Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Eveeeet oğluşumuzu gördük geldik az önce. Çok şükür herşey yolunda şimdilik. Ama yine yüzünü göstermedi 😐😐 Hadi kız olsa naz yapıyor yüz görümlüğü istiyor dicem ki Kızlar bile gösterdi. Ama benim oğlan anasına çekmiş çok bebeklik resmim yoktur zaten 2-3 yaş arası resimlerim var hepsinde yüzümü kapatmışım buda benim yaptığımı bana yapıyor şimdi 🤣🤣 Dr. uma Doğum tarihi öngörebilir mi diye sordum bana 37. Haftada dedi bana 😢 Halbuki benim hedefim 38 i doldurmaktı. Sizin doktorlarınız ne düşünüyor sordunuz mu merak ettim 🤗🤗

Eveeeet oğluşumuzu gördük geldik az önce. Çok şükür herşey yolunda şimdilik. Ama yine yüzünü göstermedi 😐😐 Hadi kız olsa naz yapıyor yüz görümlüğü istiyor dicem ki Kızlar bile gösterdi. Ama benim oğlan anasına çekmiş çok bebeklik resmim yoktur zaten 2-3 yaş arası resimlerim var hepsinde yüzümü kapatmışım buda benim yaptığımı bana yapıyor şimdi 🤣🤣 Dr. uma Doğum tarihi öngörebilir mi diye sordum bana 37. Haftada dedi bana 😢 Halbuki benim hedefim 38 i doldurmaktı. Sizin doktorlarınız ne düşünüyor sordunuz mu merak ettim 🤗🤗
Benim doktorum 39. Haftayı beklicez, demişti. Bir aksilik olmazsa ne kadar durursa içerde o kadar iyi demişti. Benim 27 Ağustos’ta tam 39. Hafta oluyor

Canım neye göre 37. Hafta diyor? Gelişimine göre mi anlayamadım?

Benim oğlan da hep arkası dönük oluyor kontrollerde, bugün de öyleydi sıpa.

Bu arada bugün şeker yüklemesi yaptırdım ben de sanırım açlık da tokluk da Normal sınırlarda referans değerlere göre... Açlık 78, tokluk 101.

Beni tekmeleri baya sarsmaya başladı, bazı geceler uykuya dalmakta zorlanıyorum tekmelerden 😅 uyku problemim zaten hamileliğin başındam beri var. Düzenli alerji ilacı kullanıyorum 2günde bir, onu aldığım gece bir ya da en fazla 2 kez uyanıyorum bu bana kâr sayıyorum 😂

Canım neye göre 37. Hafta diyor? Gelişimine göre mi anlayamadım?

Benim oğlan da hep arkası dönük oluyor kontrollerde, bugün de öyleydi sıpa.

Bu arada bugün şeker yüklemesi yaptırdım ben de sanırım açlık da tokluk da Normal sınırlarda referans değerlere göre... Açlık 78, tokluk 101.

Beni tekmeleri baya sarsmaya başladı, bazı geceler uykuya dalmakta zorlanıyorum tekmelerden 😅 uyku problemim zaten hamileliğin başındam beri var. Düzenli alerji ilacı kullanıyorum 2günde bir, onu aldığım gece bir ya da en fazla 2 kez uyanıyorum bu bana kâr sayıyorum 😂
Doktordan doktora illa ki fark vardır meslek hayatları boyunca yaşanmışlıkları vardır mutlaka. Kimseyi tedirgin etmek istemem illaki olacak diye birşeyde yok ama son ana kadar beklerken nedensiz ani bebek ölümleri olabiliyor dedi. En azından kendi başına gelmiş o yüzden ben böyle gebelik tekrarı kesin olmayan durumlarda riske atmak istemem dedi. 34 ten sonra akciğer geliştirici tedavimizi yapıcaz dedi. Öyle işte bakalım hayırlısı artık 😌😌

Her şey doğasına uygun olmalı bence, Rabbim bilir bir bebeğin yaşayıp yaşamayacağını ömrü biçen o. Bana bu gibi durumlarda Birkaç Farklı doktor tavsiyesi aldıktan sonra hareket etmek lazım gibi geliyor. Bazı doktorlar erken sezeryan taraftarı olabiliyor. Benim doktorum “tatil tarihi değişmesin diye gebesini 37. Haftada doğurtan doktorlar da var” demişti. Herkesin kendi tercihi tabii. Gönlümüzden geçen gruptaki bütün bebeklerimizin sağlıkla sıhhatle gelmesi 🙏🏼

Bu hafta bende sordum tahmini tarihi. 40. hafta eylülün başı dedi. Sezeryan olursa bir hafta öncesiymiş. Inşallah sağlıkla bekler bebişlerimiz. Erken gelmeye kalkmazlar.

