Ah u ev ileri... Kocamla aramzda byk bir sorun!

ev işlerinden herhangi biri eksik olduğunda,

• kocam kızar, ve ben çalışan bir bayanım.

OY: 9 4,4%
  • kocam biraz söylenir, ve ben çalışan bir bayanım.

OY: 27 13,2%
  • kocam anlayışla karşılar, ve ben çalışan bir bayanım.

OY: 70 34,3%
  • kocam kızar, ve ben ev hanımıyım.

OY: 12 5,9%
  • kocam biraz söylenir, ve ben ev hanımıyım.

OY: 27 13,2%
  • kocam anlayışla karşılar, ve ben ev hanımıyım.

OY: 59 28,9%

• Ankete Katılan
    204

akpak

maşallah kızıma
Kayıtlı Üye
18 Şubat 2009
1.926
14
kızlar sizin kocanız da yemek yapmasanız, ya da geç yapsanız.. gömleğini ütülü bulmasa
veya başka bir ev işi için sorun çıkartıp kızar mı?
benim hayalimdeki evlilik bu işleri beraber yapmaktı. beraber mutfağa girmek beraber evi süpürmek silmek vs vs tabi o hayalde ben hemen iş bulmuştum ama hayatın gerçekleri var. evdeyim çalışmıyorum şu an. ama ben hala çalışmayan bir bayan olmayı kabullenemedim dolayısıyla eşimden az da olsa yardım istiyorum. en azından kendi dağıttıklarını topla diyorum(eşim gerçekten aşırı dağınık bir insan)
her neyse
herkes bazen kendini kötü hisseder ya da yorgun. o gün yemek yapacak ya da yıkanan çamaşırları ütüleyecek hali olmayabilir. (ki ben hamileliğimin ilk üç ayında hiçbirşey yiyememekten parmağımı kımıldatamıyordum.) o zaman sizin eşleriniz de sorun çıkartıyor mu? yani bu erkeklerin genel bir özelliği mi?
benim beklediğim ise şu oldu hep= canım bugün yorgunsun galiba gel beraber yapalım ya da dolaptan kahvaltılıkları çıkarıp bugün de bunu yiyelim.. galiba hayalimdeki erkekle evli değim :çok üzgünüm:

ben bu konuda cok sanslı bir kadınım esim yaptıgım her işte bana yardım eder mesela yemek hazırlıyorsam masayı hazırlar toplarkende yardım eder mutfakta işim bitmeden salona gecşp oturmaz bekler beni ve en sevdiğim özellliğide üstünden cıkardıgı herseyi katlar opuyorumnanaktan

beklenti ne kadar büyükse hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor sanırım.
konuşmayı ve ne beklediğini ifade etmeyi denedin mi hiç
genellikle yapı meselasi sanırım
adamın içinden gelmiyorsa zorla yaptıramazsın
yine de herkes biraz eğitilebilir

kocam anlayışla karşılar, ve ben ev hanımıyım

bende çok şanslıyım kocam çok anlayışlı bir insan...sofrayı beraber hazırlar beraber kaldırırz...hasta olduğum zaman yemek yapamadığım zaman eşim yapar çoğu şeyi...bi ramazan da çok hastaydım yerimden kalkamıyordum iftarı da sahuru da eşim hazırlamıştı canım benim opuyorumnanaktan

Allahım sana şükürler olsun, kocamı başımda taşısam az gelir.

beklenti ne kadar büyükse hayal kırıklığı da o kadar büyük oluyor sanırım.
konuşmayı ve ne beklediğini ifade etmeyi denedin mi hiç
genellikle yapı meselasi sanırım
adamın içinden gelmiyorsa zorla yaptıramazsın
yine de herkes biraz eğitilebilir

kocam konuşmaktan kaçan biri ama ben sırf konuşalım diye tv yi bilgisayarı kapatıp karşısına oturup neler hissettiğimi anlatıyorum. uzun uzun konuşuyoruz ama hiç sorun hallolmuyor.
onun kafasındaki ve sürekli dile getirdiği şey şu: normalde kadınlar dışarda çok yoğun işlerde çalışmalarına rağmen evde de herşeylerini 4/4lük yaparlarmış. beraber çalıştığı kadınlardan bu hikayeleri duyuyor sürekli :eek:klava: kocaları su bile almazlarmış ayaklarına istermiş. ben de evlerine girip içeriyi mi gördün diyorum yok ben biliyorum diyor.
beklenti ne kadar çoksa sorun da o kadar çok oluyor bu konuda çok haklısın. onu olduğu gibi kabul edeyim diyorum ama çok yıpranıyorum :çok üzgünüm:

bu biraz huy meselesi..

eşiniz bekarken birileri hep ardını topladıysa, şimdide sizden bekliyor olabilir..

benim eşimde arada yardım eder bana, yada kızmaz ütülü niye değil diye..çünkü 3 sene yalnız yaşamış. alışmış kendi işini yapmaya. hatta benden daha tertiplidir diyebilirim..

çok sorun yapmayın kendinize. eşinizden güzel bir dille yardım isteyebilirsiniz..

misal veriyorum, siz akşam yemeği sofrasını toplarken: hayatım çay suyunu koyabilirmisin, bende masayı toplayıp demlerim hemen vs vs gibi ufak ufak alıştırabilirsiniz..

canım benim eşim herzaman yardım eder çalışırken de çalışmazkende şimdi hamilelikde olunca daha çok yardım etmeye başladı ramazan ayındayız gece sahura bile kaldırmaz kendi yapar.

