Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

İçimiz biraz rahatladı dimi bebişleri görünce bende bugün detaylı detaylı gördüm kilo ile ilgili bişey demedi ama bende 6 kilo aldım dikkat etmem lazım
Evet canım hem de nasıl rahatladı 😍 çok şükür. Eve gelince ise bir hüzün çöktü, muayeneden önce çok heyecan yapıyorum bitince de boşluğa düşüyorum 😃. Ben haftaya ayrıntılıya da gidicem ikisi denk geldi.

Hepimizin adına çok seviniyorum 🙏🏼 Çok şükür bugünlerimize.

Şöyle bir mesajları okudum da gözlerim doldu.. ne çok şey yaşadık hepimiz, hepimizin endişeleri ya hala devam ediyor birşey almaya çekiniyoruz, ya da yeni yeni duruma alışıyoruz.. bu dönemleri çekmeyen gerçekten anlayamaz.. Allahım bugünlerimize şükürler olsun. Sen hepimizi nazarlardan koru, evlatlarımızı karınlarımızda gördürdün, kucaklarımıza da aldır sağlıkla sıhhatle vaktinde.. hepimize ve diğer isteyen, uğraşanlara hep Dua ediyorum..
🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿

Şöyle bir mesajları okudum da gözlerim doldu.. ne çok şey yaşadık hepimiz, hepimizin endişeleri ya hala devam ediyor birşey almaya çekiniyoruz, ya da yeni yeni duruma alışıyoruz.. bu dönemleri çekmeyen gerçekten anlayamaz.. Allahım bugünlerimize şükürler olsun. Sen hepimizi nazarlardan koru, evlatlarımızı karınlarımızda gördürdün, kucaklarımıza da aldır sağlıkla sıhhatle vaktinde.. hepimize ve diğer isteyen, uğraşanlara hep Dua ediyorum..
🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿
Evet canım bende okadar çok duygulanıyorum ki Allah’ıma çok şükür bugünlere kadar gelebildik inşallah sağ salim kucağımızada alırız bebişlerimizi evet korktuk nazardan hep bişey almadık Allahım bu sağlığını daim etsin bebeklerimizin inşallah 🤲🏻
bende çok dua ediyorum Allahım isteyenlere tez zamanda nasip etsin

Ben de alışveriş konusunda aceleci değilim ya bir iki tulum aldım evde baş köşeye astım, görüp gözüm gönlüm açılsın diye. Onun haricinde genel ihtiyaçları 7.-8. Ayda hallederim diye düşünüyorum

Amin canım sonunda gidebildik birkaç kişi kalmıştık gitmeyen ya bende zaten kafam karıştı orda heyecandan herşeyi almak istedim resmen ama daha liste yapıp internetten almakta mantıklı
Ben aldım bişeyler ama az 3 ay aldım çoğunlukla
Birde kızlar uzun kollu mu kısa kollu hep kararsız kaldım alırken çok ara dönemde doğumumuz olacakta 🙄

Ben de hiç karar veremiyorum ama genelde bebekliği kışa denk geleceği için uzun kollular alıyorum ben. Zaten 6-9 ay bakmayacağım henüz.

Benden de ilave, reflü yatağı için ki beşiğin içine konabiliyormuş ya da mesela salonda gündüz uyutuyorsunuz üzerinde uyutabiliyormuşuz, yataş bedding juno.
gümüş kapak Silverette bende not almışım
Ayrıca white noise denilen bir oyuncak, anne karnındaki sesi yapıyormuş. Bir de milksaver diye birşey, emzirirken ya da süt sağarken diğer göğüsten süzülen sütü toplamak için..

bende henüz kendim bir iğne bile almadım.
Ama arkadaşım çocuğundan kalanları getirdi beşik ve bebek arabası araba koltuğu geldi :). Bir dünya da kuyafet getirmiş, arasından eleyip seçmem lazım..
şu detaylı ultrasonu bu hafta atlatırsam , söz ufaktan hazırlanmaya başlayacağım 🥰

Ay ben beyaz gürültü oyuncağı aldım görür görmez 😁 budizzz diye ismi.

