Aile yemeğinde görümce ve kaynanamla yaşanan 2. Büyük kavga.

Kimsenin evliliğini boklamak istemiyorum lakin toplumdaki evliliklerin hemen hemen yarısı böyle ya. Çok üzücü. Çoğu kişi daha iyi yapılacak şey yok diye evli
Aslında sorun birlikte vakit geçirememkten geçiyor. Mesela pazar kocası evdeyken temizlik yapıyor yanlış. Film izleyecekler dışarı çıkıcaklar sohbet edicekler. Her bayram köye gitmek yerine 1 bayram günü birlik gezip gelicekler. Ataerkil kafa yapısı işte.

Kimsenin evliliğini boklamak istemiyorum lakin toplumdaki evliliklerin hemen hemen yarısı böyle ya. Çok üzücü. Çoğu kişi daha iyi yapılacak şey yok diye evli
Onlar bile hastalıkta sağlıkta birlikte en azından. Kaç tane kız ailesi böyle süs biberi gibi damat gezdiriyordur? Adam resmen hiçbir b.ka yaramıyor, kızımız evli desinler diye idare ediliyor ki bu ataerkil toplumda zor bulunur bu model. Beraber atlattıkları tek bir badire bile yok, karı koca resmen merhaba merhaba evlilik yaşıyor.

Onlar bile hastalıkta sağlıkta birlikte en azından. Kaç tane kız ailesi böyle süs biberi gibi damat gezdiriyordur? Adam resmen hiçbir b.ka yaramıyor, kızımız evli desinler diye idare ediliyor ki bu ataerkil toplumda zor bulunur bu model. Beraber atlattıkları tek bir badire bile yok, karı koca resmen merhaba merhaba evlilik yaşıyor.
Katip aksine benim kaynanam cazgırdır dişlidir yani kocasını yer çiğ çiğ ama kızına sus diyor. Hatta kızına para vermeyen adamı savundu çocuk ilgileniyor herşeyle kolay değil diye.
Kocam laf sokuyor arada bu ne işe yarıyor anca yatıyorsun diye adam gülüyor. Kahvem hazır yemeğim hazır ohh diyor. Kaynana kayınpederinde yüzüne gülüyor tamamdır.
En çok sıkıntıları evde iş yapmaması. Ee anne söylesenize diyorum yok olmaz kavga ederler diyor. Ya siz bana laf sokunca biz etmiyormuyduk kadın damat diye ölcekler🤣

Katip aksine benim kaynanam cazgırdır dişlidir yani kocasını yer çiğ çiğ ama kızına sus diyor. Hatta kızına para vermeyen adamı savundu çocuk ilgileniyor herşeyle kolay değil diye.
Kocam laf sokuyor arada bu ne işe yarıyor anca yatıyorsun diye adam gülüyor. Kahvem hazır yemeğim hazır ohh diyor. Kaynana kayınpederinde yüzüne gülüyor tamamdır.
En çok sıkıntıları evde iş yapmaması. Ee anne söylesenize diyorum yok olmaz kavga ederler diyor. Ya siz bana laf sokunca biz etmiyormuyduk kadın damat diye ölcekler🤣
Ölür tabi, bu adam bırakır giderse kızını daha kim başına bela eder? Heralde ben ölene kadar damat da yaşlanır, onu da alan eden olmaz kalırlar baş başa diye hesaplıyor.

Aşkım sen 11. Yıldasın 3. Yılda 1 ay da yapılmaz diye düşünüyorum. Beni ilgilendirmez ama karı koca arasına serinlik girer. Sizin 3 çocuğunuz var Allah bağışlasın zamanla olur böyle şeyler normal zaten şartlar değişir daha özel zaman gerekir ama hiç sosyalleşmeyen bir çift birlikte 3 günde olsa vakit geçirmeli. Anası alıp torununu kızını gidiyor.
Bize davranışıda burda etkileniyor zaten. Bize sarıyor. Memlekete birliktede gitsek ben bazen eşimle plan yapıyorum bağırıyorlar ana kız kardeşinide benide çağırsana diye😂

Sen onların ilişkisine müdahale edemezsin. Banada saçma gelen yönleri var ama muhtemelen kızı tek başına çocuk bakamıyor oda kolaylık olsun diye yapıyor. KV destek olsun da evinde huzurla otursun boşver. Bazı insanların kapasitesi yetmiyor, etrafta onu pışpışlayınca böyle oluyor sanırım. Yoksa koca kadının kardeşinden yada babasından 5 yaşında ki çocuk gibi istekler de bulunması çok saçma. Aklını tam kullanamadığı buradan belli.

şimdi bana görümcelerin yaptırma var öyle garip ilişkiler. 😆😆

Ölür tabi, bu adam bırakır giderse kızını daha kim başına bela eder? Heralde ben ölene kadar damat da yaşlanır, onu da alan eden olmaz kalırlar baş başa diye hesaplıyor.
Valla eşinin ailesine pamuk gibi. Gülmeler cilveler. He kaynanam bazen ağzından kaçırır naptın kadına diye ya da birşey olduğunda kızını suçlar bilir huyunu ama iş bana gelince haksızda olsa yedirmez. Kayırıyor işte. Ben anneme gittiğimde söylenen kadın kızıyla 1 ay köye gidiyor damat umrunda değil. Sorsan gelin kayırmıyorum der.

