Adam bambaska biri cikti, soktayim

Okudum yüzünü görmekten kastım yüzyüze görüşmek.yani bi insanla zaman geçirmeden hiç bişey yaşamadan paylaşmadan insan nasıl bağlanır nasıl acı çeker.bukadar mantıgını nasıl kaybeder.kameradan görmüş ve paso yalanlarını öğrenmişsiniz buna rağmen etkilenmeyede devam etmişsiniz.yani kendinize yazık yok yere üzülüyorsunuz

iste yasayamayan anlayamiyor maalesef, ama oldu bi sekil, etkiledim.

konu sahibi Allah sabir versin saglam sekilde oyuna getirmis seni :// bu cocuktan uzak dur helallik alma ayagina sana yaklasabilir bunu blockla önüne bak derim.

evet hemce cok saglim, sevgilisini gizleyen oldu ne bileyim iste tipik seyler, evlenip ayrildigini sakladi felan filan ama bu denli bi yalanla karsilasmadim hic, o yüzden de bu kadar sok oldum.

helallik konusu da...yani telefonda konusurken bile öyle bisey demedi, sadece gayet normal ben senin hakkina girdim felan filan dedi, ben de asla affetmicegimi ve hakkimi helal etmedigimi söyledim o da zaten bildigini bunu anladigini söyledi...ilerde neden helallik istesin ki? cok önem verseydi son görüsmemizde yalvar yakar helallik isterdi diye düsünüyorum.

Tecrube denilen sey bu tip olaylatla ogreniliyor. Insan 40 yillik esini gunu geliyor hic tanimamisim diyebilir ki internetten birini tanimadan nasil guvendiniz ki. Zaten bir cok yakanini yakalamissiniz. Yalanin kucugu buyugu olmaz. Olk yalanda bitirmeliydiniz. Bir de sevmek ve hoslanmayi karisyirmayin. Tanimadigi birini sevemez insan. Neyse bu da bir ani olmus. Inanin suan uzilseniz de ileride gulerek ankatacaginiz bir aniniz olmus. Gecmis olsun.

aynen....bazen duyuyoruz adamlarin ikinci bi ailesi ortaya cikiyor felan....tabi benimkisi o kadar agir degil ama benzer bir durum. cogu kadin kocasina bile güvenmezken benim böyle bos birine güvenmem gercekten akli basinda bi insanin yapicagi sey degil. burda herkese hak veriyorum ve yazdiklari cok mantikli geliyor ama OLDU yani....hicbir sekilde aciklayamiyacagim bir sey oldu...bende anlamadim...cok garip bisey.

abdestini alıp bu işi bitirmiş

bunu tam anlayamadim, biraz acar misiniz?

Yapilacak bir sey yok. Yolunuza devam etmelisiniz. Onunuzde uzun bir hayat var. Ve daha kimler karsiniza cikacak. Daha ne tecrubeler edineceksiniz. Hayatimizdaki herkes bize birsey ogretiyor. Siz yolunuza devam edin. Ogrenci iseniz egitiminize, calisiyorsaniz isinize. Cok da uzulmeyin. Kendinize de zulum etmeyin uzulerek. Olmus bitmis. Bosverin.

Hikaye gibi okudum vallahi bence fazla takilmayin zamaninda ben de bu tarz bir seyler yasamistim guya asiktik vs :)) yalanlar suslemeler o salliuordu ben salliyordum duzelttik yine devam ettik de ne oldu bitti gitti :))) ha olmaz mi olur olanida var ama durustlik yoksa hep sahtekarliga hazir olacaksin.

Merhaba hanimlar,

bu konu hakkinda biseyler yazmazsam catlicakmisim gibime geliyor, zaten kimseye anlatamam rezil bir durum. cok uzun olucak simdiden söylim.

bastan hata yapmissin diceksiniz ama gelin bunu salak kafama kalbime söyleyin, iyi veya kötü her türlü yoruma acigim, isterseniz bana sövün cünkü hakediyorum. dedigin gibi biraz da icimi dökmek istiyorum.

