Ağustos-Eylül 2020 Çılgın Tüp Bebek Anneleri :)

Ya ben normal doğum istiyordum beni korkutuyorlar konustugum kisiler risk alıyorsun sezeryan yaptır diye. Ama sezeryan yapan sorun yaşayan kişiler de var ne yapacağım ben:KK43: doktorum son anlarda belli olur şimdiden kendini sartlama diyor. Ben de illa şu şekilde olsun diye diretmiyorum. Ama böyle akışına bıraktığım tarih almadigim için garipsiyor insanlar beni🤦

Evladınızla sağlıkla kavuşun inşallah 🤲🏻 Ben de tüp bebekle hamile kaldım Nisan ayında doğum yaptım. Normal Doğumla bebeğimi kucağıma aldım. Herhangi tıbbi bir gereklilik olsaydı sezeryan olurdum. Çok şükür Rabbim nasip etti. Aslında doğum şeklini tamamen bebek belirliyor. Tüp bebek olunca normal doğum da oluyor sadece doktorunuzla ne istediğinizi net konuşmalısınız. Kıymetli gebelik olduğu için onlar bizden daha temkinli oluyorlar, en ufak bir tereddütünüz varsa sezeryana yönlendiriyorlar.

Yine göremedik bizim yaramızı😄 Bu sefer rahme dayamış yüzünü. Keyfi yerinde her şey iyi gidiyor dedi. Nst baglandım o da normalmiş. 39 kadar bekleyeceğiz bakalım gelmek isteyecek mi?
bizde göremiyoruz bir türlü sürpriz olacak bu gidişle ümidim de kalmadı artık 2 haftaya kavusuruz heralde yarın oksaparı kesiyoruz Allahım izniyle dobler frekansı güzel dedi doktor iğneyi bırakıyoruz karnım beze içinde kalmıştı artık zorlanıyordum..

bizde göremiyoruz bir türlü sürpriz olacak bu gidişle ümidim de kalmadı artık 2 haftaya kavusuruz heralde yarın oksaparı kesiyoruz Allahım izniyle dobler frekansı güzel dedi doktor iğneyi bırakıyoruz karnım beze içinde kalmıştı artık zorlanıyordum..
Tam olarak kaçıncı haftada kesilmiş olacak canım ? Pıhtılaşman varmıydı bide sezeryan mi olacaksın

Bi ben normal doğuma niyetlendim heralde 🤣 burada da sezeryan tıbbi gereklilik harici yok gerçi .. ben normal mi olacak diye sordum doktora bi tuhaf baktı 🤣 tüp bebekse de normal gebelikten farkı yok şu an dedi 😁 zorunluluk olmadıkça sezeryan yapmıyoruz dedi 😁 hayırlısı artık 💓
Ayni benim doktorum ve ben 😀 Normal dogumu bekliyorum, bebek ne zaman cikmak isterse o zaman gidecegiz, hayirlisiyla saglikli gelsinlerde normal sezaryen farketmez 🙏🏼

Tam olarak kaçıncı haftada kesilmiş olacak canım ? Pıhtılaşman varmıydı bide sezeryan mi olacaksın
tam alarak haftası net değil doktor ortalama 37 diyor ama ultrasonla midesi 36 bacaklar 36+5kol farklı kafa 37 falan çıkıyor pıhtılaşma ve damar sertliği vardı her tedavimde kullandım bugun 1 doz yapıp artık elveda diyorum iğneme doğumdan sonra damar sertliğine göre tekrar başlayabilirim 40ın çıkana kadar dedi
sezeryan olcam ❤️

bizim de günümüz belli oldu😃😃
20sine bekliyoruz ufaklığı ... tabi bu arada bir sürpriz yapmazsa ; 2-3 gündür cok agrım oluyor ama NSTler hep normal .... Pazartesi anestezi muayenesi olacak , Çarşamba kontrol ve Perşembe büyük gün 😳😳😇
çok az kalmış minnağına kavuşmama sağ salim gelsin spacık bizde gün saymak düşüyor artık 👏👏😊

37+3 olacak .... dün 3060 gr görünüyordu ... herhalde doguma kadar 3200 filan olur ... artık sıkıntı yaşamayız diye düsünüyorum Allah’ın izniyle 🤷🏻‍♀️(Küvöz konusunda) ? Sona doğru da vesveseler bitmiyormuş😒 sayın grubun yeni anneleri 😃 ses verin ; dogunca, o melekleri kucağınıza alınca biraz rahat edebildiniz mi ? Yani yoksa ben erken yaşta gidiciyim 😬

