Ailem kedimi benden habersiz barınağa vermiş. Mahvoldum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhametsiz. Çünkü ona defalarca bu kedileri ne kadar çok sevdiğimi anlattım. Sizce apartman önünde bakabilir miyim? Apt önünde bir ormanlık var o beni tedirgin ediyor köpekler var orada hep
Eve alışmış bir can dışarıda yapamaz maalesef gözünüzün önünde ölüp gider daha çok üzülürsünüz.Sağlıklı kediyi barınak almaz zaten orasını pek anlamadım en azından istanbul öyle..Bence anneniz kediyi uzağa bir yere götürüp bıraktı barınağa bırakması gerçekçi değil.üzgünüm

Ev kedisi sokakta yaşayamaz. Korkar itilir kakılır hırpalanır diğerleri tarafından. Dövüşmeyi kendini korumayı bilmez. Çünkü sadece sevilmiştir o zamana dek.. O sebeple apartman önünde bakamazsınız..

Oğlum var. Yani kedim. Allah korusun benden koparıldığını düşünemiyorum. Bu denli üzülmeniz çok normal..

Allah herkese merhamet ve vicdan versin..
Umarım kediler iyi olur.. Tekrar sahiplenilip hak ettikleri gibi çok sevilirler inşallah 🙏🏻

Ev kedisi sokakta yaşayamaz. Korkar itilir kakılır hırpalanır diğerleri tarafından. Dövüşmeyi kendini korumayı bilmez. Çünkü sadece sevilmiştir o zamana dek.. O sebeple apartman önünde bakamazsınız..

Oğlum var. Yani kedim. Allah korusun benden koparıldığını düşünemiyorum. Bu denli üzülmeniz çok normal..

Allah herkese merhamet ve vicdan versin..
Umarım kediler iyi olur.. Tekrar sahiplenilip hak ettikleri gibi çok sevilirler inşallah 🙏🏻
Bu acıya nasıl alışacağım bilmiyorum

Bu acıya nasıl alışacağım bilmiyorum
İnanın anlıyorum. İnanılmaz düşkünüm kedime. Evde her pencerede kedi teli vardır. Balkon kapısı asla açık kalmaz. Ama bir gün eve usta gelmişti. Meğer oğlum evde bir dolap altına saklanmış korkudan, yabancılardan çok korkar. Usta gidince kaç kere evde seslendim gelmedi. Normalde adını bilir hemen gelir. Gelmeyince eve de baktık yok o yüzden usta eve girerken kapıdan gitti biz göremedik sandık..

Ağlamaktan gözüm çıktı. Eşim mahvoldu. Akşama kadar zaman geçmedi, sokak sokak ağlaya ağlaya kedi aradık.

Eve geldik bir saat sonra saklandığı yerden usulca çıktı. O anı tarif edemem.. O günden sonra kargo,kapıcı vs kim gelse önce kedimizi başka odaya alıp kapısını kapatıyoruz. Ev kapısını öyle açıyoruz. O derece travma oldu bizde.

O yüzden acınızın büyüklüğünü biliyorum. Evlat gibi sevildiğini de biliyorum. Anne babanız bunu size nasıl yaptı inanın kırmamak adına yorum yapmıyorum. Anne babaya saygım olduğu için. Allah merhamet versin ne diyim..

Ama zamanla hafifleyecek acınız.. Benim şimdi en büyük dileğim kedicikler kendine güzel sevilecek bir yuva bulsunlar da inşallah🙏🏻

Ayy çok üzüldüm kediniz barınakta kendini kötü hisseder size alışmış tekrar alın sahiplendirin en azından eve alışmış kedi barınakta yapamaz sokakta hiç yasayamaz benim de kedim var ve dışardan çok korkuyor asla ev dışında düşünemiyorum

İnanın anlıyorum. İnanılmaz düşkünüm kedime. Evde her pencerede kedi teli vardır. Balkon kapısı asla açık kalmaz. Ama bir gün eve usta gelmişti. Meğer oğlum evde bir dolap altına saklanmış korkudan, yabancılardan çok korkar. Usta gidince kaç kere evde seslendim gelmedi. Normalde adını bilir hemen gelir. Gelmeyince eve de baktık yok o yüzden usta eve girerken kapıdan gitti biz göremedik sandık..

