Aile sorunum

Lutfen sakin olun ve yanlis adimlar atmayin. Yasadiginiz seyler zor seyler ama en zor kismi atlatmissiniz. Boyle biri ile barismaktansa hic barismayin daha iyi

Bir anne de evladına altın olarak borç verip borcu yine altın olarak almaya zorlar mı ya zor gerçekten inşallah barıştığınızda evliliğiniz düzgün gider geri dönünce umarım kıymetinizi bilir çok zor bir durummuş gerçekten
Daha bir sürü şey beni okutmuş büyütmüş hakkı varmış .çocuğuma bakar parayla bakar evlenirim para bekler çalışırım paramla altın alıp veririm anneme .annem götürür babama yedirir .söyleyince pis olan ben oluyorum.manipule ediyor anne silahını kullanıyor insana kötü hissettiriyor .vicdan yaptırıyor

Aldatma olmadı ,onun dışında iyi birşeyde yaşatmadı ,çok zordu onunla geçirdiğim zaman herşeyi alttan aldım .bu ev kalabalık evin işi bitmez hizmetçi gibiyim çocuğumun önünde bana yaptıkları muamele sinirlerimi çok yıpratıyor .kızım döverek seviyor .her önüne gelen çocuğa yapıştırıyor .ben kızınca sorunlu oluyorum .çocuğu doveceksinki anlayacak diyorlar benim yüzümden çocuk böyle olmuş .zaten çocuğa baktığı için annem ayrı para ister .babam zenginlik içinde benden ev kirası ister .kardeşim ne alsam sahiplenir . kendime ne alsam herkesin gözüne batar . 40 yılın başı dışarı cikarim yuzkez ararlar taciz ederler .sabır sabır tükendim artık .
İki türlü de zor hayatın varmis. Ekonomi de tuz biber olmus.

Araba parasını esitlemek için aslinda 100.000 liranın yarısını kizkardesin odemeliydi.yarisini sen . Sonrada arabanın yarı fiyatını talep etmelisin.

Eşine şartlar koy, inş kabul eder ve kendine çeki düzen verir.

arabayı satın, annenizin altın borcunu ödeyin, kalan parayı da yarı yarıya bölüşün. sizden kardeşinize fazla para verecek enerjisi alıyorum, yapmayın, hakkınızı alın paranızı yatırıma koyun.

nafaka alıyor musunuz bilmiyorum ama eğer eski eşin durumu iyiyse nafakanın artırılmasını talep edin, ayrı eve çıkın. iki tarafta da huzur gözükmüyor

Aldatma olmadı ,onun dışında iyi birşeyde yaşatmadı ,çok zordu onunla geçirdiğim zaman herşeyi alttan aldım .bu ev kalabalık evin işi bitmez hizmetçi gibiyim çocuğumun önünde bana yaptıkları muamele sinirlerimi çok yıpratıyor .kızım döverek seviyor .her önüne gelen çocuğa yapıştırıyor .ben kızınca sorunlu oluyorum .çocuğu doveceksinki anlayacak diyorlar benim yüzümden çocuk böyle olmuş .zaten çocuğa baktığı için annem ayrı para ister .babam zenginlik içinde benden ev kirası ister .kardeşim ne alsam sahiplenir . kendime ne alsam herkesin gözüne batar . 40 yılın başı dışarı cikarim yuzkez ararlar taciz ederler .sabır sabır tükendim artık .

Ne ailenizin ne esinizin birbirinden hic farklari yok. Bir sinir aninda esinize sarilmissiniz ama onun yaninda guvende hissetmiyorum demissiniz. Bence acele bir karar vermeyin. Aileniz ortada, esiniz ortada birinden birini secmeniz gerekmiyor, secim yapmaniz gerekirse guvende hissettiginiz tarafi secmek daha mantikli sanki. En azindan ailenizde siddet yok. Kirilmissiniz ve uzgunsunuz boyle zamanlarda karar vermeyin derim cunku saglikli bir karar olmaz. Arabanin parasini alin kardesinizden.