37+3 olacak .... dün 3060 gr görünüyordu ... herhalde doguma kadar 3200 filan olur ... artık sıkıntı yaşamayız diye düsünüyorum Allah’ın izniyle 🤷🏻‍♀️(Küvöz konusunda) ? Sona doğru da vesveseler bitmiyormuş😒 sayın grubun yeni anneleri 😃 ses verin ; dogunca, o melekleri kucağınıza alınca biraz rahat edebildiniz mi ? Yani yoksa ben erken yaşta gidiciyim 😬
Aaaa ben 🤣🤣🤣🤣
En başta tutundu mu endişesi, sonra sağlıklı büyüyor mu , şimdi doğunca sağlıkla kucağıma alabilir miyim küvöz vs.. analık bu heralde ey bacılarım 🥰 bundan sonra Allah uzun ömürler versin evlatlara, bize, eşlerimize, hep devam edecek bu endişeler sanırım 😁
Hepinizin güzel doğum haberlerini bekliyoruz ❤️ Doğuran yazmayı unutmasın buraya 😁

tam alarak haftası net değil doktor ortalama 37 diyor ama ultrasonla midesi 36 bacaklar 36+5kol farklı kafa 37 falan çıkıyor pıhtılaşma ve damar sertliği vardı her tedavimde kullandım bugun 1 doz yapıp artık elveda diyorum iğneme doğumdan sonra damar sertliğine göre tekrar başlayabilirim 40ın çıkana kadar dedi
sezeryan olcam ❤
Kurtulamadım ben daha iğneden😕 Karın gerildikçe daha zorluyor. Biz hiç bırakmayacağız galiba doğuma kadar. Sonra 1.5 ay daha devam dedi.

Sağlıkla gelsin paşam😍 Bu haftalardan sonra sıkıntı olmayacağını söylüyor doktorlar endişe etme sen. Bakım konusuna gelince geçen gün oturup bir güzel ağladım😭 Ellerimde ödem yüzünden sıkıntı var. Ya bebeği tutamazsam istediğim gibi emziremezsem diye. Eşim de şaşırdı ne yapacağını. Hepsi geçecek doğumla birlikte merak etme diyor. İnşallah bakalım yanımızda olunca biraz rahatlarız.

Desem de😅 Gece bin kez kalkıp nefesine bakacağıma şimdiden eminim😋

Kurtulamadım ben daha iğneden😕 Karın gerildikçe daha zorluyor. Biz hiç bırakmayacağız galiba doğuma kadar. Sonra 1.5 ay daha devam dedi.
gerçekten çok zorlanıyordum artık acaba bırakmasakmı dedim doktoruma ama gayet iyi durumdasın korkulacak bşrsey yok dedi insan korkmuyor değil acaba bırakırsam birsey olurmu diye ama biryandanda artık çok zorlanıyorum bezeler morluklar içinde göbeğimin sağ sol alt tarafı Allah yardımcın olsun gerçekten zorluyor insanı evlatlarımızın canı sağolsun sağlıkla gelsinler sen baya bitirmissin 38.haftan sanırım benim daha iki haftam var biran önce kavuşmak istiyorum mis kokuluma en çokta yüzünü merak ediyorum hiç görmedim 🥺❤️😊

gerçekten çok zorlanıyordum artık acaba bırakmasakmı dedim doktoruma ama gayet iyi durumdasın korkulacak bşrsey yok dedi insan korkmuyor değil acaba bırakırsam birsey olurmu diye ama biryandanda artık çok zorlanıyorum bezeler morluklar içinde göbeğimin sağ sol alt tarafı Allah yardımcın olsun gerçekten zorluyor insanı evlatlarımızın canı sağolsun sağlıkla gelsinler sen baya bitirmissin 38.haftan sanırım benim daha iki haftam var biran önce kavuşmak istiyorum mis kokuluma en çokta yüzünü merak ediyorum hiç görmedim 🥺😊
Takvim birkaç gün ilerde. Gerçi bu kontrolde doktor bebek içinde öyle dedi. 37+4 oldum. Az kaldı hepimiz için. Şu 15 günde epey bir doğum haberi alıcaz gibi. Sağlıkla gelsin miniklerimiz😍

Küvöz konusunda endişelenme canım benimkiler 2300 gram doğdular ama çok şükür girmedik. vesvese malesef bitmiyor emdiler mi doydular mı, sütüm geliyor ama göğüslerim çok acıyor o kadar krem sürmeme rağmen🥺 Bir de şuan sarılıkla uğraşıyoruz amaa onların kokuları bi parmağını sıkıca kavramaları dünyalara bedel 🥰 Bence çevredeki hiç bişeye takılmayın son günleri keyifle geçirin

sezeryan olcam ❤
Anladım canım sağlıkla al inşAllah 🙏 bende de aynı pıhtılaşma varda doğumdan sonra da 1,5ay kullancam.. normal hayatında da coraspin iç ara ara dedi pıhtı riskine karşı 🤦‍♀️ 38.haftada mo olacaksın

Küvöz konusunda endişelenme canım benimkiler 2300 gram doğdular ama çok şükür girmedik. vesvese malesef bitmiyor emdiler mi doydular mı, sütüm geliyor ama göğüslerim çok acıyor o kadar krem sürmeme rağmen🥺 Bir de şuan sarılıkla uğraşıyoruz amaa onların kokuları bi parmağını sıkıca kavramaları dünyalara bedel 🥰 Bence çevredeki hiç bişeye takılmayın son günleri keyifle geçirin
Göğüs kalkanı aldın mı canım

Gümüş göğüs kalkanlarını artık ara ara takmamız lazım di mi kızlar? Doğumdan 2 hafta önce kullanmaya başlayın, yazıyordu sanki?

X