Adam bambaska biri cikti, soktayim

herkese yorumlari icin cok ama cooooook tesekkür ederim. bazilari konuyu tam okuyup yorum yazdigi icin bisey diyemeyecegim ama onlardan da Allah razi olsun. hepiniz bi nebze derdimi dinlemis oldunuz. cok sagolun.

kendimi biliyorum bu konu üzerinde bi kac kez daha kafa yorucam. hala anlamis degilim, aklim almiyor, tam anlamiyla bunlari gercekten yasadigima inanamiyorum, sok etkisi sanirim. ama iyi olucam. ben neler yasamadim, neler atlatmadim ki.

en aci olan da kendisine evliligimde yasadigim seyleri anlattim yani....vicdan sahibi bir insan, Allah korkusu olan bir insan orda dururdu. en gec orda dururdu, bu kiz bunlari yasamissa, ben onunla dalga gecemem demeliydi bence.

ooooff aman olan oldu, biten bitti, yapicak bisey yok bu da hayatimda rafa kaldiracagim bir defter. ama canim yandi mi? yandi. hissettiklerimi bi Allah bi ben bilirim, görüntülü görüstügümüzde bana olan bakisi, dakikalarca baktigi anlar geliyor aklima, o duygulari ben hissettim, baskasi degil, o yüzden de kimsenin beni anlamasini beklemiyorum zaten, anlamalari mümkün degil cünkü.

o kisiye yazmak istemiyorum, ama icimdekileri kusmak istiyorum:

seni asla ve asla affetmicem, sen benim icin bir ders oldun, hatirlamak istemedigim bir ders. cok aci oldu, cok canim yandim, bunlari haketmedigimi sende biliyordun ama yinede yaptin. hic yüzün kizarmadan o sözleri söyledin bana. ben o kadar üzüldüm senin yüzünden ya, yalan olan bisey icin üzülmüsüm ben...bunun hesabini nasil vericeksin? hic mi korkmuyorsun Allahtan? sen nasil bir insansin?

ben burda sehit haberi okurken ilk senin adin cikiyormu diye bakardim, sizin orda catisma oldugunda deli oldum ben deli, kalbim yerinden firlayacak gibiydi sana ulasana kadar, bunlarin hesabini nasil vericeksin VICDANSIZ? ben her gece "Allahim onu ailesine bagisla, nolur ona bisey olmasin" diye dua ettigimi biliyormuydun sen?? "benim bile olmicaksa, ailesine kavussun, mutlu olsun" diye dua ediyordum ben ya....ama simdi senin icin iyi dileklerim yok maalesef, benim gözümde o kadar degerliydi ki simdi bi cöp gibisin.....bu aci degil mi? buna gerek var miydi? bunu bana neden yaptin? neden.....neden? sadece NEDEN?

kalbin bu kadar kirli iken senin mutlu veya huzurlu olman imkansiz olsa gerek, hele ki benden sonra mutlu olurmusun onu bile bilmiyorum cünkü canim cok yandi ve biliyorum ki bunun acisi fena halde cikacak cünkü Allahin adaletine güveniyorum. vicdansiz ve korkunc bir insansin, melek yüzün bunu güzel kapatiyor ama. insallah Allahim sana bir daha firsat vermez birinin kalbini kirmaya.

Merhaba hanimlar,

bu konu hakkinda biseyler yazmazsam catlicakmisim gibime geliyor, zaten kimseye anlatamam rezil bir durum. cok uzun olucak simdiden söylim.

bastan hata yapmissin diceksiniz ama gelin bunu salak kafama kalbime söyleyin, iyi veya kötü her türlü yoruma acigim, isterseniz bana sövün cünkü hakediyorum. dedigin gibi biraz da icimi dökmek istiyorum.