Ne ailenizin ne esinizin birbirinden hic farklari yok. Bir sinir aninda esinize sarilmissiniz ama onun yaninda guvende hissetmiyorum demissiniz. Bence acele bir karar vermeyin. Aileniz ortada, esiniz ortada birinden birini secmeniz gerekmiyor, secim yapmaniz gerekirse guvende hissettiginiz tarafi secmek daha mantikli sanki. En azindan ailenizde siddet yok. Kirilmissiniz ve uzgunsunuz boyle zamanlarda karar vermeyin derim cunku saglikli bir karar olmaz. Arabanin parasini alin kardesinizden.
maalesef orada da çocuk çok güvende değil gibi :KK43: gelen giden vuruyor diyor, annenin de onurunu zedeliyorlarmış. bilmiyorum hangi taraf daha kötü

eşinizin maddi durumu nasıl ?
Maddi durumu pek iyi değil para tutamaz elinde yeni araba almış kendi adına kardeşiyle borç harc ile .ayda 8 bin odeyecekmis araba bunda kalacak . .birazda bana yardım etse yeter .çocuğa bakacak ben işteyken aileme minnet etmeyecegim

Yahu boşanma aşamasında elinizdeki uc kuruş birikmisi bir de ekstra borç yaparak sırf kız kardeşiniz çok istiyor diye arabaya bağlamak nasıl bir akıl tutulmasi? Satacaksiniz arabayı alacak yarı hakkınızı ödeyeceksiniz borcunuzu. Başka yolu yok
Söyledim sat paran yoksa daha düşük model al arabayı çok seviyormuş .satmazmis.evet akıl tutulması yaşadım zaten kendimde değilim .bana yoneltikleri kelime kendi evimdeyken kocama yedirmisim .bu eve vermek mi zoruma gidiyormuş ben kardeşimi zorluyormusum ben pislik yapiyormusum.

Evet haklısınız ,bana fiziksel şiddet yok ama sürekli bana sorunluymusum gibi davranıyorlar evdeki küçük kardeşim bile bana kocanın seni niye bıraktığı ortada ben sana bir dk bile tahammül etmezdim diyebiliyor .psikolojik şiddet var .hepsi bir olmuş beni bastırıyor manipüle ediyor .kızım 3 yaşında döverek seviyor .gidip sirnasiyor 22 yaşındaki erkek kardeşim pat diye vuruyor diğer odadan sesi duyuyorum. normal oluyor çocuğuma sahip cikmiyormusum ben annemiymisim .kocamdan farkları yok .eşim hep söylüyordu senin ailen seni dolduruyor .ben şimdi düşünüyorum haklıymis menfaat bekiyorlar paracilar haklı herşeyde .biraz daha durursam kızımda böyle davranacak bana esimle olmasa bile kendi duzenimi kurmuş olacağım .bende bu iki yıldır onun burnundan getirdim .kötüde konuştum .benimle hiç kötü konuşmadı .defalarca konuşmak için geldi aradı hep red ettim .ona güvenim zedelendiği için .diyorum anlasmazsak bile ayrı eve çıkma cesaretini bulmuş olacağım ben bunu yapamazsan .ömrümü bu evde bu şekilde gecirecegimi düşünemiyorum .