Sen onların ilişkisine müdahale edemezsin. Banada saçma gelen yönleri var ama muhtemelen kızı tek başına çocuk bakamıyor oda kolaylık olsun diye yapıyor. KV destek olsun da evinde huzurla otursun boşver. Bazı insanların kapasitesi yetmiyor, etrafta onu pışpışlayınca böyle oluyor sanırım. Yoksa koca kadının kardeşinden yada babasından 5 yaşında ki çocuk gibi istekler de bulunması çok saçma. Aklını tam kullanamadığı buradan belli.

şimdi bana görümcelerin yaptırma var öyle garip ilişkiler. 😆😆
Bir de kavga sırasında abisine ben 30 yaşındayım demesi😂 ona göre davran o zaman😂

eşinin görümcenin ve kaynananın kavgasını niye bu kadar dert ettin kendi evliliğin çok iyi herhalde Allah bozmasın ki bu kadr gereksiz bir konuya bu kadar uzun yazı yazmışsın:)

eşinin görümcenin ve kaynananın kavgasını niye bu kadar dert ettin kendi evliliğin çok iyi herhalde Allah bozmasın ki bu kadr gereksiz bir konuya bu kadar uzun yazı yazmışsın:)
Niye dert etmeyeyim ? Bakın o gerginlikçe eşim dün işten ayrıldı. Dolmuş zaten ekstra hassas. Ben görüşsem dert görüşmesem dert.

Görümce ve eşinin size göre kötü giden evliliğini ballandıra ballandıra anlattınız her yorumda
ve Aslında bana düşmez amaaaa dediğiniz her cümlede eee bundan sanane diye geçiyor içimden. Cidden neden sizi bukadar ilgilendiriyor? Tamam onların evliliği kötü, tamam en mükemmeli sizin ki.
Tamam görümce saf, annesi olmasa elini bile yıkayamaz, siz ise zeki ve mükemmel.
Bence herkes de yeterince anladı artık.
Damada olan ilgiyimi kıskanıyorsunuz yada ailenin kızını attıp yerine sizimi koymasını diliyorsunuz?

Çoğu erkek ailesinde var demekki bir yiyici 🫢 bütün kocaların kafası dank etse keşke böyle kusura bakmasınlar oğullarının evlenip ayrı bir hayat aile kurduğunu anlasınlar ne sürekli şunu al bunu al bunu yap demek eşinizin anlamasına sevindim darısı benim kocamın başına😅 merak etme bi süre sonra barışırlar eskisi gibi olur siz hiç karışmayın çok yüzgöz olmadan da eşiniz anlamış bazı şeyleri ona sevinin

Böyle aile tartışmaları olduğunda ben asla yanlarında olmam. Ne konusurlarsa konussunlar ne duyayım ne aklımda kalsın ne de benim yanımda bir tartışma yaşanmış olsun.. eşim ve eltim çok fena tartismislardi hiç gitmedim yanlarına. Kaynım da yanlarında sustu sadece şimdi kusler. Bir araya gelsek de konuşmuyorlar asla. Zaten sevmem eltimi 🤣 ben kimseyle sorunlu değilim. Tartışmayı dinlemedigim ve ortamda olmadığım için herkesle de durumum kısmen aynı.

Görümce ve eşinin size göre kötü giden evliliğini ballandıra ballandıra anlattınız her yorumda
ve Aslında bana düşmez amaaaa dediğiniz her cümlede eee bundan sanane diye geçiyor içimden. Cidden neden sizi bukadar ilgilendiriyor? Tamam onların evliliği kötü, tamam en mükemmeli sizin ki.
Tamam görümce saf, annesi olmasa elini bile yıkayamaz, siz ise zeki ve mükemmel.
Bence herkes de yeterince anladı artık.
Damada olan ilgiyimi kıskanıyorsunuz yada ailenin kızını attıp yerine sizimi koymasını diliyorsunuz?
Kız banane damattan görümcemin yerinden 😂 benimki mükemmel demedim ki ? En zeki benimde demedim. Kendi konumda üyelerle fikir alışverişi yapıyorum bu da bildiğim kadarıyla en doğal hakkım.
Evet görümcem beni ilgilendiriyor çünkü alamadığı hamburger için biz darlanıyoruz :) evet evlilikleri de beni ilgilendiriyor çünkü sosyalleşmediği için beni neden götürmedin diye hesap sorucak duruma geliyor. Hatta çocuğuyla ilişkiside beni ilgilendiriyor çünkü markete gitsek götürsene dayısı diye darlıyorlar. Hayır diyince de trip. Neymiş çocuk gezmiyormuş. İşte daha sayacağım onca madde için beni ilgilendiriyor.