internet üzeri 6 ay önce bi cocukla tanistim, kendisini 25 yasinda doguda astsubaylik yapan biri olarak tanitti. biz biraz konustuktan sonra bu bana benden hoslandigini söyledi, ben pek karsilik vermedim biraz bekledim cünkü cok acele etmisti ve pek inanmamistim. konusmalari cok ikna ediciydi. ben evlenmis ayrilmis birisiyim, ben seni kabullendim, ailem kabul etmez ama gerekirse yalan söylerim, evlenmemis derim, seni o kadar cok istiyorum dedi. bu cümleyi söyledikten sonra cocugun gercekten ciddi olduguna inanmistim. kisa bir süre sonra bitirdi, olmuyor dedi. ben biraz üstüne gidince ve arastirmalar yapinca agizindan laf almaya calistim ve aslinda astsubay degil, normal asker oldugunu, vatan görevini yerine getirdigini söyledi. buna pek takmadim, olabilir dedim, pembe yalan olarak gördüm. ama diger söyledigi seyler cok sacmaydi, asker arkadasi kollarinda öldügünü söyledi, yalanmis. catismada celik yelegine saplanin mermiyi boynunda tasiyordu, megerse normal mermiyi takmis, öyle catisma felan olmamis. türlü türlü yalanlar, sacma sapan seyler. askerde bambaska psikoloji olur derler ya, ona verdim. anlam yüklemedim ama o kadar hassas konularda yalan söylemis olmasina da cok sasirmistim.herseyi ortaya döktükten sonra aramiz hala limoniydi, arada bi yazisiyorduk ama bu hep mesafeliydi.

1 1/2 ay sonra tekrar benden sans istedi, benim degerimi gec anladigini it gibi köpek gibi pisman oldugunu, eger ona sans verirsem pisman olmicagimi söyledi. 1 ay boyunca cok iyi gidiyordu hersey, birbirimize söylemis oldugumuz ufak tefek yanlis ne varsa hepsiniz düzeltmistik ve artik dürüsttük.

1 ay sonra bu yine biseyleri bahane ederek bitirdi, bana karsi artik bos oldugunu, kafasinda bitirdigini benim de bitirmem gerektigini felan söyledi, beni sakina arama dedi, ben de cok agir kaldirilmayacak bir laf söyledim o an ki sinirimle ve sildim gitti.
ama hic unutamadim, o asker, ona nasil o sözü söyledin, nasil bu kadar gaddar acimasiz oldun diye diye kendimi yedim, rüyalarima girdi, üzüldüm agladim. dayanamadim, buna mesaj attim, üzgün oldugumu onu rahatsiz etmek istemedigimi sadece son söylediklerim icin pisman oldugumu yazdim.

normalde beni her yerden engellemisti, telefondan engelleyip engellemedigini bilmiyordum. mail programimda eski mailleri silerken onunla olan kaydedilmis whatsapp konusmalari cikti ortaya, bide o ara birbirimize attigimiz fotograflar, bi tane onun bana attigi ekran görüntüsüne denk geldim, facebookum yok dedigi halde üst tarafta facebook simgesi vardi. seytan dürttü ve numarasini face'ye yazdim ve BAM, hesabi ortaya cikti.

fotograflari herkese acik, bakiyorum, gördüklerime inanamiyorum, adam bildigin cübbeli ahmet hocanin kopyasi. cübbeli sakalli felan. tövbe yarabbim o degil diyorum kizim bi daha bak, gözü kasi ayni o. elim ayagim titremeye basladi, bana bambaska meslegi oldugunu söylemisti askere gitmeden önce. kalbim hizlica atmaya basladi, delirdim, sinirlendim, böyle bisey nasil olabilir. yasi da 25 degil, 22mis!!! cocuk bana yasini bile dogru söylememis. Allahim sana geliyorum dedim. ona defalarca aradim, hala engellimiyim telefonunda bilmiyorum. sonunda acti ve konusmamiz böyle gecti (kisa kesiyorum):

