Ailem ve eşim arasında ortadayım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

laylaaa2222

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2022
1
0
26
Arkadaşlar merhaba ben 2 yıl oldu evleneli eşimle 3 yıldır beraberiz sevgiliyken hersey cok güzeldi eşim ailemle cok iyi anlaşıyor sevgilimken gelip annemle babamla oturuyor sohbet ediyor vakit gecirirdik kendi anne babası başka şehirde olduğu icin benim annem eşimi biz sevgiliyken bile cok sahiplendi her gün yemeğe çağırdı falan her neyse biz nişan yaptık evlendik eşim ve benim annem babam aynı iş yerinde çalışıyorlar aslında çalıştıkları yer eskiden benim babamındı babam devretti Devrettiği kişi benim eşim oldu eşim iş yerinde ilk zamanları gayet güzel iyi giderken benim babam banka borçları yüzünden iflas etti battı eve haciz geliyordu dükkana haciz geliyodu sürekli ister istemez hepimiz huzursuz oluyoduk canımız sıkılıyordu ama zamanında ödeyemediği için faizler de üzerine bindiği icin ödeyemicek bi hale geldi uzun süre iş bulamadı vs. Annem eşimin yanında çalışmaya başladı aynı iş yerinde sonra eşim tek yaşıyordu annem bizde kal dedi evde tek basına yemek dışardan yiyo her gün falan biz sevgiliyken eşim bizimle yaşamaya başlamıştı anlayacağınız işe gidiyor beraberler eve geliyor beraberler sonra biz evlendik eşimin ailesinden destek çıkan biri olmadığı icin benim ailem de saten borc harc icinde olunca eşime dedim ki hic bi şeyin önemi yok sade bi nikah kıyalım aile arasında pasta keselim 1+1 ev bulduk eşyalı orada 1 yıl oturduk gayet güzel mutlu zaman geçiriyorduk zaten ikimiz de çalışıyoruz ediyoruz ev yüzü görmüyoruz diyerek sonra ev sahibi evi satacagı icin evden çıkardı bizim eşyamız yok ev yok annemle babam gelin bizle kalın yaşayın kendinizi toplayınca istediğinizi yaparsınız dediler 3+1 ev zaten eşimle kabul ettik yaşamaya başladık sonra eşim bu iş yerini devretmek istedi her gün gelem zamlar sıkıntılar vs bitmiyor daha cok stres yapıyor 2 ay uğraştı devretti babam da başka bir şehirde güzel bi fırsat yakaladığı icin gitti orada biraz kendini otutturdu derken annemi de yanına aldı biz burada bu evde kaldık her neyse sıkıntı yok eşim başka iş buldu çalışıyor falan bende aynı şekilde iyiydik ailem 2 ay sonra döndüler ziyaret icin eşimde işinden gece çıkıyor 11-12 civarı geldikleri gün biz salonda oturuyoruz eşim geldi bi merhaba hosgeldiniz dedi ve odaya geçti ikinci gün yine aynı ücüncü gün yine aynı karsıma alıp konuştum neden salonun önünden geçip bi selam verip nasılsınız diye sormuyorsun aynı evde düşman gibisiniz diye baya trip yaptım agladım cunku cok üzüldüm ailem bana soruyor neyi var me oldu sorun var mı bende yok yorgunmuş falan deyip geciştirirken sabah işe geç gideceği gün istediğim şey birlikte ailecek kahvaltı yapmaktı eşim bana dışarı kahvaltıya gidelim dedi tamam dedim yani şun3-4 gündür ailemle eşim bi aray gelmiyor annem ağladı üzüldü bişe mi yaptık neden böyle diye babamın zoruna gitmiş vs. Bide bu ailemin borç yüzünden bizim nikahta takılan altınları vermiştik benim aileme destek amaçlı ama kendilerini toplayınca ödeyeceklerini söylediler şimdi benim bu eşim neden böyle olduğunu anlamıyorum beni sevdiğini söylüyo sürekli kimseyle konuşmak istemiyorum kimseyle muhabbet etmek istemiyorum herkesten sogudum zorundamıyım gibi şeyler söylüyo ama beni kırıyor sonuçta herkesten sogusanda benim aileme saygılı olması gerekmezmi ben onun ailesini iki güne bir arıyorum hal hatır sormak icin güzelce konuşuyorum benim ailem 2 aydır yoklar hic bir gün arayıp naptınız diye sormadı onlara zoruma gidiyor cok bunaldım artık bi taraf ailem bi taraf eşim ne yapacağım nasıl davrancam ne dicem bilmiyorum artık 🥲🥲

Eşiniz ailenize tavır almış gibi. Alın karşınıza derdi neymiş sorun ciddi ciddi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X