Ah ah.. ben bunları düşünecek kız mıydım..

Bence evlenmeyin böyle bir adamla daha çok şeyi başınıza kakar ve o altınlar da size kalmaz ben soğurdum açıkçası bu konudan sonra

Nişanlınız agresiv şiddete eğilimli gibi gözüküyor. Bence altından da büyük derdiniz bu olmalı. Altınlara gelince de eğer durumları varsa tabi ki yapmalılar. Ben takmam etmem, nişanlıma vereceğim demeyin. Neden ona veriyorsunuz ki? Siz kendinize değer vermedikçe kimse vermeyecek

Nişanlınızla normalde iyi olduğunuzu merhametli olduğunu söylüyorsunuz. Ama iyiyken herkesin iyi olduğunu esas karakterin böyle durumlarda ortaya çıktığını unutuyorsunuz.

Ayrıca nisanliniz cok merhametli biri olsa 9 ay önce babasını kaybetmiş kızla annesi yüzünden gerilmezdi. Onun merhameti iyi gün merhameti sadece. Annenizin sizin acınız bu kadar tazeyken kendisi ve ailesi böyle çirkinlikler gerginlikler yaratmamalıydı.

Yaşınız daha genç ama siz gerek iş hayatında olduğunuz için gerek de toyluğunuz nedeniyle kendinizi daha olgun hissediyor olabilirsiniz. Ama burada tecrübeli ve objektif kadınların yorumlarını hiçe saymayın.

Araştırma görevlisi bir erkeğin bu kadar çiğ ya da daha doğrusu cahilce davranması ne kadar normal? Sizinle çıldırmadan iki medeni insan gibi üstelik bir öğretim üyesi gibi sakince konuşmalıydı. Üzgünüm size sadece lafta değer veriyor gibi. Evet zor zamanınızda yanınızda olmuştur elbet ama artık olmayacak gibi duruyor. Altın mevzusunda bile ne kendi ailesinin saçma sapan tavırlarını engelliyor ne de sizin zaten acılı kalbinizi korumaya çalışıyor. Nisanliniz için de ailesi için de pek değer verilmediginizi anlamanız lazım.

Babam 9 ay önce vefat etmiş olsa, geride kalan biricik annem için kimsenin çıldırmasına izin vermem ben. O kim oluyor da anneniz için konuşabiliyor? Bu aşamadan sonra anneniz için hep onyargili olacak ve büyük ihtimalle de bu aranızda hep sorun olarak kalacak. Ve bence ailesi de sizin ve anneniz hakkında pek iyi niyetli yaklaşmıyor.

Ayrıca bir sağlıkçı olarak akraba evliliği yapmanın ne kadar zararlı olduğunu bilmiyor musunuz? Annenizin teyzesinin oğlu uzak bir akraba değildir.

Üzgünüm bu evlilik hem sağlık açısından hem de uygunluk açısından yanlış tercih duruyor.

Nişan atmak boşanmaktan çok daha kolay. Hem sizin için hem de anneniz için.

Merhaba ablalarım kardeşlerim, ben 21 yaşında hemşire olarak görev yapan nişanlı bir kız kardeşinizim. Annemin teyze oğlu ile nişanlıyım. Daha derdim oluşmadı ama oluşacak yani eminim, önden sizden akıl almaya geldim. Ben bir doğu şehrinde yaşıyorum memleketim burası, mevzuya geçeyim bizim burada geline düğünden önce veya nişanda farketmez altın set alınır trabzon takımı olur buna benzer vs. Bu konuda zaten bi kriz yaşadık nişanlımla, görümcem kalktı dedi ki benim şimdiki aklım olsa ben sahte alırım set takımını gümüş üzerine yapıyorlar bilirsiniz, set takımının alınacağı paraya da işçiliksiz altın alırdım zarar çünkü. Biz de ne diyelim annem ve ben orda hani mantıklı evet falan dedik. Neyse annem sonrasında dedi ki olduğu gibi yapılsın niye bozdurma odaklı bakıyorsun ki takıdır dursun takarsın özel günlerinde diye. Ben de nişanlıma böyle iletince tabi kendisi çıldırdı yok zarar yok ben bunu ödetirim yok ölene kadar söylerim susmam sen annenin fikriyle hareket ediyosun vs burnumdan döktü açıkcası. Neyse bu krizi atlattık. Şimdi set takımı alınırken de geline nişanda takılan normal altınlar çeyrek yarım vs alınıp üstüne koyulup set de alınabiliyor ama hiç onları ellemeden alanlar da var. Benim annem de diyor ki zaten sana layığı ile takı takmadılar, (açıkcası biraz öyle dalga geçer gibi beş taş bak dediler geçen sene sonra da almadılar, bohçada bize altın hediye edilir ay sonunda altın düşecekmiş o zaman alıcaz dediler) altınları vermeyeceğiz kendileri set alsınlar ben söylerim teyzeme(yani kaynanam) dedi ama henüz bu olay vuku bulmadı eğer bulursaaaaa vay benim başıma, nişanlım beni artık sıkıştırıp duracak ben elli kez dedim ki benim altınlarla işim yok anneme de dedim anne karışma ne halleri varsa görsünler oğullarına ne layık görüyorlarsa onu yaparlar ben altını alıp yarın eşime vericem turşusunu kurmıcam, ama yok annem tutturdu onlar alsın ben söylicem vermeyeceğimi, e bu sefer ben annemle nişanlım arasında kalıcam, bana bi yardım eli, vallahi sinir hastası oldum. Zor bir dönemden geçtim 8-9 ay önce trafik kazası geçirdik babamı kaybettim ben daha bunu atlatamadan böyle şeylerle uğraşıyorum anneme de kıyamıyorum bir lafını iki edemiyorum o da beni düşünüyor evladına layık görüyor istiyor diye düşünüyorum ona da kızamıyorum zaten babamdan sonra o bizi ayakta tuttu ne yapacağım inanın bilmiyorum...
Yahu kac yasindadin daha. Hemsiresin. Senin ne isin var suan bu islerle. Ama suna katiliyorm birakk annen altin istesin. Ciddiyim bak birak sen burda detler simdi sen malmisin annen seni satiyormu falan dicekler ama basima geldi.hatta hepimizn basina geldi sayilir burda.basta erkek ailesi aman uzulmesin aman borca grmesin aman erkek vazgecmesin sinirlenmesin dedik az istedik tum herseyi sulalem takti onlari bile aldilar yillar gecti geri gelmedi.bu konuda anne hakli birak istesin

