Ah u ev ileri... Kocamla aramzda byk bir sorun!

ev işlerinden herhangi biri eksik olduğunda,

• kocam kızar, ve ben çalışan bir bayanım.

OY: 9 4,4%
  • kocam biraz söylenir, ve ben çalışan bir bayanım.

OY: 27 13,2%
  • kocam anlayışla karşılar, ve ben çalışan bir bayanım.

OY: 70 34,3%
  • kocam kızar, ve ben ev hanımıyım.

OY: 12 5,9%
  • kocam biraz söylenir, ve ben ev hanımıyım.

OY: 27 13,2%
  • kocam anlayışla karşılar, ve ben ev hanımıyım.

OY: 59 28,9%

• Ankete Katılan
    204
benim kocişim çok anlayışlıdır allahtan.evdeki toza, dağınıklığa v.s bişi demez. bende buna müsade etmem zaten çok titiz bir insanımdır.ama insanlık hali, bazen hiç birşey yapmak istemez canım.oda anlayışla karşılar, hatta yemeği dışardan söyleyelim mi der.Şeniz
hasta olduğumda özelliklede, benim diyen ev kadınına taş çıkarır.:lepi:
bebek gibi bakar bana, 1 dediğimi 2 etmez.yemeğimi yapar. evi toparlar. süpürgeyi bile açmak ister ama ben müsade etmem.evimin temizliğini kimseye yaptırmam!!!...delikafadulden

kısslar bu birazda huy meselesi.eğer kocanızda bu işlere en ufak bir meyil varsa onu istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz alttan alttan.ama yapmayanda yapmıyor ,onada yapacak birşey yok öyle kabullenmek zorundasınız.senağlama

Hayir asla kizmaz.. bu konuda anlayislidir... Bende calisan bir bayanim herzaman zamanim olmuyor evi dört dörtlük temizlemeye... Yani bazi erkeklerde laf atacak yer ariyorlar...:umursamaz:

Çok şükür benim kocam da bu konuda iyi bir yardımcıdır.Temizlikte yardım eder,sofrayı hazırlarken toplarken mutlaka yapacak bişey bulabilir. ,yapacağım başka bişey var mı diye sorup yok sen geç artık demeden geçip oturmaz.Allah razı olsun,sen de çalışıyorsun der ve evde benimle beraber çalışır.

benimki niye vileda kovasını ortaya koydun der,ben de gözümün önünde dursun gece ona sarılıp yatacağım derim,susar

Canim bosver cok dert etme bence her erkegin farkli bir huyu vardir.
Belki ev isinde yardim eder ama baska konuda sikinti verir.
Belki ev isinde sikinti verir ama baska konularda cok anlayislidir.
Biz hangimiz 4/4luguz ki erkeklerden bunu bekleyelim.

haklısın sensim
benimkinin de iyi huyları var...
işte idare edeceğiz. aslında benim eşimde öyle ahım şahım sofralar istemez, niye şu eksik bu eksik demez, makarnayı sever, hatta haftada bir ben yapmazsam ister kaydirigubbakcemile2
ama işte evde kendisine hizmet bekliyor. aslında bekarken böyle değildi de, hep şu karısına yardım ettiği halde bunu asla yapmazmış gibi anlatıp da (güya) maçoluğuyla övünen arkadaşları yüzünden böyle oldu kocam. kafamçokkarıştı
yine de geçen günkü tartışmadan üzülmüş olacak ki dün biraz farklıydı kaydirigubbakcemile3
akşam çay suyunu koydu, bana şunu getir bunu getir demedi, bi de sahura börek hazırlayacaktım (umarım canınız çekmez) peyniri önüne getirdim rendeledi, ki bizim peynir çok serttir rendelemesi güç ister..
ya dediğim gibi aslında önceden pantolonunu gömleğini de ütülerdi ama yine galiba iş yerinde birilerinden (ki bu bana bahsettiği bayan iş arkadaşları olabilir) gaz alıyor.
ha bu sırada baştan alıştırmasaydın diyenler olmuş. ben daha bana evlilik tektif ettiği an söyledim, ben ev işi bilmem yapmam. evlendiğimde de her işi kocamla yapmayı düşünüyorum demiştim. hemen "ben de yaparım ben zaten mutfakta iş görmeyi çok severim" demişti. bulaşıkları hergün o yıkayacaktı salatayı yapacaktı bazen yemek yapacaktı. tabi hepsi köprüden geçene kadarmış adam mutfağa uğramıyor :umursamaz:

bence kocanı getir netin başına. aç bu konuyu milletin kocası nasılda yardım ediyormuş nasıl anlayışlıymış okut. madem sana, hep iş yerindeki kadınların temizliğini anlatıp duruyor. hiç yorma kendini.:umursamaz:

esım bu konularda ıyıdır saolsun.Ben calısırken sabah 6da kalkardım bulasıkları yıkardım camasırları makıneye atardım. 8 e kadar butun ıslerı yapardım. Esım de ben erken kalkıyorum dıye o da benle aynı saatte kalkmaya basladı. Ben bulasıkları yıkarken bı baktım esım ıcerlerını cekıyor cok sevındım.Bu ramazan ayında oruc tutuyorum ve esım yemek yapmadıgımda kızmıyor aksıne sen oruclusun ıyı olmus yapmadıgın bırseyler hazırlarım ben sımdı yerız dıyor.