Ben: akilli cocuksun sana bu soruyu neden sordugumu tahmin edebiliyorsundur; kac yasindasin?#
O (duraksadi): 23 yasindayim
B: peki meslegin ne?
O: Kizim söyledim ya sana dükkanda calistigimi
B: Yani hoca felan degilsin veya imam?
O: yok müftüyüm
B: bana neden yalan söyledin bu konularda?
O: amacin ne? neden arastiriyorsun?
B: bana yalan söyledin, benim duygularima oynadin
O: inan zaten bu yaptigim hatadan dolayi cok pismanim, sabahlara kadar 2-3 paket sigara bitiriyorum, bi insan kendinden utanir mi? ben kendimden utaniyorum. cocuklara kuran okumasini ögretiyorum ve sana böyle büyük yalan söyledim
B: peki ya duygularin? hissettiklerin?
O: onlarda dogru degildi, senden hoslanmistim evet ama seni seviyorum dedigim abartiydi, bana iyi gelmistin, bana iyi davraniyordun, konusman hareketlerin bana cok tatli geliyordu, cok hoslanmistim. sen sevdin mi sanki?
B: mal gerizekali!! tabi sevdim, bosuna seni seviyorum mu der insan? deli misin sen? ocak ayinda görüsecektik yüzyüze herseyi konusmustuk, eger devam etseydi ne yalani uyduracaktin?
O: oraya kadar gelecegini düsünmemistim, fark etmedin mi? ben bu yalanimdan dolayi hep senden kactim, sana karsi yüzüm yok, cok utaniyorum, kul hakki sonucta, senin hakkini nasil öderim cok korkuyorum, bu yalani bitirmek icin senden kactim, yüzlesmek istemedim ama inan hep aklimdaydi, cok büyük pismanlik duyuyorum.

genel olarak böyle toparlayabilirim, daha uzun konustuk ama cok fazla tekrarlama vardi o yüzden hepsini yazmadim. hala inanamiyorum ya. beni dini kisi olarak algilamayin lütfen ama böyle birinin böyle bisey yapmasi beni yikti ya. nasil yaparsin diyorum, askere geldigim icin pismanim, buralar beni bozdu, ben küfür etmeyen adamdim, artik küfür ediyorum, isimi yaparken inan cok huzurluydum, ne kiz arkadasim vardi ne derdim, cok mutluydum, simdiki gibi degildim, günahkar oldum diyor.

yani....hayati kocaman bir YALAN, herseyi yalan, sadece ailesi hakkinda dogru söylemis, annesinin babasinin adini felan, yasadigi yeri memleketi vs vs.

bana videolar cekti, siirler yazdi ya, anlamiyorum, videoda baskasinin karsisinda SENI SEVIYORUM diyor...kendimi düsünüyorum dalga gectigim veya ciddi düsünmedigim biri icin video cekmeyi birak baskasinin yaninda seni seviyorum demem yaaa...bu nasil olur. nasil yaptin diyorum o zamanlar senden cok hoslaniyordum, havalarda ucuyordum diyor. nasil olur ya, saatlerce konustuk, benim icin uykusundan oldu, herseyimizi paylastik. bunlar nasil hic yasanmamis gibi olabilir ki onun icin, nasil ciddi olmadi.

bi insanin böyle konularda yalan söyleyebilmesi beni cok korkuttu. bu denli hikaye uydurabilmesi beni inandirabilmesi karsisindaki insani kandirmak ugruna saatlerce konusmayi ona video cekmeyi siirleri yazmayi göze alir mi ya? bana baska kiz mi yok, bununla mi ugrascam der ceker gider ya.

bana bi kez sey kaydinda baska bi isimle seslenmisti, onu bilerek yaptim, sen benden vazgec diye diyor...:oha: kafayi yicem, bu korkunc degil mi ya? ne kadar igrenc davranislar bunlar? bide adam dini bir kisilik yaaa...nasil olur aklim almiyor.......

ya ben cok cok cok fazla safim bu dünya icin ya da o cok iyi bir oyuncu/yalanci. su an kendime cok kiziyor ve sasiriyorum. ben bu adam...pardon 22 yasindaymis, bu cocuk icin saatlerce agladim ya. Allaha dua ettim bana onu geri versin diye. neler cektigimi bi Allah bi ben bilirim....bu nasil bir vicdansizliktir.

cok uzun oldu kusura bakmayin, hakkini helal edin ama icimi dökmem gerekiyordu....

insallah bir gün aklim basima geldiginde bu konuyu okudugumda bu hallerime gülerim, ne salakmisim derim ama su an icin cok zor, cok kötü hissediyorum kendimi:KK43:
Dini kişilik deyip durmayın bence resmen dini alet etmiş böyle insanları ıslak odunla döveceksin bence sen yat kalk kurtulduguna dua et canım

B
herkese yorumlari icin cok ama cooooook tesekkür ederim. bazilari konuyu tam okuyup yorum yazdigi icin bisey diyemeyecegim ama onlardan da Allah razi olsun. hepiniz bi nebze derdimi dinlemis oldunuz. cok sagolun.