internet üzeri 6 ay önce bi cocukla tanistim, kendisini 25 yasinda doguda astsubaylik yapan biri olarak tanitti. biz biraz konustuktan sonra bu bana benden hoslandigini söyledi, ben pek karsilik vermedim biraz bekledim cünkü cok acele etmisti ve pek inanmamistim. konusmalari cok ikna ediciydi. ben evlenmis ayrilmis birisiyim, ben seni kabullendim, ailem kabul etmez ama gerekirse yalan söylerim, evlenmemis derim, seni o kadar cok istiyorum dedi. bu cümleyi söyledikten sonra cocugun gercekten ciddi olduguna inanmistim. kisa bir süre sonra bitirdi, olmuyor dedi. ben biraz üstüne gidince ve arastirmalar yapinca agizindan laf almaya calistim ve aslinda astsubay degil, normal asker oldugunu, vatan görevini yerine getirdigini söyledi. buna pek takmadim, olabilir dedim, pembe yalan olarak gördüm. ama diger söyledigi seyler cok sacmaydi, asker arkadasi kollarinda öldügünü söyledi, yalanmis. catismada celik yelegine saplanin mermiyi boynunda tasiyordu, megerse normal mermiyi takmis, öyle catisma felan olmamis. türlü türlü yalanlar, sacma sapan seyler. askerde bambaska psikoloji olur derler ya, ona verdim. anlam yüklemedim ama o kadar hassas konularda yalan söylemis olmasina da cok sasirmistim.herseyi ortaya döktükten sonra aramiz hala limoniydi, arada bi yazisiyorduk ama bu hep mesafeliydi.

1 1/2 ay sonra tekrar benden sans istedi, benim degerimi gec anladigini it gibi köpek gibi pisman oldugunu, eger ona sans verirsem pisman olmicagimi söyledi. 1 ay boyunca cok iyi gidiyordu hersey, birbirimize söylemis oldugumuz ufak tefek yanlis ne varsa hepsiniz düzeltmistik ve artik dürüsttük.

1 ay sonra bu yine biseyleri bahane ederek bitirdi, bana karsi artik bos oldugunu, kafasinda bitirdigini benim de bitirmem gerektigini felan söyledi, beni sakina arama dedi, ben de cok agir kaldirilmayacak bir laf söyledim o an ki sinirimle ve sildim gitti.
ama hic unutamadim, o asker, ona nasil o sözü söyledin, nasil bu kadar gaddar acimasiz oldun diye diye kendimi yedim, rüyalarima girdi, üzüldüm agladim. dayanamadim, buna mesaj attim, üzgün oldugumu onu rahatsiz etmek istemedigimi sadece son söylediklerim icin pisman oldugumu yazdim.

normalde beni her yerden engellemisti, telefondan engelleyip engellemedigini bilmiyordum. mail programimda eski mailleri silerken onunla olan kaydedilmis whatsapp konusmalari cikti ortaya, bide o ara birbirimize attigimiz fotograflar, bi tane onun bana attigi ekran görüntüsüne denk geldim, facebookum yok dedigi halde üst tarafta facebook simgesi vardi. seytan dürttü ve numarasini face'ye yazdim ve BAM, hesabi ortaya cikti.

fotograflari herkese acik, bakiyorum, gördüklerime inanamiyorum, adam bildigin cübbeli ahmet hocanin kopyasi. cübbeli sakalli felan. tövbe yarabbim o degil diyorum kizim bi daha bak, gözü kasi ayni o. elim ayagim titremeye basladi, bana bambaska meslegi oldugunu söylemisti askere gitmeden önce. kalbim hizlica atmaya basladi, delirdim, sinirlendim, böyle bisey nasil olabilir. yasi da 25 degil, 22mis!!! cocuk bana yasini bile dogru söylememis. Allahim sana geliyorum dedim. ona defalarca aradim, hala engellimiyim telefonunda bilmiyorum. sonunda acti ve konusmamiz böyle gecti (kisa kesiyorum):