kızlar sizin kocanız da yemek yapmasanız, ya da geç yapsanız.. gömleğini ütülü bulmasa
veya başka bir ev işi için sorun çıkartıp kızar mı?
benim hayalimdeki evlilik bu işleri beraber yapmaktı. beraber mutfağa girmek beraber evi süpürmek silmek vs vs tabi o hayalde ben hemen iş bulmuştum ama hayatın gerçekleri var. evdeyim çalışmıyorum şu an. ama ben hala çalışmayan bir bayan olmayı kabullenemedim dolayısıyla eşimden az da olsa yardım istiyorum. en azından kendi dağıttıklarını topla diyorum(eşim gerçekten aşırı dağınık bir insan)
her neyse
herkes bazen kendini kötü hisseder ya da yorgun. o gün yemek yapacak ya da yıkanan çamaşırları ütüleyecek hali olmayabilir. (ki ben hamileliğimin ilk üç ayında hiçbirşey yiyememekten parmağımı kımıldatamıyordum.) o zaman sizin eşleriniz de sorun çıkartıyor mu? yani bu erkeklerin genel bir özelliği mi?
benim beklediğim ise şu oldu hep= canım bugün yorgunsun galiba gel beraber yapalım ya da dolaptan kahvaltılıkları çıkarıp bugün de bunu yiyelim.. galiba hayalimdeki erkekle evli değim :çok üzgünüm:
canim benim esim problem cikarmaz pek ama bazen aksiligi tutar:KK43: malesef evlenmeden once beklentiler biraz farkli oluyor.hatta evlenmeden once sana yardim ederim beraber yapariz herseyi diyen erkekler bile sozunde durmayabiliyor. en kisa zamanda bir ise girersin insallah.enazindan ozaman yardim etmek zorunda kalir.simdi bir sey desen niye yardim etmiyorsun falan diye . cevabi hemen hazir olacak "ben disarda calisiyorum zaten yoruluyorum " diyecektir.Hayallerinde ki gibi bir evlilik yasayan insan cok az canim.muhakkak esinin iyi ozellikleri vardir.onlari bulup mutlu olmaya bak.bu cok da buyuk bi sorun degil bence.ne kadar kotu erkekler var.

Çalışan kadınların kaderi biz sanki erkeklerden daha az çalışıyormuşuz gibi geliyor erkeklere.Birde birbirleriyle kıyaslıyorlar içten içe .Allahtan benim eşim öyle değildir.Pantalonlarını tren yoluna çevirdiğim günden beri kendi pantalonlarını kendi ütüler.Çöpleri çıkarır.Tabağını toplar.Alışverişi hep o yapar.Tabiki bazen istekleri oluyor ama benimde oluyor.Gece su getir desem getirir üşenmezopuyorumnanaktanzemuszemus

canım benim sen böylesi bir sorun yaparken bunları yazmak beni rahatsız ediyor ama durum bu, benim eşimde inanılmaz anlayışıdır, zaten ben tram bir temizlik hastasıyım, herşey dört dörtlük olucak illaki, yemek temizlik, çocuk bakımı birde iş kendimi çok yıpratıyorum ama eşim sonsuz yardımcı herşeyi ama herşeyi beraber yaparız, eğer olduki yetiştiremez yapamazsam eksik kalırsa hiç de dert etmez kalkar kendi birşeyler hazırlar. Hamileliğimde bir bardak su bile almamıştım kalkıp, kızım şimdi küçük insan gücü hepsi bir yere kadar tabi..... çok seviyorum ben eşimi bir tanedir o bir tane....:nazar:

eşleri yardım eden kadınlara maşallah maşallah göz nazar olmasın! :nazar:
benim kocama da biraz bulaşsın kaydirigubbakcemile3 bulaşmazsa da napıyım sevdim evlendim artık bebek olunca ya da çalışınca değişir umudum var en azından delikafadulden bakalım zaman neler göstecek...