kızlar burada ufak bir dükkan var iç çamaşırı almaya gittim dayanamadım pek bebek kıyafeti kalmamış ama olanlardan seçtim çok tatlılar ya ❤️çok mutlu oldum yelek önemli yeleği ve babet çorabı oldu😂

Eklentiler

• IMG_20200505_132523.jpg
    IMG_20200505_132523.jpg
    136,2 KB · Görüntüleme: 40
Topiğinize mesajlarınızı okuyup mutlu olmak icin giriyorum 🥰 masallah Allah kucağınıza almayı nasip etsin :) haziranda tedavim başlıyor insallah ben de böyle bebis kıyafetlerimi ultrason görüntülerini konusabilirim🙏🏽🙏🏽 Dua edin bizlere de kızlar sizlerin duaları olur insallah ❤️

Topiğinize mesajlarınızı okuyup mutlu olmak icin giriyorum 🥰 masallah Allah kucağınıza almayı nasip etsin :) haziranda tedavim başlıyor insallah ben de böyle bebis kıyafetlerimi ultrason görüntülerini konusabilirim🙏🏽🙏🏽 Dua edin bizlere de kızlar sizlerin duaları olur insallah ❤
Canım benim inşallah pozitif sonuçlar alırsın. İnan ki bu safhalara geleceğimi tahmin bile edemiyordum. Bol bol dua et hem ramazandayız. Zekeriyya(as) ın duası var. İstersen yazarım sana. Hala aklıma bebeğin sağlığı ile alakalı kötü şeyler gelince bu duayı okurum. İnsanı inanılmaz rahatlatıyor. Tedaviye başlayınca mutlaka yaz buraya dua edelim sana 😍 he en başta inanarak çık yola bu çok önemli. Transferden sonra odaya geldiğimde eşime babası biz geldik demiştim 🥰 Rabbim o göbişini doldursun inşallah

Canım benim inşallah pozitif sonuçlar alırsın. İnan ki bu safhalara geleceğimi tahmin bile edemiyordum. Bol bol dua et hem ramazandayız. Zekeriyya(as) ın duası var. İstersen yazarım sana. Hala aklıma bebeğin sağlığı ile alakalı kötü şeyler gelince bu duayı okurum. İnsanı inanılmaz rahatlatıyor. Tedaviye başlayınca mutlaka yaz buraya dua edelim sana 😍 he en başta inanarak çık yola bu çok önemli. Transferden sonra odaya geldiğimde eşime babası biz geldik demiştim 🥰 Rabbim o göbişini doldursun inşallah
Allah razı olsun canım olur tabi yazarsan çok sevinirim okurum 🙏🏽 Çok dua ediyorum sırf Ramazan bölünmesin diye bu ay erteledik Haziran olsun dedik güzel değerlendirelim Ramazan’ı diye 😍 bazen çok ümitli bazen hiç olmayacakmış gibi geliyor sanki o çift çizgiyi ben hiç göremeyecekmişim gibi 😢 Allahım bana da nasip etsin insallah🙏🏽🥰

Allah razı olsun canım olur tabi yazarsan çok sevinirim okurum 🙏🏽 Çok dua ediyorum sırf Ramazan bölünmesin diye bu ay erteledik Haziran olsun dedik güzel değerlendirelim Ramazan’ı diye 😍 bazen çok ümitli bazen hiç olmayacakmış gibi geliyor sanki o çift çizgiyi ben hiç göremeyecekmişim gibi 😢 Allahım bana da nasip etsin insallah🙏🏽🥰
9F7539F7-9999-470F-B184-E39767EBA9CB.png
9F7539F7-9999-470F-B184-E39767EBA9CB.png
Bu dua aslında muharrem ayında yapılması gereken bir dua. Ama ben de yaptığımda Muharrem ayı değildi. Değerlendir bence. Ayrıca duaya başlamadan öncesi ben sonrasında sadaka vermek gerekiyor. Durumun müsaitse yüklüce bi sadaka hatta :KK66: olacak Allah’ın izniyle. Hz.Zekeriyya ya dede haliyle evlat nasip eden Rabb sana da nasip eder inşallah