Ben: akilli cocuksun sana bu soruyu neden sordugumu tahmin edebiliyorsundur; kac yasindasin?#
O (duraksadi): 23 yasindayim
B: peki meslegin ne?
O: Kizim söyledim ya sana dükkanda calistigimi
B: Yani hoca felan degilsin veya imam?
O: yok müftüyüm
B: bana neden yalan söyledin bu konularda?
O: amacin ne? neden arastiriyorsun?
B: bana yalan söyledin, benim duygularima oynadin
O: inan zaten bu yaptigim hatadan dolayi cok pismanim, sabahlara kadar 2-3 paket sigara bitiriyorum, bi insan kendinden utanir mi? ben kendimden utaniyorum. cocuklara kuran okumasini ögretiyorum ve sana böyle büyük yalan söyledim
B: peki ya duygularin? hissettiklerin?
O: onlarda dogru degildi, senden hoslanmistim evet ama seni seviyorum dedigim abartiydi, bana iyi gelmistin, bana iyi davraniyordun, konusman hareketlerin bana cok tatli geliyordu, cok hoslanmistim. sen sevdin mi sanki?
B: mal gerizekali!! tabi sevdim, bosuna seni seviyorum mu der insan? deli misin sen? ocak ayinda görüsecektik yüzyüze herseyi konusmustuk, eger devam etseydi ne yalani uyduracaktin?
O: oraya kadar gelecegini düsünmemistim, fark etmedin mi? ben bu yalanimdan dolayi hep senden kactim, sana karsi yüzüm yok, cok utaniyorum, kul hakki sonucta, senin hakkini nasil öderim cok korkuyorum, bu yalani bitirmek icin senden kactim, yüzlesmek istemedim ama inan hep aklimdaydi, cok büyük pismanlik duyuyorum.

genel olarak böyle toparlayabilirim, daha uzun konustuk ama cok fazla tekrarlama vardi o yüzden hepsini yazmadim. hala inanamiyorum ya. beni dini kisi olarak algilamayin lütfen ama böyle birinin böyle bisey yapmasi beni yikti ya. nasil yaparsin diyorum, askere geldigim icin pismanim, buralar beni bozdu, ben küfür etmeyen adamdim, artik küfür ediyorum, isimi yaparken inan cok huzurluydum, ne kiz arkadasim vardi ne derdim, cok mutluydum, simdiki gibi degildim, günahkar oldum diyor.

yani....hayati kocaman bir YALAN, herseyi yalan, sadece ailesi hakkinda dogru söylemis, annesinin babasinin adini felan, yasadigi yeri memleketi vs vs.

bana videolar cekti, siirler yazdi ya, anlamiyorum, videoda baskasinin karsisinda SENI SEVIYORUM diyor...kendimi düsünüyorum dalga gectigim veya ciddi düsünmedigim biri icin video cekmeyi birak baskasinin yaninda seni seviyorum demem yaaa...bu nasil olur. nasil yaptin diyorum o zamanlar senden cok hoslaniyordum, havalarda ucuyordum diyor. nasil olur ya, saatlerce konustuk, benim icin uykusundan oldu, herseyimizi paylastik. bunlar nasil hic yasanmamis gibi olabilir ki onun icin, nasil ciddi olmadi.

bi insanin böyle konularda yalan söyleyebilmesi beni cok korkuttu. bu denli hikaye uydurabilmesi beni inandirabilmesi karsisindaki insani kandirmak ugruna saatlerce konusmayi ona video cekmeyi siirleri yazmayi göze alir mi ya? bana baska kiz mi yok, bununla mi ugrascam der ceker gider ya.

bana bi kez ses kaydinda baska bi isimle seslenmisti, onu bilerek yaptim, sen benden vazgec diye diyor...:oha: kafayi yicem, bu korkunc degil mi ya? ne kadar igrenc davranislar bunlar? bide adam dini bir kisilik yaaa...nasil olur aklim almiyor.......

ya ben cok cok cok fazla safim bu dünya icin ya da o cok iyi bir oyuncu/yalanci. su an kendime cok kiziyor ve sasiriyorum. ben bu adam...pardon 22 yasindaymis, bu cocuk icin saatlerce agladim ya. Allaha dua ettim bana onu geri versin diye. neler cektigimi bi Allah bi ben bilirim....bu nasil bir vicdansizliktir.

cok uzun oldu kusura bakmayin, hakkinizi helal edin ama icimi dökmem gerekiyordu....

insallah bir gün aklim basima geldiginde bu konuyu okudugumda bu hallerime gülerim, ne salakmisim derim ama su an icin cok zor, cok kötü hissediyorum kendimi:KK43:
Adamin belki de psikolojik bi sorunu var
Belki de kişilik bozukluğu var
Bir sorun olduğu kesin
Bence yol yakınken kendini kurtar