kendimi biliyorum bu konu üzerinde bi kac kez daha kafa yorucam. hala anlamis degilim, aklim almiyor, tam anlamiyla bunlari gercekten yasadigima inanamiyorum, sok etkisi sanirim. ama iyi olucam. ben neler yasamadim, neler atlatmadim ki.

en aci olan da kendisine evliligimde yasadigim seyleri anlattim yani....vicdan sahibi bir insan, Allah korkusu olan bir insan orda dururdu. en gec orda dururdu, bu kiz bunlari yasamissa, ben onunla dalga gecemem demeliydi bence.

ooooff aman olan oldu, biten bitti, yapicak bisey yok bu da hayatimda rafa kaldiracagim bir defter. ama canim yandi mi? yandi. hissettiklerimi bi Allah bi ben bilirim, görüntülü görüstügümüzde bana olan bakisi, dakikalarca baktigi anlar geliyor aklima, o duygulari ben hissettim, baskasi degil, o yüzden de kimsenin beni anlamasini beklemiyorum zaten, anlamalari mümkün degil cünkü.

seni asla ve asla affetmicem, sen benim icin bir ders oldun, hatirlamak istemedigim bir ders. cok aci oldu, cok canim yandim, bunlari haketmedigimi sende biliyordun ama yinede yaptin. hic yüzün kizarmadan o sözleri söyledin bana. ben o kadar üzüldüm senin yüzünden ya, yalan olan bisey icin üzülmüsüm ben...bunun hesabini nasil vericeksin? hic mi korkmuyorsun Allahtan? sen nasil bir insansin?

ben burda sehit haberi okurken ilk senin adin cikiyormu diye bakardim, sizin orda catisma oldugunda deli oldum ben deli, kalbim yerinden firlayacak gibiydi sana ulasana kadar, bunlarin hesabini nasil vericeksin VICDANSIZ? ben her gece "Allahim onu ailesine bagisla, nolur ona bisey olmasin" diye dua ettigimi biliyormuydun sen?? "benim bile olmicaksa, ailesine kavussun, mutlu olsun" diye dua ediyordum ben ya....ama simdi senin icin iyi dileklerim yok maalesef, benim gözümde o kadar degerliydi ki simdi bi cöp gibisin.....bu aci degil mi? buna gerek var miydi? bunu bana neden yaptin? neden.....neden? sadece NEDEN?

kalbin bu kadar kirli iken senin mutlu veya huzurlu olman imkansiz olsa gerek, hele ki benden sonra mutlu olurmusun onu bile bilmiyorum cünkü canim cok yandi ve biliyorum ki bunun acisi fena halde cikacak cünkü Allahin adaletine güveniyorum. vicdansiz ve korkunc bir insansin, melek yüzün bunu güzel kapatiyor ama. insallah Allahim sana bir daha firsat vermez birinin kalbini kirmaya.
bunu o g.zekaliya yazar misin niye susuyorsun

götünü kaldirmak ve "vayyyy bu kiza baya koymus benim yalanlarim" demesini istemedigim icin, ekmegine neden yag süreyim serefsizin?
Ben de tam böyle düşündüğümü belirterek, ''ona bunları yazma'' diyecektim. İçini boşaltmak için buraya yazdığın iyi olmuş. Allah'a havale et, vicdanı onu uyutmasın geceleri..

Ben de tam böyle düşündüğümü belirterek, ''ona bunları yazma'' diyecektim. İçini boşaltmak için buraya yazdığın iyi olmuş. Allah'a havale et, vicdanı onu uyutmasın geceleri..

amin, cok sagol bacim, insallah bi daha uyuyamasin, insallah rüyalarina gireyim, insallah o gün gelirde beni yalvararak nolur affet vicdanim cok sizliyor diye arar, ben de "seni Allah affetsin" diyeyim ve suratina kapatayim

iyiki varsiniz, ara ara gözlerim doluyor odama kaciyorum, kimseyede söyleyemiyorum, burda derdimi paylasmak cok iyi geliyor, Allah hepinizden razi olsun, ne muradiniz varsa versin, bana destek olan bi nebze de olsa yasadiklarimi anlayabilen anlayis gösteren kisiler...sizleri coooooook öpüyorum

Simdi daha akli selim dusunuyorsun
Yorumlar bir nebze fayda sayladiysa sevinirim adina.Umarim cabuk unutursun.Zaman ilaç..