Eki Görüntüle 2630311 Eki Görüntüle 2630311
Bu dua aslında muharrem ayında yapılması gereken bir dua. Ama ben de yaptığımda Muharrem ayı değildi. Değerlendir bence. Ayrıca duaya başlamadan öncesi ben sonrasında sadaka vermek gerekiyor. Durumun müsaitse yüklüce bi sadaka hatta :KK66: olacak Allah’ın izniyle. Hz.Zekeriyya ya dede haliyle evlat nasip eden Rabb sana da nasip eder inşallah
Çok teşekkür ederim hemen başlayacağım okumaya 🙏🏽 Veririz insallah rabbim nasip eder bize de 🙏🏽🙏🏽

Çok teşekkür ederim hemen başlayacağım okumaya 🙏🏽 Veririz insallah rabbim nasip eder bize de 🙏🏽🙏🏽
Bize de hiç olmayacakmış gibi geliyordu. Ama oldu çok şükür 🙏🏼 Olduğuna bile inanamadık endişeler hep devam etti ama yolu yarıladık çok şükür. Doğru merkez doğru lab ile yola başlarsan olur inşallah 🙏🏼 Buarada Hz Zekeriya nın duasını bende her gün 100 kere okuyorum fırsat buldukça.

Bize de hiç olmayacakmış gibi geliyordu. Ama oldu çok şükür 🙏🏼 Olduğuna bile inanamadık endişeler hep devam etti ama yolu yarıladık çok şükür. Doğru merkez doğru lab ile yola başlarsan olur inşallah 🙏🏼 Buarada Hz Zekeriya nın duasını bende her gün 100 kere okuyorum fırsat buldukça.
İnsallah canım çok araştırdık merkezimizi ama her merkez icin iyi kötü bir sürü yorum var o kadar çok kafam karışıyor ki

Uzun zamandir giremiyordum topige. Bugun girip tek tek okudum. Yazini gorunce gozlerim doldu ilk zamanlara gittim gercekten inanmak ve sabretmenin ne kadar onemli oldugunu anladik bu surecte. Bizde esimle sabaha kadar oturup cocugumuzu alip gelecegiz siye ciktik yola. Eve gelince bizi bekleyen ablasina aldik bebisimizi demisti ne kadar heyecanlanmistik. Hep inandik sukur bugunleri yasiyoruz. Detayliya girdikten sonra dahada rahatliycaz sanirim . Herkes girip bir oh cekmis darisi bize. Bebek ozlemi yasayan herkese bu duygulari yasamayi nasip etsin rabbim

Kizlar ilk zamanlarda bir arkadasimiz bebek ve anne icin gerekli olan tum ihtiyaclarin birkac listesini paylasmisti. Kaydetmis olan var mi yada elinde olan?

Kizlar ilk zamanlarda bir arkadasimiz bebek ve anne icin gerekli olan tum ihtiyaclarin birkac listesini paylasmisti. Kaydetmis olan var mi yada elinde olan?
O yok ama başka var canım

Eklentiler

• 97D4D23A-5ECD-49B6-8D0B-E27642FEDE0A.png
    97D4D23A-5ECD-49B6-8D0B-E27642FEDE0A.png
    355,7 KB · Görüntüleme: 27
  • 01BA3206-FB5D-483E-8885-1002174A77B2.png
    01BA3206-FB5D-483E-8885-1002174A77B2.png
    451,5 KB · Görüntüleme: 26
İnsallah canım çok araştırdık merkezimizi ama her merkez icin iyi kötü bir sürü yorum var o kadar çok kafam karışıyor ki
Hangi şehirde yaşıyosunuz? Eğer İstanbul Anadolu yakasında arıyorsanız bi yer. Kendi doktorumu severek öneririm, Ataşehir Memorial Cem demirel. Benim ilk denememdi şükür nasip oldu. Kardeşimde benden 1 ay önce aynı doktorda başladı tedaviye. Onun 4.denemesiydi ama bu merkezde ilk denemesiydi. Şükür o da 26 haftalık şuan ikizlerimize hamile 😍

X