canim simdi sana bisey anlatcam b3n lise 2 deyken biriyle tanistim cocugu olda gorup cok begenmistim . Bana her gun hikayeler anlatirdi annenmle sunu yaptik babamla annem soyle boyle evimiz surda bi ilceden bahsetmisti terasimizda dogum gunu partisi verdim... sonra bi gun okuldan bi tanidigim bu cocugun yurtta kaldigini annesinin öldugunu babasinin onu terkettigini soyledi . Bunu ona sordugumda inkar etti . Sonra bi gun annesinin kanser oldugunu soyledi tam 1 hafta sonra annesinin öldugunu soyledi 1 hafta sonrada bildigin 7 sini yapti ve pide fln dagittigi icin benimle konusamadi . Aradan yillar gecti bu hassas bi konu diye ustune gitmedim . Bana surekli biseyler anlatirdi ve yalanmis bazi olaylari bildigin kafasinda kurmus . Sonra bi gun babasi hastanedeydi ve ben aslinda babasinin evine gidiyorum derken tam 1 sene teyzesinde kaldigini ve babasinin baska bir ilcede yasadigini ogreniyorum yani bana 1 sene boyunca gittigi yeri ilceyi hep yalan soylemis . Ve bunu ogrendigimde 3 yillikti iliskimiz . Ben bu adamla nisanlandim ve ayrildik 5 yil surdu iliskimiz buda boyle bir salaklik hilayesidirr seviyorum buda en buyuk salaklik . Ha sonra bana yalani olmadi bunlari ogrendikten sonra ama bilmiyorum neden bu yalanlari sooyledi yani yalniz degilsi

canim simdi sana bisey anlatcam b3n lise 2 deyken biriyle tanistim cocugu olda gorup cok begenmistim . Bana her gun hikayeler anlatirdi annenmle sunu yaptik babamla annem soyle boyle evimiz surda bi ilceden bahsetmisti terasimizda dogum gunu partisi verdim... sonra bi gun okuldan bi tanidigim bu cocugun yurtta kaldigini annesinin öldugunu babasinin onu terkettigini soyledi . Bunu ona sordugumda inkar etti . Sonra bi gun annesinin kanser oldugunu soyledi tam 1 hafta sonra annesinin öldugunu soyledi 1 hafta sonrada bildigin 7 sini yapti ve pide fln dagittigi icin benimle konusamadi . Aradan yillar gecti bu hassas bi konu diye ustune gitmedim . Bana surekli biseyler anlatirdi ve yalanmis bazi olaylari bildigin kafasinda kurmus . Sonra bi gun babasi hastanedeydi ve ben aslinda babasinin evine gidiyorum derken tam 1 sene teyzesinde kaldigini ve babasinin baska bir ilcede yasadigini ogreniyorum yani bana 1 sene boyunca gittigi yeri ilceyi hep yalan soylemis . Ve bunu ogrendigimde 3 yillikti iliskimiz . Ben bu adamla nisanlandim ve ayrildik 5 yil surdu iliskimiz buda boyle bir salaklik hilayesidirr seviyorum buda en buyuk salaklik . Ha sonra bana yalani olmadi bunlari ogrendikten sonra ama bilmiyorum neden bu yalanlari sooyledi yani yalniz degilsi

ya bu cok ilginc biliyor musun? "benimki" de utanir gibiydi ne kadar bana utanmiyorum dese de...cünkü ailesinin de istemedigini söyledi onlar ona sürekli oglum böyle gezme yapma etme diyorlarmis. Benim de belki kabul etmeyecegimi belki ondan uzaklasacagimi düsünmüs olabilir mi diye sordum kendime. ondan da saklamis olabilir. bu tabi yine de yaptigini dogru kilmaz.
cevresinden bile tepkiler almis, sokakta insanlar "iyyy ne bicim hal bu" felan diyorlarmis yani düsünebiliyormusun onun nasil bir kafa yapida oldugunu? cok farkli, biz anlayamayiz. kendince sebepleri vardir belki de bambaska biseydir, belki de sadece pisliginden vicdansizligindan yapmistir, bunu hicbir zaman ögrenmicem ögrenmekte istemiyorum bu saatten sonra.

senin hikayende ilginc olan...o kisiyle nisanlanman..cesaretinden dolayi cok sasirdim, hic aklinin ucundan gecmedi mi bir daha bu kadar büyük yalan söyleyebilecegi? sonucta bu adamla evlilik yolunda yürümeye baslamistin. ve cok özel degilse ayrilik nedeniniz neydi?

