Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

son olarak bu bebek arabasını arkadasın aalmış fiyatına göre çok güzel olduğunu söylediler ben bizzat görmedim ama beğenmişler benim baktığımla özellikleri aynı gibi ama kumaş kalitesinden emin değilim sanırım Çin malı diğerinde İtalyan yazıyordu
resim eklemeyi unutmuşum🤦🏻😁

Screenshot_2020-04-17-10-34-13.png

kızlar şükür biz detaylı ultrasonumuzu atlattık herseyim iz normal darısı sizlerin başına 🥰masalımıızı gördük kıpır kıpırdı fındığım🥰🐤🐥21 cm 276 gram olmuşuz 🥰🤭🤰
Maşallah masal hanıma😘:nazar: Bir masalda bizde var kardeşimin bebeği o hala kıpır kıpır😃 Darısı hepimizin başına inşallah sağlıklıdır tüm bebişler😍

Günaydın. Anne yanı beşiği düşünüyorum ilk zamanlar için. Park yatakların kullanışlı olduğunu söylüyorlar. Onlarında yatak yanı modelleri var. Bir tane sepet beşik var evde yeğenimin. Çok kullanışlı değil galiba onlar 1 yaşa kadar ancak idare edebilir. Onu zaten oturduğumuz odaya koymayı planlıyorum arada yatırmak için. Ev değişikliği düşünüyorduk ama o da kaldı şu sıralar.Nasip olursa odası belli olduğunda ve biraz büyüdüğünde özel bir oda yaptırmayı düşünüyorum. Hani yatağı, koltuğu, oynama alanları olanlardan
Baktığınız bir marka, model var mı ?

Baktığınız bir marka, model var mı ?
Henüz yok. Dışarıya rahat çıkabildiğimiz günler gelirse yakından bakmak istiyorum. Araba içinde aynı şeyler geçerli. Bizim için sağlamlığı önemli olacak çünkü. Arnavut kaldırımlı sokaklarımız dayanaklı bir şey lazım

Blueangel34 Blueangel34 masal3487 masal3487 B Browni61 sagolun Kızlar :)))) bugün ilk defa sağlık ocağına gittim :) süperlerdi! Şansıma bomboştu , tetanoz aşısı oldum , bir de hemşire hanım el doppleri ile baktı o kadar içim rahatladı ki :) Blueangel34 Blueangel34 sen de hemşireydin degil mi ? İyi ki varsınız ya :) artık haftaya çarşambaya kadar vesvese yok .... hiçbir şeye de sinirlenmemeye çalışacağım ....
Evet aile sağlığı hemşireleri bitaneler:) kendimde olduğum için demiyorum Yani 😂 bizde bakıyoruz dopplerle özellikle tetanoz aşısı öncesi. 1 aydır evdeyim, ama aklım hep gebelerimde ve bebeklerimde. Arada arıyolar daha samimi olduklarım konuşuyoruz ne yapalım gidelim mi diye soruyorlar. Aşı için gitmeyin diyorum. 2 aya kadar erteleyebiliyoruz çünkü, riske atmaya gerek yok diye düşünüyorum. Allah sonumuzu hayır eylesin.

Ya kuzenimin bebeği şuan 4-5 aylık falan ben birkaç aya büyük karyolasına geçiririm abla dedi istersen sana veririm dedi. Ki o modelde bişey almak istiyordum. Çilek mobilyanın ahşap bir beşiği. Onunkini alıcam galiba. Odası olarak da ufak bir odamız vardı bilerek çok doldurmamıştık. Bir masa takımı ve ikili bir koltuk vardı. Koltuk kalsın diyorum ama masayı kaldıracağım. Orayı bebişe oda yapıcaz. Bir karyola ve dolap yeter diye düşünüyorum bakalım. Tabi bu sıralar hiç bir yere çıkamadığımız için bu alışverişler sonraya kalacak 😢 Bebek odası takımı için de çok dolaşmayı istemiyorum. Çilek in ürünlerini çok beğeniyorum ve kaliteli zaten. Oraya gidip beğeniriz inşallah şu karantina durumları bitsin de Allah’ın izniyle.

Ya kuzenimin bebeği şuan 4-5 aylık falan ben birkaç aya büyük karyolasına geçiririm abla dedi istersen sana veririm dedi. Ki o modelde bişey almak istiyordum. Çilek mobilyanın ahşap bir beşiği. Onunkini alıcam galiba. Odası olarak da ufak bir odamız vardı bilerek çok doldurmamıştık. Bir masa takımı ve ikili bir koltuk vardı. Koltuk kalsın diyorum ama masayı kaldıracağım. Orayı bebişe oda yapıcaz. Bir karyola ve dolap yeter diye düşünüyorum bakalım. Tabi bu sıralar hiç bir yere çıkamadığımız için bu alışverişler sonraya kalacak 😢 Bebek odası takımı için de çok dolaşmayı istemiyorum. Çilek in ürünlerini çok beğeniyorum ve kaliteli zaten. Oraya gidip beğeniriz inşallah şu karantina durumları bitsin de Allah’ın izniyle.

