Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Browni61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
464
577
36
Boşuna randevu almisim İstanbul'dan 😔 bursa da da tek seçeneğim var neyse sağlıkla atlatalim da su sureci gerisi halledilir.
Perinatolog muayenesi çok gerekli mi? Ertelenemez mi? Benim hiç haberim yoktu kaçıncı haftalar arası gitmemiz lazım canım? Bir de üzülme her şeyin hayırlısı. Bursa’da da vardır illaki başka doktorlarda. Bursa bazı hastanelerde birkaç tane var. Muayeneler de 400-500 diye biliyorum. Ama yaptıracağın işleme göre değişir tabi belki de orasını bilemem

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 209 gün geçti.

Thistle

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
512
924
Benim doktor 20-24. haftalar arası demişti perinatolog için. 19da giden de duydum burda gerçi.

Haziran-temmuz anneleri başlığı var, 5bin mesajlı, ekim anneleri başlığı yine binlerde. İki ihtimal var, ya biz ağustos-eylül anneleri çok konuşkan değiliz, ya da aralıkta tüp bebek yaptıranlarda tutturma oranı diğerlerine göre daha az. Ender görülüyor olabiliriz 🙃

Rainbow66

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2019
1.313
1.694
Benim doktor 20-24. haftalar arası demişti perinatolog için. 19da giden de duydum burda gerçi.

Haziran-temmuz anneleri başlığı var, 5bin mesajlı, ekim anneleri başlığı yine binlerde. İki ihtimal var, ya biz ağustos-eylül anneleri çok konuşkan değiliz, ya da aralıkta tüp bebek yaptıranlarda tutturma oranı diğerlerine göre daha az. Ender görülüyor olabiliriz 🙃
Ama biz uzun süre diğer başlıkta yazdık 😬😬😬 ayrıca dediğim gibi son 2 haftadır corona bizi vurdu

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 216 gün geçti.

Thistle

Guru
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
17 Haziran 2009
512
924
Ama biz uzun süre diğer başlıkta yazdık 😬😬😬 ayrıca dediğim gibi son 2 haftadır corona bizi vurdu
Siz'i bilemem tabi doğrudur. Bu başlık için son haftalar dışında genel olarak mesaj yoğunluğu diğer bahsettiğim başlıklara göre daha az (benim gözlemlediğim). Buna istinaden o çıkarımları yaptım.

Yasemintug

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
10 Ekim 2017
226
223
Ben de her gün bakıyorum gruba çok sessiz. Hepimiz tedirginiz tabii. Ben bir hastaneye gitme taraftarı değilim şu aralar. Özel muayenehaneye giderim bikaç hafta sonra diye düşünüyorum. Ben en son 11 Martta gittim. Şu an iyice endişeliyim kendimi hiç hamile gibi hissetmiyorum yine pimpiriklenmeye başladım aslında artık bi ultrasona girip yaşadığından emin olmam lazım
Ben de aynı histeyim ama muayene yerine sağlık ocağına gidip kalp atışı dinleyerek kendimi yatistiriyorum

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 223 gün geçti.

masal3487

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
10.298
21.362
Yine de dua edelim beterin beteri var :KK43: tüp bebek tedavileri durdurulmuş diye duydum :KK43:(((((
Evet ya malesef,bir süre ertelenmis sanırım sadece tedaviye başlayanlar devam ediyor onlarında yumurta toplamadan sonra embriyolar dondurulacak,bir kadın doğum doktoru var banu çiftçi su süreçte doğal yolla da hamile kalmaya çalışmayın diyordu.

masal3487

Guru
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2015
10.298
21.362
Perinatolog muayenesi çok gerekli mi? Ertelenemez mi? Benim hiç haberim yoktu kaçıncı haftalar arası gitmemiz lazım canım? Bir de üzülme her şeyin hayırlısı. Bursa’da da vardır illaki başka doktorlarda. Bursa bazı hastanelerde birkaç tane var. Muayeneler de 400-500 diye biliyorum. Ama yaptıracağın işleme göre değişir tabi belki de orasını bilemem
Canım 20-23 haftaları arasi yaoilmasi lazım,yani perinatologlar daha tecrübeli olduklari için bir kere de olsa görünmekte fayda var diye düşünüyorum,Bursa'da duyduğum perinatolog sadece üç tane diğerlerini hiç bilmiyorum,bakalım araştırayım belki baska doktorlar da vardır dediğin gibi