Böyle aileyle görüşmesinizde olur. Yokluğunda kıymetini bilsinler. Ne densizler ya
Biraz tepki gösterince zaten öyle yapıyorlar .benim gideceğimi anlayınca 360 derece dönüyor iyi davranmaya başlıyorlar.herseyde kendini haklı çıkarıyor.bursaya geziye gittim dönüşte yağmur rüzgar .arabayla gelip alirmisin diyorum .yorgunmus .dün dile getirdim .benim çocuğum hastaydi .taksi yakın diye gelmiyor arkadasim bile dayanamadi eve bıraktı .bana diyor ki çocuğun hasta hasta ne diye bursaya gidiyorsun sen sorumsuz bir annesin .ekip arkadasimin eşi vefat etti sesi iyi değildi gideyim dedim yanına hava yağmurlu aksam oldu kız kardesimede sıkılır diye sonra gelsin bir yarım saat oturup kalkarız hem benide almış olur diye ben gelemem .tamm dedim taksiyle geldim eve .arkadaşlar mangala çağırdı çocuğu alıp gittim hava çok soğuk rüzgarlı yağmurlu .arıyorum diyorum gelip alirmisin bana park yeri bulamam diyor .arkadaşlarım beni bıraktı .ve ben nasıl anlayışsız oluyorum aklım almıyor.bende bir problem varmis ben yanlış dusunuyormusum kız kardeşime dedim sen bencilsin beni düşündüğün falan yok beni düşünsen böyle yapmazdin.seni okuttum meslek sahibi ettim yetmedi araba sahibi ettim .sen dedim elini vicdanına koy vicdanin dedim rahatmi benim sana yaptiklarimin yanında beni düşündüğünü soyleyebiliyormusun.o benmişim .ben ona bencil dediğim için ağır konusuyormuyum.

Biraz tepki gösterince zaten öyle yapıyorlar .benim gideceğimi anlayınca 360 derece dönüyor iyi davranmaya başlıyorlar.herseyde kendini haklı çıkarıyor.bursaya geziye gittim dönüşte yağmur rüzgar .arabayla gelip alirmisin diyorum .yorgunmus .dün dile getirdim .benim çocuğum hastaydi .taksi yakın diye gelmiyor arkadasim bile dayanamadi eve bıraktı .bana diyor ki çocuğun hasta hasta ne diye bursaya gidiyorsun sen sorumsuz bir annesin .ekip arkadasimin eşi vefat etti sesi iyi değildi gideyim dedim yanına hava yağmurlu aksam oldu kız kardesimede sıkılır diye sonra gelsin bir yarım saat oturup kalkarız hem benide almış olur diye ben gelemem .tamm dedim taksiyle geldim eve .arkadaşlar mangala çağırdı çocuğu alıp gittim hava çok soğuk rüzgarlı yağmurlu .arıyorum diyorum gelip alirmisin bana park yeri bulamam diyor .arkadaşlarım beni bıraktı .ve ben nasıl anlayışsız oluyorum aklım almıyor.bende bir problem varmis ben yanlış dusunuyormusum kız kardeşime dedim sen bencilsin beni düşündüğün falan yok beni düşünsen böyle yapmazdin.seni okuttum meslek sahibi ettim yetmedi araba sahibi ettim .sen dedim elini vicdanına koy vicdanin dedim rahatmi benim sana yaptiklarimin yanında beni düşündüğünü soyleyebiliyormusun.o benmişim .ben ona bencil dediğim için ağır konusuyormuyum.
Dik durun ve net olun. Sizin iyi niyetinizi,safmissiniz gibi kullanıyorlar. Oysa niyetiniz iyi ben anladım sizi. Ama artık kullanmasınlar sizi. Elin yapmayacağını, kardeş yapıyorsa olmasa da olur.

Psikolojik fiziksel şiddet ,sorumsuzluk , kötü muamele .sevgi değer ilgi gostermemesi hep eleştirmesi .bencil olması .onun yanında güvende hissetmemek

Aklini basina topla. Ailenle mücadele et ama bu herifin yanina dönme daha beter olur. Ailenle bir sekilde cözüm bulursun, ama bu herifte ne sen nede cocugun güvende degilsiniz

Fiziksel şiddet gözümden kacmis, okuduysan da yanlış okudum galiba. Bu kesinlikle kabul edilebilir bir şey olmamalı.
Ailenle samimiyet kurmadan ,ev arkadaşı gibi düşün, yoluna devam et.
Elbet bu ekonomi düzene girer ,sen de kendini toplarsın inş.

Eşinize dönmek çözüm değil denenmişi denemeyiniz bence işe girin ve çalışın çocuğa anneniz bakmazsa uygun fiyatlı bir devlet kreşine verin. Biraz para biriktirin. Ancak böyle toparlarsınız ve bir terapiste gidin. Bende boşanma aşamasındayım dönünce kolay değil ama zorlaşmaması için düşünmemek lazım ve uzaklaşmak

X