Evet aile sağlığı hemşireleri bitaneler:) kendimde olduğum için demiyorum Yani 😂 bizde bakıyoruz dopplerle özellikle tetanoz aşısı öncesi. 1 aydır evdeyim, ama aklım hep gebelerimde ve bebeklerimde. Arada arıyolar daha samimi olduklarım konuşuyoruz ne yapalım gidelim mi diye soruyorlar. Aşı için gitmeyin diyorum. 2 aya kadar erteleyebiliyoruz çünkü, riske atmaya gerek yok diye düşünüyorum. Allah sonumuzu hayır eylesin.
Canım ben de 20+6 yım sağlık ocağından arayan soran olmadı,kaç haftaya kadar yapılıyor bu tetenoz aşısı,hemşirenin numarası da yok bende,olmadı haftaya ben kendim gideyim sağlık ocağına

Canım ben de 20+6 yım sağlık ocağından arayan soran olmadı,kaç haftaya kadar yapılıyor bu tetenoz aşısı,hemşirenin numarası da yok bende,olmadı haftaya ben kendim gideyim sağlık ocağına
Tetanoz aşısı 35.haftaya kadar yapılabiliyor literatürde ama biz yine de 30.haftaya kadar yapıyoruz. Bazı insanlarda ağrı yapabiliyor gebeyi zorlamamak açısından 30.haftayı geçirmiyoruz. Daha var yani sizin de telaş etmeyin. Ben de yaptırmadım henüz.

Ben de hiç gitmemeyi düşünmüştüm başta ama bomboştu .... benim şansım oldu :) tabi 1 ay sonra rapelde nasıl olur ortam bilmiyorum 🙄

Herkese selam 👋 bugün 1 aydan sonra ben de bebeğiMi gördüm aynı babası olmuş sıpa 😂😂 pazartesi ayrıntılı ultrasona gideceğiz inş bir sorun çıkmaz...

Beşik olarak anne yanı ama ahşap sallnanan 60x120 gibi ölçülerde olanlarından alıcam sanırım 3-5 yaşa kadar kullanılabilir sanki... çilekte gördüm bir tane ama internette yatağıyla uyku setiyle satılanlar var 1000-1200 lira civarı. İkeadan da bir şifonyer aldık sadece. Biz de küçük odayı giyinme odası gibi kullanıyorduk, gardrop falan ordaydı, hazır bu aralara evdeyken onu yatak odasına taşıdık, ben en az 2 yıl giyemeyeceğim kıyafetleri ayırıp vakumlu hurçlara koydum vs baya iş yaptık aslında ama hala bişey almış değiliz 😅 olur ya hallederiz bi şekilde...
halası da arabasını alacakmış, mamas&papas denemiştim onu istedim bakalım:)

Herkese selam 👋 bugün 1 aydan sonra ben de bebeğiMi gördüm aynı babası olmuş sıpa 😂😂 pazartesi ayrıntılı ultrasona gideceğiz inş bir sorun çıkmaz...

Beşik olarak anne yanı ama ahşap sallnanan 60x120 gibi ölçülerde olanlarından alıcam sanırım 3-5 yaşa kadar kullanılabilir sanki... çilekte gördüm bir tane ama internette yatağıyla uyku setiyle satılanlar var 1000-1200 lira civarı. İkeadan da bir şifonyer aldık sadece. Biz de küçük odayı giyinme odası gibi kullanıyorduk, gardrop falan ordaydı, hazır bu aralara evdeyken onu yatak odasına taşıdık, ben en az 2 yıl giyemeyeceğim kıyafetleri ayırıp vakumlu hurçlara koydum vs baya iş yaptık aslında ama hala bişey almış değiliz 😅 olur ya hallederiz bi şekilde...
halası da arabasını alacakmış, mamas&papas denemiştim onu istedim bakalım:)
60x120 yi en fazla 2,5-3 yaşına kadar kullanır sanırım sonrasında küçük geliyo 😊

Ben araba konusunda araştırmalarım sonucu MACLAREN quest’e karar verdim gibi. (İngiliz markası baya iyi bir şeye benziyor) Güvenlik ve hafiflik benim için çok önemli. Araba koltuğu lazım tabi ilk etapta o da MAXİ COSİ olabilir diye düşünüyorum. Ama şimdiden alıp evi doldurmak da istemiyorum ya hantal şeyler nasılsa. Bugün 2 tane hastane çıkışı sipariş ettim ben de kafamı dağıtmak için tüm gün alışveriş sitelerinde dolandım ☺️

X