Çok haklısınız sahibini bekçi aziz tutar demişler öyle miydi söz tam hatırlayamadım ama sizi anladım gerçekten yorumunuz için teşekkür ederim bunu nişanlımla konuşacağım annem hakkında yanlış düşündüğünü ve ona böyle yaklaşmaması gerektiğini de söyleyeceğim çünkü bu konuda henüz ona hiç bişey demedim önce bir konuşmalıyım.

Görümcen konuşurken iyi de annen konuşurken suçlu mu oldu?

Sen bu kafayla çok ezilirsin de anacığın da senle perişan olur yazık.

Herkese bir laf. Sallamıyorum havası ama nişanlınla mücadeleye küçük kalıyor dilin.

Haberin olsun.

Yani nasipte bu varmıs demek ki, 6-7 sene konuştuk sonra da buraya vardı mevzu konumuz şuan bu değil :KK43:((
14 yaşında daha çocuksunuz, bu adamla evlenmeye mecbur değilsiniz. Görümce ile nişanlınız sizi ezecek, her gün ağlayarak konu açacaksınız.
Ayrıca tabii ki annenizi dinleyeceksiniz. Nişanlınız da ablasını ve ailesini dinliyor. Nişanlınız şimdiden size hayatı zehir ediyor, evlenince bin beter olacak.

Son düzenleme:
Yani düşüneyim de bu tarz durumlar pek basit değil ne yazık ki, nişan atmak vs bilmiyorum annemi üzmek istemiyorum hiç bir şekilde
Nişan atmazsanız hem anneniz hem siz çok ağlayacaksınız.
Karşınızda akraba yok akrep var.

İşte beni de üzen bu ya adam özünde hiç böyle biri değil niye bu mevzuda böyle yaptı anlamıyorum gerçekten yani kafam allak bullak oluyor bunlar büyük kararlar..

Özünde iyisi falan yok, asıl karakter bu gibi kriz anlarında ortaya çıkıyor.
Şu olayda size ve ailesine aldığı tavır ve söylemleri onun gerçek yüzü.
Mesele burada altın değil; adamın anne ve ablasının olaya müdahaleleri, bu hep olacak ve adamın bu olay karşısındaki taraflara karşı duruşu da aynı olacak.
Daha şimdiden eğer olursa sana hayatı şöyle böyle yaparım tehditleri de bunun garantisi, hem de öyle bir iki yıllık değil, ömür boyu garanti.

K.k'daki Ablalarım söylemişti dersin.

Yahu kac yasindadin daha. Hemsiresin. Senin ne isin var suan bu islerle. Ama suna katiliyorm birakk annen altin istesin. Ciddiyim bak birak sen burda detler simdi sen malmisin annen seni satiyormu falan dicekler ama basima geldi.hatta hepimizn basina geldi sayilir burda.basta erkek ailesi aman uzulmesin aman borca grmesin aman erkek vazgecmesin sinirlenmesin dedik az istedik tum herseyi sulalem takti onlari bile aldilar yillar gecti geri gelmedi.bu konuda anne hakli birak istesin
👏👏👏 katılıyorum.
Sen bugün masraf olmasin dersin onlar yarın seni sömürmeye yer ararlar. Maalesef bu böyle.

