AİLEM DESTEK OLMUYOR.

Yakın Bir Tarihte Söz Nişan Düğün Silsilesi Şeklinde Bir Şeyler Düşünüyorum.

Güzel Giden Bir İlişkim Var Ben Ankaralıyım Eşim Olacak Kişi Balıkesirli Haliyle Adetlerimizi Bilmiyor Soruyor.
Bende Anneme Danıştım Konuyu Ne Yapılır Kim Ne Takar Ne Alır Ne Verir Diye.
Kendimi Öyle Yalnız Hissettim Ki 9 Yıldır Çalışıyorum Üniversite Okudum Öğrenim Kredisi Aldım.
Öğrenim Kredimi Kendim Ödedim Zamanla Maaşım Hep Değişti Ama Örnek Veriyorum 2.000 Tl Maaş Aldıysan 750-1000 Tl Sini Aileme Verdim. Yarın Bir Gün Evlenirsen Alınacakları Alırız Eksikleriniz Alırız.
Bugün Annemi Aradım Ankarada Kıza Takılan Altınları Kızın Ailesinin Ruh Haline Göre Kızın Ailesi Alıyor Yada Kıza Bırakıyorlar.
Bende Bana Takılan Altınları Alacak Mısınız Dedim. Evet Alacağız Dedi Sonra Dedim Eksiğin Filan Varsa Alırız Dedi.
Balıkesirde Böyle Şeyler Ayıp Karşılanırmış O Zaman Erkek Arkadaşımın Aileside Alsın Dedim. İyi O Zaman Sana Alınacak Şeyleri Kendin Alır Ödersin Bizde Sana Gelen Altınları Almayız Dedi. Kendimi O Kadar Kötü Hissettim Ki Anlatamam Yıllardır. Çalışıyorum Eve Para Veriyorum Kendim Okudum Neredeyse Hem Okudum Hem Çalıştım Öğrenim Kredisi Aldım Ailemden Para İstemedim Üstüne Birde Para Verdim. Gördüğüm Muameleyi Hakettim Mi Ne Yapmalıyım.Anne Baba Olarak Hiç Destek Olmayacaklar Bilezik Takarız Her Şeyi Kendin Alırsın Altınlar Kalır Sende Dedi. Eve Para 750-1000 Tl Para Verene Kadar 9 Yılda Köşeye 250 Tl Atsaydım 27000 Tl Para Yapardı Ben Aileyiz Biz Modunda Sabit Para Verdim Market Alışveriş Başka İhtiyaçları Ne Varsa Herşeylerine Koştum.

Ne Yapmalıyım Yardım Edin.

Sana sunu soyleyeyim dugun icin asla ailenin fikrini sorma. Davet edersin gelirlerse amenna gelmezlerse de kafaya takma. Ayni aileden bende de var ve ben dugun sevmeme ragmen sirf ailem aileler istedi diye dugun yaptik. Pisman miyim hemde deli gibi. Kimseyi takma hele adeti fln bosver. Dunyanin en guzel dugununu de yapsan memnun olmayan cok olcak. Butcene gore dugun ve ev dose altini da ailene verme hesabini kitabini sen tut guvenme. Yani cidden bu donem yan cizen cok ki ben suan bu yuzden esim benden ayri bi ulkede borc oduyoruz. Kimse yardimci olmadi olmuyor yapcak bisey de yok. Yolun başında ah vah demen daha cok uzulmeden herseyi eline al

yalnız değilsin dert etme..
1 ay önce nişanlandım.. Babam yok ben küçükken vefat etti.. Abim el gibi geldi 100 TL taktı .. Halam tuttu erkek tarafınn altınlarınn inceliğine kalınlıgına takmıslar dayanamadım benm ailemde el gibi 100 tl taktım duymamazlıktan geldi :) konustu da konustu he he dedim kapattım . .
Annem hariicnde kimse destek olmuyor annem sağolsun para bırıktırmıs benm için.. Onda bile biliyolr annemden para istemeye calısıyolr hiç demıyolr bu kadn kızı için biriktrmiş düğünmz var diye :) bende açıkçası iplemıyorum ne abimi ne halamı vs . her gun annemi arıyorum mesela yanyana olmalarına ragmen halamı aramıyorum(Halam bekar bizimle yasıyor- Memleketteler) ..
kına geceni ben karşılıcam dedi hala hiiçç ses çıkarmadım evet yada hayır demedim çünkü böyle bir şey olmayacak kendi işimi kendim yapacagım annem belki yardım eder hepsi bu. . Hiçbir şeyde bırakmayacagım açıkçası çyizimde olan ne varsa götureceğim en kötu ihtiamlle evlendıkten snra hediye ederim :KK66: kısacası şu kendi işlerimi kendim halledeceğim kimseyle ağız dalaşına girmeye gerek yok ben hallettim yada sağolsun nişanlım halletti diyeceğim kendim halletsem bile :KK66: para vermeyin artık eve ben para vermeyi kestim hatta merdiven için para istemeye geldiler gecen gun abimler 5 gun sonra gelecek dedim :KK66: umurumda değil. .

Kesinlikle her seyinizi kendiniz yapin ailenize de takilarinizi vermeyin. Benzer bi durumu yasiyorum ama malesef benim babam bana daha kotusunu yapti kendi aliyormus gibi birsuru sey aldirdi bana onun da eksik olmasin bunun da eksik olmasin diyip aldi her sey alindiktan sonra ben bunlarin parasini odemek icin dugunde takilan altinlarini alcam dedi. İnanin sizinkiler gibi bastan niyetini belli etmis olsa asla hicbir seyime karistirmazdim. Cok sukur nisanlim da ailesi de sirf ben uzulmeyeyim diye sustu ama boyle sorunlar yuzunden seven insanlar bile ayrilabiliyor.

Aileniz destek olmayacaksa düğün yapmayın bence. Sonra bi ton borç kalır. Ve ailenize daha da kinlenirsiniz yardım etmediler diye

Valla aklin varsa bir kurus dahi verme bundan sonra yasadiklarini sonuna kadar yasadim.ve hala icimdeki pismanliklari anlatsam burdan koye yol olur.15 yasimda calismaya basladim ve ne kazaniyorsam aileme verdim.Yillarca onlardan kendi parami harclik olarak isterken bile utandim.Gun geldi birini sevdim evlenmek istedim.1 lira bile yardim etmedikleri gibi evlenene kadar butun maasimi aldilar.Haliyle hicbirsey yapmama musade etmediler.Herseyi esim yapmak zorunda kaldi.Su an 3.5 senelik evliyim ve hala borc oduyoruz.Kimsenin umru degil simdi zamaninda cok destek oldum deyincede bogazinami coktuk olmasaydin deyip annem ayilip bayilip krizler geciriyor.Keske o zaman vermeseydimde o zaman krizler gecirseydi.Bu hayatta tirnagin varsa basini kasi arkadasim sakin benim hatalarima dusme..

X