Zaten ne cikiyosa hep böyle hacı hocadan çıkıyor. Sahtekarlar.
Size gelince bir kere bile gorusmediginiz bi insana nasıl aşık olabildiniz ? Bu da büyük başarı pess.
Al birini vur ötekine.
Birinin bi kötülük yapmış olması bunu sizin tabirinizle hacı hoca olduğu için yaptığı anlamına gelmez. İnsanları bu şekilde yaftalamanız çok çirkin. Adamın yaptığı pislik adamı bağlar “hacıyı hocayı” değil .

Ayrilik sebebimiz bambaskaydi . Yani inat sorumsuzluk arkadas ortami fln . Ben bu yalanlarindan sonra ailesinin icine girdim oda benim ailemin icine girdi bunlari konusup anlasmistik bana acimani istemedim demsti cok seviyodum kucuktum bide . Ama daha sonrasinda cok guzel bi iliskimiz olmustu belki yine yalans soylemeye devam etti . Bu kadar yalanin ustune daha sonra bana cok guven vermisti evet cok mantiksiz ama nisanlandik zaten sonuc ortada

Birinin bi kötülük yapmış olması bunu sizin tabirinizle hacı hoca olduğu için yaptığı anlamına gelmez. İnsanları bu şekilde yaftalamanız çok çirkin. Adamın yaptığı pislik adamı bağlar “hacıyı hocayı” değil .

hep hacıdan hocadan pislikler çıkınca yaftalamak değil gerçeği söylemek oluyor o.
ayrıca bu tipler kendilerini çok ahlaklı düzgün görüp kendi gibi olmayana olmadık hakaretleri ederken niye tepki göstermiyorsunuz?
inancını böyle aşırı yaşayan tiplerden her şey beklenir. işte görüyoruz.

Sizin yerimizde olsam hiç umursamam adam Size başından sonuna kadar yalan soylemis kim bilir kaç kişiyle böyle konusmalar yaptı :KK43:

Ayrilik sebebimiz bambaskaydi . Yani inat sorumsuzluk arkadas ortami fln . Ben bu yalanlarindan sonra ailesinin icine girdim oda benim ailemin icine girdi bunlari konusup anlasmistik bana acimani istemedim demsti cok seviyodum kucuktum bide . Ama daha sonrasinda cok guzel bi iliskimiz olmustu belki yine yalans soylemeye devam etti . Bu kadar yalanin ustune daha sonra bana cok guven vermisti evet cok mantiksiz ama nisanlandik zaten sonuc ortada

Seninkisi büyük cesaret ama, tabi o da cok cabalamis senin inanman icin, ailesine kadar sokmus seni

Bu „benimki“ bi kez annesinin üzerine yemin etmisti, ne yaptiysams seni kaybetmemek icin yaptim diye....annesini asiri derecede sevdigi icin onun hakkinda konustugunda gözleri doldugu icin bu yemin bana cok cok cok büyük gelmisti hani...bu asla yalan olamaz demistin, bos oldugu biri icin gelipte annesinin üzerine yemin etmez demistm ama bunu bile yapti...burdan daha cok net oluyor ne kadar bos bir insan oldugu ve Allah korkusu olmadigi.

Asil böyle insanlardan korkmak gerekiyor

Ergenlikten çıkamamış askerdeyken eğlence aramış sizinde duygusal boşluğunuza gelmiş.

Kisa ve öz böyle de anlatilir, evet, cok dogru.

tanımadığın insana bu kadar kapılman o kadar yalana rağmen hala gidip barışman vs bana inanılmaz anlamsız geldi.

ayrıca millerin kuran öğretsin diye çocuğunu emanet ettiği insana bak. pes.

Size anlamsiz gelebilir, bi kez daha söylemistim yine söylüyorum her insan farkli, yasadiklariyla ve hissettikleriyle, ben sizlerden beni anlamanizi beklemiyorum zaten, sana göre cok mantikli bisey bana mantiksiz gelebilir. O aralar inanasim gelmis öyle hissedesim gelmis demek ki. Ben de simdi düsündügümde bana cok bos geliyor ama kapilmisim. Önceden de yazdigim gibi BEN onunla görüntülü konustum saatlerce sabahlara kadar, biz dertlestik, sakalastik, güldük hatta agladik, agladik bile ya. O yüzden bu kadar sok olup buraya konu actim yoksa „ammmann koy g*ötüne rahvan gitsin“ diyebilirdim, bana ne, tek erkek o mu sanki, hic takilmayip devam ederdim ki zaten böyle bi kafadaydim. Bosandigimdan beri kimseyi ciddiye almadim ta ki bu salak karsima cikana kadar. Tarif edemeyecegim bisey vardi, beni ona iten bisey vardi.

hep hacıdan hocadan pislikler çıkınca yaftalamak değil gerçeği söylemek oluyor o.
ayrıca bu tipler kendilerini çok ahlaklı düzgün görüp kendi gibi olmayana olmadık hakaretleri ederken niye tepki göstermiyorsunuz?