E v işi için kendimi kasamam.:dilcikar: İş de yaptığım pek söylenemez.Yardımcı bayan alıyorum.Eşim de sen neden iş yapmıyorsun,şunu yapmıyorsun,bunu yapmıyorsun ,demez. :nazar:
Çalış sonra da bir de ev de çalış.Olacak iş değil. :1closedeyes:

benim eşim bu konuda anlayışlıdır..elinden geldiğince yardım eder..he hamileyken bana hiç bişey yaptırmazdı 9 ay boyunca bir kere biel evi süpürmedim...allah razı olsun..

E v işi için kendimi kasamam.:dilcikar: İş de yaptığım pek söylenemez.Yardımcı bayan alıyorum.Eşim de sen neden iş yapmıyorsun,şunu yapmıyorsun,bunu yapmıyorsun ,demez. :nazar:
Çalış sonra da bir de ev de çalış.Olacak iş değil. :1closedeyes:

ya işte bende bundan korkuyorum ya çalışmaya başladığımda yine her işi benden beklerse? -tatlicadiarzu-
konuştuğumuzda çalışmaya başlayınca yapmam yardımcı alırım diyorum. ne cevap verse beğenirsiniz : o kadının suçu neymiş hem kendi evinin işini yapıyormuş hem benim evin işini mi yapacakmış...
konuyu öyle bir noktaya getiriyor ki sürekli başladığımız noktaya geri dönüyoruz.

vallahi çalışan bir bayanım eşim her zaman yardımcı olur....bende bu konuda şanslıyım sanırım....
işten eve geldiğimizde canım çok ugraşmak istemiyorsa yada yorgun isem ne varsa onları yeriz der eşim...tadilatlık bişey olsa yada markete işi var ise mutlaka eşimle hallederim....

ya işte bende bundan korkuyorum ya çalışmaya başladığımda yine her işi benden beklerse? -tatlicadiarzu-
konuştuğumuzda çalışmaya başlayınca yapmam yardımcı alırım diyorum. ne cevap verse beğenirsiniz : o kadının suçu neymiş hem kendi evinin işini yapıyormuş hem benim evin işini mi yapacakmış...
konuyu öyle bir noktaya getiriyor ki sürekli başladığımız noktaya geri dönüyoruz.

Aaa,öyle şey mi olur ? Bu erkekler de çok uyanık.Kendi eşlerinin değerini neden bilmezler ? Böyle bahaneler sunan erkeğe hiç acımayacaksın.
Yerinde olsam çalışmıyorsam da eve kadın alırdım.kaydirigubbakcemile3

neden yardımcı tutmuyorsunuz ki..
ikinizde çalışıyorsunuz eşinin işin bir ucundan tutmaması zor olmalı senin için..

ha bi de şunu söyler
beyefendinin işi çok zor ama diğer bütün işler kolay
yani eğer ikimizde çalışırsak o daha çok yorulacağı için yine işin içinden sıyrılacak

Evli değilim ama şu ev işleri yüzünden kendilerini bu kadar yoran kadınlara hele buna göz yuman adamlara çok kızıyorum..:kızgın:
Hele ki siz hamilesiniz..
Kendinize acımıyorsanız bebeğinize acıyın yav..mafoldumben
Şu 3 günlük dünyada ev işi yüzünden kendinizi bu kadar yıpratmanın,evde tartışma konusu yapmanın ne anlamı var..
Alabiliyorsanız hemen yardımcı kadın alın..Kadın çağırmaya imkanınız yoksa bu kadar heder etmeyin canım kendinizi,olduğu kadar olsun..:ecrin_bebek:

çok şükür ki bunu sorun edecek bir nişanlım yok...
zaten 15 yıldır tek başına yaşiyor, ev işinden de yemekten de benden çok daha iyi anladigi kesin...
ben biraz ana kuzusuyum
ev işlerinden anlamadıgımı taa ilk günden itibaren bilir
ben de o geldiğinde kasmam aman şunu yapayım bunu yapayım hamarat goruneyim diye
10 aydır birlikteyiz
daha ilk defa dün iftara bi corba yaptım öve öve bitiremedi :asigim:
nasıl alıştırırsanız öyle gider...
aman nası olsa yapiyo diyerek herşeyi erkeğin üstüne yüklemek olmayacağı gibi ev işlerini yetiştiricem diye bin parçaya bölünmek de manasız ve yanlış...
erkek geldiginde sizi cıvıl cıvıl işveli cilveli sevgi dolu görüyosa tv ünitesinin tozunu sorun etmez bunu unutmayın...

çok yüz vermişsiniz siz bide hamilesiniz üstelik
baştan nasıl alıştırırsanız öyle gider
boşverin yapmayın söylentilerinide duymayın
bizimkide dağınıktır biraz ama kendi dağınıklığını toplar evi siler süpürür toz alır ütüsünü yapar
şakayla karışık biraz söylenir ama duymamazlıktan gelirim sonuçta 2mizde çalışıyoruz
dün tek izin gününde benimle beraber bütün gün temizlik yaptı halı yıkadı aşkım sevgilim :asigim:

benim kocacımm:asigim: böyle seyleri sorun etmez ütüsünü kendi yapar...ben suan için çalışmıyorum ama yinede haftalık temizliğimizi birlikte yaparız evi bile süpürür:kedi:sofrayı kurmama, kaldırmama yardım eder.Yemek yapmayı bilmez ama yemek olmadıgında bunu da sorun etmez kahvaltılık yemekten şikayet etmez yaniii.şimdi bide bebişimiz var doğal olarak anlayışı ve yardımları daha da arttıopuyorumnanaktanaşığım ben bu adama beeee:asigim:

X