Biz de ne zaman onun arabasına , kıyafetlerine , yatağına baksak tekmeliyor 🤣🤣🤣 değişik çocuk ben burdayım diyor herhalde 😅 bazı geceler benim de oluyor ama her gece degil ... her gece değişik değişik rüyalar görüyorum ama ... aşı vs herseyi hallettim ama tam da korktuğum gibi şekerle başım dertte 🙄🙄🙄 tansiyon iyi ama şeker yüksek .... bayramdan sonra herhalde şeker yükleme testi yaptırırız ve diyet verirler herhalde ... ama neden 24. Hafta dediklerini anladım ... 2 haftadır aralıklı bakıyorduk sorun yoktu yüksek değildi ama sınırdaydı ama son 2 günde birsey oldu 😳😳😳 bugün tokluk 1. Saat 167 çıktı mesela 🙄 eşim çok kızıyor 😒
Tokluk 2. Saate baktınız mı? Ben hamilelikte çok tatlı, ABur cubur yemediğim halde maalesef bazı öğünlerde tokluk ikinci saat kan şekerim yüksek çıktı. 190-200 Civarı. Ben iki hafta takip ettim kendimi. Hangi yiyecekler ve meyveler bana iyi gelmiyor diye. Şimdi diyet yapıyorum. Şimdilik daha iyi değerlerim. Haftaya randevum var bakalım doktorum ne diyecek.

Biz de oğluşumuzu görüp geldik şimdi. Herşey güzel gidiyor elhamdulillah. Sıpa 720 gr olmuş bile. Şeker yüklemesi yaptırmamı istedi doktorum, ailemde diyabet olduğu için. Doğum tercihi hakkında konuştuk biraz, ıvf olduğu için sezeryan yapma taraftarıyım dedi, kıymetli bebek normal Doğumla hiç riske atmayalım dedi. Halbuki normal de değil, doğal doğum hayalimde benim bir miktar üzüldüm açıkçası :KK43: ne yapalım hayırlısı olsun, sağlıklı olsun da paşam gerisi mühim değil.

Biz de oğluşumuzu görüp geldik şimdi. Herşey güzel gidiyor elhamdulillah. Sıpa 720 gr olmuş bile. Şeker yüklemesi yaptırmamı istedi doktorum, ailemde diyabet olduğu için. Doğum tercihi hakkında konuştuk biraz, ıvf olduğu için sezeryan yapma taraftarıyım dedi, kıymetli bebek normal Doğumla hiç riske atmayalım dedi. Halbuki normal de değil, doğal doğum hayalimde benim bir miktar üzüldüm açıkçası :KK43: ne yapalım hayırlısı olsun, sağlıklı olsun da paşam gerisi mühim değil.
Maşallah... Aynen öyle sağlıklı sıhhatli olsunlarda gerisi teferruat 😊 Bizimkiler aynı gidiyor o zaman 725 gr bizim oğlan da 👶

Tokluk 2. Saate baktınız mı? Ben hamilelikte çok tatlı, ABur cubur yemediğim halde maalesef bazı öğünlerde tokluk ikinci saat kan şekerim yüksek çıktı. 190-200 Civarı. Ben iki hafta takip ettim kendimi. Hangi yiyecekler ve meyveler bana iyi gelmiyor diye. Şimdi diyet yapıyorum. Şimdilik daha iyi değerlerim. Haftaya randevum var bakalım doktorum ne diyecek.
Bakıyorum , 1 haftadır her gün bakıyorum ama 2-3 gündür cok dalgalı .... açlık da 107 civarında sabahları .... hamileliğin başından beri aynı şeyleri yiyiyorum arttırmadım .... ama az da yediğimi söyleyemeyeceğim .... dikkat etsem belki farkeder biraz bilemiyorum .... meyveler şekerli olabiliyor muz armut kavun vs ... ama kesmek de istemiyorum :KK43: dün kadındogumcu arkadaşımda misafirlikteydik, doğuma kadar diyet yapman gerekebilir dedi 😱😱😱 işin ilginci 2-3 haftadır da aynı kilodayım kilo almadım .... (en baştan 8 kilo almıştım) , yükleme yaptırmış mıydınız ?