Yalniz bu cocuk o kadar asiri yasamiyordu ki bunlari yapabildi, ben kendisine de dedim bundan sonra düzelmen eski hayatina dönmen imkansiz cünkü sen bi kez pislige kötü düsüncelere kapildin, bu herkesin „aman seytana uydum yaptim bir hata“ dedigi sey degil, bu ondan da öte bisey cünkü bir degil iki degil günlerce sürdürdün devam ettin, bunu bilerek yaptin dedim.

Utanmadan bide bana diyor ki „benim de kiz kardesim var onun basina böyle bisey gelsin istemem“ eeee serefsiz vicdansiz ben de birisinib bacisiyim, bir anne babanin evladiyim....ya konustukca batti, cirkinligini daha da gösterdi, gercek yüzü ortaya cikti

Sizin yerimizde olsam hiç umursamam adam Size başından sonuna kadar yalan soylemis kim bilir kaç kişiyle böyle konusmalar yaptı :KK43:

Hic umursamamak olmuyor iste, demesi kolay ama insan isin icinde olunca daha farkli oluyor, bu olayi ben de okusam „bacim ne takiyorsun böyle serefsizi, döktügün her gözyasina yazik“ derdim ama olmuyor iste

Yalniz bu cocuk o kadar asiri yasamiyordu ki bunlari yapabildi, ben kendisine de dedim bundan sonra düzelmen eski hayatina dönmen imkansiz cünkü sen bi kez pislige kötü düsüncelere kapildin, bu herkesin „aman seytana uydum yaptim bir hata“ dedigi sey degil, bu ondan da öte bisey cünkü bir degil iki degil günlerce sürdürdün devam ettin, bunu bilerek yaptin dedim.

Utanmadan bide bana diyor ki „benim de kiz kardesim var onun basina böyle bisey gelsin istemem“ eeee serefsiz vicdansiz ben de birisinib bacisiyim, bir anne babanin evladiyim....ya konustukca batti, cirkinligini daha da gösterdi, gercek yüzü ortaya cikti

ayy hep aynı bahane hee.. her haltı ye sonra dön şeytana uydum.. sen kendin şeytan olmuşsun.. geçen ilahiyatçı biri tweet atıyor ya bu ateistler deistler niye şeytana uymuyor da hep bizimkiler uyuyor diye gerçekten hak verdim adama yani.. insanı dinden imandan uzaklaştırıyorlar. inanmayan adam daha düzgün yaşıyor resmen.

K kalplerbirsedunyaguzel

Aynen öyle, ben tam uzaklasicaktim gercekten ama sonra bi düsündüm islamin bunda ne sucu var ama bi yandan da neden firsat veriliyor? Belki de kocaman bir imtihandi benim icin

Ben inancimi kaybetmedim böyle bir serefsiz yüzünden, hatta dahada baglandim diyebilirim, Allahin adaletine güveniyorum gün gelicek beni arayip hüngür hüngür aglayacak nolur beni affet diye cünkü cok ah ettim canimi bilerek cok yakti

Bir hata varsa o kişinin bozuk ahlakından kaynaklanır ve islamı gerçek manasında yaşamadığını gösterir bi yönden haklısınız, doğru görünüp yanlışı yapmak çok çirkin buda islamı karalıyor bende tabiki kızıyorum bu insanlara ama bu islamı ve ‘hacı hoca’ dediğiniz insanları genelleyerek bunlar kötü diye damgalanacağı anlamına gelmiyor. Mükemmel olan müslümanlar değil İslam’dır. İslamiyeti yaşıyor gibi görünen birisi bi hata yaptığında bu hata islamın değil o insanın ta kendisinindir. Ayrıca neye tepki gösterip göstermeyeceğim benim kararım ki bu şekilde sizin yorum yapmanız kötüyü genelleyip hacıysa yapar demeniz islam düşmanlığı değilde ne oluyor. Kötü her yerde kötü cübbe giymesi veya kot giyip dar gömlek giymesi hiç bişeyi değiştirmez.

X