üzmeyin.

Bazı kadınlar böyle yaşamayı tercih ediyorlar. Kocaya duydukları bu saçma sapan bağı keşke kendileriyle barışmak için kullansalar. Barışır, çocukta yapar.
Sonra da çocuklar için boşanmayan cefakar anne olur🙆‍♀️
Aynen hatta çocuğu sırf kurban psikolojisine girerek evliliği sürdürmek için kullanıyorlar, sonra bir çocuğun hayatı zindan oluyor, dayak yemiş dışarı atılmaya çalışmış ve hala o evde duruyorsa hiçbirşey yapmadan o halde bu hayatı bu şekilde yaşamaya mahkum, konu sahibinin yazdığı herşey evliliğini idame ettirebilmek için saçma bahaneler , nişanlı iken de yok nişanlım benden yana yok ailesi ile görüşmüycez dedi durdu, keşke bizler yanılsaydık ama durum ortada ...

Çok safsınız, kötü manada demiyorum iyiniyetli anlamında söyledim, annesine boşanacağınızı söyler, annesi de ailenizi arar hakkınızda türlü hakaretler eder, evliyken bu kadar çirkinleşen birinin boşanırken sessiz kalacağına inanıyorsunuz, ki siz anlatsanız dahi ana oğul babasına karşı bir olup söylediklerinizi inkar etse ne yapacaksınız?
İnkar etmeyecekler susacaklar sessiz kalacaklar mı zannediyorsunuz? Anne oğul anadan doğma inkarcıyken kendinizi kandırıyorsunuz, birkaç gün önce söylediklerini inkar eden eşinizden bahsediyoruz şu an değil mi?
Çok haklısınız. Babasının asla bilmesini istemeyeceği benim isptlayabileceğim şeyler var. Buna rağmen yapar mı diyorsunuz?

Gerçekten durum şu;

yır gerçekten öyle değil. Olsaydı açıkça söylerdim.
Babam evlenmemi istemedi. Ben gidip ona bana bağırdı bile desem gidip saldırır. Neticede 60küsür yaşında belli hastalıkları olan adam.
Karşısındaki pislik. Zarar görür, tansiyonu çıkar diye korkuyorum. Daha önce sadece sesinin yükseldiğini duyduğunda sinirden köpürüp hastanelik olmuştu.
İstemiyorum üzülsünler, yıpransınlar. Bu kadar kötü insanlara benim yüzümden bulaştılar zaten. Ben kendim ettim kendim buldum, onları üzmeye hakkım yok diye düşünüyorum.
o zaman kadın sığınma evine gidin. Siz bu evlilik kurtulur diye bekliyorsunuz ama kurtulmaz. Bir kere şiddet var. Şiddetin olduğu yerde ne evlilik olur ne çocuk

Sizi dövdüğünü inkar eder, hatta gidip kendini yaralayıp asıl bana o zarar verdi der, yalancı, inkarcı insandan her şeyi beklerim. Aklınızı başınıza alın. Ne demek kimseye söylemeyim olaysız boşanalım? Adam sizi dövmüş farkında mısınız? Olaysız ayrılır mı sanıyorsunuz? Annesi ilk fırsatta ailenizi arayıp söyler. Hatta aramıştır bile belki. Aileniz kahrolmaz mi sonradan duysa? Daha çok üzülmezler mi? Darp raporu alın mutlaka. Ama barışma umudunuz vardır onu bilemem 🤷

Korkudan yerinden kıpırdayamıyor , ne aileye gidip konuşması ? O zaman bu korktuğu adam musallat olmayacak mı ?
Yazık ben cidden üzülüyorum genç kadınlara, kimi gerçekten çaresizlikten susuyor ama kimi de bağıra bağıra geleni görmemek için gözünü kapatıp yanlış evlilik yapıyor, sonra da nasıl boşanacağını düşünüyor veya adam düzelir mi diye umutla ömrünü tüketiyor.

Bakın ailenize zarar vermek istemiyorsanız yapılacak şey belli: Şu an yaptığınızın tam tersini yapın.

Ne alaka derseniz...
Siz tartışmadan kaçayım derken çok yakın zamanda bu adam en iyi ihtimalle kaşınızı patlatacak kolunuzu kıracak ve hastaneye (mecburen) gideceksiniz.

Babam yaşlı diyorsunuz ya acilde yüzünüz kan revan içinde görse daha mı iyi? Bu iyi olasılık hatırlatırım.

Aileniz sizi yıllarca binbir emekle yetiştirdi, kızım bunları yaşarken bana anlatmazsa üzülürüm. Hele ki hastanede yaralı görsem mahvolurum. Bugün o çürükler iyileşir. Peki yarın?