açıkçası yarısından sonra okumadm çok uzun geldi kusura bakma da fazla detaylara girmişsin sıkıldım
internetten o kadar uzun sure konuşulmaz
geçen beni de biri ekledi bir akrabamızda da ekliymiş o da bana konuş tanışın dedi ay iki sohbetten sonra sıkıldım adama herşeyi tane tane anlatıyorum ama onun hakkında bir şey bilmiyorum gel tanışalım diyorum işimden dolayı gelemem diyor kendini anlat diyorum bana sen sor diyor ay yeter dedim bastım engeli
yani demem o ki inanmayın kardeşlerim internet bir tanışma aracı olabilir ama sanalda kalmadan yüz yüze gelinmeli ve öyle devam edilmeli yoksa sanaldan aylarca yazışmayı doğru bulmuyorum

burada takıldıgına göre ınsanın bos vakti vardır, ben sahsen bos vakitlerimde napıcamı bılemedıgım canım sıkıldıgı zamn giriyorum, bos vakti olan da okur yani napıcak

cok dogru, nedense bu tür yorum yazan kisiler neden herkesin derdini kisa ve öz anlatmasini istiyor, kardesim vaktin yoksa cok uzun geldiyse okuma....ama yorum da yazma, yani okuyamadigi konu icin insan neden "cok uzun okuyamadim" diye yorum yapar ki? okuyamadiysan yazma, bana ne....niye bana konunun uzun oldugunu bildiriyorsun? ben zaten konumun basinda uyarmisim, konu uzun olucak diye yazmisim.....yani...amac ne? kafamda yine deli sorular :KK70:

açıkçası yarısından sonra okumadm çok uzun geldi kusura bakma da fazla detaylara girmişsin sıkıldım
internetten o kadar uzun sure konuşulmaz
geçen beni de biri ekledi bir akrabamızda da ekliymiş o da bana konuş tanışın dedi ay iki sohbetten sonra sıkıldım adama herşeyi tane tane anlatıyorum ama onun hakkında bir şey bilmiyorum gel tanışalım diyorum işimden dolayı gelemem diyor kendini anlat diyorum bana sen sor diyor ay yeter dedim bastım engeli
yani demem o ki inanmayın kardeşlerim internet bir tanışma aracı olabilir ama sanalda kalmadan yüz yüze gelinmeli ve öyle devam edilmeli yoksa sanaldan aylarca yazışmayı doğru bulmuyorum

okumadiginiz icin bilemezsiniz tabi

cocuk askerde ve ocak iyin görüsme planlamistik, askerden kacicak hali yok..ee benim de gidemeyecegime göre yapicak baska bisey yoktu.
burda da belirttigim gibi (ama sen yine de arada yazdigim yorumlari okumamissindir diye tekrar yaziyorum) tesadüfen tanistik, sevdigimiz ünlü biri hakkinda konusuyorduk basta, onun replikleriyle birbirimizi güldüryorduk yani bildigin geyik muhabbeti yapiyorduk, sonradan ciddilesmeye basladi

ben her internete girdigimde erkeklere potansiyel es adayi olarak bakmiyorum ki....cok yanlis yorumlar yapiyorsunuz konuyu okumayarak, okuyamadiysaniz bari yorum yazmayin, amacim sana laf sokmak felan degil sadece anlayamiyorum, zaten kendimi kötü hissediyorum senin böyle yazmanin hicbir anlami yok

cok dogru, nedense bu tür yorum yazan kisiler neden herkesin derdini kisa ve öz anlatmasini istiyor, kardesim vaktin yoksa cok uzun geldiyse okuma....ama yorum da yazma, yani okuyamadigi konu icin insan neden "cok uzun okuyamadim" diye yorum yapar ki? okuyamadiysan yazma, bana ne....niye bana konunun uzun oldugunu bildiriyorsun? ben zaten konumun basinda uyarmisim, konu uzun olucak diye yazmisim.....yani...amac ne? kafamda yine deli sorular :KK70:
hic ya, bu yorumu yazana kadar bir paragraf daha okurdu, maksat bos laf iste. derdi iki kelime olan basit bir sey olan zaten gelip burada dil dokmez iki saat ugrasıp yazmaz. ya havle vela :KK70:

