aile ilişkileri niye böyle zor

Siz de diyaloğa girmeyin. Laf olacak olursa eğer, aynen eşinizin size dediği gibi, sana hep onları soruyorum ya dersiniz :) Kafanızı daha fazla onlarla meşgul etmeyin. Bu arada söylemeden edemeyeceğim ya.. eşiniz de az değil hani ama belki de yeni barıştıkları için bir şey demiyordur.
eşime ben bir şey demiyorum her zaman sakin iyilikten yana birisi. beni telkin için ılımlı bir şekilde diyor sen yanlış anlıyorsun seni soruyorlar tabiki gibisinden konusuyor o da.

Ben de ona takildim. 4 günden fazla 2 kez kaldim. Ölücem sandım

acıkcası bende kalamam... 1 bucuk ayda ınsan cok yuz goz olur
Maalesef tecrübeyle sabitledim. Bir dahakine adımlarımı sağlam attım zaten. 6-7 hafta ise mesela süremiz 2 hafta orda kaldım, 2 hafta kendi ailemde, 2 hafta yıllık tatilimiz, 1 haftası ayrı falan. çok sıkılmadım samimi de olmadım bu sefer mesela. daha öncesi daha uzundu ikimiz de pişman olduk. Ama sene içinde hiç görüşmeyince uzun tatilde bir hafta kalmak falan yetmiyor ikimize de. Yani hem istiyoruz hem istemiyoruz bu durumu gibi ikilemde kalıyoruz.

Kendi eviniz yok mu ? Ne demeye 1,5 ay birlikte kalıyorsunuz ? Eşiniz çok istiyorsa gitsin kalsın. Bana böyle davranan insanları ne arar ne sorarım. Ayrıca bana baskı yapan kocaya da bin beterini yaparım .

Onlar sizin kırılmanızdan çekinmemiş, hiçbir şey sormadan yargısız infaz yapmışlarsa neden kendinizi açıklamak için yorulasınız ki? Mesafeyse mesafe. Sizin daha çok hakkınız var buna. Derlerse neden mesafe koydun, siz de dersiniz ki siz koydunuz ilk mesafeyi. Benim hakkımda bir takım hükümler verip bana bunu sorma gereği bile duymadınız. Ben de size ayak uydurdum dersiniz. Bence mesafe iyidir zaten. Gereksiz samimiyet eş ailesiyle eninde sonunda soruna neden oluyor.

X