Ya harika böyle yorumları okudukça demek ki tek böyle düsünen ben değilim diyorum abi takamayacaksan de ki takamıcam gücüm yok kadın nişandan bi gün sonra annemi arayıp dedi ki ya layığıyla yapamadım herşeyi yapacağım gereken ne ise örf adet ne ise onu yapacağım bana geçen kış beştaş bak dedi gidip denedim beğendim gerisi gelmedi salak mısınız abi o zaman ne diye gönderip baktırıyosun beni alma sanki ben takıcam onu aldıkları tek taş duruyor evde hastanede eldiveni deliyor diye onu bile takmıyorum :)))
Sizi kuyumcuya kadar gönderip takı seçtiriyorlar ve almıyorlar. Sizinle bas bayağı dalga geçmişler. Bu kadar bariz saygısızlığın nesine gülüyorsunuz?
Nişanlınız çok iyi insan da o yüzüğü neden almadı?

Birbirinize nasil o gözle bakabildiniz beynim durdu.
21 yaşında gencecik bir kızın evlilik, takı altın vs işlerini düşünüp üzülmeside ayri üzücü..
Kuzeninizdense bir halt olmaz birbirinizi sevmiyorsunuz bile.

Merhaba ablalarım kardeşlerim, ben 21 yaşında hemşire olarak görev yapan nişanlı bir kız kardeşinizim. Annemin teyze oğlu ile nişanlıyım. Daha derdim oluşmadı ama oluşacak yani eminim, önden sizden akıl almaya geldim. Ben bir doğu şehrinde yaşıyorum memleketim burası, mevzuya geçeyim bizim burada geline düğünden önce veya nişanda farketmez altın set alınır trabzon takımı olur buna benzer vs. Bu konuda zaten bi kriz yaşadık nişanlımla, görümcem kalktı dedi ki benim şimdiki aklım olsa ben sahte alırım set takımını gümüş üzerine yapıyorlar bilirsiniz, set takımının alınacağı paraya da işçiliksiz altın alırdım zarar çünkü. Biz de ne diyelim annem ve ben orda hani mantıklı evet falan dedik. Neyse annem sonrasında dedi ki olduğu gibi yapılsın niye bozdurma odaklı bakıyorsun ki takıdır dursun takarsın özel günlerinde diye. Ben de nişanlıma böyle iletince tabi kendisi çıldırdı yok zarar yok ben bunu ödetirim yok ölene kadar söylerim susmam sen annenin fikriyle hareket ediyosun vs burnumdan döktü açıkcası. Neyse bu krizi atlattık. Şimdi set takımı alınırken de geline nişanda takılan normal altınlar çeyrek yarım vs alınıp üstüne koyulup set de alınabiliyor ama hiç onları ellemeden alanlar da var. Benim annem de diyor ki zaten sana layığı ile takı takmadılar, (açıkcası biraz öyle dalga geçer gibi beş taş bak dediler geçen sene sonra da almadılar, bohçada bize altın hediye edilir ay sonunda altın düşecekmiş o zaman alıcaz dediler) altınları vermeyeceğiz kendileri set alsınlar ben söylerim teyzeme(yani kaynanam) dedi ama henüz bu olay vuku bulmadı eğer bulursaaaaa vay benim başıma, nişanlım beni artık sıkıştırıp duracak ben elli kez dedim ki benim altınlarla işim yok anneme de dedim anne karışma ne halleri varsa görsünler oğullarına ne layık görüyorlarsa onu yaparlar ben altını alıp yarın eşime vericem turşusunu kurmıcam, ama yok annem tutturdu onlar alsın ben söylicem vermeyeceğimi, e bu sefer ben annemle nişanlım arasında kalıcam, bana bi yardım eli, vallahi sinir hastası oldum. Zor bir dönemden geçtim 8-9 ay önce trafik kazası geçirdik babamı kaybettim ben daha bunu atlatamadan böyle şeylerle uğraşıyorum anneme de kıyamıyorum bir lafını iki edemiyorum o da beni düşünüyor evladına layık görüyor istiyor diye düşünüyorum ona da kızamıyorum zaten babamdan sonra o bizi ayakta tuttu ne yapacağım inanın bilmiyorum...
Herkese oluyor bu altın sorunu ben korkumdan nişanlıma açamıyorum çünlü altın diyince adam sinirleniyor

14 yaşında daha çocuksunuz, bu adamla evlenen evlenmeye mecbur değilsiniz. Görümce ile nişanlınız sizi ezecek, her gün ağlayarak konu açacaksınız.
Ayrıca tabii ki annenizi dinleyeceksiniz. Nişanlınız da ablasını ve ailesini dinliyor. Nişanlınız şimdiden size hayatı zehir ediyor, evlenince bin beter olacak.

Konu sahibinin cevabi:
Teşekkürler içimi açtınız:)

X