Şöyle söyleyeyim. Biz ilk evlendiğimiz de eve pasta aldığımızda kayınvalidem görümceme söylerdi abin sana almamış diye. Hop görümcem bana da alcaksın neden almadın tacizleri. Biryere gidiyoruz kardeşinde gelicek tacizleri. Borcumuz var yeğenine alıcaksın dayısın lafları.
Yeni evliyim oğlum bize düşkündür ailesine laf söylemez karısı için diye gülüp bana laf sokmaları. Paramız yok görümcemin hamburger istekleri. Allahım dedim ya bilerek yapıyorlar sana havale ediyorum. Çünkü hiçbirinin karşılığınıgörmedim. Bakın çok birşey değil gelirken size tatlı aldıkta olur. Yemek ısmarlayalım öncesinde siz ısmarladınız da olur. Yok ama.
Sonra işte bir çikolata aldılar diye neler yaptılar. Kayınvalideme göre abiymiş almak zorundaymış. Kusura bakmasınlar da ben abi kardeş ayırmam abim alırsa bende alırım abime bizde böyledir. Akşama kadar görümcemin isteklerini yapmak için işe gitmiyorum ki.
Ne asalak bir kardeşmiş bu ya ne demek alacaksın yapacaksın parazit gibi yapışmış eşinin yakasına resmen ya çirkefliği de çabası eşin iyi vermiş ağzının payını hayır yani yetim öksüz falan olsa anlayacağım ama koskoca evli barklı kadın yani kocasından istesin bi zahmet ay sinir oldum gece gece 🤬 seni de anlamadım yani sen niye onun isteklerini yapmak için akşama kadar uğraşıyorsun ki sen niye hizmetçilik yapıyorsun buna yapma kızım ya iyi misin? Ne istiyorsa gitsin kendi alsın bi zahmet! Eşin bile bu kadar bıkmışken sen niye bu kadar uğraşıyorsun bunlarla?

Kız banane damattan görümcemin yerinden 😂 benimki mükemmel demedim ki ? En zeki benimde demedim. Kendi konumda üyelerle fikir alışverişi yapıyorum bu da bildiğim kadarıyla en doğal hakkım.
Evet görümcem beni ilgilendiriyor çünkü alamadığı hamburger için biz darlanıyoruz :) evet evlilikleri de beni ilgilendiriyor çünkü sosyalleşmediği için beni neden götürmedin diye hesap sorucak duruma geliyor. Hatta çocuğuyla ilişkiside beni ilgilendiriyor çünkü markete gitsek götürsene dayısı diye darlıyorlar. Hayır diyince de trip. Neymiş çocuk gezmiyormuş. İşte daha sayacağım onca madde için beni ilgilendiriyor.
İyiki mükemmelim ve zekiyim demediniz yani 😂😂
Evet ben yine söylüyorum: bunların hiç biri doğrıdan sizi ilgilendirmez. Hepsini kardeşine, annesine, babasına yapıyor, size değil. Eşinizin hayatında siz değilde başkası olsaydı, yine yapardı aynısını. Sizinle alakası yok. Ha evet gıcık oluncak konular kabul, ama yine sayfa sayfa böyle yaptı böyle yapamadı annesi olmasa varya gibi aşağılıcı şeyler yazmanızı gerektirmez.

İyiki mükemmelim ve zekiyim demediniz yani 😂😂
Evet ben yine söylüyorum: bunların hiç biri doğrıdan sizi ilgilendirmez. Hepsini kardeşine, annesine, babasına yapıyor, size değil. Eşinizin hayatında siz değilde başkası olsaydı, yine yapardı aynısını. Sizinle alakası yok. Ha evet gıcık oluncak konular kabul, ama yine sayfa sayfa böyle yaptı böyle yapamadı annesi olmasa varya gibi aşağılıcı şeyler yazmanızı gerektirmez.
Yorumunuza katılmıyorum teşekkürler.

Katılıp katılmanızın bir önemi yok
Görümcenizin nekadar vasıfsız ve beceriksiz biri olduğunu yazsaydım egonuz okşanır, sayfa sayfa döşerdiniz.
Evet egolu olduğum için zaten gittiğimiz aqua parkta çocuğum gibi hem kendiyle hemde çocuğuyla ilgilendim. Ne havlu ne hamam için malzeme getirmiş. Bildiğimden yedek almıştım. Aynen egolu olduğum için hamallığını yapıp dolabın kilidini açamadığım için taşıdım.
Ben işteyken beni almaya gelen eşim abiside olsa şuraya gidicez hamburger alıcaz akşam ona göre diye kimse emir veremez. Abisi evli bizim bir düzenimiz var. He egolu olsaydım evet yüzüne kendin alabilirsin ya da yapabilirsin öğrenmeyi dene diye lafta sokar abisine şikayette ederdim. Aksine çoğu zaman alıp saygısızlıkla karşılaşınca mesafe koydum.
Ondan kaynaklı yorumlarınız doğru değil.

X