Ah EYLÜL ahhhhh

İnşallah herşey yoluna girer. Benim bir arkadaş doğumda bebeğinde sorun çıkmıştı. Kaç ay tedavi ettiler. Çocuk iyileşip hastahaneden çıktığı halde herşeye hep ağlıyordu çok huysuz bir bebekti. 5 kişilik aile sıra ile gezdiriyorlardı kucaklarında. Herkes yoruluyordu o bebek hali ile asla yorulmuyordu. doktor demişti korku içine işlemiş,bir süre böyle devam eder. Taki o yaşadığı süreçlerini unutana kadar. Şimdi 2.5 yaşında gayet normal bir çocuk oldu. Sizin yaşadıklarınız çok zor şeylerdi. O şimdi herşeyden korkuyordur. Onun için o kadar ağlıyor. Bu günlerde geçecek içinizi ferah tutun.
Çok teşekkür ederim, çok incesiniz 🌼

Ağlayınca sarılsan seni iter mi? İtmiyorsa susana dek sarıl öp sakin bir sesle onu sevdiğini vs söyle. Benim bebeğim sarılmayı seviyor. Biz canı yanınca yapıyoruz ama belki işe yarar bir dene.

Ağlayınca sarılsan seni iter mi? İtmiyorsa susana dek sarıl öp sakin bir sesle onu sevdiğini vs söyle. Benim bebeğim sarılmayı seviyor. Biz canı yanınca yapıyoruz ama belki işe yarar bir dene.
Daha çok ağlıyor. İç boşaltır gibi böyle... öpünce ekstra sinirleniyor o an illa bir şeyler elde edecek yoksa mümkün değil sakinleşmiyor

• Üzgünüm
Reactions: Kuf
Ahh cinnetim ahh cok zor sureclerdi sizin ıcınde yavrum ıcınde. Rabbım sabırlar versin ınsallah. Dualarım hep sizinle 🙏

14yasımda zorlu bi ameliyat geçirmiştim 5kez... Bu ameliyatlar neticesinde her seye ağlıyorum anneme çok zorluk çıkarıyordm. Ağlayarak derdimi anlatıyor ve ağlayarak kızıyor ağlayarak iletişim kuruyordum diyebilirim...
Travma sonrası stres bozukluğu simdi bunun ismi... O zamanlar bizde bilmiyorduk ne olduğunu.. Psikolog vs ile de görüştürülmrk istendim ama ben deli miyim diye de ağlardım bu kez.

Kısaca demem o ki bebek bile olsa travmatik stresli zamanlar yaşadı elbet onda bi takım ruhsal etkiler bıraktı ve su an bence bu skeilde kendisini ifade ederek bi boşalım yaşıyor... Henüz küçük evet ama bilinçaltımız küçük büyük dinlemiyor malum.
Pedagog desteği almanızı şiddetle öneririm.
Ha belki gelişimsel bir süreçtir geçicidir ama dediğim gbi diğer sebepten ötürü bir götürün (çünkü zeki de bir çocukmus nasıl etkilendi bilemiyoruz) en azından bu ihtimali ekarte etmis olursunuz.

Cinnet kızın ve siz çok yoruldunuz bu süreçte ve özel ilgili olmanız gerekti. Bu geçen sürede bu durumun meydana gelmesi muhtemeldi. Arkadaşların da dediği gibi pedagog desteği ile ilerlersen senin için çok daha doğru olur.

Kuzum öncelıkle bol bol sabırlıl dılıyorum sana🤲🏻Belkı gecırdıgı amelıyat belkı atak donemı ama bu aylarda olan cocukların genelı boyle benım melısamda öyle hep olmıcak seyler ıstyor hemen ılgısını baska seye cekıp verıyorum bazen agalmaları dayanılmaz oluyor 123456789 sayıyorum 😂😂 sonra oturup anlatyorum anladgı kadar olmadgında alıp dısarya cıkıyorum😂😅 baska turlu bas olmuyor çünkü🤣

14yasımda zorlu bi ameliyat geçirmiştim 5kez... Bu ameliyatlar neticesinde her seye ağlıyorum anneme çok zorluk çıkarıyordm. Ağlayarak derdimi anlatıyor ve ağlayarak kızıyor ağlayarak iletişim kuruyordum diyebilirim...
Travma sonrası stres bozukluğu simdi bunun ismi... O zamanlar bizde bilmiyorduk ne olduğunu.. Psikolog vs ile de görüştürülmrk istendim ama ben deli miyim diye de ağlardım bu kez.

Kısaca demem o ki bebek bile olsa travmatik stresli zamanlar yaşadı elbet onda bi takım ruhsal etkiler bıraktı ve su an bence bu skeilde kendisini ifade ederek bi boşalım yaşıyor... Henüz küçük evet ama bilinçaltımız küçük büyük dinlemiyor malum.
Pedagog desteği almanızı şiddetle öneririm.
Ha belki gelişimsel bir süreçtir geçicidir ama dediğim gbi diğer sebepten ötürü bir götürün (çünkü zeki de bir çocukmus nasıl etkilendi bilemiyoruz) en azından bu ihtimali ekarte etmis olursunuz.
Teşekkür ederim 🙏🏻

Kızımı göstermem gerekecekse orada kriz gibi devam edebilir çünkü hastanelere karşı fobi edindi artık
göstermeden kendin durumu anlatıp fikir de alabilirsin veya hastaneye değil de muaynehanesi olan biri de olabilir hatta belki online bile vardır

Mrb canim prensesinde sende zor günler geçirdin çok şükür kendini bırakmadın bunlarda geçecek eminim.
Ben 2 sene önce 36 yaşında 1 ay hastanede yattım 3 ameliyat oldum. Bu süreçte annem ogluma baktıği için annemi hiç göremedim. Her ameliyata girdiğimde ,her canım yandığında, her korktuğumda ahhhh anammm diye yandım. 1 ayın sonunda annemi ilk gördüğümde bağıra bağıra ağladım. hastane ameliyathane korkusu bendede oldu. hatta anksiyete ataklarım oldu. Halada ara ara rüyalarıma giriyor, sıçrıyorum ve 2 3 gün huzursuz oluyorum. Senin prensesinin anlatma derdini paylaşma şansıda yok yavrum ağlıyordur. Bu sürecte geçici sadece sen sakinliğini korumaya çalış

Merhabalar arkadaşlar direk konuya dalıyorum çünkü sanırım biz farkında olmadan bir canavar yetiştirdik.

Geçirdiği zor süreçlere bağlayarak belli bir zaman huzursuz olmasını ve ağlamasını kabulleniyorduk. Şimdilerde herşeyi ama istisnasız herşeyi ağlayarak elde etmeye çalışıyor.
Elini herhangi bir şeye uzatıyor neyi istediğini de bilmiyoruz çarkıfelek gibi elini döndere döndere ağlıyor. Bu mu kızım deyip uzatıyorum daha çok ağlıyor.

bir insan herşeye mi ağlar altını değiştiriyorum ağlıyor, karnını doyuruyorum ağlıyor, su içer misin kızım diyorum ağlıyor. 12 buçuk aylık ameliyatlar vslerden ötürü motor ve fiziksel olarak bir tık geriden geliyor. emekleme, yürüme vs yok doğru düzgün kelimeler zaten kuramıyor “baba’dan” başka. çok zeki bir bebek aslında ama ağlamayı silah haline getirmiş sanırım. önünü alamaz olduk ne yapmalıyız bilmiyorum tahammül seviyelerim giderek azalıyor ve ona zarar vermekten korkuyorum artık..
23 aylık bebeğim böyle
Doğduğundan beri ağlıyor

X