Browni61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
464
577
36
Bizim ilk grubumuz “aralık ayında transfer yaptıranlar”dı. İlk transfer günlerinde orada baya bi yoğun yazışıyorduk. Sonra “kalp atışı bekleyenler” e geçtik. Orda da çok yoğun bi sohbet vardı. Muayeneler daha sıktı. Şimdi bu gruptayız çok şükür ama corona bizi vurdu işte hayal kurmalarımız bi süre ertelendi ☹️

sevdacann

Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2019
494
647
32
kızlar haftaya cumartesi 4 lü taramam var bende 17+2 olmuş olacağım Allahın izniyle şuan 16+2yim hamile gibi hissetmiyorum ama ben bebeğimi hissediyorum ve bebeğim olduğuna eminim gaz falan değil yani bazen pıt pıt bazen tırmalar gibi ki özellikle pestil yediğimde düz duvara tırmanıyor sanki minnağım😁😂🥳inşallah sağlığı sıhhati yerindedir şuan tahlil için bile sağlık ocağına almıyorlar burda hamileleri şu kötü günleri Bi atlatsak bunaldım artık 3 ay evden çıkmadım zaten tam 3 ay doldu artık çıkabileceğim dedim corona peydahlandı inş en kısa sürede şu kötü günleri atlatırız rahat bir döneme geçtiğimiz için bence grup sessizleşti biraz nefes aldık diğer gruplarda pek bakmıyorum açıkçası ..

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 210 gün geçti.

Browni61

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Temmuz 2017
464
577
36
kızlar haftaya cumartesi 4 lü taramam var bende 17+2 olmuş olacağım Allahın izniyle şuan 16+2yim hamile gibi hissetmiyorum ama ben bebeğimi hissediyorum ve bebeğim olduğuna eminim gaz falan değil yani bazen pıt pıt bazen tırmalar gibi ki özellikle pestil yediğimde düz duvara tırmanıyor sanki minnağım😁😂🥳inşallah sağlığı sıhhati yerindedir şuan tahlil için bile sağlık ocağına almıyorlar burda hamileleri şu kötü günleri Bi atlatsak bunaldım artık 3 ay evden çıkmadım zaten tam 3 ay doldu artık çıkabileceğim dedim corona peydahlandı inş en kısa sürede şu kötü günleri atlatırız rahat bir döneme geçtiğimiz için bence grup sessizleşti biraz nefes aldık diğer gruplarda pek bakmıyorum açıkçası ..
Ben de tam 16+2 yim. Günümüz aynı 💚

Blueangel34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2018
385
648
32
Herkesin psikolojisi bozuldu. Allah vere de bebeler gergin doğmasalar. Geçen o aklıma geldi. Ben inanıyorum ona, kadın ne kadar mutlu huzurlu geçirirse hamileliğini bebek doğduktan sonra o kadar huzurlu olacağına inanıyorum. Şu sıralar bu tablonun tam tersini yaşamaktan korkuyorum. Çünkü gerçekten çok stresli ve gerginim şu günlerde. Sürekli hastanedeki arkadaşlarımı arıyorum. Bilgi alıyorum onlardan. Karantinada olan arkadaşlarım var. Rabbim bir an evvel şu musibeti alsın başımızdan inşallah 😢

Blueangel34

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
3 Mart 2018
385
648
32
Bir de o gruplarda katılımcı daha fazladır belki? Yoksa bizde iyi konuşuyor sayılırız hani 😬 bu aralar biraz ara verdik o kadar. Allah’ın izniyle Doğuma kadar beraberiz Kızlar 😉

Ervanurr

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Eylül 2014
340
424
Merhaba kızlar,artık kimse yazmıyor iyice sessizlesti buralar,detaylı ultrasyon için doktor ayarladiniz mi? Ben bursada Uludağ üniversitesinde bir hocaya gidecektim fakat bu hastalıktan dolayı randevu verilmiyor,burda Acıbadem de fiyat sordum 2179 dendi,arastirmalarim sonucu İstanbul'da acibdem altunizade de prof Nuri danışman a aldım,bu doktor hakkında bilginiz var mı?
Benimde araştırdığım doktor acıbademe geçmiş. o fiyata da yaptıramam büyük ihtimal çünkü ikiz olunca fiyatta ×2 🙄 eski hastanesinde 400e yapılıyordu. Ne yapacağız bakalım