okumadiginiz icin bilemezsiniz tabi

cocuk askerde ve ocak iyin görüsme planlamistik, askerden kacicak hali yok..ee benim de gidemeyecegime göre yapicak baska bisey yoktu.
burda da belirttigim gibi (ama sen yine de arada yazdigim yorumlari okumamissindir diye tekrar yaziyorum) tesadüfen tanistik, sevdigimiz ünlü biri hakkinda konusuyorduk basta, onun replikleriyle birbirimizi güldüryorduk yani bildigin geyik muhabbeti yapiyorduk, sonradan ciddilesmeye basladi

ben her internete girdigimde erkeklere potansiyel es adayi olarak bakmiyorum ki....cok yanlis yorumlar yapiyorsunuz konuyu okumayarak, okuyamadiysaniz bari yorum yazmayin, amacim sana laf sokmak felan degil sadece anlayamiyorum, zaten kendimi kötü hissediyorum senin böyle yazmanin hicbir anlami yok
1-buraya yazıyorsanız gelecek yorumlara açık olacaksınız
2-konunun ücte ikisini okudum hiç okumadım değil sadece son sosyal medyadan bulup konuşmalarınızı okudum sonrasını okumadım yani okumadınız diye suçlamadan önce o kadar uzun yazmasaydınız o zaman derim ben de
3-size önüne gelenle yazışan iması yapmadım beni yapmadığım bir şeyle suçlayıp kendi kendinize kurmuşsunuz öyle bir şey de yazmadım ima da etmedim ayrıca dikkat edin de yazdım
4- o kadar uzun süre yazışıp her söylediğine kendinizce aman olsun aman yanlış anlamışımdır diye kendinizi kandırmışken suçu burada size yorum yazanlara atmayın ben kendi fikrimi beyan ettim
5- yanınızda istiyorsanız burada sitem etmeyeceksiniz

ben size laf sokmadım benim yazdıklarıma alınganlık yapmak yerine söylediklerimi dikkate alsaydınız daha iyi olurdu
olan olmuş bitmiş gitmiş adam yalancının teki işte geçmiş olsun ucuz kurtulmuşsunuz önünüze bakın

şu hacı hoca tayfasından gördüğünüz yerde kaçacaksınız her türlü melanet beklenir içlerinden geldiğim için net konuşuyorum inanç kişinin içinde olan bir şey böyle sakal cüppe filan aman aman kaçın kaçın..

yüzüm gördüm diye yazdim, okumadiniz mi? saatlerce görüntülü konusuyorduk, sabahlara kadar, sesli de görüsüyorduk. onun tipini konusmasini ve hareketlerini kamera üzeri cok gördüm ki kendisi de gayet rahat davraniyordu, boyunu posunu felan hep gösterdi, binlerce fotograf gönderdi.
yani kendini saklamadi hicbir zaman, böyle olunca da süphe etmedim.

bana önceki halinden gönderdigi fotograflarda vardi, simdiki halinden de, ama o cübbeli hali beni sok etti.
Okudum yüzünü görmekten kastım yüzyüze görüşmek.yani bi insanla zaman geçirmeden hiç bişey yaşamadan paylaşmadan insan nasıl bağlanır nasıl acı çeker.bukadar mantıgını nasıl kaybeder.kameradan görmüş ve paso yalanlarını öğrenmişsiniz buna rağmen etkilenmeyede devam etmişsiniz.yani kendinize yazık yok yere üzülüyorsunuz

konu sahibi Allah sabir versin saglam sekilde oyuna getirmis seni :// bu cocuktan uzak dur helallik alma ayagina sana yaklasabilir bunu blockla önüne bak derim.

Tecrube denilen sey bu tip olaylatla ogreniliyor. Insan 40 yillik esini gunu geliyor hic tanimamisim diyebilir ki internetten birini tanimadan nasil guvendiniz ki. Zaten bir cok yakanini yakalamissiniz. Yalanin kucugu buyugu olmaz. Olk yalanda bitirmeliydiniz. Bir de sevmek ve hoslanmayi karisyirmayin. Tanimadigi birini sevemez insan. Neyse bu da bir ani olmus. Inanin suan uzilseniz de ileride gulerek ankatacaginiz bir aniniz olmus. Gecmis olsun.

X