Çalışan kadınların kaderi biz sanki erkeklerden daha az çalışıyormuşuz gibi geliyor erkeklere.Birde birbirleriyle kıyaslıyorlar içten içe .Allahtan benim eşim öyle değildir.Pantalonlarını tren yoluna çevirdiğim günden beri kendi pantalonlarını kendi ütüler.Çöpleri çıkarır.Tabağını toplar.Alışverişi hep o yapar.Tabiki bazen istekleri oluyor ama benimde oluyor.Gece su getir desem getirir üşenmezopuyorumnanaktanzemuszemus

ben en son nişanlıyken tren yolu yapmıştım. bizde misafirdi. o gün bir surat bir surat, evlenene kadar pantolon ütülemeyi öğren demişti bana :mymeka: ayu laelaelaelaelae

Yaramı deşmeyin yafff , zati bu konuda çok dertliyim , ev işlerinde nokta kadar olsun yardım etmeyen bir eşim var benneyaptımki Allahı var , kusur bulmaz, eksik aramaz ama ben de acayip temiz , titiz , düzenliyim de ondan sanırım.. Evi daha bir gün dağınık görmedi ki söylensin :1closedeyes:
Yine de canı sağolsun , rüyasında beni görsün ne diyeyim ... Belki çocuk olunca veya ben çalışınca değişir.. Umut fakirin ekmeği :Saruboceq:

Bu konuda ben de çok dertliyim hiç değişmiyorlar neyse o şekildeler altı yıllık evliyim daha yatağımızı topladığını görmedim kızımı büğütmek için 1.5 sene evdeydim şimdi çalışıyorum yine aynı yine üstelik ben artık kendimi çok yorgun hissediyorum o yüzden ayda 1 kere bayan alıyorum ama kızımın ve eşimin dağınıklığına bu yetmiyor bazen söylendiği bile olur ama kılını bile kıpırtmaz sadece birileri geliyorsa şurayı burayı düzeltir ama ben napsam değişmiyor aksine dahada tembelleşiyor...................

şükürler olsun ki eşim çok anlayışlıdır..hiç bir şeyi sorun etmez..bende o yönden çok şanslıyım...

bazen yardım etmese daha iyi diyorum:roflol:yahu durmak bilmiyor temizlikte birde simetri hastalığı tutuyor.ama inanın kızlar çok zor oluyor.genelde sonu tartışmayla bitiyor ama temizlikte bitiyor:sm_cool:

kızlar sizin kocanız da yemek yapmasanız, ya da geç yapsanız.. gömleğini ütülü bulmasa
veya başka bir ev işi için sorun çıkartıp kızar mı?
benim hayalimdeki evlilik bu işleri beraber yapmaktı. beraber mutfağa girmek beraber evi süpürmek silmek vs vs tabi o hayalde ben hemen iş bulmuştum ama hayatın gerçekleri var. evdeyim çalışmıyorum şu an. ama ben hala çalışmayan bir bayan olmayı kabullenemedim dolayısıyla eşimden az da olsa yardım istiyorum. en azından kendi dağıttıklarını topla diyorum(eşim gerçekten aşırı dağınık bir insan)
her neyse
herkes bazen kendini kötü hisseder ya da yorgun. o gün yemek yapacak ya da yıkanan çamaşırları ütüleyecek hali olmayabilir. (ki ben hamileliğimin ilk üç ayında hiçbirşey yiyememekten parmağımı kımıldatamıyordum.) o zaman sizin eşleriniz de sorun çıkartıyor mu? yani bu erkeklerin genel bir özelliği mi?
benim beklediğim ise şu oldu hep= canım bugün yorgunsun galiba gel beraber yapalım ya da dolaptan kahvaltılıkları çıkarıp bugün de bunu yiyelim.. galiba hayalimdeki erkekle evli değim :çok üzgünüm:

hayatım bu erkeklerin böyle olmasının sebebi yine biz kadınlar yani anneleri.aynı durum bizim evde de söz konusu.babam ve kardeşim çıkardıkları pijamalarını bile yere öylece bırakıyorlar.hayatta yataklarını çekmezler.suyu bizden isterler çayı bizden isterler.banyo yaparlar banyoyu temzilemek bize düşer gerçi ben yapmıyorum en sinir olduğum şey kötürüm değil bişey değiller elleri ayakları sağlam.benim annem olacak kadın öyle bir alıştırdı ki ayakkabılarını giyerler bağla sil annemi çağırırlar.ya daha neler neler aklıma gelenler bunlar.şimdi kardeşim ilerde evlenecek evde de aynı şeyi yapacak eşinden de aynı şeyi bekleyecek sonrası bizlerin başına bela.erkek çocuk anneleri biz mahvolduk ama gelecek nesli kurtarabiliriz:))) lütfen kendi işine kendi yapan erkek evlatlar yetiştirin fazla sahiplenici koruyucu olmayın zararı yine kendilerine.

X