Doktorum benden takip etmemi istedi açlık ve tokluk kan şekerimi ve ona göndermemi söyledi. Bende ölçüm sonuçlarımı telefonla yolladım. Karpuz ve kızartma yediğim öğünlerde Şekerimin yükseldiğini farkettim. Doktora da söyledim. O da dikkat etmemi söyledi diyet yapmamı istedi. İki hafta sonra tekrar ölçüm yapmamı istedi. İlaç vermedi. Hastaneyede çağırmadı hemen. Aynı doktor başka bir arkadaşa şeker yüklemesi yaptırdı bu hafta bilgim var. Bakalım ben haftaya gidince gerek görecek mi? Ben sürekli ölçtüğüm için belki gerek görmez.

Doktorum benden takip etmemi istedi açlık ve tokluk kan şekerimi ve ona göndermemi söyledi. Bende ölçüm sonuçlarımı telefonla yolladım. Karpuz ve kızartma yediğim öğünlerde Şekerimin yükseldiğini farkettim. Doktora da söyledim. O da dikkat etmemi söyledi diyet yapmamı istedi. İki hafta sonra tekrar ölçüm yapmamı istedi. İlaç vermedi. Hastaneyede çağırmadı hemen. Aynı doktor başka bir arkadaşa şeker yüklemesi yaptırdı bu hafta bilgim var. Bakalım ben haftaya gidince gerek görecek mi? Ben sürekli ölçtüğüm için belki gerek görmez.
Düzenli ölçmekle şeker yüklemesi arasında çok fark görmüyorum açıkçası aslında (benim bazı öğünler şeker yüklemesi gibi zaten 😅😬) ... ama adet yerini bulsun ve tam kitaba uygun olsun diye ben de yaptırabilirim ... bugün 92 çıktı açlık mesela sıkıntı yok ... yüksek gittiğinde de önce diyet öneriliyor ... beni biraz ailede olması korkutuyor ve sonrası için kalıcı olması ama birkaç sene önce de insülin direncim vardı ama kilo verince (20 kilo 😅) düzelmişti .... herşeyin suçlusu kilo 🙄🙄🙄(ve tabi tutamadıgım boğazım)

Düzenli ölçmekle şeker yüklemesi arasında çok fark görmüyorum açıkçası aslında (benim bazı öğünler şeker yüklemesi gibi zaten 😅😬) ... ama adet yerini bulsun ve tam kitaba uygun olsun diye ben de yaptırabilirim ... bugün 92 çıktı açlık mesela sıkıntı yok ... yüksek gittiğinde de önce diyet öneriliyor ... beni biraz ailede olması korkutuyor ve sonrası için kalıcı olması ama birkaç sene önce de insülin direncim vardı ama kilo verince (20 kilo 😅) düzelmişti .... herşeyin suçlusu kilo 🙄🙄🙄(ve tabi tutamadıgım boğazım)
Ben hipotroidi ve haşimato hastasıyım. Bir buçuk yıldır ilaç kullanıyorum. yoğun iş temposu da eklenince kilo sorunlarım hep oldu? diyete konsantre olabildiğim ve spora vakit ayırabildiğim dönemde zayıflayabiliyorum ama sonra tekrar malesef sporu bırakınca kilolar geri geliyor. hatta 5 yıl önce şeker yükleme testi yaptırmıştım insülin direncim var mı diye? çıkmamıştı o zaman. Bu gibi nedenler ve bir yılda iki aşılama, bir tüp bebek derken maalesef istediğim kiloda hamile kalmadım. Şimdi ki Doktorum kilomu hiç sorun etmedi gerçi. Ama çok şükür daha öncede söylemiştim dikkat edince hamilelikte kilo çok almadım. Ama malesef kan glukoz değerimde buna rağmen sorun yaşadım. Bu duruma üzülmedim değil. Çünkü son aylarda bebeğinde sağlıklı kilo alabilmesini de düşünerek daha rahat yemek yemeği isterdim.

X