Ağlamaktan gözüm çıktı. Eşim mahvoldu. Akşama kadar zaman geçmedi, sokak sokak ağlaya ağlaya kedi aradık.

Eve geldik bir saat sonra saklandığı yerden usulca çıktı. O anı tarif edemem.. O günden sonra kargo,kapıcı vs kim gelse önce kedimizi başka odaya alıp kapısını kapatıyoruz. Ev kapısını öyle açıyoruz. O derece travma oldu bizde.

O yüzden acınızın büyüklüğünü biliyorum. Evlat gibi sevildiğini de biliyorum. Anne babanız bunu size nasıl yaptı inanın kırmamak adına yorum yapmıyorum. Anne babaya saygım olduğu için. Allah merhamet versin ne diyim..

Ama zamanla hafifleyecek acınız.. Benim şimdi en büyük dileğim kedicikler kendine güzel sevilecek bir yuva bulsunlar da inşallah🙏🏻
Teşekkür ederim

Yarın sabahtan barınağa gidip kedinizin fotoğrafını gösterin oradaysa mutlaka geri verirler. Ailenize inanamiyorum nasıl böyle bisey yaparlar. Bu nasıl vicdansızlık merhametsizlik.
Ya baska eve çıkıp kedilerinize siz bakacaksınız, ya da en azından güvendiğiniz birine sahiplendireceksiniz. Ben bile okuyunca çok kötü oldum ya

Kıyamam ya 🥺 Nasıl özlüyordur sizi şimdi kim bilir. Onların da canı var, onlar da bağ kuruyorlar. Vicdan merhamet diliyorum annenize.

Geri alıp güvendiğiniz birine sahiplendirin. En azından barınakta mahvolmasın yavrucuk.

Maalesef İstanbul değil
Bulunduğunuz ilden İstanbul’a giden arabalardan rica edebilirsiniz para karşılığı götürürler kedinizi, o üyeye teslim ederler. Böyle güvenilir sürücülere ulaşabileceğiniz siteler var. Sosyal medyada yine hayvan sahiplendirme sayfalarına ilan verebilirsiniz taşınması için.

Keşke barınağa bırakıldığını ilk öğrendiğinizde konu açsaydınız, daha çok yardımcı olurduk. Bulup sahiplendirin geçici ya da kalıcı, barınakta yapamaz o.

1 aydır merak edip kedinizi görmeye gitmediniz mi ? Hani çok seviyorum diye yazinca, mesajlarınizdan birinde böyle bir cevabı görmeyi çok isterdim:KK43:
Evet ben böyle bir durum yaşasam şehirdeki tüm barınakları gezer bulurum kedimi. Ailem evde istemese evden çıkarken odamın kapısını kilitleyip çıkardım sanırım. Yazık, kucağında çocukla dönse onu da sokağa atacaklarnış herhalde.

1 aydır düşünüyorsunuz alsaydınız hemen geri. O yavrucak ne durumdadır kim bilir.. Annem 10 gündür kedisini bana bıraktı yurt dışına gitti,şimdi nasıl geri vericez diye düşünüyoruz. 10 günde böyle alıştık 1 senede insan nasıl dayanır,gidip almaz yazık hayvana.. merhametsiz insandan korusun Allah.

Okurken ağlayacağım geldi 😭
Minnoşumuz var bizim de bir tane erkek yavrusu var onlar ya bir gün evden gidip kaybolurlarsa diye ben de çok korkuyorum. Barınağa gidip sorun alma imkanınız olur belki

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X