Benim halam da eniştemin ilk dayağını aileden gizledi morluklari vardı sadece ama 2. 3 ve daha fazla dayak yediğinde halam bir cenaze gibi gelmişti baba evine .. Şımdı hala o adamı çekiyor ve 4 çocukla, o çocuk aklımla o zaman demistim aman korun bu adam olmaz diye ama teyzem o adamdan 3 ve 4. Çocuğu yaparak kendini mahvetti , bu anlattığım tüm kadınlara örnek olsun...

Aynen hatta çocuğu sırf kurban psikolojisine girerek evliliği sürdürmek için kullanıyorlar, sonra bir çocuğun hayatı zindan oluyor, dayak yemiş dışarı atılmaya çalışmış ve hala o evde duruyorsa hiçbirşey yapmadan o halde bu hayatı bu şekilde yaşamaya mahkum, konu sahibinin yazdığı herşey evliliğini idame ettirebilmek için saçma bahaneler , nişanlı iken de yok nişanlım benden yana yok ailesi ile görüşmüycez dedi durdu, keşke bizler yanılsaydık ama durum ortada ...
Siz yanılmadınız. Ben eskiden ailesi yüzünden diyordum şimdi biliyorum ki sorun kendisi. Sürdürmeye niyetim yok.
Otele, arkadaşıma gitsem beni ailemin evinde arar.
Aileme gitsem akşam babam kapılarına dayanır.
O bu evden gitsin istiyorum. Çıkamadığım yer burası.
Ben onla barışmayı düşünmüyorum. Kavga gürültü tamam okey ama bu son radde kabul edilir bir şey değil.
Bu esnada buradaki bir hastaneyle görüştüm 2-3 kızarıklık ve morluk ciddi darp izi sayılmaz. Karakola gidin oradan ilerleyin dediler.

Yazık ben cidden üzülüyorum genç kadınlara, kimi gerçekten çaresizlikten susuyor ama kimi de bağıra bağıra geleni görmemek için gözünü kapatıp yanlış evlilik yapıyor, sonra da nasıl boşanacağını düşünüyor veya adam düzelir mi diye umutla ömrünü tüketiyor.
Ben düzelmesini ummuyorum artık hatta ona öyle bir iyilik bile yapmak istemiyorum.
Ama şu doğru ben bağıranı görmedim. Ailemin ne suçu var ki sonuçlarını yaşayıp üzülsünler..

Benim halam da eniştemin ilk dayağını aileden gizledi morluklari vardı sadece ama 2. 3 ve daha fazla dayak yediğinde halam bir cenaze gibi gelmişti baba evine .. Şımdı hala o adamı çekiyor ve 4 çocukla, o çocuk aklımla o zaman demistim aman korun bu adam olmaz diye ama teyzem o adamdan 3 ve 4. Çocuğu yaparak kendini mahvetti , bu anlattığım tüm kadınlara örnek olsun...
Çocuk hiç düşünmedim, korundum. Bunu ona da söyledim.

Çok haklısınız. Babasının asla bilmesini istemeyeceği benim isptlayabileceğim şeyler var. Buna rağmen yapar mı diyorsunuz?
Yapar neden yapmasın ki? Ayrıca babasına anlatmanız ve adamın hastalanması durumunda, sebep oldun diyerek ana oğul tabiri caizse sizi paralarlar bile.
Siz boşanma sürecinde genelde erkek tarafının ne kadar çirkinleşebileceğini bilmiyorsunuz, her türlü iftira bile atılır da ağzınız açık kalır.

Ne alaka derseniz...

Evliliği sürdürmeyeceğim zaten. Tamam ailene anlatmayacağım babanın bilmesini istemediklerini nafaka vs de istemiyorum boşan git demek isteğim.

Yapar neden yapmasın ki? Ayrıca babasına anlatmanız ve adamın hastalanması durumunda, sebep oldun diyerek ana oğul tabiri caizse sizi paralarlar bile.
Siz boşanma sürecinde genelde erkek tarafının ne kadar çirkinleşebileceğini bilmiyorsunuz, her türlü iftira bile atılır da ağzınız açık kalır.
Artık hiçbi şeye inanmam diyemiyorum ben valla. Ailemi dahil etmeden kurtulamaz mıyım yani?

Çocuk hiç düşünmedim, korundum. Bunu ona da söyledim.
Sakin çocuk yapmayın, bakın siz bugün susarsanız ardı arkası kesilmez , bir çiçeğe bir güler yüze kanmayın, eniştem halamla barışmak için kocaman çiçek getirdi ne oldu değişti mi hayır, iyice süründürün gerekirse de boşayın...

Ailem üzülmesin diye korkuyorum evet ama bunu ona söylemiyorum tabii ki.

Bazı kadınlar da boşanmanın bundan daha kötü olduğunu düşünüyor. Bende kız evlat yeriştiriyorum biri kızımın kılına dokunsa ortalığı ayağa kaldırırım. O kalmak istese ben kabul etmem. Eve zincirlerim kızımı.

X